Госпітальна рада схвалила План розвитку госпітального округу Львівщини

3 грудня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Члени госпітальної ради схвалили План розвитку госпітального округу Львівщини. Це дозволить сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я, здатної забезпечувати надання якісної, комплексної, безперервної  і орієнтованої на пацієнта медичної допомоги, оптимізувати маршрут пацієнта, щоб він якнайшвидше міг потрапити до того закладу охорони здоров’я, який може надати необхідну медичну допомогу, а також підвищити ефективність використання існуючих ресурсів для того, щоб досягти відповідних стратегічних цілей.

Розробив і подав План на розгляд госпітальної ради – департамент охорони здоров’я за підтримки «USAID». 

«Ми спільно з громадами повинні мати концептуальне бачення. Спрямовувати бюджетні кошти слід на ті цілі, які зможуть показати найкращий результат для відповідної медичної установи.

Завжди наголошуємо головам громад, щоб вони скурпульозно підходили до питання формування фінансово-планових показників і закладали кошти на підтримку і розвиток медичних закладів. Створення ефективної госпітальної мережі дозволить ефективніше виконувати цю функцію», - зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Як пояснив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, у складі госпітального округу пропонують створити сім медичних кластерів – у межах нових утворених районів. У кожному медичному кластері передбачається функціонування кластерної лікарні, на базі якої надається спеціалізована медична допомога мешканцям новоутвореного району. Задля концентрації окремих видів спеціалізованої та всієї високоспеціалізованої медичної допомоги доцільно поділити область на території більші за кластери – три хаби (Північний, Південний, Центральний).

Окрім того, у госпітальному окрузі передбачається наявність закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу населенню всієї області – так звані надкластерні лікарні.

Таким чином:

  • у 6-ти надкластерних лікарнях будуть доступними понад 20 сервісів (педіатрія, різні види хірургії, кардіологія тощо);
  • у 7-ми кластерних лікарнях – не менше 13 сервісів;
  • у 18-ти загальних – 6-11 сервісів;
  • у лікарнях громад – 3 сервіси.

“Напрацювання плану розвитку госпітального округу було одним із пріоритетних завдань департаменту охорони здоров’я у 2021 році”, - зазначив Орест Чемерис.

«Затвердження Плану розвитку госпітального округу - це важливий крок, від якого стартуватимуть відповідні проєкти рішень щодо змін в частині тих чи інших закладів», - додав Іван Собко.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook