Госпітальна рада схвалила План розвитку госпітального округу Львівщини
Члени госпітальної ради схвалили План розвитку госпітального округу Львівщини. Це дозволить сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я, здатної забезпечувати надання якісної, комплексної, безперервної і орієнтованої на пацієнта медичної допомоги, оптимізувати маршрут пацієнта, щоб він якнайшвидше міг потрапити до того закладу охорони здоров’я, який може надати необхідну медичну допомогу, а також підвищити ефективність використання існуючих ресурсів для того, щоб досягти відповідних стратегічних цілей.
Розробив і подав План на розгляд госпітальної ради – департамент охорони здоров’я за підтримки «USAID».
«Ми спільно з громадами повинні мати концептуальне бачення. Спрямовувати бюджетні кошти слід на ті цілі, які зможуть показати найкращий результат для відповідної медичної установи.
Завжди наголошуємо головам громад, щоб вони скурпульозно підходили до питання формування фінансово-планових показників і закладали кошти на підтримку і розвиток медичних закладів. Створення ефективної госпітальної мережі дозволить ефективніше виконувати цю функцію», - зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Як пояснив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, у складі госпітального округу пропонують створити сім медичних кластерів – у межах нових утворених районів. У кожному медичному кластері передбачається функціонування кластерної лікарні, на базі якої надається спеціалізована медична допомога мешканцям новоутвореного району. Задля концентрації окремих видів спеціалізованої та всієї високоспеціалізованої медичної допомоги доцільно поділити область на території більші за кластери – три хаби (Північний, Південний, Центральний).
Окрім того, у госпітальному окрузі передбачається наявність закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу населенню всієї області – так звані надкластерні лікарні.
Таким чином:
- у 6-ти надкластерних лікарнях будуть доступними понад 20 сервісів (педіатрія, різні види хірургії, кардіологія тощо);
- у 7-ми кластерних лікарнях – не менше 13 сервісів;
- у 18-ти загальних – 6-11 сервісів;
- у лікарнях громад – 3 сервіси.
“Напрацювання плану розвитку госпітального округу було одним із пріоритетних завдань департаменту охорони здоров’я у 2021 році”, - зазначив Орест Чемерис.
«Затвердження Плану розвитку госпітального округу - це важливий крок, від якого стартуватимуть відповідні проєкти рішень щодо змін в частині тих чи інших закладів», - додав Іван Собко.
Новини за темою
USAID представив проєкт плану розвитку госпітального округу Львівської області
19 серпня 2021
На засіданні госпітальної ради Львівської області розглянули план розвитку госпітального округу Львівщини на 2022-2024 рр., розроблений USAID. Як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації, голова госпітальної ради Іван Собко, згідно з постановою Кабміну № 1074 від 27.11.2019 р., до кінця 2021 року госпітальна рада повинна розробити методологію моделювання госпітальної мережі Львівської області. Після погодження головою Львівської облдержадміністрації методологія затверджується Міністерством охорони здоров’я. «Медичні послуги мають бути максимально децентралізовані та на близькому до населення рівні – першочергово тут говоримо про якісну медичну допомогу, оптимізацію лікування пацієнтів з хронічними захворюваннями та про сервіс, який в Україні мало розвинений, - сестринський догляд», - зазначають представники USAID. «USAID – партнер Львівської облдержадміністрації, який надає професійну допомогу у розробці плану розвитку госпітального округу Львівщини. Проєкт, представлений USAID сьогодні, є програмно-аналітичним документом, який ми максимально використаємо для створення плану розвитку госпітального округу. Документ надскладний, і госпітальна рада прийняла рішення детально його вивчити та доопрацювати спільно з керівниками закладів охорони здоров’я області Для чого весь цей процес? Для того, щоб медики мали відповідну зарплату, комфортні умови праці і належне матеріально-технічне забезпечення. Щоб створити здорову конкуренцію між медустановами, між якими пацієнт матиме вибір. Маємо амбітні плани до 1 грудня представити план розвитку госпітального округу області з подальшим його затвердженням головою Львівської облдержадміністрації та Мінохорони здоров’я», - зазначив Іван Собко. Госпітальний округ - функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території.
Для госпітального округу Львівської області розроблять план спроможної мережі
13 серпня 2021
Фінальну частину проєкту USAID "Підтримка реформи охорони здоров'я" щодо розробки плану спроможної мережі госпітального округу Львівської області обговорили сьогодні у Центрі громадського здоров’я. Проєкт USAID стартував на Львівщині у 2018 році. Завдяки консультаціям, організованим проектом, учасники мали змогу краще уявити та оцінити новий потенціал закладів охорони здоров’я під час реформування. Зокрема, на зустрічах відбувався обмін корисною інформацією стосовно успішного укладання контрактів з надання фінансованих державою медичних послуг, обговорення оновлення та перспектив розвитку закладів. Проект допоміг забезпечити успішне впровадження Програми медичних гарантій. Відтак, керівники закладів охорони здоров’я Львівщини отримали нові знання та ресурси для модернізації своїх закладів та підвищити надання якісної медичної допомоги. Наразі проєкт завершує свою роботу на Львівщині. За результатами його діяльності департамент охорони здоров'я Львівської ОДА розробить плани розвитку госпітального округу області, який розглянуть Госпітальна рада, постійна депутатська комісія з питань охорони здоров'я і материнства, і пізніше - сесія обласної ради. Нагадаємо, метою Проекту є підтримка прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я, яка здатна задовольняти потреби населення України. Сприяння реформуванню сектору охорони здоров’я, підвищення прозорості та боротьба з корупцією знизить рівень неофіційних платежів та покращить доступ до якісних послуг, що ґрунтуються на доказовій медицині.
«USAID» надасть фахову допомогу у напрацюванні стратегії розвитку медицини Львівщини
29 Червня 2021
На зустрічі з представниками «USAID», незалежного агентства федерального уряду США, у Львівській обласній адміністрації обговорили основні напрямки розвитку охорони здоров’я Львівщини на найближчі кілька місяців. Зокрема, план розвитку госпітального округу області та повноваження госпітальної ради. «Принциповим для нас є те, що медицина має бути кваліфікована, якісна і професійна. Ми завершили реформу первинної медичної допомоги, вона себе якісно зарекомендувала і показала результат – оновлення автотранспорту, медобладнання, висока заробітна плата сімейних лікарів. Звичайно, ми вимагаємо відповідальності, але, на жаль, зараз відсутні чіткі зрозумілі показники, за якими можна простежити ефективність роботи сімейного лікаря і притягнути його до відповідальності за неефективні дії. Місцева і обласна влади на разі не мають повноважень приймати ті чи інші управлінські рішення у цих питаннях», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Він також зазначив, що на даному етапі реалізації реформи охорони здоров’я в Україні, питанням номер один є створення ефективної спроможної бюджетної мережі медзакладів. І підтвердженням цьому є Указ Президента про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників. «Від імені Львівської ОДА скеруємо листа до Кабміну з пропозицією внести зміни до типового положення про госпітальну раду з метою надання їй повноважень впливати на рішення закладів охорони здоров’я та місцевої влади. Госпітальна рада повинна мати ці повноваження. Оскільки зараз вона має суто рекомендаційний характер. Повноваження ж дозволять впливати на кадрову політику та визначати основні напрямки стратегії розвитку медичних установ, які будуть обов’язковими, а не рекомендаційними», - підсумував Іван Собко. Директор відділу з програм охорони здоров’я USAID Бен Зіннер зазначив, що в уряді США відзначають на скільки швидко відбуваються зміни в охороні здоров’я України за останні три роки, і, зокрема, Львівщина є лідером по впровадженню реформи. «Госпітальний округ – це система усіх медичних закладів області, починаючи від дев’яти опорних закладів охорони здоров’я до лікарень у районах. І на даному етапі співпраці з «USAID» триває розробка стратегії розвитку госпітального округу Львівської області», - зазначив Іван Собко.
Під час засідання госпітальної ради розглянули концепцію розвитку медичної галузі Львівської територіальної громади
16 Червня 2021
Сьогодні, 16 червня, відбулось засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу. Під час засідання розглянули питання Стратегії розвитку медичної галузі Львівської територіальної громади. Основну увагу зосередили на засадах Стратегії розвитку сфери охорони здоров’я у Львівській МТГ, яку розробили й презентували управлінці міської ради. Зокрема, говорили про необхідність утворення територіальних медичних об’єднань (ТМО) за окремими напрямами. Згідно зі Стратегією, перше об’єднання має надавати ургентну медичну допомогу – це буде багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування (БЛІЛ) та швидкої меддопомоги. Вона має об’єднати три потужні медичні центри – Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги міста Львова, 8-му міську клінічну лікарню та Міську дитячу лікарню на Орлика. Другим об’єднанням пропонують зробити лікарню планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги. Сюди ввійдуть чотири заклади: Львівська перша міська клінічна лікарня імені князя Лева, 4-та та 5-та міська клінічна лікарня та міський госпіс. Ще дві медичні установи – пологовий будинок №1 і 3-тя міська клінічна лікарня – мають утворити третє об’єднання акушерства та гінекології. «Наше завдання - це правильна та ефективна медична мережа. Звичайно, зараз існують дискусії стосовно запровадження такої стратегії. Перш за все, потрібно належно проінформувати людей та медичних працівників, як ця ініціатива буде працювати, її переваги та недоліки. Тому нам важливо ухвалити таке рішення, яке б повністю задовольняло потреби пацієнтів», - зауважив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. У ході гострої та конструктивної дискусії викладач факультету післядипломної освіти Львівського медичного університету Володимир Зуб зауважив, що багатьом членам ради остаточно не зрозуміла мета та ціль такого рішення та наголосив на неприпустимості ліквідації 8-ої міської клінічної лікарні як однієї з дев’яти опорних. За підсумками госпітальна рада підтримала рішення взяти цю концепцію до відома, доопрацювати питання Стратегії реформування таким чином, аби цей документ насправді посприяв розвитку медицини в територіальній громаді. Також госпітальна рада рекомендує місту разом з областю розробити комплексну стратегію реформування медицини з врахуванням усіх висловлених пропозицій. Нагадаємо, що завтра, 17 червня, відбудеться сесія Львівської міської ради, на якій у першому питанні винесуть на обговорення реформу медицини міста. Ілона Орнат
«Затвердження медичної стратегії Львівщини є неможливим без чіткого бачення розвитку кожного медзакладу області окремо», - Іван Собко
19 травня 2021
Сьогодні члени постійної депутатської комісії з охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради розглянули на засіданні низку питань порядку денного, серед яких напрацювання медичної стратегії Львівщини та визначення переліку медичного обладнання, на закупівлю якого виділять кошти обласним закладам охорони здоров’я. У засіданні Комісії взяв участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко. Він, зокрема, зазначив, що стратегію розвитку медицини області потрібно розробляти із врахуванням інформації та проблем кожного закладу охорони здоров’я Львівщини окремо, які попередньо мають вивчатися госпітальною радою Львівщини. «6 травня госпітальна рада підтримала включення Золочівської районної та Городоцької центральних районних лікарень до переліку багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ). Перед прийняттям такого рішення ми вивчили остаточні цифри по контрактуванню цих закладів з Національної служби здоров’я, а головам ОТГ Львівщини були надіслані листи - щоб вони визначилися з пріоритетністю медичних установ, які є в них на території. Саме такий порядок дій має бути дотриманий – перед затвердженням медичної стратегії області потрібно почути кожного голову ОТГ і керівника медичного закладу, а роботу і потреби медзакладів слід розглянути на госпітальній раді», - наголосив Іван Собко. За результатами обговорення членами Комісії прийнято рішення організувати спільне засідання з профільною депутатською комісією Львівської міської ради, за участі представників управління охорони здоров’я Львівської міської ради та департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, для визначення спільних напрямів роботи щодо затвердження медичної стратегії Львівщини. Окрім того, Комісія одноголосно затвердила перелік медичного обладнання, що закуплять для обласних медичних установ. На придбання медобладнання цього року в обласному бюджеті передбачено понад 50 млн грн.
«Завданням госпітальної ради є напрацювання стратегії розвитку медичних установ Львівщини», - Іван Собко
6 травня 2021
За результатами засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу прийнято два важливих рішення, які стосуються включення Золочівської центральної районної лікарні та Городоцької центральної лікарні до переліку багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ) та стосовно звернення до керівників громад щодо необхідності покращення темпів вакцинації на місцях. «Обов’язком голів ОТГ спільно з головними лікарями місцевих медичних установ та з департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА є забезпечення вакцинування відповідних категорій населення на місцях згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів. Проте, в деяких громадах спостерігаємо відставання від цього процесу, у зв’язку з чим пропоную підготувати від госпітальної ради листи до голів ОТГ щодо максимального пришвидшення темпів вакцинації. Ми зобов’язані реагувати на такі питання», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, на засіданні розглянули питання внесення Золочівської ЦРЛ та Городоцької ЦЛ до переліку багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ). Враховуючи зміну адміністративно-територіального устрою у Львівській області та потреби обслуговування населення нових районів, які у зв’язку з цим виникли, госпітальною радою прийнято одноголосне рішення про направлення до Кабінету Міністрів України листа з пропозицією включити Золочівську ЦРЛ та Городоцьку ЦЛ до переліку БЛІЛ. Заклади обирали за зручним транспортним сполученням, із врахуванням проведених реконструкцій, та відповідності лікарень вимогам МОЗ до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. «Завданням госпітальної ради є розбір роботи обласних, районних, міських закладів охорони здоров’я від початку до кінця, налагодження процесу їх роботи та внесення пропозицій до Львівської облради щодо затвердження стратегії розвитку цих медичних установ», - наголосив Іван Собко. Наступне засідання госпітальної ради планують провести в кінці травня. На ньому розглянуть можливості для вдосконалення роботи кількох опорних закладів області за пропозицією членів госпітальної ради. Нагадаємо, госпітальна рада – це дорадчий орган, який складається з представників власників кожного стаціонарного закладу. Представників делегують місцеві ради громад, у власності яких перебуває даний заклад. Госпітальна рада Львівського госпітального округу створена для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров'я, сприяння організації та функціонування медичної допомоги, фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
Обрано заступника та секретаря госпітальної ради Львівщини
18 березня 2021
Сьогодні, 18 березня, відбулися установчі збори госпітальної ради госпітального округу Львівської області. Присутні обрали заступника голови ради та секретаря. Заступником голови ради став заступник голови Львівської облради Євген Гірник, секретарем ради - лікар-педіатр Андріана Мальська, яка також є головою Опікунської ради Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ». Їхні кандидатури, запропоновані головою госпітальної ради та заступником голови Львівської ОДА Іваном Собком, одноголосно підтримали присутні члени органу. «Попри те, що основні сили зараз кидаємо на боротьбу з ковідом, маємо водночас дбати про якісну систему медичного забезпечення області. Треба напрацювати план розвитку медичних закладів, допомогти залучати більше коштів тим, хто важко дає собі раду. Йдеться насамперед про заклади охорони здоров’я, які у підпорядкуванні не достатньо спроможних громад. Надалі, якщо епідситуація дозволятиме, запросимо в раду голів ОТГ та керівників лікарень і будемо разом вивчати фінансово-економічну, кадрову ситуацію кожного медичного закладу нашої області. Маємо швидко, оперативно представити бачення госпітального округу нашої області, виділити конкретні проблеми і напрацювати дорожню карту їх усунення». Нагадаємо, госпітальна рада – це дорадчий орган, який складається з представників власників кожного стаціонарного закладу. Представників делегують місцеві ради громад, у власності яких перебуває даний заклад. До складу госпітальної ради Львівщини входить 21 особа.
Розвиток опорних лікарень - у центрі зборів госпітальної ради
31 січня 2020
Функціонування та розвиток лікарень інтенсивного лікування розглянули сьогодні під час першого засідання установчих зборів госпітальної ради госпітального округу Львівської області. Під час зборів під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка обрали двох заступників та секретаря, а також обговорили співпрацю медичних закладів вторинної та третинної медицини із Національною службою здоров’я України. «Ми зараз перебуваємо на такому етапі, коли в деяких медичних закладах більше персоналу, аніж пацієнтів, а на установи із держбюджету йде більше грошей, ніж у розвинений країнах. Мусимо зараз рахувати кожну гривню та стежити, аби вона йшла на користь пацієнту», - наголосив Іван Собко. Під час наради т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько презентував план розвитку Львівського госпітального округу. За його словами найбільша увага концентруватиметься навколо великих лікарень області. «Робоча група напрацювала мережу лікарень інтенсивного лікування. За методологією Міністерства визначили 9 закладів. Цей переліку може бути розширений чи змінений за результатами роботи закладів із НЗСУ. Зараз у роботі цих закладів у пріоритеті має бути розробка ПКД, аби облаштувати приймальні відділення, це дозволить швидше отримати фінансування та розпочати роботи», - наголосив Андрій Васько. Він також наголосив на важливості скерування фінансового ресурсу на закупівлю обладнання та проведення реконструкцій приміщень. Засідання госпітальної ради відбуватиметься щомісяця, наступного разу члени ради зберуться уже у лютому. Госпітальна рада Львівського госпітального округу створена для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров'я, сприяння організації та функціонування медичної допомоги, фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
Іван Собко взяв участь у засіданні госпітальної ради Львівського госпітального округу
16 жовтня 2019
Сьогодні, 16 жовтня, у департаменті охорони здоров’я відбулось чергове засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу. Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив на необхідності забезпечення закладів охорони здоров’я належною матеріально-технічною базою. «Ми мусимо розуміти те, що не можна дозволяти собі платити за послуги чи лікувати пацієнта дорожче ніж в Швейцарії, Німеччині чи Австрії. Ми також не можемо дозволити собі той варіант, який є сьогодні в Дрогобичі: шалені заборгованості, одна лікарня переповнена, оскільки люди лікуються з навколишніх територій, а інші лікарні на межі. Це свідчить про те, що система працювала неправильно, а держава не давала чітких позицій і на обласному, і на районному рівні, і на первинці. Проте, справді, те що сьогодні Мар'яна Возниця нам говорила, що має бути і за що доведеться платити, але платити доведеться не нам, а пацієнтам. Коли палець болить - це одне, а коли є невідкладна, скажімо, спеціалізована допомога, то за окремі пакети, державний бюджет, та інші речі будемо покривати обласним бюджетом або особисто. І це буде крок до страхової медицини. Тому що за кордоном немає стільки лікарів і не має стільки лікарень», - зазначив Іван Собко. Також під час засідання Іван Собко акцентував увагу на розвитку телемедицини. «Позиція департаменту, і моя особисто, і голови бюджетної комісії, очільника обласної ради в тому, що нам потрібно, перше, укомплектувати базу автомобілями, той хто ще не отримав, дотягнути ті всі питання по будівництву, по капітальних вкладеннях і вже після цього зробити центральну серверну. Всі-всі ці речі, щоби телемедицина була телемедициною, а не просто щось закупити, поставити в кабінеті і воно стоїть, припадає порохом, чекає коли запрацює повністю комплекс». Зокрема заступник голови закликав присутніх брати участь у Конкурсі проєктів місцевих ініціатив, адже ефективна співпраця з НСЗУ неможлива без належного матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров‘я. «Згадайте мої семінари, проекти місцевого розвитку і все решта, ще років 4 тому, де території, які приїздили казали "давайте щось робити", я казав, друзі, давайте укомплектовуйте собі ваші робочі місця. Ще тоді, можливо це була інтуїція. І ті, хто писав декілька проектів кожен рік на комп'ютер, на обладнання, на інвентар сьогодні все це має, а ті міські голови, території які розуміли майбутнє, давали кошти своїм медичним закладам. Але є території, де є ще непочатий край роботи. Як ви будете з НСЗУ працювати? Тому прохання до керівників органів місцевого самоврядування, до ОТГ, до районних рад, ми це будемо говорити на усіх нарадах, перше, що нам рекомендує Мар'яна Возниця, матеріально-технічне комп'ютерне забезпечення, крапка. Ми маємо бути готові до цього»,- підкреслив заступник голови. Під час зустрічі т.в.о.заступника директора департаменту Андрій Васько презентував аналіз перспективної мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (БЛІЛ) І-ІІ рівнів області, який був проведений Світовим Банком та USAID. Зокрема, говорили про критерії визначення мережі, зону доступності, наскільки лікарня працює в статусі лікарні інтенсивного лікування. А також обговорили моделювання варіантів вибору БЛІЛ у Львівському ГО. Про головні функції НСЗУ та умови співпраці з ЗОЗ розповіла директор Західного регіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця. «Головна функція - це стратегічні закупівлі, контрактування, контроль за виконанням умов договору з надавачами медичних послуг. На сьогоднішній день з восьми мільйонів законтрактованих закладів охорони здоров’я України – 2 мільйони у Львівській області. Стан автономізації закладів спеціалізованої допомоги у Львівській області становить 78,1%, що є дуже високим показником. Хочу відмітити, що пріоритетними напрямками на 2020 рік будуть: медична допомога при пологах та допомога новонародженим у неонатальному періоді, медична допомога при інфаркті міокарда та при гострому мозковому інсульті, а також рання діагностика найбільш поширених онкологічних захворювань». Нагадаємо, госпітальна рада Львівського госпітального округу створена для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров'я,сприяння організації та функціонування медичної допомоги, фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
В області відбулось засідання Госпітальної ради Львівського округу
27 грудня 2018
Сьогодні, 27 грудня, у приміщенні департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА відбулось засідання Госпітальної ради Львівського госпітального округу. «В нас сьогодні є розум, досвід, професійність і політична воля для того, щоб правильно сформувати систему вторинного рівня надання медичної допомоги на території Львівської області, так щоб вона відповідала потребам людей і можливостям, які сьогодні мають бюджети різних рівнів. Госпітальна рада має запропонувати і чесно підійти до людей із пропозицією та баченням моделі функціонування системи охорони здоров’я на території Львівщини. Я би дуже хотів, щоб госпітальна рада була вмотивованим постійно діючим органом, де б відбувались найбільші дискусії і де б творилася правильна стратегія управління галуззю охорони здоров’я. І я переконаний, що крок за кроком ми станемо реальними учасниками та творцями процесу трансформації галузі»,- зазначив під час засідання голова Львівської ОДА Олег Синютка. Відтак, в межах засідання обрали президію Госпітальної ради та прийняли Положення. Головою Госпітальної ради Львівського госпітального округу стала Ірина Микичак. Зазначимо, що Госпітальна рада є дорадчим органом, який створено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» за ініціативи Львівської облдержадміністрації. Госпітальна рада Львівського госпітального округу створена для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров'я,сприяння організації та функціонування медичної допомоги, фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі. Право на делегування своїх членів і таким чином участі у розв’язанні проблемних питань медицини мали усі місцеві ради в області: ОТГ, міста, райони.
Уряд затвердив створення на Львівщині єдиного в Україні госпітального округу на всю область
19 квітня 2018
У межах Львівської області буде один госпітальний округ, який покриватиме усю область. Таку пропозицію Львівської ОДА затвердив Кабінет Міністрів України. Відтак, Кабмін своїм Розпорядженням від 11 квітня 2018 р. № 240-р підтримав пропозицію Львівської обласної державної адміністрації і затвердив склад єдиного госпітального округу в межах адміністративної території Львівської області. «Для області – це унікальний шанс створити єдиний медичний простір з оптимальною мережею стаціонарної медичної допомоги та ефективним управлінням нею. Формування госпітального округу буде сприяти гармонійному партнерству і співробітництву між міськими, районними радами та радами ОТГ у сфері охорони здоров’я. Ми усвідомлюємо і надзвичайно велику відповідальність, яку беремо на себе. Львівщина стала єдиним в Україні регіоном, який формує госпітальний округ в межах адміністративної території області. Маємо дуже багато непомітної і складної роботи попереду. Але переконана, що спільними зусиллями ми зробимо велику справу. Дякую усім, хто підтримав ініціативу департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА – поважним посадовцям, хто ризикнув і погодив усі документи і рішення, давши зелену дорогу експерименту, зокрема Президенту України Петру Порошенку, який після зустрічі у Львові з медиками підтримав нашу ініціативу. Окрема подяка Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману та керівництву міністерства охорони здоров'я», - прокоментувала рішення Кабміну директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.