“До кінця літа у Підкамені завершать реставрацію вежі монастиря”, - Юрій Холод

25 лютого 2020р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

На Бродівщині триває реставрація вежі храму монастирського комплексу у Підкамені. До кінця літа 2020 року тут відреставрують вежу храму, облаштують благоустрій подвір’я та його освітлення.

Львівська обласна рада затвердила співфінансування проєкту “Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні" з бюджету розвитку у розмірі 4,5 млн грн.

Відтак, за словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода, необхідно,  щоб ці кошти надійшли вчасно і роботи були зроблені якісно та в терміни.

“Ці гроші є співфінансуванням з нашого боку в межах проєкту Програми ТКС Польща-Білорусь-Україна, який область реалізовує разом з Єврорегіоном "Карпати - Україна". Він передбачає реставрацію  монастирського комплексу в Підкамені на Бродівщині. Йдеться про відновлення вежі, освітлення і благоустрій території. Повна сума проєкту 24 млн гривень. Вчора ми провели нараду на місці з Олександром Ганущином, Степаном Скрипом, Галиною Литвин, представниками районної влади, підрядника та отцем-настоятелем Андрієм”, - каже Юрій Холод.

Нагадаємо,  що Львівською обласною державною адміністрацією разом з Львівською обласною радою у 2017 році розпочато реалізацію проекту «Промоція спільної історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння шляхом створення транскордонного паломницького маршруту та збереження сакральних об'єктів вздовж нього».   

У жовтні  2017 року проект з відновлення пам’ятки у Підкамені отримав перемогу в розмірі гранту ЄС-1 895060,48 євро, або 24 млн. грн.

У межах проекту буде здійснено  реконструкцію Монастирського храму з дзвіницею - пам'ятки архітектури національного значення ХV-ХVІІІ ст. в смт Підкамінь Бродівського району Львівської області.

З метою реалізації проекту департаментом у 2017 році за кошти передбачені в обласному бюджеті було забезпечено виготовлення проектно-кошторисної документації «Комплексна реставрація Монастирського храму з дзвіницею у смт Підкамінь Бродівського району»

Загальна кошторисна вартість реставрації складає близько  30,0 млн грн.

Проектом передбачено виконати комплексну реставрацію дзвіниці монастиря і її інтер’єрів, облаштувати систему пожежної сигналізації, пристосувати частину дзвіниці до виконання функцій центру паломницького туризму та облаштувати навколишню територію.

За час реалізації проекту впродовж 2018-2019 років були розпочати і завершені роботи з благоустрою території пам’ятки. 

Результатом реалізації проекту буде реставрація і збереження  пам’ятки національного значення України, відкриття нових туристичних маршрутів до пам’ятки та збільшення нових транскордонних культурних заходів на її території.

Упродовж 2019 року було виконано роботи з благоустрою  монастиря, а саме: проведено вирівнювання території та водовідведення, розділено зони благоустрою: пішохідну, проїзну та зони відпочинку, пішохідні зони  з пісковика облаштовані вздовж оборонного муру та вздовж фасаду монастирського храму, підведено електроосвітлення, встановлено нові освітлювальні ліхтарі вздовж оборонного муру та проїзної зони

Минулоріч розпочато реставраційні роботи на вежі монастиря, зокрема, верхівка дзвіниці покрита міддю, розчищено від нашарувань зовнішні фасади верхніх ярусів дзвіниці  , фасади верхніх ярусів відреставровані та покриті пісчаним розчином, відреставровані підвіконники верхніх ярусів дзвіниці, розпочато реставрацію кам’яних блоків вхідної  брами дзвіниці.

У 2020 році реалізація проекту буде повністю завершена за кошти МТД та обласного бюджету.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook