Затверджено порядок здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва для аграріїв
Постанова КМУ від 01 березня 2017 р. № 130 (із змінами, затвердженими постановою КМУ від 03.03.2020 № 195) передбачає механізм надання у 2020 році державної підтримки за закуплену сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного виробництва.
Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення сільськогосподарських товаровиробників вітчизняною технікою та обладнанням для агропромислового комплексу шляхом здійснення часткової компенсації вартості техніки та обладнання, що закуплені у вітчизняних виробників та/або їх дилерів.
Компенсація надаватиметься сільськогосподарським товаровиробникам (юридичним особам та фізичним особам – підприємцям) на безповоротній основі у розмірі 25 відсотків вартості техніки та обладнання (без ПДВ).
Спрямування коштів відбуватиметься через уповноважений банк, що підпише з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва.
Частковій компенсації підлягає техніка та обладнання, які на момент здійснення через уповноважений банк оплати на їх придбання були включені до переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономіки.
Документи подаються впродовж року до уповноваженого банку, через який здійснено оплату техніки та обладнання:
- на придбану до 01 грудня поточного року техніку та обладнання - до 05 грудня;
- на придбану з 01 грудня поточного року техніку та обладнання - до 01 квітня наступного року.
Сільськогосподарським товаровиробникам, які придбали техніку та обладнання і подали заявки на відшкодування у жовтні-листопаді 2019 року, але з незалежних від них причин не отримали компенсацію, компенсація за вказаний період буде виплачуватись за рахунок коштів, передбачених у 2020 році після розподілу коштів за напрямами підтримки сільгоспвиробників.
Державна підтримка надасть доступ с/г виробникам здешевити придбання сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва та сприятиме оновленню машинно-тракторного парку.
Ключові слова:
технікаНовини за темою
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту важливими для аграріїв позиціями
22 березня 2022
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, включивши в нього необхідну аграріям с/г техніку, запчастини, обладнання для с/г робіт. Йдеться про трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни тощо. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. За його словами, у перший же день війни Кабмін Постановою №153 від 24.02.2022 року затвердив перелік товарів критичного імпорту, щоб забезпечити безперебійне постачання продовольства, а також усіх товарів, необхідних для підготовки до весняно-польових робіт. Відтоді цей перелік оновлювався вже 11 разів, щоб Нацбанк міг забезпечувати постійне здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту товарів. «Паралельно увесь час ми додавали критичні групи товарів для потреб с/г виробників. Під час останнього оновлення Уряд включив у перелік необхідну аграріям с/г техніку та запчастини, обладнання для с/г робіт (трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни), добрива, препарати тощо», – зазначив Роман Лещенко. Повний оновлений список доступний за посиланням. «Завдання Мінагрополітики – забезпечити безперебійні поставки в Україну всіх позицій, які гарантують українцям продовольчу безпеку. І ми над цим працюємо щодня. Наближаємо нашу Перемогу, яка обов’язково буде за нами», – резюмував Міністр.
Українцям пояснили, як відрізнити українську техніку від ворожої
26 лютого 2022
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації інформує населення, як відрізнити українську техніку від ворожої. Російська техніка має темно-зелений та болотний окрас. Іноді присутній трикольоровий окрас. Українська техніка має окрас у вигляді «пікселю» або темно-зелений колір, близький до оливового кольору Техніка окупантів, яка поки що рухається нашою країною має додаткові ознаки, які вказують на напрям руху: Косу лінію на кузові – на Херсон. Мітка Z на кузові — наступ на Харків, також на цьому напрямку помічена Росгвардія (кадирівці). Нині така техніка з під Сум їде на Київ. Трикутник – для підрозділів на Слов'янськ та Краматорськ. Коло – для мобільного резерву. Що робити якщо побачили окупаційну техніку? Повідомте про це ЗСУ за контактами на сайті Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine. Знімайте на відео пересування цієї техніки та викладайте у соцмережі під хештегом #війна_проти_україни. Маєте бажання та можливість — знищуйте ворожу техніку усіма можливими засобами. Ні в якому разі не фільмуйте пересування української військової техніки. Не допомагайте ворогу знищувати вас, ваш будинок, наші міста та Україну.
Місцеві дороги на Львівщині очищають понад 150 одиниць техніки
13 грудня 2021
Станом на 13 грудня для очищення доріг у Львівській області залучили 173 одиниці спецтехніки та використали 1969,5 тон піщано-соляної суміші (ПСС) для механізованої та ручної підсипки. Отже, Служба автомобільних доріг області залучила 122 одиниці техніки та використала 1635 тон ПСС. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 51 одиницю технічних засобів та використав 334 тони піщано-соляної суміші. Закликаємо жителів області дотримуватись правил дорожнього руху!
Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої компенсує держава
2 грудня 2021
Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовує держава. Підтримка надається в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». «Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника - доповнили відповідний Перелік сільгосптехніки, яка підлягає компенсації, новими заводами-виробниками. Це гарний стимул для вітчизняних виробників – реалізувати свою продукцію та збільшити доходи, а фермерам – оновити свій парк сільгосптехніки, адже Уряд компенсує 25% її вартості», - прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Так, до оновленого переліку включено 209 підприємств, номенклатура їх продукції збільшилася на 235 одиниць с/г техніки – до 17 041 найменувань. Зокрема, доповнено Перелік посівними комплексами, агрегатами та аплікаторами для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальними сепараторами, технологічним обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнанням для хімічного захисту рослин, зрошувальним, іригаційним та насосним обладнанням, зерносушарками та теплогенераторами, ваговим обладнанням для зважування сільгосппродукції, напівпричепами, ґрунтообробною технікою, обладнанням для утримання ВРХ та свиней тощо. Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3qxCRpz. Довідково На 2021 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено спрямувати 1 млрд грн. За результатами проведеної роботи, 7 194 сільгосптоваровиробники придбали у грудні 2020 року та у період з січня по вересень 2021 року – 12 262 одиниць сільгосптехніки і обладнання вітчизняного виробництва на загальну суму 3 949,3 млн грн (без ПДВ) та отримали часткову компенсацію на суму 991,35 млн грн.
Велике будівництво: запрацювала техніка на автомобільній дорозі Рава-Руська-Гайок
22 березня 2021
Дорожники відновили розпочатий торік ремонт автошляху Рава-Руська-Гайок. Техніка працює на ділянці від с. Реклинець до с.Рокети. Зараз дорожники розпушують старе покриття, опісля влаштують ЩПС та асфальтобетон. "Плануємо відремонтувати 5 кілометрів автошляху. Роботи виконує підрядна організація «Рома» за рахунок коштів державного дорожнього фонду.Вартість - 40 мільйонів гривень. Цей автошлях є важливим, бо сполучає автомобільні дороги державного значення Тернопіль – Львів – Рава-Руська, Ковель – Володимир-Волинськ-Червоноград – Жовква та Львів – Радехів – Луцьк, а також веде від міжнародного пункту пропуску Рава-Руська – Гребене”,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Нагадаємо, торік відремонтували ділянки від Великих Мостів до Реклинця. Це понад 5 кілометрів. Загальна протяжність дороги - 19 кілометрів.
Мінекономіки оновило перелік сільгосптехніки, яку компенсуватимуть за рахунок бюджетних коштів
23 лютого 2021
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наказом оновило перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів. До переліку включили 14 892 найменування української сільськогосподарської техніки та обладнання, з яких 320 нових, а саме: посівний напівпричіпний комплекс Narmada для посіву за технологією Strip-Till, сівалки прямого посіву LUARA, агрегати та аплікатори для внесення рідких мінеральних добрив, обприскувачі, жниварки для збирання соняшнику, зерноочищувальні сепаратори, технологічне обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнання для систем крапельного зрошення, зерносушарки, вагове обладнання для зважування сільгосппродукції, напівпричепи, ґрунтообробна техніка, обладнання для утримання ВРХ та свиней тощо від 200 заводів-виробників. Перелік поповнили 9 заводів-виробників. "Державна підтримка дає перевагу саме вітчизняній техніці. Аграрії, купуючи вітчизняну техніку, підтримують вітчизняного машинобудівника. У 2020 році фінансову підтримку з державного бюджету на суму 16,9 млн. грн. отримали 148 суб’єктів господарювання Львівщини, які придбали 484 одиниць техніки. Це дозволило аграріям своєчасно виконати необхідні обсяги польових робіт та безпосередньо вплинуло на приріст виробництва сільськогосподарської продукції", - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко». Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням:
Для очищення доріг від снігу використали понад 650 тонн піщано-сольової суміші
27 січня 2021
В області упродовж ночі для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу задіяли 124 одиниці техніки. Використали 667, 7 тонн ПСС для механізованої та ручної підсипки. Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 80 одиниць техніки та використала 525,5 тонн піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 44 технічних засобів та використав 142, 2 т ППС. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".
У зв’язку з можливим погіршенням погодних умов, водіїв закликають бути обережними
22 січня 2021
Упродовж 25 – 27 січня в області прогнозується зниження температури повітря, хуртовини. У гірській місцевості - снігові покриви товщиною 25-30 сантиметрів. Відтак, сьогодні керівництво департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації та Служби автомобільних доріг у Львівській області провели нараду з підрядними організаціями, які відповідають за експлуатацію доріг. Підрядників закликали привести в готовність технічні засоби, щоб вчасно забезпечити належне очищення від снігу. У департаменті дорожнього господарства водіїв закликають утриматися від поїздок на час негоди, а також не залишати автомобілі обабіч доріг та в непризначених для цього місцях, щоб не заважати роботі снігоприбиральної техніки. “При необхідності поїздок, просимо водіїв бути максимально уважними за кермом, обирати помірну швидкість і дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами, а також враховувати особливості та стан транспортного засобу”, - зазначив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112". Нагадаємо, 59 дорожньо-транспортних пригод, три з них – з потерпілими. Таким є стан аварійності на автодорогах Львова та області за минулу добу. Оксана Буй
Понад 70 аграріїв Львівщини отримали кошти для оновлення машинно-тракторного парку
5 січня 2021
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скерувало кошти аграріям за державною програмою «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» . Часткова компенсація надавалася на сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного виробництва, відповідно до переліку, встановленого Мінекономіки. Виплата компенсації проводилася через уповноважені банки. Фінансову підтримку в сумі 6,4 млн грн отримали 72 суб’єкти господарювання, які придбали у жовтні – листопаді 2020 року 106 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. «Загалом у 2020 році з державного бюджету фінансову підтримку отримали 148 суб’єктів господарювання Львівщини, які придбали 484 одиниць техніки на суму 16,9 млн грн. Державна підтримка надає можливість сільськогосподарським виробникам здешевити придбання сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва та сприяє оновленню машинно-тракторного парку», – зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко. Оксана Буй
40 одиниць техніки очищають дороги Львівщини від снігу
10 грудня 2020
Впродовж дня на автомобільних дорогах місцевого значення Львівщини працювало 40 одиниць техніки. Як повідомили у департаменті дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації, з метою утримання доріг у належному стані використали 485 тонн піщано-сольової суміші. "Ми просимо мешканців нашої області, а також гостей звертатися на гарячу області "112" у разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг", - зазначив директор департаменту Орест Шуліковський. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. Нагадаємо, за повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України на території області 10 грудня на дорогах ожеледиця. Водіїв просять бути вкрай обережними та уважними під час керування автомобілем – при ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях. Варто звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці. Оксана Буй
Аграріям погасять заборгованість за придбану торік сільгосптехніку
27 травня 2020
Уряд розпочав фінансування бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» у 2020 році за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Відтак, аграрії, які придбали сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного виробництва у жовтні та листопаді 2019 року мають можливість отримати компенсацію їх вартості через банки, до яких подавали документи. Згідно з наказами Мінекономіки від 22 травня 2020 р № 936 та № 937 затвердили розподіл коштів у сумі 555 млн грн між уповноваженими банками для перерахування їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників. Як повідомили на сайті Уряду, кошти отримають 4 102 аграрії, які за вказаний період придбали 14 756 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 2,7 млрд гривень. Всього сума заборгованості за цією програмою складала 564 млн грн, останні 9 млн грн затвердять до сплати найближчим часом.
На Львівщині триває підготовка дорожніх господарств до зимового періоду
29 жовтня 2018
На Львівщині тривають заходи із підготовки дорожнього господарства до осінньо-зимового періоду по автомобільних дорогах області. За словами в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Романа Кокотайла, для обслуговування автомобільних доріг місцевого значення у зимовий період буде задіяно 3 підрядні організації та 169 одиниць техніки, на сьогодні до експлуатації вже готові 136 одиниць. Для обслуговування автомобільних доріг загального користування державного значення значення буде задіяно 5 підрядних організацій та 234 одиниці техніки. Також підрядні організації продовжують роботи із заготівлі піску та технічної солі.