Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої компенсує держава
Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовує держава. Підтримка надається в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
«Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника - доповнили відповідний Перелік сільгосптехніки, яка підлягає компенсації, новими заводами-виробниками. Це гарний стимул для вітчизняних виробників – реалізувати свою продукцію та збільшити доходи, а фермерам – оновити свій парк сільгосптехніки, адже Уряд компенсує 25% її вартості», - прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Так, до оновленого переліку включено 209 підприємств, номенклатура їх продукції збільшилася на 235 одиниць с/г техніки – до 17 041 найменувань.
Зокрема, доповнено Перелік посівними комплексами, агрегатами та аплікаторами для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальними сепараторами, технологічним обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнанням для хімічного захисту рослин, зрошувальним, іригаційним та насосним обладнанням, зерносушарками та теплогенераторами, ваговим обладнанням для зважування сільгосппродукції, напівпричепами, ґрунтообробною технікою, обладнанням для утримання ВРХ та свиней тощо.
Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3qxCRpz.
Довідково
На 2021 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено спрямувати 1 млрд грн.
За результатами проведеної роботи, 7 194 сільгосптоваровиробники придбали у грудні 2020 року та у період з січня по вересень 2021 року – 12 262 одиниць сільгосптехніки і обладнання вітчизняного виробництва на загальну суму 3 949,3 млн грн (без ПДВ) та отримали часткову компенсацію на суму 991,35 млн грн.
Новини за темою
Свириденко: Паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги
10 травня 2022
Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Про це у Facebook повідомила віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки Юлія Свириденко після завершення польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві, присвяченого розв’язанню кризи, що склалася на паливному ринку України. «Нам вдалось посадити за один стіл представників польського та українського бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою. Це дозволило знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок у найближчий час», - підкреслила Свириденко. Також вона додала, що до польського ресурсу є можливість додати нафтопродукти з США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу. Також на форумі обговорили можливість отримання додаткових обсягів пального від польських трейдерів і збільшення перевалки, зокрема через одну з провідних польських компаній PERN SA. «Для збільшення відвантажень ми синхронізували графіки роботи АТ "Укрзалізниці" та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання. Тож очікуємо, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги», - підсумувала Свириденко. Нагадаємо, раніше міністерка повідомила про скасування Канадою усіх мит на українські товари на 12 місяців.
У Мінекономіки розповіли про зміни у трудовому законодавстві у зв’язку з воєнним станом
31 березня 2022
Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», що доповнює діюче законодавство новими нормами. Його основні нововведення роз'яснили у Міністерстві економіки. Зокрема: У період дії воєнного стану роботодавець може перевести працівника на іншу роботу без його згоди, якщо вона не протипоказана за станом здоров'я. Але лише для ліквідації наслідків бойових дій або інших обставин, що становлять загрозу життю людей. Закон дозволяє працівнику розірвати трудовий договір за власною ініціативою у зв’язку з веденням бойових дій та існування загрози для його життя і здоров’я. Допускається звільнення з ініціативи роботодавця у період тимчасової непрацездатності, а також під час відпустки (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною). Датою звільнення в такому випадку є перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності або відпустки. Дозволена тривалість робочого часу у період дії воєнного стану збільшується до 60 годин на тиждень. Це не означає, що всі працівники автоматично переходять на такий режим роботи, але роботодавець має право застосувати таку тривалість робочого часу за потреби. Мінімальна тривалість щотижневого безперервного відпочинку скорочується до 24 годин. Через бойові дії трапляються випадки коли роботодавець не може вчасно виплатити зарплату. Якщо він доведе, що порушення сталося саме внаслідок обставин непереборної сили, не нестиме відповідальності перед законом. Водночас після припинення цих обставин він зобов'язаний виплатити всю зарплату. Максимальна тривалість щорічної основної відпустки, яка може бути надана у період дії військового стану, складає 24 календарних дні. Якщо працівник залучений до робіт на об’єктах критичної інфраструктури, роботодавець може відмовити у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки по вагітності та пологам, а також по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку). Запроваджується поняття призупинення дії трудового договору, що не тягне за собою припинення трудових відносин. Відшкодування зарплати на цей час покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє протягом воєнного стану. Ці та інші зміни до трудового законодавства спрямовані на урахування реалій воєнного стану та забезпечення з одного боку захисту прав найманих працівників, а з іншого – створення умов для виконання покладених на економіку завдань.
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту важливими для аграріїв позиціями
22 березня 2022
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, включивши в нього необхідну аграріям с/г техніку, запчастини, обладнання для с/г робіт. Йдеться про трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни тощо. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. За його словами, у перший же день війни Кабмін Постановою №153 від 24.02.2022 року затвердив перелік товарів критичного імпорту, щоб забезпечити безперебійне постачання продовольства, а також усіх товарів, необхідних для підготовки до весняно-польових робіт. Відтоді цей перелік оновлювався вже 11 разів, щоб Нацбанк міг забезпечувати постійне здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту товарів. «Паралельно увесь час ми додавали критичні групи товарів для потреб с/г виробників. Під час останнього оновлення Уряд включив у перелік необхідну аграріям с/г техніку та запчастини, обладнання для с/г робіт (трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни), добрива, препарати тощо», – зазначив Роман Лещенко. Повний оновлений список доступний за посиланням. «Завдання Мінагрополітики – забезпечити безперебійні поставки в Україну всіх позицій, які гарантують українцям продовольчу безпеку. І ми над цим працюємо щодня. Наближаємо нашу Перемогу, яка обов’язково буде за нами», – резюмував Міністр.
Усе, що потрібно знати про бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану
17 березня 2022
Відповідно до Закону України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» передбачено таке поняття, як бронювання. У воєнний час бронювання здійснюється за рішенням Мінекономіки. Мета - забезпечити функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення. Іншими словами, бронювання військовозобов'язаних — це надання їм відстрочки від мобілізації (строк не може перевищувати 6 місяців). Адже окрім ведення військових дій має працювати і служба тилу: населення має забезпечуватись всім необхідним для життєдіяльності, а економіка має працювати. Для цього і передбачено, що представники певних професій мають продовжувати виконувати свої посадові обов'язки, а для цього укладається список тих, хто на найближчі 6 місяців не може бути мобілізованим. Органи державної влади, інші держоргани подають до Мінекономіки погоджені Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов'язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах та організаціях у затвердженій постановою формі з відповідним обґрунтуванням. Узагальнивши подані пропозиції, Мінекономіки протягом одного робочого дня ухвалює відповідне рішення та надсилає його копію Міноборони, а також зазначеним органам. Форми пропозицій затверджені постановою Кабміну. Термін дії відтермінування не може перевищувати 6 місяців. Який документ підтверджує бронювання? Щоб підтвердити надання відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації та воєнного часу орган держвлади видає військовозобов'язаному витяг із наказу Мінекономіки. Міноборони організує через Генштаб ЗСУ доведення в одноденний термін до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки виписок із наказів Мінекономіки.
Українцям пояснили, як відрізнити українську техніку від ворожої
26 лютого 2022
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації інформує населення, як відрізнити українську техніку від ворожої. Російська техніка має темно-зелений та болотний окрас. Іноді присутній трикольоровий окрас. Українська техніка має окрас у вигляді «пікселю» або темно-зелений колір, близький до оливового кольору Техніка окупантів, яка поки що рухається нашою країною має додаткові ознаки, які вказують на напрям руху: Косу лінію на кузові – на Херсон. Мітка Z на кузові — наступ на Харків, також на цьому напрямку помічена Росгвардія (кадирівці). Нині така техніка з під Сум їде на Київ. Трикутник – для підрозділів на Слов'янськ та Краматорськ. Коло – для мобільного резерву. Що робити якщо побачили окупаційну техніку? Повідомте про це ЗСУ за контактами на сайті Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine. Знімайте на відео пересування цієї техніки та викладайте у соцмережі під хештегом #війна_проти_україни. Маєте бажання та можливість — знищуйте ворожу техніку усіма можливими засобами. Ні в якому разі не фільмуйте пересування української військової техніки. Не допомагайте ворогу знищувати вас, ваш будинок, наші міста та Україну.
Мінекономіки: Українці витратили вже 1,5 млрд грн за програмою єПідтримка
17 січня 2022
З початку запуску програми єПідтримка понад 7,2 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. За чотири тижні дії програми громадянам вже виплачено майже 7 млрд грн. Майже 1,5 млрд грн з отриманих коштів українці вже витратили. Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали: книжкові магазини – 490 млн грн; кінотеатри – 386 млн грн; театри, концерти та розважальні послуги – 188 млн грн залізничні та авіа пасажирські перевезення – 180 млн грн; спорт – 146 млн грн. Нагадаємо, ініційована Президентом України програма єПідтримка спрямована на стимулювання людей до вакцинації від COVID-19 та підтримку тих секторів економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень. Це сфери культури, спорту, пасажирських перевезень.
Місцеві дороги на Львівщині очищають понад 150 одиниць техніки
13 грудня 2021
Станом на 13 грудня для очищення доріг у Львівській області залучили 173 одиниці спецтехніки та використали 1969,5 тон піщано-соляної суміші (ПСС) для механізованої та ручної підсипки. Отже, Служба автомобільних доріг області залучила 122 одиниці техніки та використала 1635 тон ПСС. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 51 одиницю технічних засобів та використав 334 тони піщано-соляної суміші. Закликаємо жителів області дотримуватись правил дорожнього руху!
Велике будівництво: запрацювала техніка на автомобільній дорозі Рава-Руська-Гайок
22 березня 2021
Дорожники відновили розпочатий торік ремонт автошляху Рава-Руська-Гайок. Техніка працює на ділянці від с. Реклинець до с.Рокети. Зараз дорожники розпушують старе покриття, опісля влаштують ЩПС та асфальтобетон. "Плануємо відремонтувати 5 кілометрів автошляху. Роботи виконує підрядна організація «Рома» за рахунок коштів державного дорожнього фонду.Вартість - 40 мільйонів гривень. Цей автошлях є важливим, бо сполучає автомобільні дороги державного значення Тернопіль – Львів – Рава-Руська, Ковель – Володимир-Волинськ-Червоноград – Жовква та Львів – Радехів – Луцьк, а також веде від міжнародного пункту пропуску Рава-Руська – Гребене”,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Нагадаємо, торік відремонтували ділянки від Великих Мостів до Реклинця. Це понад 5 кілометрів. Загальна протяжність дороги - 19 кілометрів.
Мінекономіки оновило перелік сільгосптехніки, яку компенсуватимуть за рахунок бюджетних коштів
23 лютого 2021
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України наказом оновило перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів. До переліку включили 14 892 найменування української сільськогосподарської техніки та обладнання, з яких 320 нових, а саме: посівний напівпричіпний комплекс Narmada для посіву за технологією Strip-Till, сівалки прямого посіву LUARA, агрегати та аплікатори для внесення рідких мінеральних добрив, обприскувачі, жниварки для збирання соняшнику, зерноочищувальні сепаратори, технологічне обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнання для систем крапельного зрошення, зерносушарки, вагове обладнання для зважування сільгосппродукції, напівпричепи, ґрунтообробна техніка, обладнання для утримання ВРХ та свиней тощо від 200 заводів-виробників. Перелік поповнили 9 заводів-виробників. "Державна підтримка дає перевагу саме вітчизняній техніці. Аграрії, купуючи вітчизняну техніку, підтримують вітчизняного машинобудівника. У 2020 році фінансову підтримку з державного бюджету на суму 16,9 млн. грн. отримали 148 суб’єктів господарювання Львівщини, які придбали 484 одиниць техніки. Це дозволило аграріям своєчасно виконати необхідні обсяги польових робіт та безпосередньо вплинуло на приріст виробництва сільськогосподарської продукції", - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко». Із Переліком вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання можна ознайомитись за посиланням:
Роз’яснення Мінекономіки: як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього страхові внески
9 лютого 2021
Мінекономіки підготувало інструкцію, як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього страхові внески. «Одним з поширених порушень законодавства про працю є прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення трудових відносин. Важливо наголосити, що запис в трудовій книжці не є підставою для автоматичного зарахування даного періоду трудової діяльності до страхового стажу. Відповідно до законодавства України до пенсії зараховується лише той період, за який були сплачені страхові внески. При цьому саме страховий стаж враховуватиметься при нарахуванні пенсії та наданні допомоги по тимчасовій втраті працездатності, безробіттю», - наголошують у Міністерстві. Так, сьогодні кожен працівник на порталі Пенсійного фонду України може самостійно перевірити, чи добросовісно сплачує роботодавець за нього страхові внески та який період трудової діяльності зарахований до його страхового стажу. На порталі можна отримати всю інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків, сплачених до ПФУ, та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу). Портал доступний цілодобово, і знаходиться за посиланням. Окрім того, ПФУ було розроблено відповідний додаток який можна встановити на смартфон чи планшет, що працюють на системі Android та IOS, що теж дає доступ до Порталу. На сьогодні існують наступні способи авторизації/реєстрації на порталі: - За електронним цифровим підписом (ЕЦП), який можна отримати в державній податковій службі або будь-якому іншому акредитованому центрі сертифікації ключів, а також в сервісі Приват 24 від Приватбанку та деяких інших банках; - За логіном та паролем, які можна отримати у відділенні ПФУ, взявши з собою паспорт, ідентифікаційний код та заповнивши відповідну заяву. Після заповнення заяви, громадянин отримує Реєстраційний код (код заяви). Цей код необхідний для реєстрації на Порталі. Тобто, його потрібно зберігати в таємниці до моменту закінчення реєстрації. Завершити реєстрацію можна в будь-який момент, зайшовши на Портал в мережі Інтернет; - Шляхом ідентифікації в сервісі ID GOV UA, який містить ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або шляхом банківської ідентифікації в одному з 27 банків України (Bank ID). Портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально та працює з дотриманням вимог до захисту інформації. Один з сервісів який працює на порталі, є сервіс «Електронна трудова книжка», який дає змогу переглянути відомості про трудову діяльність за даними звітних відомостей роботодавця. Також міститься інформація про сплачені страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998). Крім того, на Порталі можна налаштувати безплатний сервіс СМС-інформування, який дозволить щомісячно безплатно отримувати короткі повідомлення для застрахованих осіб про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж. Дані будуть надсилатись у вигляді СМС на мобільний телефон та/або у вигляді електронного листа на e-mail. Приєднати цей сервіс, також, можна у відділенні ПФУ. У випадку відсутності доступу до інтернету, працівник також може звернутись за отриманням витягу з Реєстру застрахованих осіб до відділення ПФУ, взявши з собою паспорт та ідентифікаційний код.
Для очищення доріг від снігу використали понад 650 тонн піщано-сольової суміші
27 січня 2021
В області упродовж ночі для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу задіяли 124 одиниці техніки. Використали 667, 7 тонн ПСС для механізованої та ручної підсипки. Відтак, Служба автомобільних доріг у Львівській області задіяла 80 одиниць техніки та використала 525,5 тонн піщано-соляної суміші. Своєю чергою, департамент дорожнього господарства облдержадміністрації залучив до очищення доріг 44 технічних засобів та використав 142, 2 т ППС. Львівська облдержадміністрація закликає мешканців області та гостей дотримуватися правил дорожнього руху. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".
У зв’язку з можливим погіршенням погодних умов, водіїв закликають бути обережними
22 січня 2021
Упродовж 25 – 27 січня в області прогнозується зниження температури повітря, хуртовини. У гірській місцевості - снігові покриви товщиною 25-30 сантиметрів. Відтак, сьогодні керівництво департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації та Служби автомобільних доріг у Львівській області провели нараду з підрядними організаціями, які відповідають за експлуатацію доріг. Підрядників закликали привести в готовність технічні засоби, щоб вчасно забезпечити належне очищення від снігу. У департаменті дорожнього господарства водіїв закликають утриматися від поїздок на час негоди, а також не залишати автомобілі обабіч доріг та в непризначених для цього місцях, щоб не заважати роботі снігоприбиральної техніки. “При необхідності поїздок, просимо водіїв бути максимально уважними за кермом, обирати помірну швидкість і дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами, а також враховувати особливості та стан транспортного засобу”, - зазначив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112". Нагадаємо, 59 дорожньо-транспортних пригод, три з них – з потерпілими. Таким є стан аварійності на автодорогах Львова та області за минулу добу. Оксана Буй