Влада виплачуватиме допомогу найбіднішим верствам населення під час карантину – Володимир Зеленський
Влада складе списки малозабезпечених категорій громадян, щоб надати фінансову допомогу найбіднішим українцям під час карантину. Про це йшлося на щоденній селекторній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з поширенням коронавірусу.
Наразі в Україні зафіксовано 669 випадків захворювання, 120 з яких підтверджені за минулу добу.
«Ми бачимо, що карантин потрібен. Я впевнений, що він врятує багато життів. Однак уряд мусить знайти кошти, щоб допомогти найбіднішим українцям. Складіть список якомога швидше, і давайте розрахуємо, скільки грошей ми можемо виділити», – звернувся Глава держави до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Очільник уряду повідомив, що було зупинено зростання цін на соціально значущі товари, деякі продукти навіть подешевшали.
Крім того, Кабінет Міністрів розробляє програму зі створення робочих місць для тих, хто приїхав з-за кордону чи втратив роботу у зв’язку з поширенням коронавірусу.
«Ми плануємо створити багато робочих місць уже за кілька тижнів. Зокрема, нам будуть потрібні люди для ремонту доріг, вимощування тротуарів, прибирання територій. Багато різних вакансій», – зазначив Денис Шмигаль.
На нараді було розглянуто можливість упровадження додаткових, більш жорстких карантинних заходів. Зокрема, йшлося про режим «усі в масках» з 6 по 24 квітня та обмеження кількості людей при перебуванні на вулиці. Адже саме на Великодні свята очікується пік захворюваності на коронавірус.
Для запобігання цьому влада провела переговори з усіма телевізійними групами щодо трансляції великодніх богослужінь. Поки що лише три телеканали не дали відповіді щодо таких показів, але перемовини з ними тривають.
Уряд готує протокол лікування COVІD-19. Україна закуповуватиме за кордоном ліки, щоб запобігати ускладненням хвороби й не доводити недужих до потреби у штучній вентиляції легень.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Італія звернулася до України з проханням допомогти з бригадами медиків. Низка країн уже надала італійській стороні таку підтримку.
«Було б добре надати Італії бригаду з кількох наших фахівців, скажімо анестезіологів, до того, як у нас настане пік хвороби. Тоді вони повернуться з неоціненним досвідом боротьби з пандемією. Однак ми повинні забезпечити їхню повну безпеку та найкращі умови роботи в Італії», – наголосив Володимир Зеленський.
Голова МВС також запропонував допомогти Італії, надавши спирт для медичних потреб.
Нині 20 тис. правоохоронців несуть службу з контролю за дотриманням карантинних заходів в Україні.
Під час наради також обговорили можливість розгортання мобільних госпіталів. Чотири такі заклади вже працюють у зоні проведення Операції об’єднаних сил.
Новини за темою
417,7 млн грн виплатив фонд соцстрахування Львівщини застрахованим особам у першому кварталі 2022 року
11 травня 2022
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (Управління) виплатило 417,7 млн грн для надання матеріального забезпечення застрахованим особам Львівщини у першому кварталі 2022 року. Матеріальне забезпечення профінансували згідно з поданими заявами-розрахунками страхувальників, а саме: на допомогу по тимчасовій непрацездатності – 322, 5 млн грн, або 77,2 % від суми витрат на матеріальне забезпечення; на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами – 94,4 млн грн, або 22,6 %; на допомогу для поховання – 733,9 тис грн або 0,2%. Сума фактичних витрат на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду у І кварталі 2022 року, у порівнянні до аналогічного періоду 2021 року, зросла на 95,2 млн грн або на 29,5 %. Фактичні витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у І кварталі 2022 року збільшились на 99,6 млн грн, або на 42,8%, у порівнянні з І кварталом 2021 року. При цьому кількість оплачених днів тимчасової непрацездатності збільшилась на 158 592 дні, або на 22,8% і склала 854 998 днів. Розмір середньоденної допомоги по тимчасовій непрацездатності у Львівській області становить 388,9 грн, в порівнянні до І кварталу 2021 року (334,4 грн) середньоденна допомога зросла на 54,5 грн, або на 16,3 %. Зауважимо, що у І кварталі 2022 року Управління забезпечило допомогою по тимчасовій непрацездатності 85 178 застрахованих осіб (156 760 листків непрацездатності). Це на 31 109 (57,5%) осіб та на 87 921 (127,7%) листків непрацездатності більше, ніж у І кварталі 2021 року. Фактична сума витрат на виплату допомоги по вагітності та пологах, згідно з поданими заявами-розрахунками у І кварталі 2022 року в порівнянні до І кварталу 2021 року зросла на 5,7 млн грн, або на 6,5 %. При цьому кількість оплачених днів по вагітності та пологах зменшилась на 39 699 днів або на 12,4% і склала 280 183 дні. Розмір середньоденної допомоги по вагітності та пологах у Львівській області становить 337,0 грн., що на 59,8 грн., або на 21,6 % більше, ніж у І кварталі 2021 року. У І кварталі 2022 року за рахунок коштів Фонду у Львівській області допомогу по вагітності та пологах отримали 2 644 застраховані особи, що на 582 особи менше, ніж у І кварталі 2021 року. У І кварталі 2022 року нараховано допомогу на поховання 179 особам, за аналогічний період 2021 року – 233 особам. Витрати на поховання за І квартал 2022 року, в порівнянні до І кварталу 2021 року, зменшилися на 221,4 тис грн, або на 23,2%. Розмір допомоги на поховання у І кварталі 2022 року становив 4100,00 грн.
На Яворівщині функціонує гаряча лінія щодо виплати допомоги на проживання ВПО
9 травня 2022
За минулий тиждень, на гарячу лінію Яворівської районної військової адміністрації надійшло понад 105 дзвінків від внутрішньо переміщених осіб з приводу виплат, а на обліку в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб Яворівського району зареєстровано близько 10 424 осіб. Про це повідомили у Яворівській РВА. Станом на 09.05.2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332, управління соціального захисту населення Яворівської РВА опрацювало заявки та призначило щомісячну допомогу на проживання 7050 особам з числа ВПО. Зазначимо, допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб з територій, які постраждали внаслідок війни, надається у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей - 3 тис. грн; для інших осіб - 2 тис. грн. Від 24 лютого Яворівщина надала прихисток 19 тисячам вимушено переміщених осіб. Значна частина людей самостійно поселилися у приватному секторі. Отримати необхідну інформацію про виплати для ВПО, виплату допомоги з безробіття, соціальну підтримку можна зателефонувавши за номером: 03259-21380. Графік роботи гарячої лінії — щопонеділка з 10:00 до 12:00.
На Львівщині триває реалізація обласної програми підтримки учасників АТО (ООС), їх родин та родин Героїв Небесної Сотні
4 травня 2022
Поточна ситуація в Україні зумовлює значне зростання кількості сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Тому виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій бійцям АТО (ООС), членам їхніх сімей, а також сім'ям, члени яких загинули або постраждали під час проведення бойових дій. Для цього в області не перший рік реалізується Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО (ООС), їхніх родин та родин Героїв Небесної Сотні. За кошти обласного бюджету надаються різноманітні види допомог і послуг бійцям АТО (ООС) та їхнім родинам. У 2022 році на цю мету в обласному бюджеті передбачили 41,7 млн грн, з яких вже виплатили понад 7,3 млн гривень. Цього тижня для 12 сімей загиблих захисників – учасників ООС країни з обласного бюджету виділили одноразову адресну допомогу в загальній сумі 1,2 млн грн (по 100 тис грн на родину). Фото умовне.
Міжнародні організації виплачуватимуть для переселенців допомогу у розмірі 2-3 тисячі гривень
27 квітня 2022
З ініціативи Львівської ОВА уряд України спільно з ООН запустив дві програми виплат для вимушених переселенців по усій країні. Вони реалізовуються за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН та окремо від управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Ці програми планують охопити виплатами від донорів 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб. «Вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 гривень щомісяця на кожного члена сім‘ї (до 3-ох осіб). Ці кошти Всесвітня продовольча програма ООН виплачуватиме упродовж трьох місяців. Окремо управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе особам з-поміж вимушених переселенців. Їм також будуть додатково виплачувати по 2220 гривень», - зауважив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу. Нагадуємо, що за Постановою Кабінету Міністрів внутрішнього переміщені особи, котрі зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних як ВПО, отримують фінансову підтримку. Для дорослих вона складається з 2 тисяч гривень, а для дітей та осіб з інвалідністю – 3 тисяч. Водночас люди, які на період воєнного стану прихистили у своїх домівках переселенців, мають право на компенсацію з державного бюджету, яка передбачена соціальною програмою «Прихисток». У квітні власникам більше ніж 600 житлових приміщень, які безоплатно розмістили близько 2200 внутрішньо переміщених осіб у своїх приватних помешканнях нададуть компенсацію на покриття витрат на житлово-комунальні послуги в розмірі 189,7 тисячі гривень (14.77 грн за особу за день). Вже 30 територіальних громад, які безкоштовно прийняли ВПО подалися, щоб отримати компенсації у місцеві бюджети на оплату комунальних послуг.
Понад 209 млн грн з початку війни Фонд соцстраху направив для матеріального забезпечення застрахованим особам
21 квітня 2022
Більш як 416 млн грн направило управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області на фінансування матеріального забезпечення 84 390 застрахованим особам Львівщини з початку року. З них за період введення на території України воєнного стану 47 200 мешканців Львівської області отримали допомогу на загальну суму 209,3 млн грн. Зокрема: - допомоги по тимчасовій непрацездатності – 171,1 млн грн; - допомоги по вагітності та пологах – 38 млн грн; - допомоги на поховання – 0,2 млн грн. «Львівщина стала надійним тилом для України та попри умови воєнного стану, наявність деяких технічних обмежень у перші дні війни, фахівці управління активно працюють для забезпечення безперебійного фінансування усіх видів матеріальних допомог, надання послуг та здійснення основних статутних завдань Фонду»,- зазначають у відомстві. Нагадуємо, працівники, чиї роботодавці зареєстровані у відділеннях, які наразі не мають можливості провести фінансування, можуть звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду для отримання виплат напряму. При цьому, якщо роботодавець вже подав заяву-розрахунок, призначення допомоги напряму від Фонду можливе після внесення коригування – фахівці допоможуть написати заяву і внесуть зміни. На сьогодні у Львівській області повноцінно функціонує 17 відділень Управління. Контактні номери телефонів та адреси відділень Управління у Львівській області доступні за посиланням. Додатково надаємо перелік відділень ФССУ, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану. Їх контакти оновлюються за посиланням.
''Відтепер заявку на статус ВПО можна оформити у декілька кліків'', - Олександр Кулепін
20 квітня 2022
Українці, що були вимушені евакуюватися з регіонів, де ведуться бойові дії до більш безпечних місць України, можуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи онлайн, подати заявку на щомісячну виплату. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін. ''Від початку широкомасштабної війни всі ЦНАПи та органи управління соцзахисту були задіяні у реєстрації внутрішньо переміщених осіб і цей процес виявися надзвичайно важким, адже попит на цю послугу значно перевищував серверні можливості міністерств, які здійснюють таку реєстрацію. Черги в ЦНАПи були значними і самі центри працювали до ночі, а подекуди навіть і вночі, щоб зареєструвати усіх. Через це існує розрив між реальною кількістю ВПО в області та кількістю осіб, які числяться такими в реєстрах. А претендувати на матеріальну допомогу від держави можуть лише ті, хто потрапив в реєстр. Саме тому від учора реєстрація для ВПО значно спростилася - відтепер подати заявку на статус такої особи можна в декілька кліків у додатку. Такий крок допоможе усім переселенцям отримати статус ВПО швидко та не очікуючи в жодних чергах'', - сказав Олександр Кулепін. Заступник з питань цифровізації також додав, що статус ВПО можуть отримати користувачі в Дії як для себе, так і для своїх дітей. ''В Уряді передбачили виплати в розмірі 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей. Виплати нарахують на картку єПідтримка, і їх можна використати як завгодно: зняти готівку, переказати на іншу картку та купити будь-який товар. Ця матеріальна допомога стане корисною не лише для самих внутрішньо переміщених осіб, але й для бізнесу в цілому, адже завдяки витраченим коштам на оплату послуг чи продуктів підприємства зможуть виплачувати заробітну плату своїм працівникам та платити податки, а економіка країни - швидше відновлюватися'', - зазначив Олександр Кулепін. Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії: 1. Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО. 2. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою). 3. Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них — свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну. 4. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку єПідтримка. 5. Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Заява сформована! Перевірте її, підтвердьте достовірність даних та натисніть Надіслати. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка. Усю інформацію про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи розміщено за посиланням. ''Наразі послуга доступна для українців, які отримують статус ВПО вперше. Але міністерство цифрової трансформації України працює над тим, щоб найближчим часом нею змогли скористатися і всі переселенці, що отримали статус ВПО раніше'', додав Олександр Кулепін.
Уряд спільно з ООН запускає дві програми виплат для вимушених переселенців
15 квітня 2022
З комунікаційної ініціативи Львівської обласної військової адміністрації Кабінет Міністрів України спільно з ООН запускає дві програми виплат для вимушених переселенців по усій країні. Рішення про це ухвалили під час сьогоднішнього засідання уряду, - повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 гривень щомісяця на кожного члена сім‘ї. Ці кошти Всесвітня продовольча програма ООН виплачуватиме упродовж трьох місяців. Окремо управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе нашим малозабезпеченим пенсіонерам з числа вимушених переселенців. Їм також будуть додатково виплачувати по 2200 гривень. Планують охопити цими виплатами від донорів 700 тисяч ВПО. Першою – 500 тисяч, другою – 200 тисяч. Дякую міжнародним гуманітарним організаціям, які почули Україну і підтримують наших людей реальними справами, а не деклараціями про наміри», - зазначив Максим Козицький.
В області триває виплата пенсій за квітень
14 квітня 2022
Пенсійний фонд України продовжує фінансування виплати пенсій за квітень. Станом на 13 квітня пенсіонерам Львівської області на пенсійні виплати спрямовано 1, 3 млрд грн, що становить 50,9 % місячної потреби. Довідково: Станом на 01.04.2022 на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області перебуває 658 842 одержувачі пенсій, з них 31 945 осіб – пенсіонери силових відомств.
«Ми потребуємо ППО, літаків, танків та іншої бронетехніки»: що Президент Зеленський сказав парламенту Південної Кореї
11 квітня 2022
Сьогодні Президент України виступив перед парламентом Південної Кореї. Головні тези з виступу: Росія напала на нас, користуючись своєю перевагою у військовій силі. Вже близько 2 тисяч ракет випустила росія по наших містах. Ця держава витратила десятиліття на підготовку до цієї війни, а також колосальні ресурси. Це сотні мільярдів доларів, отримані за експорт нафти, газу та спрямовані на виробництво й накопичення озброєння. А також і людські ресурси. Це зіткнення двох світів. Світу звичайних мирних людей, які прагнули гармонії та думали про майбутнє. Та світу принижених десятиліттями своєю державою людей, спеціально загнаних у бідність, щоб їхня влада могла послати їх на будь-яку війну. Спочатку росія хоче знищити нашу незалежність. Хоче знищити все, що робить нас українцями, робить нас окремою нацією. А потім піти далі у Європу, далі в Азію. Потрапивши на війну та зайшовши на територію України, десятки тисяч російських військових були шоковані нормальністю життя, містами й селами, у яких люди не бідували. Шоковані побутовою технікою в будинках. Шоковані тим, що людям вистачає їжі. Значна кількість окупантів просто не бачила такого у своєму житті. Майже одразу російські війська зайнялися мародерством. Вони намагалися вивезти додому все, що становить будь-яку цінність. Були випадки, коли російські солдати діставали з бронежилетів захисні пластини, щоб сховати у них вкрадені ноутбуки й планшети. У це неможливо повірити: людина настільки бідна від народження, що вважає, ніби ноутбук цінніший за її власне життя на війні. Ракетними ударами росія знищила вже сотні інфраструктурних об'єктів. Вони руйнують нафтобази, руйнують склади з продуктами, аеропорти, вокзали, виробничі підприємства, університети. Одних тільки освітніх об'єктів знищено вже 938. Лікарень – майже 300. Це свідома тактика російських військ. Вони цілеспрямовано руйнують цілі міста. З артилерії, мінометів, танків. Це десятки міст, які російські військові намагалися просто стерти з лиця землі. Кількість загиблих ми досі не можемо встановити. Від півночі до півдня країни – в усіх районах, куди досягали російські снаряди, досягали бомби, досі триває розбір завалів. Найгірша ситуація – у Маріуполі. Це було півмільйонне місто. Окупанти заблокували його й не дозволяли навіть завозити туди їжу й воду. Маріуполь зруйнований. Там десятки тисяч загиблих. Але навіть попри це росіяни не зупиняють наступальну операцію. Вони хочуть зробити так, щоб Маріуполь був показово знищеним містом. Потрібно повністю розірвати зв'язки російських банків зі світовою фінансовою системою. Потрібно обмежити російський експорт енергоресурсів, передусім нафти. Але також потрібно, щоб світові компанії перестали бути спонсорами цієї варварської держави, яка вважає, що має право руйнувати життя народів. Що більше компаній припинять торгувати з росією, працювати на її території, платити податки, то швидше розум переможе. Дійшло вже до того, що росія відверто шантажує світ ядерною та хімічною зброєю! 47 днів ми захищаємося фактично від усієї російської армії – від найбільш боєздатних її частин. Наші Збройні Сили борються героїчно, дуже мудро, раціонально використовуючи наявні ресурси та озброєння. Ми отримуємо допомогу від різних країн світу. І я щиро вдячний і вашій державі, щиро вдячний вашому народу за надану підтримку. Але ми потребуємо значно більшого: систем ППО, літаків, танків та іншої бронетехніки, артилерійських систем і боєприпасів. Броньовані машини, протиповітряна, протитанкова, протикорабельна зброя. Коли стоїть питання про виживання у війні, спрямованій на повне підкорення народу, потрібно давати принципові відповіді. Звичайні правила постачання зброї потрібно переглядати й діяти швидко. Потрібно допомагати. Надати необхідну зброю Україні – означає не тільки врятувати життя наших людей, не тільки дати нам можливість деблокувати наші міста, зокрема наш багатостраждальний Маріуполь, а й врятувати інші держави, інші регіони від подальшого розгортання російської агресії.
Для Української держави питання безпеки має бути на першому місці найближчі десять років – Президент
5 квітня 2022
Навіть якщо Україна підпише найпотужнішу безпекову угоду, Росія може повернутися знову. Тому потрібно будувати таку державу, яка буде спроможною захистити себе. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ. Глава держави зазначив, що всі пункти щодо безпекових гарантій, озвучені після переговорів у Стамбулі, залишаються незмінними. За його словами, під час переговорного процесу українська сторона поряд із так званою денацифікацією відкинула вимогу Росії щодо демілітаризації. «Ми пояснили, що армія має бути відповідно до тієї армії, яка в нас є, яка спроможна захищати нашу державу. Далі йдуть деталі», – розповів Президент. «Навіть якщо ми підпишемо найпотужнішу угоду, розуміємо, що через два роки Росія може повернутися. І якщо ми з вами приймаємо це, то й діємо відповідно», – зазначив Глава держави. Зважаючи на це, Україна будуватиме таку державу, яка буде спроможна захистити себе сама, про що українська сторона відкрито заявляє на перемовинах. Водночас Володимир Зеленський висловив переконання, що Україна не може воювати постійно, поки інші країни розвиватимуться. А тому наша держава потребує конкретних гарантій безпеки. За словами Президента, все залежить від країн-гарантів, які мають забезпечити виконання тих чи інших пунктів. «Все це обговорюється на рівні радників та лідерів, зокрема з Францією, США, Туреччиною, Великою Британією, Польщею, Італією, Ізраїлем, і є багато друзів, які хочуть долучитися. Поки що ми не отримали конкретний перелік тих гарантій і перелік країн, які готові стовідсотково включитись за нас», – сказав Глава держави. «Нам не потрібно мати 40 країн світу, які готові по команді, по дзвінку, за домовленістю включитися й воювати за Україну. Нам потрібні серйозні гравці, які готові на все. Нам потрібне коло держав, які готові впродовж 24 годин надати будь-яку зброю. Нам потрібні окремі країни, від яких реально залежить санкційна політика, і щоб ці санкції глибоко та заздалегідь були розроблені. Щоб у першу секунду, коли ми відчули загрозу з боку РФ, ці держави об'єдналися та впродовж трьох діб запровадили все одразу, все заблокували», – пояснив Володимир Зеленський. За його словами, представники деяких країн уже висловили бажання стати гарантами безпеки, але ще не відбулося жодної спільної зустрічі. «Вони сказали, що готові зустрітися з ними й про це говорити. Але ще раз підкреслю – цієї зустрічі в Україні ще не відбулося. Ми чекаємо на неї. Якщо це відбудеться, тоді з розумінням, що в нас є ті чи інші гарантії безпеки, які передбачають позаблоковість», – сказав Глава держави. «Поки що всі з цих гарантів позитивно налаштовані до України. Але цього замало. Ми вже мали такі домовленості й «папірці», – додав він. Щодо вступу до НАТО, то, за словами Володимира Зеленського, Україна готова приєднатися до Альянсу «хоч завтра», навіть якщо Росія проти цього. «Якщо завтра нам запропонують вступити в НАТО – не гратися знову з нашим життям, а серйозно – значить, будемо вступати. Але цього не буде, на жаль, і, на жаль, не сталося. Тому ми будуватимемо ті гарантії безпеки, які можуть захистити нас, захистити життя людей. Ми й так можемо себе захистити – ми вже розуміємо. Але захисти всіх людей – це складніше завдання», – сказав він. Президент розповів, що вважатиме найпершою перемогою в цій війні збереження суверенітету України. «Друге – я дуже хочу, щоб ми не втратили сотні тисяч людей. Третє – не може бути жодних розмов про те, що ми дамо можливість називати Крим чиєюсь територією. Це тільки наша територія, українська територія. Щодо відтермінування цього – таке компромісне рішення. І Донбас для мене – це Україна. І те, що Росія визнала ОРДЛО чимось – ми повинні знайти вихід із цієї ситуації. Ми як Україна. Для нас збереження статусу цих територій як українських дуже важливе», – зазначив Глава держави. На його думку, відведення російських військ до позицій, які були станом на 23 лютого 2022 року буде перемогою. «Я розумію, де ми, хто ми, що ми за країна, що ми втратили, що можемо втратити та що ми зберегли. Я вважаю, що відбити повномасштабну війну в ту точку, з якої вона почалася 24 лютого 2022 року, – для нас це точно перемога», – сказав Президент. Володимир Зеленський переконаний, що після завершення цієї війни питання безпеки має бути номером один в Україні. «Я думаю, що всі наші люди – це буде наша велика армія. Ми не можемо говорити про «Швейцарію майбутнього» – напевне, такою наша держава зможе бути через якийсь довгий час. Але те, що ми станемо точно «великим Ізраїлем», зі своїм обличчям, те, що ми не будемо дивуватися, що в нас в усіх інституціях, супермаркетах, кінотеатрах будуть представники Збройних Сил чи Нацгвардії, стоятимуть люди зі зброєю, – я впевнений, що в нас питання безпеки буде номером один у найближчі десять років», – зазначив Глава держави.
У Львівській області розпочали фінансування виплати пенсій за квітень
1 квітня 2022
1 квітня 2022 року Пенсійним фондом України розпочато фінансування виплати пенсій за квітень місяць. Про це повідомило Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Пенсіонерам Львівщини на пенсійні виплати спрямовано 70,6 млн грн.
Що робити людям, які евакуювались з інших областей без документів: відповіді на найпоширеніші запити
1 квітня 2022
На Львівщину щодня прибувають тисячі переселенців. Більшість – евакуювались без жодних документів, які б посвідчували їхню особу, або ж частину документів втратили по дорозі. Це зрозуміло, адже в умовах війни, в першу чергу думаєш про свою безпеку та своє життя. Відповідно до запитів, які надходять у Львівську обласну військову адміністрацію відповідаємо на найпоширеніші запитання від внутрішньо переміщених осіб. 1. Чи можна отримати роботу, якщо трудова книжка залишилася в іншій області та як це зробити? Якщо ви хочете отримати роботу через центр зайнятості, тоді необхідно звернутися до Львівського міського центру зайнятості (вул. Кн. Ольги, 122) з документами, які посвідчують особу. Тут можна ознайомитися з вакансіями та отримати консультацію. Щодо працевлаштування: відсутність трудової книжки для працевлаштування не є проблемою, адже можна купити нову трудову книжку. Для підтвердження стажу роботи спеціальну довідку можна отримати у Пенсійному фонді України. Більше інформації можна дізнатися за номерами гарячої лінії Львівського обласного центру зайнятості: (032) 2450545; (096) 6825183. 2. Як можна відновити свої документи? Якщо при переїзді в іншу область загубили український паспорт чи просто не встигли його взяти виїжджаючи з місця подій, а маєте бажання виготовити документ, тоді Вам необхідно: знайти хоча б копію документу або його фото; взяти свідоцтво про народження, а за наявності - ідентифікаційний код; довідку Ф-13 про реєстрацію місця проживання (видають в органах місцевого самоврядування); звернутися у міграційну службу. Важливо знати, що при втраті українського паспорта та закордонного, спочатку подається заява на відновлення саме українського паспорта, а після його отримання можна одразу ж оформити закордонний. Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно: взяти український паспорт, ідентифікаційний код та звернутися в міграційну службу. Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон в регламентному режимі (20 робочих днів) - 733 грн, терміновому (10 робочих днів) – 1085 грн. Вартість оформлення паспорта громадянина України у формі картки - 372 грн. (20 робочих днів) та 498 грн (10 робочих днів). Детальніше про процедуру відновлення документів, зокрема для виїзду за кордон та для неповнолітніх осіб читайте в документі. Гаряча лінія Головного управління міграційної служби Львівської області за телефоном: 800 30 88 77 3. Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати від держави фінансову допомогу на проживання? Заяви від внутрішньо переміщених осіб для отримання грошової допомоги на проживання приймають органи соціального захисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільських, селищних, міських рад та центри надання адміністративних послуг. Допомога надається у розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб – 2000 гривень на місяць. Заяви прийматимуть за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб. Всі деталі тут. 4. Як внутрішньо переміщеним особам стати на облік? Перелік необхідних документів. Для отримання довідки подається заява про взяття на облік за формою, затвердженою постановою Кабміну від 20. 03.2022 № 332. Для заповнення заяви необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності). У період дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа для отримання довідки звертається за місцем фактичного перебування до управління/відділу соціального захисту населення та до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг. Заява про взяття на облік як ВПО може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Портал Дія. Про всі деталі ми писали раніше.