Штрафи за підпали полів зростуть, а відповідальність стане кримінальною, - Парламент підтримав проєкт Закону

13 квітня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні Парламент підтримав проєкт Закону №2339, який передбачає зростання штрафів та криміналізацію статтей за підпали сухостою, зумисні підпали лісів та забруднення повітря. Законопроєкт прийнятий за основу і вцілому. За це проголосували 328 депутатів.

Також Рада підтримала пропозицію, аби спікер та Президент підписали документ найближчим часом. Перед публікацією до нього мають внести кілька техніко-юридичних правок.

Новий закон передбачає:

  • За знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем  - кримінальна відповідальність і штраф від 91800 до 153000 гривень, обмеженням або позбавленням волі від 2 до 5 років.
  • За спалювання трави і листя в населеному пункті - адміністративна відповідальність і штраф від 3060 до 6120 гривень. У межах заповідного фонду ця сума зростає до 12240 гривень.
  • За провокування пожежі в лісі через необережне поводження з вогнем - адміністративна відповідальність і штраф від 4590 грн до 15 300 грн.
  • За забруднення повітря (нелегальні сміттєспалювальні виробництва) - кримінальна відповідальність і штраф від 30600 до 61200 гривень.

Нагадаємо, Львівська ОДА подала два тижні тому власний проєкт закону, де передбачала збільшити штрафи за випалювання сухої рослинності від 42 тисячі гривень, розширити коло органів, які можуть штрафувати, а також передбачити відповідальність за неналежний догляд земельних ділянок власникам і орендарям. 

“Я сам боровся за це підвищення штрафів. Горить вся Україна! Понад тиждень горять ліси у Чорнобильській зоні. На Львівщині тиждень тому щодня було понад 100 пожеж. Але штрафи були критично низькі - 170 гривень. Їх не боялися. А місцеві голови не старалися виписувати. Всім було байдуже, бо сильно тим бюджет не наповниш. Ми створили десятки мобільних груп, які на вихідних працювали в кожному районі, об’їздили всі поля. За минулі вихідні склали таким чином 27 протоколів, 4-5 квітня - 46. А від початку року до того часу - всього 43. Але порахуйте затрати на пальне і суму всіх штрафів! Це неспівмірно. Штрафи однозначно треба було підвищувати, бо люди не розуміють, коли їм кажеш, що самі шкодять здоров’ю своєму і своїх дітей”, - пояснює заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, який і був ініціатором створення мобільних груп у всіх районах області.

Управлінець додає, що надалі працюватиме над тим, аби власники та орендарі земельних ділянок усвідомили свою відповідальність, селяни - нарешті зрозуміли шкоду від паління сухостою, а школярі змалку вчилися берегти довкілля.

Закон №2339 набере чинності після підпису президента та публікації в офіційних ЗМІ.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook