“Стільським городищем” та встановленою там сакральною скульптурою займається прокуратура

5 травня 2020р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

Сьогодні до заповідника “Стільське городище” у Миколаївському районі, яке є пам’яткою археології національного значення, виїжджала комісія, яку сформував департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. До неї також увійшли  представники місцевої ради Тростянецької ОТГ, археологи, поліція та прокуратура. 

Головні три питання, які постали перед членами комісії:

Чи розміщений встановлений сакральний об'єкт на території пам'ятки?

Чи є документи і дозволи на встановлення фігури від місцевої влади або інших відповідних органів?

Що робити далі?

“Наразі комісія склала протокол за результатами виїзду та звернулася до органів місцевого самоврядування з вимогою призупинити всі роботи на об’єкті”, - каже Ганна Харун, начальник відділу охорони культурних пам’яток.

На цей момент відомо, що пам'ятка археології національного значення “Стільське городище” розміщена в межах сіл Ілів, Дуброва, Стільське, і наразі вважається нововиявленою.  

2001 року Кабінет міністрів вніс “Стільське городище” до переліку пам'яток археології національного значення. Але на неї заповідник не розробив облікової документації, є інвентаризація, але нема затверджених меж заповідника. І відтак “Стільське городище” як пам’ятка не зареєстроване в Міністерстві культури України.

Однак у 2017 році Тростянецька ОТГ отримала офіційного листа від ЛОДА про те, що в її межах є такий заповідник, і з проханням врахувати це у Генплані ОТГ.  Але Генплан донині не затверджений.

Наразі комісія Львівської ОДА констатує, що жодних дозволів від місцевої ради чи інших установ на встановлення об’єкта громада не має. І остаточну оцінку тут мусить дати саме прокуратура, поліція та ДАБІ. І треба зазначити, що сьогодні на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук прокурор області Ірина Діденко повідомила про відкриття кримінального провадження щодо ситуації у Стільському. 

“Наше завдання - це контроль за дотриманням законодавства і реагування на його порушення. Ми не виносимо жодних присудів, цим будуть займатися відповідні державні органи, поліція та прокуратура. Львівська облдержадміністрація відкрита до співпраці і зацікавлена конструктивно вирішити цю проблему. Надалі нам треба спільно працювати над підвищенням культури громадян і намагатися попередити такі ситуації. Дуже багато залежить, чи активна місцева громада і влада, чи розуміє вона, що пам’ятки - це ресурс громади. Маємо розуміти, що перед законом ми всі рівні, а місцеві голови в умовах децентралізації мусять пам’ятати це насамперед”, - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook