Фахівці департаменту архітектури та управління туризму втретє навідалися до пам’яток в області

5 лютого 2021р, Новини. Прес-служба ОДА

Вчора, 4 лютого, представники департаменту архітектури та розвитку містобудування і управління туризму та курортів Львівської ОДА втретє здійснили цілоденний виїзд до кількох пам’яток архітектури в області, які планують реставрувати за гроші з обласного бюджету. Також побували у Тартаківському палаці, який наразі претендує на участь у  програмі «Велике будівництво в культурі”.

Цей, як і попередні два виїзди - 10 та 15 січня, відбувся з ініціативи Комісії з питань культурної спадщини та туризму Львівської  обласної ради

Зокрема, делегація оглянула дерев‘яні церкви в Мор‘янцях та Глиницях, які, за співфінансування області, вже завершують реставрувати. А також фахівці і депутати побували у Цеблеві, Потеличі, оглянули палаци у Червонограді та Тартакові. 

“Ми всі переконані, що приймати рішення про фінансування об’єктів можна лише після того, як побачиш ситуацію на місці. Цього року депутати є новообрані, тому дуже важливо, щоб ми всі розуміли, про які храми і палаци йдеться і якої допомоги вони потребують, а що вже зроблено. Нові обласні програми депутати мають затвердити вже 16 лютого. 22 мільйони, які ми маємо для фінансування програми на цей рік, - критично мало. Але нам потрібно їх мудро розподілити”, - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Особливої уваги, на думку експертів, потребує настаріша дерев‘яна церква на Львівщині і найстаріша тридільна церква в Україні в селі Потелич Львівського району. Храм споруджений 1502 року. 21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, Церква Святого Духа, разом з іншими дерев'яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО. Та наразі церква протікає і потребує термінової комплексної реставрації. 

“Ми постійно намагаємося звертати увагу обласних депутатів і громади на церкву в Потеличі. У 2019 році за кошти обласного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на реставрацію її стінописів та іконостасу. У 2019-му завершено облаштування відмостки по периметру та розпочато розчищення несучих стін будівлі. На це пішло 187 тисяч гривень. Минулого року гроші з області сюди не виділялися. Для продовження реставрації у 2021 році необхідно скоригувати проектно-кошторисну документацію та розпочати укріплення та реставрацію стінописів на несучих стінах”, - каже фахівець управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Ганна Харун.

Також учора фахівці ЛОДА, спільно з виконавчою директоркою Асоціації “Єврорегіон - Карпати - Україна” Галиною Литвин і депутатами ЛОР, побували у Сокалі та обговорили проблеми зі співфінансуванням будівництва байдаркової станції в межах міжнародного проєкту «Єднає нас Буг - створення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів».

Участь у такому виїзді до пам’яток представників управління туризму та курортів Львівської ОДА - також є дуже важлива, зазначає Олена Василько. Адже відреставрований об’єкт потребує включення у “живі” туристичні маршрути, або, часом, і створення довкола нього цілого туристичного кластера.

 

Ключові слова:

пам'яткареставрація

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook