Після вимушеної "спортивної паузи" на Львівщину повертаються спортсмени національної збірної
Наступної п’ятниці, 5 червня, у Львові стартує навчально-тренувальний збір національної збірної команди України зі стрільби кульової зі спеціальної підготовки з пістолета.
«Важливо зазначити, що половину основного складу збірної України складають саме спортсмени Львівщини. Наші кульовики завжди демонструють високі результати на чемпіонатах Європи та світу. Львів вже не вперше прийматиме навчально-тренувальний збір національної збірної, маємо для цього відповідні бази та кваліфікованих фахівців», - коментує начальник Управління фізичної культури та спорту Роман Хім‘як.
Навчально-тренувальний збір відбудеться на базах спортивно-стрілецького комплексу літніх видів спорту Міністерства оборони України та громадської організації "Львівська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України".
Новини за темою
«Спорт для всіх» відновлює тренування зі скандинавської ходьби у Стрийському парку
23 березня 2022
Щосереди о 16.00 у Стрийському парку у Львові відбуватимуться безкоштовні тренування зі скандинавської ходьби. Це популярний в Європі вид спорту, що підходить для широкого кола людей. Організовує тренування Львівський обласний центр «Спорт для всіх». Перше тренування відбудеться вже сьогодні. Охочих чекають на вулиці Самчука, 14 поблизу корпусу кафедри фізичної культури «Львівської Політехніки». Серію таких тренувань центр вже проводив торік навесні та влітку. Заняття просто неба збирали щонайменше 20 людей кожного разу. Серед тих, хто бажає тренуватись, є ті, хто вже давно знайомий з цим видом спорту, як і ті, хто лише нещодавно про нього дізнався. «Спорт допомагає боротись з тривожністю, стресом. Скандинавська ходьба підходить практично для всіх, заняття відбуваються просто неба, є можливість покращити самопочуття та здоров’я, розширити коло спілкування. Сьогодні надважливо, аби ми залишились стійкими, витривалими, аби внутрішньо переміщені особи мали змогу соціалізуватись, тому відновлення цих занять дуже на часі», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Заняття безкоштовні, їх проводитиме професійна тренерка Оксана Заліско — віцепрезидентка Української Федерації Скандинавської ходьби з міжнародних зв'язків. Позаторік спортсменка перемогла на Кубку світу з лижних перегонів серед ветеранів спорту. Оксана Заліско також часто бере участь у міжнародних змаганнях зі скандинавської ходьби та повертається з високими нагородами. Для того, аби займатись скандинавською ходьбою, потрібні лише спеціальні палиці. «Спорт для всіх» на перших тренуваннях надаватиме їх тим, хто ще не має, але хоче спробувати. Як відбувались тренування торік, можна переглянути у відео: https://youtu.be/MGzBO84OXfw
Львівські армійські спортсмени взяли до рук зброю, щоб захищати Україну
1 березня 2022
Збройна агресія й війна росії проти України об’єднала весь український народ. Свою громадянську позицію чітко висловлюють як пересічні люди, так і відомі політики, журналісти, митці, спортсмени. Зокрема, і львівські армійські спортсмени, які ще недавно виборювали олімпійські нагороди, були чемпіонами та призерами чемпіонатів Європи та світу. Тепер вони взяли до рук справжню зброю і виголошують свою громадянську позицію. Їх відеозвернення можна переглянути тут, а саме - Соломія Трапезнікова (стрільба з лука), Христина Демко (вільна боротьба), Тетяна Галкіна (кульова стрільба), Андрій Федечко (п’ятиборство), Олена Стецьків (санний спорт), Жанна Наумова (стрільба з лука).
На Львівщині презентували фільм про атлетів та параатлетів області – учасників Олімпіади в Токіо
10 лютого 2022
Управління молоді та спорту Львівської ОДА презентувало унікальний соціально-медійний проєкт – 9-серійний фільм про талановитих атлетів та параатлетів Львівщини, які позмагались за медалі Олімпіади у Токіо. Цикл історій «На межі» містить розповіді спортсменів про шлях до національної олімпійської збірної, їх особисте життя, хобі та мрії. Героями роликів стали не лише атлети, а й їх тренери, рідні та друзі. «Хто буде кумиром для нашої молоді завтра, чи буде вона готова до наполегливої праці на результат, чи думатиме, що достатньо бути популярним у соціальних мережах, залежить саме від таких проєктів. Тому я переконаний, що це перший, але далеко не останній сезон проєкту і ми будемо працювати над тим, аби діти та молоді люди мали справді добрі приклади для наслідування», - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. Робота над проєктом розпочалась практично відразу після Олімпіади. У зйомці фільму розповіли про свій шлях до перемог спортсмени-олімпійці Тетяна Кіт (вільна боротьба), Станіслав Горуна (карате), Алла Черкасова (вільна боротьба), Вероніка Марченко (стрільба з лука), Христина Погранична (художня гімнастика), Оксана Лівач (вільна боротьба), Олена Старікова (велоспорт), Павло Коростильов (кульова стрільба), а також паралімпійці – Віктор Дідух (настільний теніс), Наталія Морквич (фехтування на візках), Андрій Демчук (фехтування на візках), Антон Дацко (фехтування на візках), Сергій Атаманенко (стрільба з лука), Орися Ільчина (штовхання ядра). Як зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, щоб дійти до вершини, потрібно працювати на межі, а можливість представляти свою країну на Олімпійських Іграх – результат наполегливих зусиль впродовж багатьох років. «Ці люди заслуговують бути прикладом для наслідування, взірцями для тих, хто тільки починає свій шлях у спорті. Знайомити широку аудиторію з такими постатями – одне з ключових завдань цього фільму. Зацікавленість в такому проєкті бачимо вже сьогодні, адже лише тизер фільму зібрав понад 15 тисяч переглядів. Наразі аналогів такому проєкту в Україні немає. Сподіваємось, що покажемо добрий приклад колегам і незабаром матимемо не один десяток таких фільмів», – сказав Роман Хім’як. Зняли у фільм у студії «Панорама production». Переглянути всі дев’ять серій можна на сторінці управління на ютубі за посиланням. Детальніше про роботу над фільмом його учасники та творці розповідали сьогодні на прес-конференції.
Історії львівських олімпійців розкажуть у 10-серійному фільмі (ВІДЕО)
9 грудня 2021
Управління молоді та спорту Львівської ОДА незабаром запрезентує унікальний соціально-медійний проєкт – 10-серійний фільм про талановитих атлетів та параатлетів Львівщини, які позмагались за медалі Олімпіади у Токіо. Цикл історій «На межі» міститиме розповіді спортсменів про шлях до національної олімпійської збірної, їх особисте життя, хобі та мрії. Героями роликів стануть не лише атлети, а й їх тренери, рідні та друзі. «Щоб дійти до вершини, потрібно працювати на межі. Можливість представляти свою країну на Олімпійських Іграх – результат наполегливих зусиль впродовж багатьох років. Ці люди заслуговують бути прикладом для наслідування, взірцями для тих, хто тільки починає свій шлях у спорті. Познайомити широку аудиторію з такими постатями – одне з ключових завдань цього фільму. Зацікавленість в аткому проекті бачимо вже сьогодні, адже лише тизер фільму зібрав понад 15 тисяч переглядів. Наразі аналогів такому проєкту в Україні немає. Сподіваємось, що покажемо добрий приклад колегам і незабаром матимемо не один десяток таких фільмів», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Робота над проєктом розпочалась практично відразу після Олімпіади. Виготовленням роликів займається «Панорама production». У команді проєкту – сценарист, графічний оператор, монтажери та кілька операторів. Презентація фільму запланована на кінець грудня за участі олімпійців. «У кожній серії ми намагались показати олімпійців не лише в звичному амплуа, а й поза межами спортивного залу: хтось любить водити машину, хтось стріляти, хтось танцювати. Все це намагались передати в історіях, розповісти трохи про дитинство, про особисте життя. Чимало часу займали організаційні питання в плані логістики та комунікації. Дехто мешкає далеко за межами Львівщини, дехто має насичений тренувальний та змагальний сезон зараз. Тому зйомки могли тривати кілька днів, могли відзняти кілька кадрів і чекати, поки спортсмен повернеться з міжнародних змагань», – розповідає керівник продакшину Василь Старецький. Срібна призерка Олімпійських Ігор в Токіо, чемпіонка Європи Олена Старікова каже, що стати однією з героїнь такого проєкту їй було надзвичайно приємно. «Це можливість ще раз пригадати ті емоції, які були у Токіо, а головне – порефлексувати над вже пройденим шляхом і новими цілями. Часто з напруженим тренувальним та змагальним графіком таке забувається, шкода часу. Але насправді це дуже важливо. Чекаю прем’єри, цікаво буде подивитись також історії про колег», – ділиться Олена Старікова. Переглянути проморолики серій можна на сторінці управління молоді та спорту Львівської ОДА.
Одна срібна та дві бронзові медалі: Максим Козицький привітав на Львівщині призерів Олімпійських Ігор
16 серпня 2021
Сьогодні, 16 серпня, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький привітав на Львівщині призерів Олімпійських Ігор 2020, які нещодавно відбулись в Токіо. Велогонщиця Олена Старікова виборола срібло, а володарями бронзи стали борчиня Алла Черкасова та каратист Станіслав Горуна. Ще двоє львівських спортсменів зупинились за крок від п'єдесталу. Серед них – Оксана Лівач, яка посіла 5 місце з вільної боротьби у ваговій категорії до 50 кг та Павло Коростильов. Він зайняв 4 місце у стрільбі з пневматичного пістолета на 10 м. «Наближається 30 річниця Незалежності України. І за ці роки наша країна точно може похизуватися своїми спортсменами, які своїми здобутками прославляють Україну на увесь світ. Ви наша гордість! Дякую за вашу титанічну працю, адже спорт вимагає багато щоденної роботи та зусиль над собою. Особлива подяка вашим тренерам та вашим батькам, які своєю підтримкою та вірою мотивували вас не опускати руки навіть тоді, коли було дійсно важко. Приємно, що на п’єдесталі Олімпіади були спортсмени з Львівщини», - привітав призерів Максим Козицький. Опісля очільник Львівщини вручив спортсменам та їхнім тренерам грошові винагороди за успішні виступи на Олімпійських змаганнях. А саме: Олена Старікова – 200 тисяч грн; Алла Черкасова – 150 тисяч грн; Станіслав Горуна – 150 тисяч грн; Павло Коростильов – 100 тисяч грн; Євген Білобрук (тренер) – 100 тисяч грн; Оксана Лівач – 75 тисяч грн; Антон Нікулін (тренер) – 75 тисяч грн; Андрій Стаднік (тренер) – 37 500 тисяч грн. До слова, цьогоріч на Олімпійських Іграх Україну представляли 153 спортсмени, з яких 8 – представники Львівської області. Як зізнались призери, олімпійська медаль – це найбільше досягнення для спортсменів. «Звичайно, як і кожен спортсмен, я хотів вибороти золото. Так, мої противники були сильними. Але навіть ставши бронзовим призером, розумію наскільки ця медаль важлива, як для моєї кар’єри, так і для українського карате. Я не планую на цьому зупинятись, надалі буду активно тренуватись до наступних змагань – Чемпіонату світу, що відбудеться в Дубаї у листопаді», - сказав Станіслав Горуна. «Спершу був момент, коли думаєш, що все могло бути по-іншому і я могла здобути не срібло, а золото. Особливо враховуючи численні тренування та підготовку до змагань. Зараз я вже усвідомила, що стала срібною призеркою, а це дуже приємно. Вдвічі приємніше було, коли мене зустрічали з Олімпіади – багато квітів, слів підтримки та подяки. Це неймовірні відчуття», - зізналась Олена Старікова. «Коли зрозуміла, що бій закінчився на мою користь, то відчула безмежне щастя. До цього моменту я готувалась дуже давно. Моя категорія (вільна боротьба) дуже важка і потребує багато зусиль, як фізичних, так і вольових. І моя мрія здійснилась. Мене підтримували усі близькі, мої батьки, чоловік та син і я відчувала, як вони за мене переживали. Зараз потрібно трохи перепочити та набратися сил», - розповіла Алла Черкасова. Загалом Україна виборола 19 олімпійських медалей (1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових). Спортсмени Львівщини вибороли 3 медалі Олімпійських Ігор 2020 року. За кількістю виборених медалей Олімпійського ґатунку серед усіх областей України Львівщина займає другу сходинку і це є рекордним показником за часи Незалежності. Ілона Орнат
Спортсмени Львівщини показали свої тренування на карантині
22 травня 2020
Спортсмени командних ігрових видів спорту Львівщини показали, як тренуються в умовах карантину та поділились комплексом вправ, які нескладно виконати вдома. Таким чином ігровики долучились до флешмобу #BeActiveAtHome, який ініціювала Європейська комісія. Першими до кампанії долучились футзалісти клубу “Енергія”. Далі спортсмени передали естафету гандболісткам з “Галичанки”. Дівчата показали комплекс вправ для пресу. Опісля тренуваннями поділились волейболісти клубу “Барком-Кажани”. “Розуміємо, що враховуючи наяву епідеміологічну ситуацію, мешканцям Львівщини складно залишатись активними, займатись спортом, як звично. Але вже неодноразово наші спортсмени демонстрували схожі комплекси вправ, які доводять - займатись фізичною активністю продуктивно та інтенсивно можна навіть вдома, не маючи якогось особливого спорядження”, - зазначає начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як. “Кажани” передали естафету баскетболістам з “Львівської Політехніки”, які також поділяться своїми тренуваннями.
У Львівському обласному кардіологічному центрі відбулось протипожежне тренування
18 грудня 2018
У Львівському обласному кардіологічному центрі організували протипожежне тренування. У ході навчань працівники кардіоцентру відпрацювали елементи евакуації та пожежогасіння. Зазначимо, до тренувань були залучені працівники та техніка ДСНС Франківського РВ м. Львова.
Ветерани АТО провели відкрите тренування зі стрільби з лука
14 листопада 2018
Сьогодні, 14 листопада, у спортивній школі олімпійського резерву «Електрон», спортсмени – військовослужбовці та ветерани, які зазнали травм під час бойових дій, провели відкрите тренування зі стрільби з лука. У тренуванні взяв участь учасник АТО Сергій Шимчак, який виборов золоту медаль в командних змаганнях зі стрільби з лука та посів 4 місце у велоспорті на Invictus Games у Сіднеї. Для належної підготовки Сергія за сприяння голови Львівської ОДА Олега Синютки придбали лук WiawiNaNoTFT в комплекті зі стрілами та аксесуарами. «Досягти найвищих результатів неможливо без належного інвентаря. Сподіваюся, з нового лука будуть випущені найвлучніші стріли, що приведуть наших лучників до ще не одного золота», - наголосив Олег Синютка. На сьогодні Сергій Шимчак є членом національної паралімпійської збірної команди України, яка візьме участь у Кубку світу зі стрільби з лука, що відбудеться у квітні 2019 року в Італії. «Відчувається велика підтримка з усіх сторін, за яку хочеться щиро подякувати. Розвиток спорту серед ветеранів, які пройшли війну, мотивує не зупинятись на досягнутому і шукати нові сфери для самореалізації», - зазначив Сергій Шимчак.
До юніорської жіночої збірної України з регбі викликали двох регбісток Львівщини
14 березня 2018
З 19 до 24 березня 2018 року у м. Києві (ОУНСЦ «Конча-Заспа») відбудеться навчально-тренувальний збір юніорської жіночої збірної команди України з регбі-7 (гравчині віком до 18 років) з підготовки до чемпіонату Європи. Усього на тренувальний табір запрошено 20 регбісток: Ігнатюк Інна, Ретізник Андріана, Бойчук Ангеліна (усі - Мукачево), Василишин Анастасія, Шпинта Ірина, Маслій Надія, Попович Ельвіра (усі – Івано-Франківськ), Кузьміна Анастасія, Чорноморець Афіна (обидві - Одеса), Мороз Тетяна, Сухомлин Тетяна, Снітинська Ірина (усі – Кременець), Блашків Христина (Тернопіль), Гаврилова Єлизавета (Харків), Шахова Анастасія (Хмельницький), Хрустальова Аліса, Гринів Софія (обидві – Львів), Пряха Анастасія, Жданова Наталія, Лукашевич Анна (усі – Київ). До резерву збірної потрапили такі гравчині: Ованесян Ані (Хмельницький), Павленко Валерія (Одеса), Мисенко Каріна (Мукачево), Мойсей Валентина (Кременець), Гнатюк Тетяна (Львів). Жіночий чемпіонат Європи з регбі-7 серед юніорських команд (віком до 18 років) у дивізіоні «Чемпіоншип» відбудеться 28-29 квітня 2018 року в м. Віші (Франція). Збірна України в групі «В» зустрінеться з командами Франції, Італії та Німеччини.