Негода знеструмила дві сотні населених пунктів: електропостачання відновлюють
Учора, 11 червня, унаслідок погіршення погодних умов зафіксовано порушення у роботі систем життєзабезпечення населення Львівської області.
Станом на 07:00 год 12 червня через несприятливі метеоумови в електричних мережах ПрАТ «Львівобленерго» зафіксовано знеструмлення у 13 районах області: 139 населених пункти повністю, 61 - частково.
Для відновлення електропостачання населених пунктів працює 18 бригад ПрАТ «Львівобленерго» та 24 одиниці техніки.
Новини за темою
Будьте обережні: завтра на Львівщині прогнозують погіршення погодних умов
25 квітня 2022
До уваги жителів Львівщини. Завтра, 26 квітня, на території області та міста Львова очікуються грози. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології України. З огляду на опади ситуація на дорогах області також погіршиться, тому закликаємо усіх учасників дорожнього руху бути обачними. Водіям – стежте за швидкістю, уникайте небезпечних маневрів. Для пішоходів – будьте уважними, коли переходите дорогу. Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян дотримуватися правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці.
На Львівщині синоптики прогнозують погіршення погодних умов
8 квітня 2022
На території Львівщини 9 квітня вночі місцями, вдень по всій території очікуються пориви вітру 17 –22 м/с. Вдень подекуди пориви вітру 25 м/с, грози, град. На півдні території значні опади (дощ та мокрий сніг). І рівень небезпечності, жовтий. Про це інформує Львівський регіональний центр з гідрометеорології. Також попереджають про зміну гідрологічної ситуації: 9-10 квітня на річках басейну Дністра очікується підйом рівнів води на 0,3 - 1,3 м над рівнями 8 квітня на 08 год., без негативних наслідків.
Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині
16 лютого 2022
На території Львівської області на завтра синоптики Львівського регіонального гідрометцентру попереджають про другий (помаранчевий) рівень небезпечності погодних умов. Зокрема, прогнозують вітер південно-західний 17 – 22 м/с, вранці та вдень пориви сильного вітру 25 – 30 м/с. У зв'язку з опадами та хуртовинами, 17 лютого в горах Львівської області очікується значна сніголавинна небезпека. На окремих ділянках доріг ожеледиця. Основні рекомендації рятувальників, яких слід дотримуватись під час сильного вітру: всі вікна будинків щільно закрити, прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні; якщо ви опинилися на вулиці, то триматися далі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев; у разі сильного вітру сховатися в найближчому будинку чи природному укритті; уникати знаходження поблизу великих дерев, особливо тополь, а також не паркувати поряд із ними автотранспорт. Окрім того, за даними гідрометцентру, 17 - 19 лютого, у зв'язку з випадінням опадів та сніготаненням в горах, на річках басейну Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) очікується підйом рівнів води на 0,2 - 1,2 м над рівнями 16 лютого на 08:00 год., місцями льодохід. На окремих ділянках басейну Стрия можливе формування заторів льоду з різким коливанням рівнів води.
Синоптики попереджають про поступовий підйом рівнів води на рiчках басейну Захiдного Бугу
8 лютого 2022
Синоптики Львівського регіонального центру з гідрометеорології попереджають про небезпечне гідрологічне явище 09 - 12 лютого. Зокрема, у зв'язку з вiдлигою та опадами, на рiчках басейну Захiдного Бугу очiкується поступовий пiдйом рiвнiв води на 0,1 - 0,5 м над рiвнями 08 лютого на 08 год., мiсцями можливий початковий вихiд води на заплаву (р.Захiдний Буг -м.Кам'янка-Бузька) (жовтий рівень небезпеки). Окрім того, 09 – 10 лютого в горах Львівської області зберігається значна сніголавинна небезпека (3 рівень, помаранчевий). Завтра на дорогах ожеледиця. Вночі пориви північно-західного вітру 15 –20 м/с.
Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині
30 січня 2022
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології по території Львівської області впродовж доби 30 січня пориви західного вітру 19 – 24 м/с, місцями 25 – 27 м/с, хуртовини, значні опади (мокрий сніг та сніг, подекуди з дощем), місцями налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця (І рівень небезпечності, жовтий). Головне управління ДСНС України у Львівській області закликає громадян дотримуватися правил безпеки та проявляти обережність, перебуваючи на вулиці. Зокрема, намагатися не ходити під розлогими деревами, а також триматися подалі від рекламних щитів, ліній електропередач та дахів будинків. За поганих погодних умов, а саме, ожеледиці, водіям транспортних засобів слід бути вкрай уважними - дотримуватися швидкісного режиму, дистанції та відмовитися від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть призвести до створення аварійних ситуацій. Рятувальники закликають відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”. Окрім того, у зв’язку з снігопадами та хуртовинами у горах Львівської області зберігається значна сніголавинна небезпека (3 рівень, помаранчевий). Завтра на дорогах ожеледиця. Вночі та вранці збережуться пориви північно-західного вітру 19 –24 м/с, хуртовина, у горах Львівської області - значна сніголавинна небезпека. Джерело: ГУ ДСНС Львівської області, Львівський гідрометцентр
Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині
17 січня 2022
Львівський регіональний центр з метеорології попереджає про стихійні метеорологічні явища на території Львівщини 17 січня. Зокрема, удень пориви сильного північно-західного вітру 25 –28м/с, місцями сильні хуртовини. Значні опади (переважно у вигляді мокрого снігу та снігу), подекуди - налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Температура від 3° морозу до 2° тепла. Нагадаємо, що при погіршенні погодних умов необхідно дотримуватися правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці. Пам’ятайте, що при сильному вітрі всі вікна у будинку необхідно щільно закрити. Якщо ви опинилися на вулиці, то тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев; Також, загроза зростає поблизу будівель, що ремонтують або споруджують. За можливості не паркуйте автомобілі під нестійкими конструкціями. У Головному управлінні ДСНС у Львівській області закликають відповідально ставитися до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.
На Львівщині погіршення погодних умов: 2 і 3 грудня очікують хуртовини та ожеледицю
2 грудня 2021
На території Львівської області сьогодні ввечері та зі збереженням вночі прогнозують значні опади (дощ, мокрий сніг та сніг), по півдні території – сильний мокрий сніг з переходом в сніг. Подекуди налипання мокрого снігу, хуртовини. На дорогах ожеледиця. Такі ж погодні умови передбачають і в першій половині дня 3 грудня. Інформують у Львівському регіональному центрі з гідрометеорології. Оголошено ІI рівень небезпечності, помаранчевий. По Львову: 3 грудня вночі та в першій половині дня значні опади (дощ, мокрий сніг та сніг), налипання мокрого снігу, хуртовини. На дорогах ожеледиця. Як наголошують у центрі з гідрометеорології такі погодні умови можуть призвести до порушень роботи служб електропостачання, зв’язку, будівельної галузі та до порушення руху автотранспорту на окремих ділянках доріг і вулиць.
На Львівщині енергетики відновлюють електропостачання у 48 знеструмлених населених пунктах
16 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у «Львівобленерго», енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 16 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 38 населених пунктів та ще 10 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина); Західному РЕМ (Жовківська, Яворівська, Городоцька част.); Центральному РЕМ (Перемишлянська част.); Карпатському РЕМ (Самбірська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 12 аварійних бригад та 18 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 39 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
На Львівщині ліквідовують наслідки негоди: понад 70 населених пунктів залишились без світла
9 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у Львівобленерго, енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 9 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 42 населені пункти та ще 30 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина), Західному РЕМ (Жовківська част.), Південному РЕМ (Сколівська част.), Північному РЕМ (Кам’янка-Бузька, Червоноградсько-Сокальська част.), Центральному РЕМ (Перемишлянська част.), Карпатському РЕМ (Самбірська, Старосамбірська, Турківська част.), ЛМЕМ (Пустомитівська, Жовківська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 23 аварійні бригади та 34 одиниці спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 75 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
У Львівській області негода залишила без світла майже півсотні населених пунктів
29 липня 2021
Несприятливі погодні умови у Львівській області спричинили пошкодження на лініях електромереж. Отже, станом на 06:00 год ранку, 29 липня, негода на Львівщині знеструмила 44 населених пунктів. Відомо, що повністю без світла залишився 21 населений пункт та ще 23 – частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східний РЕМ (повністю – 2 населених пункти, 6 – частково); Західний РЕМ (частково - 1 населений пункт); Південний РЕМ (повністю – 1 населений пункт, 5 – частково); Північний РЕМ (повністю – 8 населених пунктів, 2 – частково); Центральний РЕМ (повністю – 10 населених пунктів, 7 – частково); ЛМЕН (частково – 2 населених пункти). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 25 аварійних бригад та 37 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 82 працівників. До слова, внаслідок негоди без електроенергії залишилися 120 населених пунктів у п'яти областях України. Окрім Львівської до списку увійшли Чернівецька, Житомирська, Івано-Франківська та Тернопільська області.
На Львівщині синоптики прогнозують погіршення погодних умов
10 лютого 2021
У зв’язку із проходженням 10 – 11 лютого активних атмосферних фронтів від південних циклонів та, надалі, вторгненням холодної повітряної маси з півночі очікується погіршення погодних умов: 10 лютого вночі значний мокрий сніг та сніг. 11 лютого значні опади (вночі мокрий сніг та дощ, вдень мокрий сніг та сніг). Ожеледь, місцями налипання мокрого снiгу. Вдень пориви північно-західного вiтру 15 – 20 м/с, хуртовини. 12 – 15 лютого часом сніг, місцями пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с, хуртовини. Про це повідомили у Львівському гідрометцентрі. На дорогах ожеледиця, снігові замети. Приріст снігового покриву 10 – 20 см. У департаменті дорожнього господарства водіїв закликають утриматися від поїздок на час негоди, а також не залишати автомобілі обабіч доріг та в непризначених для цього місцях, щоб не заважати роботі снігоприбиральної техніки. “При необхідності поїздок, просимо водіїв бути максимально уважними за кермом, обирати помірну швидкість і дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами, а також враховувати особливості та стан транспортного засобу”, - зазначив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112".
Просимо мешканців області бути обережними – на дорогах ожеледиця
28 січня 2021
За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, в області 29 — 31 січня на дорогах буде ожеледиця. Завтра вночі та вранці помірний сніг, погіршення видимості через опади. Температура вночі 3 – 8° морозу, вдень від 3° морозу до 2° тепла. Зважаючи на ускладнення погодних умов, просимо водіїв обирати помірну швидкість та дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами. При ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях. Варто звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці. Під під час ожеледиці на дорозі: дотримуйтесь швидкісного режиму, дистанції та відмовтесь від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій; при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму; не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманними ліхтарі; в умовах погіршення погодних умов з інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами. Поради пішоходам: не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу, ходіть не поспішаючи; будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази; обходьте металеві кришки люків – як правило, вони покриті льодом.