Рішенням Уряду на Львівщині буде 7 районів та 73 ОТГ
Сьогодні, 12 червня, на позачерговому засіданні Уряду розглянули питання формування районів, що стало завершенням основного етапу адміністративно-територіальної реформи.
«Це одна з найбільш важливих і найбільш успішних реформ. Ця реформа також одна з найбільш зрозумілих та підтримуваних людьми, тому вона має бути завершена цього року. Ми маємо в жовтні, як і заплановано, провести місцеві вибори за новим адміністративним поділом, щоб країна могла рухатися далі в частині покращення сервісу держави для громадян. Гальмувати та затягувати процес не можна. Реформа, в першу чергу, робиться для людей задля їхнього комфорту», - зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За підсумками засідання Кабінет міністрів затвердив список із 129 районів в Україні.
Зокрема, на Львівщині передбачено функціонування 7 районів та 73 ОТГ. Це Львівський, Яворівський, Червоноградський, Дрогобицький, Самбірський, Золочівський та Стрийський райони.
«Побудова базового та субрегіонального рівня стала викликом для держави і для львів‘ян зокрема. Довгий шлях в 5-ть років пройдено. Проте, об‘єднання зусиль експертів, громадськості, депутатських корпусів та урядовців не були марними. Зрозуміло, що дискусійні моменти були і будуть завжди. Наше ж завдання думати про те, як область розвиватиметься надалі, як органи держави і органи самоврядування реалізовуватимуть свої повноваження, як надаватимуться ті чи інші соціальні та адміністративні послуги»,- прокоментував директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.
Також в межах засідання, Глава Уряду наголосив, що дуже важливо продовжити обговорювати зміни до Конституції в частині децентралізації.
«Таке публічне обговорення має узгодити всі спірні питання та максимально врахувати принципи Європейської хартії місцевого самоврядування», - переконаний Денис Шмигаль.
Новини за темою
Уряд спрямував 200 млн грн на компенсації роботодавцям за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб
14 квітня 2022
Програма передбачає щомісячну компенсацію витрат на зарплату в розмірі 6,5 тис. грн за кожного працівника впродовж 2 місяців. Така державна підтримка спрямована на зменшення безробіття та підвищення економічної активності українського бізнесу. “Зараз наше завдання – стимулювати бізнес брати на роботу переселенців. З одного боку, це дозволить відновити роботу підприємств, з іншого – допоможе людям заробляти та годувати свої родини. Максимально можлива зайнятість населення під час війни та в період післявоєнної відбудови – пріоритетна ціль Уряду та Міністерства економіки”, – заявила Перший віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Щоб взяти участь у програмі та отримати компенсацію, підприємству необхідно укласти трудовий контракт з громадянином, який є внутрішньо переміщеною особою. Дані про працевлаштовану особу можна подати через портал Дія або ж надавши заяву до Державної служби зайнятості.
В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян, які виїхали за кордон через війну
11 квітня 2022
У суботу на засіданні Уряду схвалили постанову про утворення робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи. Співголовами робочої групи визначили Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та Міністра соціальної політики Марину Лазебну. «Разом з Європейською Комісією працюємо над тим, щоб у нас була спільна політика щодо підтримки та захисту українських переселенців. Чимало з них були змушені рятуватись від війни, не маючи речей першої необхідності і джерел до існування. Вони потребують консульської та гуманітарної підтримки, забезпечення житлом, вирішення всього комплексу питань, пов'язаних із соціальним захистом, доступом до медицини, освіти, а також можливості працевлаштування. Важливо, щоб наші громадяни відчували, що Україна з ними і дбає про них», – зазначила Ольга Стефанішина. Серед завдань робочої групи: використання застосунку «Дія» у процесі здійснення соціальних, компенсаційних та інших виплат; скасування плати за роумінг при використанні мобільного зв'язку за кордоном; забезпечення цифрового консульського обліку громадян під час перебування за кордоном; надання освітніх послуг українською мовою; посилення механізмів захисту від торгівлі людьми; створення можливостей, щоб громадяни за межами України могли отримати або підтвердити всю необхідну документацію; налагодження співпраці між правоохоронцями, органами соціального захисту та міграції України з відповідними органами у державах-членах ЄС; сприяння швидкому визнанню професійних кваліфікацій та вирішення інших питань. «З перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну ми вирішували невідкладні питання: спростили виїзд українців за кордон у безпечні місця, забезпечили, щоб в країнах, куди вони перемістились, їхні права були захищені та надавалась максимальна допомога. Особливу увагу приділили захисту прав дітей з вразливих категорій, людей з інвалідністю. Тепер настав час для довгострокової транскордонної політики з ЄС щодо захисту прав українців у державах-членах та програми репатріації до України після стабілізації ситуації», – сказала Марина Лазебна.
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту важливими для аграріїв позиціями
22 березня 2022
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, включивши в нього необхідну аграріям с/г техніку, запчастини, обладнання для с/г робіт. Йдеться про трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни тощо. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. За його словами, у перший же день війни Кабмін Постановою №153 від 24.02.2022 року затвердив перелік товарів критичного імпорту, щоб забезпечити безперебійне постачання продовольства, а також усіх товарів, необхідних для підготовки до весняно-польових робіт. Відтоді цей перелік оновлювався вже 11 разів, щоб Нацбанк міг забезпечувати постійне здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту товарів. «Паралельно увесь час ми додавали критичні групи товарів для потреб с/г виробників. Під час останнього оновлення Уряд включив у перелік необхідну аграріям с/г техніку та запчастини, обладнання для с/г робіт (трактори, с/г машини, вантажівки, сідельні тягачі, обприскувачі, зрошувальне обладнання, сівалки, всю ґрунтообробну техніку, цистерни), добрива, препарати тощо», – зазначив Роман Лещенко. Повний оновлений список доступний за посиланням. «Завдання Мінагрополітики – забезпечити безперебійні поставки в Україну всіх позицій, які гарантують українцям продовольчу безпеку. І ми над цим працюємо щодня. Наближаємо нашу Перемогу, яка обов’язково буде за нами», – резюмував Міністр.
Посівна – 2022: Уряд ухвалив рішення на підтримку аграріїв для початку кампанії в умовах війни
19 березня 2022
Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до матеріальних ресурсів, зокрема, палива та пестицидів в умовах воєнного стану. Пальне. Дозволено введення в обіг бензину та дизельного палива екологічних класів Євро 3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального внутрішній на ринок держави, зокрема для потреб с/г виробників. Крім того, Верховна Рада України ухвалила закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20 % до 7 % (№ 7137-д), що має стабілізувати ціни. Пестициди. Уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом. Крім того, строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами продовжили. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування. Уряд робить усе можливе, щоб забезпечити аграріїв усім необхідним до старту посівної кампанії–2022. Для оптимального розподілу та використання ресурсів Мінагрополітики запустило платформу https://agrostatus.org/ для акумуляції даних щодо потреб галузі. «Агропродовольча галузь забезпечує армію на населення продовольством. Заходи Уряду, спрямовані на забезпечення аграріїв матеріальними ресурсами та кредитними коштами дають змогу сформувати необхідний ресурс і забезпечити проведення весняно-польових робіт у запланованих обсягах. Агровиробники області для проведення посіву ярих культур вже накопичили значний матеріальний ресурс. Проте, проблемним залишається завезення насіння, яке постачали спеціалізовані насіннєві господарства з центральної та східної території України та завозилось у режимі імпорту (кукурудза, соняшник, овочеві культури, соя), недостатньо засобів захисту рослин, мінеральних добрив», - зазначили в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА. Вартість основних ресурсів (дизпаливо, насіння, мінеральні добрива та засоби захисту рослин), яких не вистачає агровиробниками області на проведення посівної орієнтовно складає близько 4,1 млрд грн. Тепер аграрії розраховують на оперативні рішення банків щодо надання їм кредитних коштів.
Уряд України перезавантажує «гарячу лінію» для оперативного збору запитів з гуманітарних питань
2 березня 2022
Увага! Уряд України перезавантажує «гарячу лінію» для оперативного збору запитів з гуманітарних питань/ За телефоном «гарячої лінії» 1545 можна звертатись по таких питаннях: проблеми з водопостачанням, водовідведенням, опаленням пошкодження інфраструктури: газогонів, залізниці, комунальної інфраструктури евакуація та повернення громадян, які були змушені виїхати за кордон через вторгнення РФ в Україну потреби у продуктах харчування та товарах першої необхідності, питання продажу товарів за підвищеними цінами потреби у ліках потреби у пальному питання соціальних виплат, отримання пенсій проблемні питання з головами громад та іншими представниками місцевого самоврядування Урядова гаряча лінія працює цілодобово Дзвінки з території України з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників – безкоштовні Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії» +38 044 284 19 15. Оплата – за тарифами відповідного оператора зв’язку.
Нові можливості єПідтримки: Уряд ухвалив зміни до постанови
9 лютого 2022
Сьогодні Уряд ухвалив значні зміни в постанову щодо програми єПідтримка. Незабаром люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витратити кошти в межах програми єПідтримка на ліки. А люди з інвалідністю І та ІІ груп та особи від 60 років — на комунальні послуги. Наразі в Україні понад 1 млн громадян з інвалідністю, які належать до І та ІІ груп. Також із 14 березня українці від 14 років, які мають бустерну дозу, зможуть отримати 500 гривень у межах програми. На сьогодні бустерну дозу отримали майже 500 тисяч українців. Також Уряд збільшив строк використання коштів. Гроші від єПідтримки можна буде витратити впродовж не 4, а 9 місяців із дня зарахування. «Зовсім скоро українці від 14 років зможуть подати заявку на кошти за бустерну дозу, а люди з інвалідністю за гроші від програми матимуть можливість оплатити комунальні послуги та ліки. Отримати гроші можна буде швидко та зручно в застосунку Дія. Ми продовжуємо трансформувати єПідтримку, щоб розв'язувати актуальні проблеми та піклуватися про кожного українця», — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Станом на сьогодні в межах єПідтримки було подано понад 8,3 млн заявок, оформлено 9,5 млн карток та витрачено 2,7 млрд гривень. Якщо ви ще не скористалися єПідтримкою, то можете це зробити за кілька хвилин, швидко та зручно: Оформте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. В онлайн-банкінгу картку можна отримати за 1 хв. Завантажте застосунок Дія або оновіть його до останньої версії в PlayMarket або AppStore. Переконайтеся, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікати, отримані на порталі Дія, чи паперові від сімейного лікаря, не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку Дія зараз можна як з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою. Зайдіть у розділ Послуги та знайдіть єПідтримку. Надішліть заяву на отримання коштів Виберіть для виплати картку єПідтримка. Очікуйте на зарахування коштів. Як працює програма єПідтримка, можна дізнатися за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна знайти тут.
Для представників сімейних фермерських господарств та ОТГ відбудеться онлайн-конференція
24 січня 2022
Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації запрошує голів територіальних громад, сімейних фермерських господарств та потенційних учасників СФГ взяти участь в конференції на тему: «Сімейні фермерські господарства: чому це вигідно і за яких умов» Онлайн-конференція відбудеться 26 січня об 11:00 на платформі Zoom. «Унікальність цієї події в тому, що вона присвячена роз’ясненню останніх змін в податковому законодавстві. Ми пояснимо чому в контексті цих змін, реєструватись фермерським господарствам вигідно, а також розкажемо про інструменти фінансової підтримки, які будуть діяти для сімейних фермерських господарств у 2022 році на рівнях обласного та державного бюджетів. Для сімейних фермерських господарств будуть певні пільги, про які, власне, ми хочемо розповісти. Особливо, це актуально для осіб, які проживають в сільській місцевості. Це якраз та можливість, коли справу свого життя можна трансформувати в бізнес», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Вона також додала, що на Львівщині, станом на сьогодні є 59 одиниць СФГ, що майже вдвічі більше, ніж минулого року. На заході розглянуть питання: Програми фінансової підтримки аграріїв з державного та обласного бюджетів у 2022 році; Нова податкова реформа в частині оподаткування СФГ і власників с/г земель; Алгоритм створення СФГ; ЄСВ: сімейні фермерські господарства мають право на отримання часткової компенсації; Субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення та на заходи з поліпшення громадських пасовищ. Для участі в онлайн-конференції реєструйтесь за посиланням. Посилання для підключення в Zoom.
Жителі громад мають стати кінцевими бенефіціарами реформи децентралізації, — Олексій Чернишов
5 січня 2022
Внесення змін до Конституції України забезпечить невідворотність реформи з децентралізації повноважень виконавчої влади. У результаті жителі громад стануть кінцевими бенефіціарами реформи. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. «Головна мета реформи децентралізації — створення необхідних умов для місцевого розвитку та локальних економік. Наразі ми прагнемо до того, аби люди в громадах стали кінцевими бенефіціарами реформи. Для цього потрібно внести зміни до Конституції України щодо децентралізації. Вони і слугуватимуть невідворотності реформи на місцях», — зазначив Олексій Чернишов. За словами очільника Мінрегіону, у разі ухвалення відповідних змін, частина статей Основного Закону, за версією оприлюдненого тексту, отримають нову редакцію. «Серед основних новацій — затвердження громад як нових адміністративно-територіальних одиниць та створення префектур замість місцевих держадміністрацій. Повноваження префекта будуть збалансовані, він не матиме права зупиняти акти місцевого самоврядування без рішення суду, буде державним службовцем і призначатиметься на посаду на 3 роки на конкурсних засадах», — підкреслив Олексій Чернишов Також Міністр додав, що обласні та районні ради отримують власні виконавчі органи. Водночас держава залишає за собою функції адміністративного нагляду, які реалізуються через префектів.
Уряд затвердив План заходів з реалізації Стратегії людського розвитку на 2021—2023 роки
10 грудня 2021
9 грудня Уряд затвердив План заходів щодо реалізації Стратегії людського розвитку на 2021—2023 роки. План заходів сформовано відповідно до стратегічних цілей, визначених Стратегією людського розвитку, яка схвалена Указом Президента України від 02.06.2021 № 225, а саме: покращення медико-демографічної ситуації в Україні; розбудова освіченого, доброчесного, інклюзивного та інноваційного суспільства, в якому кожен громадянин має рівні можливості для навчання та розвитку, а наука є складовою економічного зростання; формування всебічно розвинутої людини, патріота України, сприяння її духовному розвитку та створення можливостей для творчого самовираження і самореалізації у культурному та спортивному напрямах; підвищення рівня життя, активізація зайнятості та забезпечення соціальної підтримки населення; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства та впровадження європейських стандартів гендерної рівності. Виконання завдань, визначених Стратегією, сприятиме зростанню добробуту населення, забезпеченню права людини на охорону здоров’я, рівного доступу до якісної освіти, створенню умов, необхідних для культурного та фізичного розвитку, підвищенню ефективності системи соціальної підтримки населення і зменшенню соціальної нерівності.
Уряд виділив 214 млн грн для зміцнення державного кордону України
24 листопада 2021
Уряд виділив майже 214 млн грн з метою посилення захисту державного кордону з Республікою Білорусь та зміцнення обороноздатності держави. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 24 листопада, на черговому засіданні Кабінету Міністрів України. “Наразі ми спостерігаємо загострення ситуації на білоруських кордонах. Сьогоднішнє рішення Уряду дозволить оперативно зміцнити вразливі ділянки державного кордону та попередити потоки нелегальної міграції з території Республіки Білорусь. Безпека громадян, захист території та забезпечення сталого розвитку країни – залишаються ключовими пріоритетами Уряду”, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Кошти будуть виділені з резервного фонду державного бюджету та спрямовані підрозділам МВС та Міноборони для посилення охорони державного кордону на українсько-білоруській ділянці та ліквідації загрози надзвичайної ситуації соціального характеру. Зокрема, 76 млн грн отримає Державна прикордонна служба для зміцнення вразливих ділянок кордону та закупівлю колючого дроту, 108 млн грн будуть спрямовані до Національної гвардії для забезпечення додаткових сил захисту, а майже 30 млн грн - Міноборони для залучення військовослужбовців до охорони кордону з метою підвищення обороноздатності держави.
«Подальші кроки децентралізації мають чітко розмежувати функції гілок влади», - Максим Козицький
11 листопада 2021
Сьогодні, 11 листопада, розпочався VI ФОРУМ «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід проводять щорічно починаючи з 2017 року. Його мета - обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом і, зокрема, в Донецькій та Луганській областях. Відтак, розглядають актуальні питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування та територіальної організації влади, відповідні європейські стандарти та іноземний досвід. Цьогоріч Форум проводять на двох локаціях - Київська студія (м. Київ) та Східна студія (м. Краматорськ) із залученням спікерів з регіонів України (онлайн). Серед учасників - народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного та наукового середовища, міжнародних партнерів, представники органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади з усіх регіонів України. Присутні вже поспілкувались у бліц сесії: «Місцеве самоврядування: питання на порядку денному в Україні та Європі». А про розвиток місцевого самоврядування – здобутки, виклики, стратегію та організацію системи органів виконавчої влади говорили в межах першої панельної дискусії. Участь онлайн взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Осчільник області окреслив ті виклики, які сьогодні є в процесі передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зокрема, це взаємодія гілок влади. «Децентралізація підняла і питання розмежування між органами державної і місцевої влад. Роботу в цьому напрямку необхідно продовжувати для того, щоб ми могли вибудувати партнерські стосунки, адже лише завдяки їм можна справді змінити саму ситуацію в державі. Саме прозорі правила гри правильно виписані в законодавстві допоможуть не конкурувати різним гілкам, а чітко працювати разом. Я надіюсь, що подальші кроки, які робитиме держава в процесі децентралізації, дасть змогу чітко розмежувати функції різних гілок влади і ми разом будемо прозоро працювати на побудову громадянського суспільства»,- наголосив Максим Козицький. Зупинився очільник області і на повноваженнях громад, питанні відповідальності керівників територій. «Також децентралізація підняла питання щодо лідерства і менеджменту. І тепер ті, хто йде працювати в органи місцевого самоврядування, повинні розуміти, що це не лише право розпоряджатися чи ділити бюджети, а це перш за все люди, які мають генерувати сенси, сенси, які мають змінювати життя людей на краще, показувати результат, відстоювати інтереси перш за все громади, а не свої особисті. І тоді й ресурси приходять на місця», – зазначив Максим Козицький. Триватиме Форум упродовж двох днів, складатиметься він з 5 панельних дискусій та 1 бліц сесії. Зокрема, розглянуть: - Зміни до Конституції в частині децентралізації та реформування місцевих державних адміністрацій. - Асоціації органів місцевого самоврядування: принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та законодавче регулювання в Україні. - Міські агломерації. - Розвиток гірських територій. - Захист прав внутрішньо переміщених осіб. Організатори заходу - Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України, Донецька обласна державна адміністрація, Луганська обласна державна адміністрація, Львівська обласна державна адміністрація за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».