Патріотичним велопробігом відзначили день народження полковника Євгена Коновальця
Сьогодні, 14 червня, з нагоди 129-ї річниці з дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця стартував патріотичний велопробіг.
Учасники стартували велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до с. Великий Дорошів. Опісля забігом вирушили до Зашкова.
“Постать полковника Армії УНР є дороговказом для сучасних поколінь, як потрібно діяти у військовій сфері та політичній. Дуже важливо, щоб молодь брала приклад із таких історичних діячів, як Євген Коновалець, та працювала задля розвитку нашої держави”, - підкреслив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.
Усі учасники, які завершили велопробіг у селі Зашків, отримали подарунки та пам’ятні медалі.
Зазначимо, організаторами велопробігу є громадська організація “Твереза Галичина”.
Новини за темою
25 або 80 кілометрів: у суботу відбудеться велопробіг у незвичайному форматі
28 жовтня 2021
30 жовтня запланована чергова подорож на велосипедах у межах проекту «РовеЛове Розточчя - разом попри кордони». Організовують захід - Асоціація Єврорегіон «Карпати-Україна», Bike Sport Active і управління туризму та курортів облдержадміністрації. Головний маршрут велопробігу пролягатиме від Домажиру до Верещиці. «Ці території розташовані у Яворівському нацпарку, де активно розвивають туризм, будують відповідну інфраструктуру, зокрема велошляхи у межах транскордонного співробітництва», – зазначив заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. На учасників, провакцинованих або з негативним ПЛР-тестом, очікують в суботу о 9:45 біля входу в ТРЦ Форум. Реєстрація відкривається сьогодні, 28 жовтня, о 12:00. Кількість людей обмежена – всього 30. «Цього разу зі Львова їдемо автобусом і транспортуємо велосипеди до місця старту в Домажир, а там і до Верещиці всього 25 км, – каже Олександр Дуднік, представник Bike Sport Active, - Якщо ж ви не встигнете зареєструватись, можна доєднатись до нас в Домажирі, в суботу об 11:30 і всі разом поїдемо на обід до озера у Верещицю". Детальніше про захід та форму для реєстрації знайдете на сторінці події: https://www.facebook.com/events/566176197824296 Довідково: Проект «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» реалізується гміною Замость у партнерстві з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівським НПП, Любельським воєводством, Розточанським національним парком за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.
На Львівщині проведуть наукову конференцію присвячену 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця
11 жовтня 2021
13 жовтня у приміщенні сесійної зали Львівської обласної ради відбудеться наукова конференція «Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія в контексті Національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи». Захід присвячений 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця. Початок роботи конференції о 10:00 год. В межах проведення заходу передбачена робота в секціях, яка розпочнеться о 10:30 год. Також, під час конференції презентують проєкт з історії України і Литви «#EK_UA_LT Полковник Євген Коновалець». Як зазначають організатори, спільно із науковцями обговорять такі важливі історичні моменти як: - Збройна боротьба ОУН і УПА: регіональний та національний вимір; - Євген Коновалець та його доба; - Роль постаті в добу визвольних змагань; - Історіографія Українського визвольного руху. Боротьба народів Центрально-Східної Європи проти тоталітарних режимів. Організатори: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича Національної Академії Наук України, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Центр незалежних історичних студій, Меморіально-пошуковий центр «Доля»
Ярема Венгринович веломандрівкою зібрав для дітей зі Сходу понад 9 тисяч євро
20 вересня 2021
Дві тисячі кілометрів здолав Ярема Венгринович, аби допомогти дітям зі Сходу. Його останньою зупинкою перед фінішем став Львів. Учора вранці заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та керівник управління молоді та спорту Роман Хім‘як привітали Ярему на Львівщині. «Творити добро можна по-різному. Шлях, який обрав Ярема, точно не найпростіший. Але мета, яку цей молодий чоловік поставив перед собою, дуже благородна. Війна – це важко для всіх, але найважче для дітей, яким доводиться покидати рідні домівки, втрачаючи назавжди близьких людей. Психологічна допомога їм, яку надає проєкт «С.О.С. Дитячі міста України» вкрай необхідна», – зазначив Іван Собко. В обід Ярема Венгринович фінішував у Тернополі. Звідси родом його батьки. Мандруючи велосипедом з благодійною метою, хлопець за 21 день перетнув усю Європу. Між крайніми точками – шлях у понад 2225 кілометрів через Нідерланди, Німеччину, Чехію, Словаччину, та Польщу. «Маршрут я складав самотужки. Обрав далеко не найкоротший. Перед тим, як відправитись у мандрівку, працював у тренінговому центрі. Здавав різноманітні тести, щоб коуч міг оцінити мій рівень підготовки і підібрати відповідну програму тренувань, оскільки велоспортом я захопився не так давно», – розповів Ярема Венгринович. Нагадаємо, мандрівку з Брюсселя до Тернополя Ярема Венгринович розпочав 28 серпня. Хлопцю вдалось зібрати 9105 євро для благодійного фонду, що опікується дітьми зі Сходу, які втратили домівку чи рідних через російсько-українську війну.
Учасники Всеукраїнського велопробігу ветеранів війни прибули на Львівщину
22 Червня 2021
У понеділок, 21 червня, стартував Всеукраїнський велопробіг ветеранів війни «Шануємо пам'ять захисників України». Цей велопробіг – один із елементів плану відзначення 30-річчя незалежності України та 25-ї річниці Конституції України. Долаючи маршрут із Ужгорода до Києва, учасники зупиняються біля меморіалів, де вшановують пам’ять військовослужбовців, які віддали своє життя, виконуючи службовий обов’язок. Сьогодні учасники велопробігу прибули на Львівщину. Тут Івана Балашова – ініціатора проекту, учасника бойових дій в Афганістані, начальника відділу Міністерства у справах ветеранів у Закарпатській області, та його напарника по велопробігу Сергія Поліщука – учасника АТО з міста Рівне зустріли начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Львівській області Володимир Шамрай та ветеран АТО, член національної збірної України Invictus Games («Ігри нескорених») Сергій Шимчак. «Ми підтримуємо таку гарну та важливу ініціативу. Учасники велопробігу власним прикладом звертають увагу суспільства на важливість підтримки ветеранів бойових дій, популяризації ветеранського спорту, спортивної реабілітації та здорового способу життя. У різних містах України учасників велопробігу зустрічає ветеранська спільнота, родини загиблих та всі небайдужі. Ця ініціатива об’єднує людей, і переконаний, стане запорукою об’єднання України», - наголошує Володимир Шамрай. У Львові учасники велопробігу вшанували загиблих воїнів на полі почесних поховань №76 на Личаківському кладовищі, відвідали Військовий храм Стрітення Господнього, де мали змогу поспілкуватись із ветеранами війни в Афганістані. Окрім того, ознайомились із роботою навчально-спортивною базою літніх видів спорту МОУ – СКА Львів.
Поблизу Львова стартував останній день масштабного молодіжно-патріотичного фестивалю «Зашків»
20 Червня 2021
На Львівщині триває ювілейний патріотичний фестиваль «Зашків». Захід присвятили 130-річниці з Дня народження Євгена Коновальця. Загалом, фестиваль відбувається вже в п’ятнадцяте. Основна мета - вшанувати та нагадати про визначну постать української історії Євгена Коновальця. Подія традиційно відбувається у селі Зашків, малій батьківщині полковника. Патріотичне молодіжне свято триває упродовж 18 - 20 червня. Цьогорічний фестиваль «Зашків» організували з різноманітними атракціями на кількох локаціях. «Ось уже 15 років поспіль «Зашків» об’єднує різні молодіжні громадські організації, щоб вшанувати визначну постать української історії – Євгена Коновальця. Цей фестиваль – це результат величезної, системної праці багатьох молодіжних організацій. Його історію творять активні люди, які організовують надзвичайно цікавий захід і тим самим вносять свою лепту в патріотичне виховання нашої молоді.Так, 15 років – це не просто гарний ювілей, це вже добра традиція. Переконаний, що серед учасників є багато тих, хто просто не може уявити свого літа без цього патріотичного фестивалю.Зашків справді кличе, Зашків справді чекає. Тут, як ніде, відчувається той український дух та атмосфера непересічної постаті в нашій історії - Євгена Коновальця. Думаю, що коли полковник працював задля розбудови самостійної та соборної України, він мріяв також і про те, щоб наша нація мала таку молодь – патріотичну, волелюбну, працьовиту та творчу», - зазначив Максим Козицький. Учора, 19 червня, ранок фестивалю розпочався з велопробігу «Від Степана до Євгена». Учасники стартували біля пам’ятника Степанові Бандері. У другий день заходу презентували виставку «Ти вистояв – не вистояв бетон» за участі кіборгів. Провели тренування з теренової гри, основ самозахисту, домедичної допомоги. Відтворили бій УПА, влаштували турніри з футболу босоніж. Діяли також майданчики неформальної освіти. Усе це відбулось поблизу спеціально облаштованого наметового містечка. Ввечері на учасників чекала музична програма за участю колективів патріотичного спрямування. Хедлайнером заходу став гурт «Мері». Упродовж трьох днів на фестивалі працюють «Тверезий патруль» та «ЕКО-патруль», що відповідають за тверезий стан учасників та чисте довкілля. А для того, щоб гарантувати безпеку гостям на фестивалі чергують дві служби допомоги: медична та пожежна. Останній день фестивалю стартував вже сьогодні, 20 червня. Ілона Орнат
Держархів Львівщини підготував онлайн виставку «130 років з дня народження Євгена Коновальця»
14 Червня 2021
Сьогодні минає 130 років з дня народження видатного діяча українського національного визвольного руху ХХ століття, першого голови ОУН, командира Січових Стрільців, полковника Армії УНР – Євгена Коновальця. Він присвятив своє життя утвердженню ідеї незалежної України і став прикладом самовідданої боротьби і патріотизму. З нагоди відзначення річниці від дня народження Євгена Коновальця, Державний архів Львівської області підготував онлайн виставку документів. Основу виставки становлять: реєстраційна картка для використання деканату юридичного факультету за 1909-1910 рр., розпорядження про арешт Євгена Коновальця, стаття «Кілька дат з історії Організації Українських Націоналістів» та інші. «Євген Коновалець був одним із національних лідерів, діяльність яких дозволяє сказати, що саме завдяки їхній завзятості та жертовності було закладено основи державності, яку сьогодні наш народ відстоює», - коментують у ДАЛО.
У Львові погасили маркований конверт з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця
14 Червня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбулося урочисте спецпогашення маркованого конверта з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця. “Передаючи з покоління в покоління пам’ять про цю велику людину та його визначальний внесок в історію нашого народу, зможемо бути певними, що приклад невтомної та самовідданої боротьби Полковника надихатиме наступників боротись до кінця та перемагати. Випуск конверта – це гарна можливість, вкотре популяризувати ідеї визначних діячів нашого минулого, адже маю надію, що частина конвертів неодмінно розійдеться у різні куточки нашої країни”, - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Нагадаємо, сьогодні о 13 годині у Зашкові відбудуться урочисті заходи, присвячені пам’яті цього історичного діяча. 2021-й рік на Львівщині проголошено роком Євгена Коновальця.
«Євген Коновалець вплинув на увесь подальший процес здобуття української державності», - Максим Козицький
23 травня 2021
Сьогодні, у Свято Героїв, вшанували пам’ять полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Представники влади, громадськість поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у Зашкові та спільно виконали Державний Гімн України. «Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців», - ці слова Євгена Коновальця, саме сьогодні, у день, коли Львівщина урочисто відзначає Свято Героїв є символічними та знаковими. Євген Коновалець у нескінченному ряді борців за волю та незалежність українського народу посідає особливе місце. Його постать стала однією з визначальних у національно-визвольних змаганнях 20-го століття та вплинула на увесь подальший процес здобуття української державності», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також він наголосив, що 2021 рік на Львівщині проголошено Роком Євгена Коновальця. «Усе своє життя Коновалець присвятив ідеї незалежної України та став прикладом самовідданої боротьби і патріотизму для сучасників. Тому наш обов’язок сьогодні - гідно вшанувати пам’ять великого сина українського народу та зробити все для того, щоб пам’ять про його відчайдушну боротьбу передавалась з покоління в покоління, гартуючи дух наших майбутніх захисників», - наголосив очільник області. У межах заходу народні колективи виконали патріотичні пісні.
Рік Євгена Коновальця та 130-річчя з дня його народження: що запланувала Львівщина
5 травня 2021
Цьогоріч у червні Львівщина відзначатиме 130-річчя від дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів. Окрім цього, 2021 рік проголосили роком Євгена Коновальця. Про заходи, які заплановані для вшанування його постаті, йшлося сьогодні, 5 травня, під час засідання оргкомітету за участю структурних підрозділів Львівської ОДА, обласної ради, дотичних структур, громадськості. Як розповів керівник департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко у травні, в межах відзначення 106-ї річниці перемоги у бою на горі Маківка, учасником якого був Євген Коновалець, відтворять події бою. А вже у червні, товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» у співпраці з департаментом проведе театралізоване військово-історичне дійство з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця у с. Зашків. Дійство стане частиною масштабного традиційного молодіжного фестивалю «Зашків», який проводять на батьківщині Євгена Коновальця. Цього року він триватиме упродовж трьох днів 18-20 червня. У напрямках культури та освіти заплановані виставки, екскурсії, квести, покази художніх та документальних фільмів, відкриті уроки в закладах освіти про діяльність Є. Коновальця та національно-визвольну боротьбу. Також проведуть реставраційні роботи та благоустрій територій пов’язаних з Євгеном Коновальцем. Запланували й промоційні заходи. Це розробка і розповсюдження соціальної реклами, виготовлення сувенірної продукції, показ тематичних теле- та радіопередач тощо. Як зазначила директор департаменту розвитку Львівської міської ради, в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Наталія Бунда, серед запланованих заходів у Львівській територіальній громаді також створення Муралу у Львові присвяченому Євгену Коновальцю, а також визначення місця, напрацювання технічного завдання та оголошення конкурсу на підготовку проєкту пам’ятника Євгену Коновальцю. Підтримуватимуть і науковців, які вивчають тему Євгена Коновальця. Тут передбачені проведення конкурсу досліджень та проєктів, а також однорічна стипендія. «Ми відкриті до усіх пропозицій та ініціатив, які дозволять гідно вшанувати таку вагому постать, як Євген Коновалець. Хочемо, щоб цьогорічні заходи, охопили якомога більшу кількість людей, зокрема учнів та молоді, тих, хто сьогодні і надалі творитиме майбутнє нашої держави. Ми маємо гідний приклад для наслідування і про це завжди потрібно пам’ятати», - зазначив Дмитро Посипанко.
«Шлях етнографа, який об’єднав народи»: пів сотні учасників взяли участь у велопробігу
6 жовтня 2020
Вихідними громадська організація «КонтрФорс» організувала велопробіг «Шлях етнографа, який об’єднав народи» з метою популяризації видатних діячів культурного і наукового життя Львівщини та виховання в учасників велопробігу почуття любові до культурних набутків. Колона велосипедистів проїхала маршрутом: пл. Ринок, м. Львів – Музей-садиба Устияновичів, с. Вовків Пустомитівського району Львівської області. Приблизно пів сотні учасників велопробігу подолали сумарну дистанцію протяжністю 50 км. Основним завдання проєкту було привернення уваги громадськості й влади до стану збереження сакральних пам’яток Львівщини, популяризація видатних діячів культурного і наукового життя Львівщини, а саме чеського етнографа, дослідника української народної культури Франтішека Ржегоржа (1857–1899), живописця, письменника і громадського діяча Корнила Устияновича (1839–1903) та діяча національно-культурного відродження України Івана Франка (1856–1916). А також до проблем екології, поширення ідей формування здорового способу життя, а саме екологічно чистого виду транспорту – велосипеду. Громадська організація «КонтрФорс» реалізувала проєкт за фінансової підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації у межах конкурсу для інститутів громадянського суспільства.
У Зашкові вшанували батьків та дідуся полковника Євгена Коновальця
14 Червня 2020
Сьогодні Львівщина відзначає 129 - у річницю з дня народження політичного діяча, полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Представники влади молитвою вшанували пам'ять батьків та дідуся Євгена Коновальця, які поховані на кладовищі у Зашкові. Євген Коновалець народився в родині директора місцевої народної школи Михайла Коновальця і вчительки Марії Сороки з роду Венгриновських. Дідусь Євгена о. Михайло був в Зашкові греко-католицьким священником. Нагадаємо, також день народження полковника Армії УНР відзначили патріотичним велопробігом.
У Зашкові відзначили 129-у річницю від дня народження Євгена Коновальця
14 Червня 2020
Сьогодні, 14 червня, Львівщина відзначає 129-у річницю з дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський, заступник голови Жовківської РДА Андрій Колієвич поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Жовківського району. “Історія вчить, що кожній країні конче потрібні і ті, хто здатен до боротьби та пожертви, і ті, хто бере на себе відвагу будувати державне життя народу. Євген Коновалець, якого уродини сьогодні відзначаємо, поєднав у собі ці риси. Він був одним із знаних військових керівників армії УНР і одним з найбільших будівничих ідеї української державності у XX столітті. Виникає питання: якби Коновалець не помер у 47, чи розкололася б ОУН, чи саме такою була б роль України у Другій світовій, чи, може, наша історія була б трохи іншою? Це складні запитання, які вимагають чесної відповіді: країні потрібні герої. І ті, які здатні до боротьби та подвигу, і ті, які беруть на себе відповідальність будувати державність, не схиляючись до ворожих нам ідеологічних доктрин”, - наголосив Юрій Холод. Також сьогодні на території Історико-меморіального музею полковника Євгена Коновальця за ініціативи ГО "Спілка учасників бойових дій" "Асоціація комбатантів" та підтримки облдержадміністрації відкрили виставку військової форми та зброї «Від УНР до сьогодення». Окрім того, день народження Євгена Коновальця відзначили велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до Зашкова. Забіг організований громадською організацією “Твереза Галичина”. Зазначимо, у зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогоріч національно-патріотичний фестиваль «Зашків», заснований молодіжними громадськими організаціями Львівщини у 2006 році, не відбувається.