У Зашкові вшанували батьків та дідуся полковника Євгена Коновальця
Сьогодні Львівщина відзначає 129 - у річницю з дня народження політичного діяча, полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця.
Представники влади молитвою вшанували пам'ять батьків та дідуся Євгена Коновальця, які поховані на кладовищі у Зашкові.
Євген Коновалець народився в родині директора місцевої народної школи Михайла Коновальця і вчительки Марії Сороки з роду Венгриновських. Дідусь Євгена о. Михайло був в Зашкові греко-католицьким священником.
Нагадаємо, також день народження полковника Армії УНР відзначили патріотичним велопробігом.
Новини за темою
На Львівщині проведуть наукову конференцію присвячену 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця
11 жовтня 2021
13 жовтня у приміщенні сесійної зали Львівської обласної ради відбудеться наукова конференція «Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія в контексті Національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи». Захід присвячений 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця. Початок роботи конференції о 10:00 год. В межах проведення заходу передбачена робота в секціях, яка розпочнеться о 10:30 год. Також, під час конференції презентують проєкт з історії України і Литви «#EK_UA_LT Полковник Євген Коновалець». Як зазначають організатори, спільно із науковцями обговорять такі важливі історичні моменти як: - Збройна боротьба ОУН і УПА: регіональний та національний вимір; - Євген Коновалець та його доба; - Роль постаті в добу визвольних змагань; - Історіографія Українського визвольного руху. Боротьба народів Центрально-Східної Європи проти тоталітарних режимів. Організатори: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича Національної Академії Наук України, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Центр незалежних історичних студій, Меморіально-пошуковий центр «Доля»
Поблизу Львова стартував останній день масштабного молодіжно-патріотичного фестивалю «Зашків»
20 Червня 2021
На Львівщині триває ювілейний патріотичний фестиваль «Зашків». Захід присвятили 130-річниці з Дня народження Євгена Коновальця. Загалом, фестиваль відбувається вже в п’ятнадцяте. Основна мета - вшанувати та нагадати про визначну постать української історії Євгена Коновальця. Подія традиційно відбувається у селі Зашків, малій батьківщині полковника. Патріотичне молодіжне свято триває упродовж 18 - 20 червня. Цьогорічний фестиваль «Зашків» організували з різноманітними атракціями на кількох локаціях. «Ось уже 15 років поспіль «Зашків» об’єднує різні молодіжні громадські організації, щоб вшанувати визначну постать української історії – Євгена Коновальця. Цей фестиваль – це результат величезної, системної праці багатьох молодіжних організацій. Його історію творять активні люди, які організовують надзвичайно цікавий захід і тим самим вносять свою лепту в патріотичне виховання нашої молоді.Так, 15 років – це не просто гарний ювілей, це вже добра традиція. Переконаний, що серед учасників є багато тих, хто просто не може уявити свого літа без цього патріотичного фестивалю.Зашків справді кличе, Зашків справді чекає. Тут, як ніде, відчувається той український дух та атмосфера непересічної постаті в нашій історії - Євгена Коновальця. Думаю, що коли полковник працював задля розбудови самостійної та соборної України, він мріяв також і про те, щоб наша нація мала таку молодь – патріотичну, волелюбну, працьовиту та творчу», - зазначив Максим Козицький. Учора, 19 червня, ранок фестивалю розпочався з велопробігу «Від Степана до Євгена». Учасники стартували біля пам’ятника Степанові Бандері. У другий день заходу презентували виставку «Ти вистояв – не вистояв бетон» за участі кіборгів. Провели тренування з теренової гри, основ самозахисту, домедичної допомоги. Відтворили бій УПА, влаштували турніри з футболу босоніж. Діяли також майданчики неформальної освіти. Усе це відбулось поблизу спеціально облаштованого наметового містечка. Ввечері на учасників чекала музична програма за участю колективів патріотичного спрямування. Хедлайнером заходу став гурт «Мері». Упродовж трьох днів на фестивалі працюють «Тверезий патруль» та «ЕКО-патруль», що відповідають за тверезий стан учасників та чисте довкілля. А для того, щоб гарантувати безпеку гостям на фестивалі чергують дві служби допомоги: медична та пожежна. Останній день фестивалю стартував вже сьогодні, 20 червня. Ілона Орнат
Держархів Львівщини підготував онлайн виставку «130 років з дня народження Євгена Коновальця»
14 Червня 2021
Сьогодні минає 130 років з дня народження видатного діяча українського національного визвольного руху ХХ століття, першого голови ОУН, командира Січових Стрільців, полковника Армії УНР – Євгена Коновальця. Він присвятив своє життя утвердженню ідеї незалежної України і став прикладом самовідданої боротьби і патріотизму. З нагоди відзначення річниці від дня народження Євгена Коновальця, Державний архів Львівської області підготував онлайн виставку документів. Основу виставки становлять: реєстраційна картка для використання деканату юридичного факультету за 1909-1910 рр., розпорядження про арешт Євгена Коновальця, стаття «Кілька дат з історії Організації Українських Націоналістів» та інші. «Євген Коновалець був одним із національних лідерів, діяльність яких дозволяє сказати, що саме завдяки їхній завзятості та жертовності було закладено основи державності, яку сьогодні наш народ відстоює», - коментують у ДАЛО.
У Львові погасили маркований конверт з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця
14 Червня 2021
Сьогодні у Львівській ОДА відбулося урочисте спецпогашення маркованого конверта з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця. “Передаючи з покоління в покоління пам’ять про цю велику людину та його визначальний внесок в історію нашого народу, зможемо бути певними, що приклад невтомної та самовідданої боротьби Полковника надихатиме наступників боротись до кінця та перемагати. Випуск конверта – це гарна можливість, вкотре популяризувати ідеї визначних діячів нашого минулого, адже маю надію, що частина конвертів неодмінно розійдеться у різні куточки нашої країни”, - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Нагадаємо, сьогодні о 13 годині у Зашкові відбудуться урочисті заходи, присвячені пам’яті цього історичного діяча. 2021-й рік на Львівщині проголошено роком Євгена Коновальця.
«Євген Коновалець вплинув на увесь подальший процес здобуття української державності», - Максим Козицький
23 травня 2021
Сьогодні, у Свято Героїв, вшанували пам’ять полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Представники влади, громадськість поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у Зашкові та спільно виконали Державний Гімн України. «Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців», - ці слова Євгена Коновальця, саме сьогодні, у день, коли Львівщина урочисто відзначає Свято Героїв є символічними та знаковими. Євген Коновалець у нескінченному ряді борців за волю та незалежність українського народу посідає особливе місце. Його постать стала однією з визначальних у національно-визвольних змаганнях 20-го століття та вплинула на увесь подальший процес здобуття української державності», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також він наголосив, що 2021 рік на Львівщині проголошено Роком Євгена Коновальця. «Усе своє життя Коновалець присвятив ідеї незалежної України та став прикладом самовідданої боротьби і патріотизму для сучасників. Тому наш обов’язок сьогодні - гідно вшанувати пам’ять великого сина українського народу та зробити все для того, щоб пам’ять про його відчайдушну боротьбу передавалась з покоління в покоління, гартуючи дух наших майбутніх захисників», - наголосив очільник області. У межах заходу народні колективи виконали патріотичні пісні.
Рік Євгена Коновальця та 130-річчя з дня його народження: що запланувала Львівщина
5 травня 2021
Цьогоріч у червні Львівщина відзначатиме 130-річчя від дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів. Окрім цього, 2021 рік проголосили роком Євгена Коновальця. Про заходи, які заплановані для вшанування його постаті, йшлося сьогодні, 5 травня, під час засідання оргкомітету за участю структурних підрозділів Львівської ОДА, обласної ради, дотичних структур, громадськості. Як розповів керівник департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Дмитро Посипанко у травні, в межах відзначення 106-ї річниці перемоги у бою на горі Маківка, учасником якого був Євген Коновалець, відтворять події бою. А вже у червні, товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» у співпраці з департаментом проведе театралізоване військово-історичне дійство з нагоди 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця у с. Зашків. Дійство стане частиною масштабного традиційного молодіжного фестивалю «Зашків», який проводять на батьківщині Євгена Коновальця. Цього року він триватиме упродовж трьох днів 18-20 червня. У напрямках культури та освіти заплановані виставки, екскурсії, квести, покази художніх та документальних фільмів, відкриті уроки в закладах освіти про діяльність Є. Коновальця та національно-визвольну боротьбу. Також проведуть реставраційні роботи та благоустрій територій пов’язаних з Євгеном Коновальцем. Запланували й промоційні заходи. Це розробка і розповсюдження соціальної реклами, виготовлення сувенірної продукції, показ тематичних теле- та радіопередач тощо. Як зазначила директор департаменту розвитку Львівської міської ради, в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Наталія Бунда, серед запланованих заходів у Львівській територіальній громаді також створення Муралу у Львові присвяченому Євгену Коновальцю, а також визначення місця, напрацювання технічного завдання та оголошення конкурсу на підготовку проєкту пам’ятника Євгену Коновальцю. Підтримуватимуть і науковців, які вивчають тему Євгена Коновальця. Тут передбачені проведення конкурсу досліджень та проєктів, а також однорічна стипендія. «Ми відкриті до усіх пропозицій та ініціатив, які дозволять гідно вшанувати таку вагому постать, як Євген Коновалець. Хочемо, щоб цьогорічні заходи, охопили якомога більшу кількість людей, зокрема учнів та молоді, тих, хто сьогодні і надалі творитиме майбутнє нашої держави. Ми маємо гідний приклад для наслідування і про це завжди потрібно пам’ятати», - зазначив Дмитро Посипанко.
Патріотичним велопробігом відзначили день народження полковника Євгена Коновальця
14 Червня 2020
Сьогодні, 14 червня, з нагоди 129-ї річниці з дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця стартував патріотичний велопробіг. Учасники стартували велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до с. Великий Дорошів. Опісля забігом вирушили до Зашкова. “Постать полковника Армії УНР є дороговказом для сучасних поколінь, як потрібно діяти у військовій сфері та політичній. Дуже важливо, щоб молодь брала приклад із таких історичних діячів, як Євген Коновалець, та працювала задля розвитку нашої держави”, - підкреслив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський. Усі учасники, які завершили велопробіг у селі Зашків, отримали подарунки та пам’ятні медалі. Зазначимо, організаторами велопробігу є громадська організація “Твереза Галичина”.
У Зашкові відзначили 129-у річницю від дня народження Євгена Коновальця
14 Червня 2020
Сьогодні, 14 червня, Львівщина відзначає 129-у річницю з дня народження полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський, заступник голови Жовківської РДА Андрій Колієвич поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Жовківського району. “Історія вчить, що кожній країні конче потрібні і ті, хто здатен до боротьби та пожертви, і ті, хто бере на себе відвагу будувати державне життя народу. Євген Коновалець, якого уродини сьогодні відзначаємо, поєднав у собі ці риси. Він був одним із знаних військових керівників армії УНР і одним з найбільших будівничих ідеї української державності у XX столітті. Виникає питання: якби Коновалець не помер у 47, чи розкололася б ОУН, чи саме такою була б роль України у Другій світовій, чи, може, наша історія була б трохи іншою? Це складні запитання, які вимагають чесної відповіді: країні потрібні герої. І ті, які здатні до боротьби та подвигу, і ті, які беруть на себе відповідальність будувати державність, не схиляючись до ворожих нам ідеологічних доктрин”, - наголосив Юрій Холод. Також сьогодні на території Історико-меморіального музею полковника Євгена Коновальця за ініціативи ГО "Спілка учасників бойових дій" "Асоціація комбатантів" та підтримки облдержадміністрації відкрили виставку військової форми та зброї «Від УНР до сьогодення». Окрім того, день народження Євгена Коновальця відзначили велопробігом від пам’ятника Степану Бандері до Зашкова. Забіг організований громадською організацією “Твереза Галичина”. Зазначимо, у зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогоріч національно-патріотичний фестиваль «Зашків», заснований молодіжними громадськими організаціями Львівщини у 2006 році, не відбувається.
Пам'ять Євгена Коновальця вшанували у Зашкові
23 травня 2020
Пам'ять полковника Армії УНР, голови проводу українських націоналістів Євгена Коновальця вшанували на Львівщині у день його загибелі. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик разом із Народним депутатом України Ростиславом Тістиком та головою Жовківської РДА Романом Черніховським поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у його рідному селі Зашків Жовківського району. Полковник Армії УНР Євген Коновалець був убитий 23 травня 1938 р. у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС, проведеної Павлом Судоплатовим. Він зумів увійти в довіру до Коновальця, який вірив в існування в СРСР міцного підпілля. Це “нелегальне угруповання” і представляв за легендою Судоплатов під псевдонімом “Павлусь Валюх”. Він передав Коновальцю вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок “від друзів”. Поховано Коновальця на цвинтарі Кросвейк у Роттердамі. На могилі часто відбуваються урочисті заходи пам'яті за участі українських дипломатів та військовиків. У рідному селі Зашкові на честь Коновальця організовують національно-патріотичний фестиваль “Зашків — земля героїв”, а в будинку, де він народися і виріс, відкрито музей.
У Зашкові відзначили 128-у річницю від дня народження Євгена Коновальця
14 Червня 2019
Сьогодні, 14 червня, у с. Зашків, Жовківського району відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 128-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця Присутні поклали квіти до погруддя Євгену Коновальцю та спільно виконали Державний Гімн України. Опісля, відбулось громадське віче. “Євген Коновалець – військовий, політичний та громадський діяч, який практично сто років тому показав, як гуртувати народ, як військовою силою наводити порядок в Україні. Саме Євген Коновалець з’єднав воєдино патріотичні націоналістичні організації у 1929 році. Він є дороговказом для сучасних поколінь, як потрібно діяти у військовій сфері та політичній. Українська держава яка зараз потерпає від ворога і гуртується в боротьбі має брати приклад від полковника Коновальця”,- зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Нагадаємо, упродовж 14-16 червня у селі Зашків пройде 13-й молодіжний патріотичний фестиваль «Зашків – джерело Духу». Під час фестивалю на гостей чекає концерт, низка спортивних та патріотичних заходів. Усі події, що проводитимуть, поєднані між собою патріотично-історичною, фольклорною та оздоровчою тематикою. Окрім цього, передбачений показ військової техніки, показові виступи вихованців кінологічного навчального центру західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, виставка зброї тощо. Детальніше із повною програмою можна ознайомитись тут.
У Зашкові вшанували пам’ять Євгена Коновальця
23 травня 2019
Сьогодні, 23 травня, у Зашкові відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування пам’яті полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Представники влади, громадськість поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю та спільно виконали Державний Гімн України. “Ми дякуємо нашим героям за те, що сьогодні наші діти одягають вишиванки, що ми із гордістю співаємо наш гімн. І віримо, що так буде завжди: Україна буде сильною, багатою. Ми зуміли зупинити ворога силою нашої зброї. Але ми мусимо пам’ятати, що сьогодні, як і сотні років тому, ми повинні бути пильними. Тільки ми разом збудуємо сильну незалежну країну”, - зазначила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. Опісля народні колективи виконали патріотичні пісні.
Головне управління юстиції нагадує підстави, порядок та наслідки позбавлення батьківських прав
27 листопада 2018
Інститут позбавлення батьківських прав залишається виключним, крайнім заходом впливу на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання своїх дітей. Сімейний кодекс містить виключний перелік підстав позбавлення батьківських прав, якщо батьки: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Для позбавлення батьківських прав необхідно: встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов’язки, злісно не виконує вимоги та рекомендації органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування; звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків; звернутись до суду з заявою про позбавлення батьківських прав. Суд розглядає справи про позбавлення батьківських прав за заявою: одного із батьків, опікуна, піклувальника, особи в сім’ї якої проживає дитина; закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, в якому вона перебуває; органу опіки та піклування; прокурора; самої дитини, яка досягла чотирнадцяти років. Справи про позбавлення батьківських прав розглядає суд за місцем реєстрації того з батьків, якого хочуть позбавити прав. При розгляді судом таких питань є обов’язковою участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи. Батьки, які позбавлені батьківських прав втрачають наступні права: 1) особисті немайнові права щодо дитини (наприклад, право вирішувати питання виховання дитини та навіть вільно спілкуватися з нею, право давати дозвіл на зміну дитиною свого і’мя прізвища чи імені, право визначати місце проживання дитини та дозволяти чи забороняти її виїзд закордон тощо); 2) перестають бути законним представником дитини (не можуть представляти без окремої довіреності її інтереси в судах чи інших органах); 3) втрачають права на будь-які пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми; 4) не можуть бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником (тобто не зможуть усиновити іншу дитину); 5) не можуть одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вони могли б мати у разі своєї непрацездатності; 6) втрачають інші права, засновані на спорідненості з дитиною (наприклад, їх дитина може бути усиновлена без їх згоди, як батьків); 7) втрачають право на спадкування після дитини (крім випадків, коли це передбачене заповітом дитини). Слід зауважити, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку утримувати дитину. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. Позбавлення батьківських прав призводять до наступних наслідків: Позбавлення батьківських прав одного з батьків. Дитина залишається жити з другим з батьків. Суд може прийняти рішення про виселення того з батьків, хто позбавлений батьківських прав, з житла, в якому він проживає з дитиною, якщо у нього є інше житло, або примусово поділити житло чи зобов'язати здійснити його примусовий обмін. Позбавлення батьківських прав обох батьків. Дитина передається під опіку органам опіки та піклування. Ці органи вирішують, яким особам або установам слід передати дитину на виховання. Вони призначають опікуна (піклувальника) (наприклад, дитина може бути передана на виховання бабусі та дідусю, повнолітнім брату та сестри, іншим родичам дитини, мачусі, вітчиму, які виявили таке бажання та звернулися з відповідною заявою) або, враховуючи вік та стан її здоров'я, обирають інші форми влаштування дітей, зокрема: усиновлення, передача дитини до прийомної сім’ї, до дитячого будинку сімейного типу, патронатному вихователю, інших спеціальних закладів для дітей, позбавлених батьківського піклування.