Як вберегтися від спеки: поради експерта

10 липня 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Влітку сонячне проміння дуже активне та небезпечне. Тому з настанням спеки особливо обережними мають бути літні люди та особи, які страждають від серцево-судинних захворювань, а також маленькі діти, оскільки механізми терморегуляції у них недосконалі.

Спека може призвести до теплового та сонячного ударів. Тепловий удар – це загальне перегрівання організму через розлад терморегуляції під впливом надлишку тепла. Сонячний удар – різновид теплового удару з ураженням центральної нервової системи внаслідок інтенсивної та тривалої дії прямих сонячних променів на голову.

Ознаками теплового удару є сонливість, розлади мовлення та ходи, почервоніння обличчя, важке дихання.

При сонячному ударі з’являється в’ялість, головний біль та запаморочення, розлади зору, шум у вухах, нудота, блювота, почервоніння обличчя, висока температура тіла (+38-39 градусів), значне прискорення пульсу та дихання.

«Людину, що отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно швидко перенести в прохолодне місце, покласти на спину та зняти одяг. Змочити холодною водою чоло, а також підключичні, підколінні, пахвові ділянки, де зосереджені кровоносні судини, та дати випити рідини. При важких випадках негайно звернутися по медичну допомогу. Хочу наголосити, що у маленьких дітей симптоми сонячного удару можуть нагадувати ознаки початку застуди. Дитина стає млявою або, навпаки, неспокійною, може піднятися температура тіла. Тому необхідно вчасно вжити заходів, аби дитина не втратила свідомість», - зазначила експерт департаменту охорони здоров’я з терапії та сімейної медицини Ірина Федак.

Як наголосила експерт, щоб застерегти себе від небезпечного впливу сонячного проміння, потрібно дотримуватись певних правил:

- Уникайте прямих сонячних променів, намагайтеся перебувати лише у затінених місцях.

- Обмежте час перебування на вулиці, з 11 до 16 години краще не виходьте з дому, особливо це стосується літніх людей.

- При можливості беріть з собою головний убір або парасолю.

- Носіть світлий просторий одяг із натуральних тканин.

- Обмежте фізичні навантаження та не перевтомлюйтесь.

- Пийте достатньо рідини та вживайте легку їжу.

- Частіше приймайте прохолодний душ та вмивайтесь прохолодною водою.

- Відмовтесь від вживання алкоголю та сигарет.

- Не ставте занадто низьку температуру, якщо користуєтесь кондиціонером, адже різкий контраст температур сприятиме застуді.

Ключові слова:

порадиспека

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook