Як батькам розповідати дітям про війну: поради лікаря-психіатра
Вже 41 –й день триває вторгнення росії на українську землю. Українська армія героїчно веде боротьбу з окупантом та відбиває атаки ворога. І якщо дорослі розуміють усі реалії війни, то з дітьми це складніше. Як батькам розповідати про війну своїм дітлахам – радить лікар-психіатр, координатор розвитку послуг у громадах проєкту «Психічне здоров'я для України» Орест Сувало.
Першочергово батькам потрібно подбати про своє психічне здоров’я.
Діти – це одна з найвразливіших категорій, так, як і люди з інвалідністю. Батькам потрібно звернути увагу на свій психічний стан насамперед, ми маємо пам’ятати "правило кисневої маски". Спершу подбати про себе, щоб потім надати допомогу іншим. Батьки мають бути прикладом для дітей як справлятися з стресом.
Забезпечити дитині безпечні умови перебування.
Батьки мають створити безпечне середовище перебування своєї дитини. Щоб при можливості вона не чула вибухів чи пострілів.
Залучайте дітей до активної діяльності.
Організовуйте для дітей ігри, читайте книжки, обирайте заняття, які є для них цікавими. Спілкуйтесь з дітьми так, як дозволяє їх вік. Саме батьки найкраще знають свою дитину і можуть знайти до неї підхід.
Нагадуємо, що фахову медичну та психологічну допомогу надають волонтери на Головному залізничному вокзалі Львова. Їх можна впізнати за жилетками та бейджами. Це медики та психологи, які цілодобово допомагають усім, хто цього потребує. Ініціатива реалізується в межах проєкту «Почуй лікаря», що діє в співпраці з департаментом охорони здоров’я Львівської ОВА. Якщо ви маєте профільну освіту та хочете долучитися, заповніть форму.
Ще більше корисної інформації можна знайти на сторінці Психологічне здоров’я для України у фейсбуці.
Партнерами проєкту є: Кризова психологічна служба міста Львова ЕМДР, Центр здоров’я та розвитку «Коло сім’ї», Ресурсний центр із психосоціальної підтримки для фахівців із психічного здоров`я (перейти на сайт), Орест Сувало – медичний експерт проєкту «Почуй лікаря».
Разом з цим, радимо прочитати поради: як поводитись з дорослою людиною, котра почувається в стресі - документ.
Окрім цього, відновила роботу цілодобова гаряча лінія психологічної допомоги на базі Львівської обласної психіатричної лікарні – 0960001558.
Новини за темою
Вже сотня підприємств області, які припинили діяльність через війну, відновили роботу
11 травня 2022
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну приблизно дві сотні підприємств Львівщини змушені були призупинити свою діяльність. Причини цього – різні, зокрема відсутність замовлень і збуту, проблеми з постачанням сировини для виробництва, проблеми з логістикою, мобілізація працівників до ЗСУ, відсутність оборотних коштів для ведення підприємницької діяльності тощо. Як інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА, в розрізі галузей найбільше постраждали від початку воєнних дій у Львівській області підприємства машинобудування, деревообробної та хімічної промисловості. Львівська обласна військова адміністрація здійснює супровід підприємств, які призупинили свою діяльність і надає допомогу в частині пошуку замовлень, кредитування, використання державних інструментів підтримки бізнесу, бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, розширення переліку критичного імпорту, консультування експортерів для пошуку нових ринків збуту. На сьогодні повністю відновили свою господарську діяльність приблизно 100 підприємств. Нагадаємо, що Львівська ОВА підготувала програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Програма розрахована як допоміжний інструмент до тих ініціатив, які уже запроваджує держава в частині зменшення податкового навантаження, безвідсоткових кредитів, тощо. Так, в межах Програми безповоротну фінансову допомогу у сумі 100 тис грн можуть отримати релоковані підприємства. Головна умова участі – їхня реєстрація на території Львівської області. Також підприємство отримає додаткових 100 тис грн, якщо створить не менше 20 нових робочих місць під час воєнного стану на момент подачі заявки. Також до 500 тисяч гривень можуть отримати підприємці Львівщини для закупівлі виробничого обладнання. Фінансова допомога є безповоротною і надається тим, хто: - планує закупити обладнання для виробництва одягу, харчових продуктів, машин та устаткування; - має намір провести модернізацію технологічного процесу виробництва з метою зниження його собівартості; - працює безперервно 2 роки і зареєстрований на Львівщині; - створив не менше 5 робочих місць під час воєнного стану. Для підтримки мікро та малого бізнесу, а також експортерів Львівської області на час воєнного стану передбачена ваучерна підтримка: - не більше 50 тис грн на маркетингові ваучери; - не більше 80 тис грн на ваучери для сертифікації продукції. Частка власних витрат суб’єктів господарювання на отримання послуг повинна становити не менше 30% суми від загальних витрат. Відтак, для того, щоб отримати допомогу, потрібно відповідні документи (заявки) подати у департамент економічної політики Львівської ОВА (м. Львів, вул. Винниченка, 18, тел.:299 92 79).
У МОЗ роз'яснили, як зробити планову операцію під час війни
11 травня 2022
Планові операції, які були призупинені у перші дні війни, наразі можуть проводитися за рішенням головних лікарів закладів охорони здоров’я. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Після того, як система охорони здоров’я адаптувалася до умов бойових дій, з‘явилася можливість відновити планові госпіталізації та планові операції. Нагадуємо, щоб зробити операцію безоплатно (за її проведення медзакладу заплатить НСЗУ), необхідно отримати електронне направлення у сімейного або лікуючого лікаря. Що стосується вибору закладу, то безоплатні планові операції роблять лікарні, які уклали з НСЗУ договори за напрямами «Хірургічні операції у стаціонарних умовах», «Хірургія одного дня». Зверніть увагу, що під час воєнного стану проводити планові операції можуть тільки ті заклади, які мають на це ресурси, адже у деяких регіонах лікарні завантажені допомогою пораненим. Дізнатись актуальну інформацію щодо лікарень, де проводяться планові операції, можна в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77. Після отримання інформації варто зателефонувати до лікарні й уточнити щодо можливості проведення необхідної саме вам операції. Нагадуємо, що НСЗУ оплачує лікарням увесь спектр необхідних для пацієнта послуг: проведення операції та анестезія; інструментальні та лабораторні обстеження; ліки з Нацпереліку лікарських засобів та витратні матеріали; післяопераційний цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, знеболення, медикаментозна терапія; харчування в стаціонарі; медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень. На сайті eliky.in.ua можна перевірити забезпеченість лікарень ліками. Водночас пацієнту необхідно подбати про особисті речі, які йому знадобляться як в лікарні, так і в іншому місті, якщо для операції потрібно їхати в інший регіон. До операції рекомендуємо також уточнити у лікаря: скільки часу потрібно буде провести в лікарні; скільки триватиме постільний режим; які є обмеження у способі життя; яка допомога буде потрібна під час відновлення; коли можна повернутися до активного життя. Не відкладайте важливі рішення, що стосуються збереження власного здоров’я на «після війни», піклуйтеся про себе та своїх близьких сьогодні. Довідка: відповідно до Наказу МОЗ № 507 заклади мають припиняти надавати послуги планових госпіталізацій у разі: завантаження понад 70% ліжкового фонду терапевтичного профілю; завантаження понад 50% ліжкового фонду хірургічного профілю; рішення структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської воєнних адміністрацій, з урахуванням тактичної ситуації.
На Яворівщині частували піцою внутрішньо переміщених осіб в межах спільного з іноземцями проєкту
11 травня 2022
Минулих вихідних, волонтери з Польщі, Шотландії й Англії відвідали пункти тимчасового розміщення переселенців у Яворівській громаді. Вони частували людей, які через війну покинули свої домівки, власноруч приготованою піцою. «Разом із продуктами, які привезли в Україну, варто взяти з собою трішки усмішки та надії. У такі важкі часи кожна мить відпочинку є на вагу золота», - розповідає волонтер Fundacja Folkowisko. Зазначимо, це не єдиний проєкт, організований Folkowisko Foundation, в підтримку Україні. Завдяки волонтерам в межах іншого проєкту проекту «Сади перемоги», у співпраці з британською організацією «UK to Ukraine», жителі України отримали насіння.
Львівські десантники збили ворожий російський ударний вертоліт Мі-24
11 травня 2022
Львівські десантники вкотре доводять свою мужність й відданість українському народові у боротьбі проти загарбника. Наші бійці продовжують нищити ворожу російську техніку. Вчора в одному з районів виконання завдань, підрозділ протиповітряної оборони, а саме десантники 80-тої окремо-штурмової бригади з переносного зенітно-ракетного комплексу «Stinger» збили російський ударний вертоліт Мі-24. На відео, яке опублікували на офіційній сторінці бригади, зафіксовано, як палає «Крокодил» окупантів. Слід відзначити, що це вже 15 російський вертоліт, збитий саме підрозділами Десантно-штурмових військ ЗС України за час широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну. Разом до перемоги! Слава Україні!
Щодо вторгнення рф: ворог не припиняє нищити цивільну інфраструктуру України ракетними ударами
11 травня 2022
Розпочалась 77-ма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник не припиняє наступати, щоб встановити повний контроль над територією Донецької, Луганської та Херсонської областей та утримати сухопутний коридор між зазначеними територіями та окупованим Кримом. Найбільша активність окупантів спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках. На Слобожанському напрямку ворог діє угрупованням, що складається з окремих підрозділів 6-ї загальновійськової армії Західного військового округу, 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу, берегових військ балтійського та північного флотів. Окупанти продовжують зосереджувати основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ у напрямку державного кордону України, здійснюють ведення розвідки підрозділів Сил оборони на північ та північний схід від міста Харків. На Ізюмському напрямку угруповання зі складу окремих підрозділів 1-ї танкової армії та 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу, 29-ї, 35-ї, 36-ї загальновійськових армій та 68-го армійського корпусу Східного військового округу та повітряно-десантних військ зосереджує основні зусилля на нанесенні вогневого ураження нашим підрозділам у визначеному районі. На Донецькому напрямку угруповання окупаційних військ зосереджує основні зусилля на продовженні наступальних дій з метою взяття під повний контроль міста Рубіжне, захоплення населених пунктів Лиман та Сєвєродонецьк. Не припиняє штурмових дій на Лиманському, Сєвєродонецькому, Бахмутському, Авдієвському, Курахівському напрямках за підтримки підрозділів ствольної та реактивної артилерії. В місті Маріуполь ворог блокує наші підрозділи у районі заводу «Азовсталь». За підтримки вогню артилерії та танків проводить штурмові дії. Наносить ракетно-бомбові удари. На Південнобузькому та Таврійському напрямках підрозділи противника намагаються покращити своє тактичне положення. На Миколаївському напрямку ворог продовжує здійснювати обстріли позиції захисників і захисниць України. Для придушення каналів радіозв’язку противник застосовує комплекси радіоелектронної боротьби. На Криворізькому напрямку здійснював обстріли підрозділів наших військ із застосуванням артилерії. Щоб закріпитись на захопленій території проводить інженерні роботи та створення нових позицій в районах населених пунктів Брускинське та Велика Олександрівка. На Таврійському напрямку проводить демонстративні дії з метою сковування дій підрозділів Сил оборони, вдосконалює інженерне обладнання своїх позицій, поповнює запаси. На Бессарабському напрямку обстановка в Придністровському регіоні Республіки Молдова залишається напруженою. Противник продовжує знищувати цивільну інфраструктуру України шляхом завдання ракетних-бомбових ударів та здійснюючи артилерійські обстріли населених пунктів та об’єктів інфраструктури. Постійні обстріли російськими військами не дозволяють провести повноцінну евакуацію цивільних та поранених осіб із зони бойових дій. За попередню добу підрозділами протиповітряної оборони Повітряних Сил та Сухопутних військ уразили 4 БпЛА типу «Орлан-10». Крім того, однією з бригад десантно-штурмових військ Збройних Сил України знищили вертоліт Мі-24. Авіація повітряних сил на визначених напрямках продовжувала завдавати противнику вогневі удари з повітря та підтримувати бойові дії підрозділів наших військ. На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисницями України за минулу добу відбито 12 атак ворога, знищено 12 танків, 4 артилерійські системи, 19 одиниць бойової броньованої техніки, 7 автомобілів та дві одиниці спеціальної інженерної техніки противника. Віримо у Збройні Сили України! Разом до перемоги! Слава Україні!
«Хочу бути корисною»: на Самбірщині вчителька-пенсіонерка проводить уроки неформальної освіти для діток-переселенців
9 травня 2022
У Самбірському районі Львівської області знайшли прихисток чимало сімей-переселенців. Місцеві мешканці допомагають сім’ям з дітьми пережити цей складний час. Серед них місцева вчителька Надія Яворська, жінка уже на пенсії, але свій великий педагогічний досвід вирішила присвятити дітям, які через війну опинились у Мшанці та сусідніх гірських селах Стрілківської громади. Про те, як бореться з ворогом на своєму фронті вона розповіла виданню «Ваш Голос Прикарпаття». «Я працюю з дітьми, які приїхали до наших сіл із різних регіонів. Краматорськ, Дружківка, Олександрівка, Покровськ, Кривий Ріг, Харківська та Київська області. Вік моїх нових друзів – від 3 до 10 років. Моя особиста мета – хочу бути корисною у цей важкий час війни. Я маю педагогічний досвід. То чому ж його не застосувати у потрібній справі? Маленькі українці сьогодні цього потребують», – розповіла вчителька. Надія Яворська реалізує проєкт дитячі точки «Спільно» від ЮНІСЕФ у партнерстві з Українською освітньою платформою. Це уроки неформальної освіти для дітей, які стали вимушеними переселенцями. До навчання залучають і місцевих дітей. Мета цього проєкту – забезпечити право на освіту в час війни усім дітям. А також допомогти їм освоїтись на новому місці, потоваришувати з місцевими однолітками. Аби фахово працювати з маленькими переселенцями педагог проходила відповідні навчання. У групі Надії Яворської 23 дитини. Наразі на заняття приходять 10-11. Як розповіла Надія Яворська проводить не класичні уроки. Усі діти, різного віку, займаються в одній групі. Щоразу для своїх учнів учителька придумує різні цікавинки. Розповідає про місцевість, про звичаї, про природу. До прикладу, перед вербною неділею спільно виготовляли букетики для освячення. Попри це спілкувалися й про історію свята та традиції. Згодом малювали писанки, а ще складали художній великодній кошик. «Діти є діти. Вони хочуть спілкуватись, забавлятись та цікаво проводити свій час. Ми не можемо постійно сидіти у нашому умовному класі. Багато часу проводимо на вулиці, якщо дозволяє погода. От, до прикладу, вивчали місцеві рослинки, розбирали де правий, а де лівий берег нашої річки Мшанка. Щоразу придумую й різні активні ігри. У вівторок прогулялись до нашої туристичної візитівки – Мшанецьких колиб», – розповіла педагог. У кожної дитини – своя історія. Але усіх об’єднує одне гірке слово війна. Зазначимо, що сьогодні на Львівщині проживає 274 тисячі переміщених осіб, з них понад 75 тисяч – діти. Фото «Ваш Голос Прикарпаття».
На Самбірщині діти виготовляють обереги для військових на передовій
9 травня 2022
Серію майстеркласів проводить гуманітарний відділ Старосамбірської міської ради. Під час них діти власноруч виготовляють обереги для військовослужбовців на передовій, а також тематичні листівки-вітання. Минулого тижня – матерям. Так, в історико-краєзнавчому музеї діти молодшого шкільного віку виготовляли обереги у кишеню. Їх надішлють військовим, які боронять країну на передовій. Також у Старосамбірській публічній бібліотеці діти виготовляли листівки до дня матері. Участь у майстер-класах беруть і діти, які через війну вимушено покинули свої домівки й знайшли тимчасовий прихисток на Самбірщині. «У цей непростий для України час, коли діти навчаються дистанційно, стараємося, щоб вони мали можливість бути в соціумі, а також навчитися корисних справ. Бо війна має вплив на всіх, зокрема й на дітей, які далеко від лінії зіткнення. До заходів також залучаємо дітей із числа вимушено переселених, які є на території Старосамбірської громади. Ті ж обереги на передову – вони позитивні з двох сторін: підтримка для тих, хто боронить державу, і значимість для діток – вони розуміють, що внесли маленький внесок в перемогу», - розповіла начальниця гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради Ольга Коваль.
Львівські патрульні придбали та передали автомобіль для воїнів, які боронять Україну на передовій
9 травня 2022
Патрульні здійснили ще одну поїздку з волонтерською місією на передову. Цього разу вони придбали бус для львівських прикордонників, які стоять на захисті нашої країни. «Небайдужі громадяни допомогли зібрати чимало медикаментів, одягу, засобів гігієни, продуктів харчування, речей першої необхідності. Усе це завантажили у кілька бусів і вирушили у Донецьку та Луганську області. Ліки передали медикам, які рятують наших захисників. Засоби для жінок та дітей, а також одяг для останніх передали через тамтешній благодійний фонд за призначенням»,- інформують у Патрульній поліції Львівської області. Продукти та засоби гігієни передали воїнам з 24-ої механізованої бригади, 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, а також краматорським патрульним. Частину продуктів та речей першої необхідності разом з автомобілем передали воїнам з львівського прикордонного загону.
Офіційне звернення від командування 103-ї бригади Сил ТрО до рідних військовослужбовців
9 травня 2022
Командування 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України звертається до всіх рідних та близьких військовослужбовців, які перебувають в районі виконання завдань. 3 травня Верховна Рада України прийняла зміни до Закону України «Про основи національного спротиву», згідно з якими дозволяється застосування територіальної оборони в районах ведення бойових дій. Багато хто вважав і вважає, що Сили територіальної оборони мають охороняти свої області і регіони, стояти біля своїх будинків з автоматом. Тільки оборона свого регіону починається там, де ворог знаходиться фізично, тобто в зоні бойових дій. Якщо не зупинити злочини та бешкет, вбивства невинних дітей, жінок і старих - ця війна завершиться повним знищенням українського народу, чого ми не можемо допустити. Всі військовослужбовці 103-ї бригади Сил ТрО ЗСУ виконують свій конституційний обов‘язок – хоробро захищають Україну в районі виконання завдань. Воїни роблять все аби зберегти кожен сантиметр української землі і знищують ворога разом з бійцями всіх видів і родів військ Збройних Сил України. Кожен, хто вступив до лав Сил територіальної оборони Збройних Сил України зробив цей вибір добровільно та відповідально. Склав Військову присягу та виконає свій обов’язок. Кожен пішов на війну з прагненням захистити свій дім, своїх рідних та близьких. Командування бригади робить все необхідне для ефективного застосування та збереження життя наших воїнів. Застосування наших Сил підтримується багатьма ефективними вогневими засобами інших Сил, які перебувають з нами в районі виконання завдань. Високим є також рівень матеріального та технічного забезпечення в тому числі завдяки численній підтримці волонтерського руху, за що висловлюємо щиру вдячність всім, хто підтримує наших бійців. Окремо хочемо звернути увагу на те, що ворог атакує не лише на землі, але й в інформаційному просторі. Останнім часом у соціальних мережах публікують неперевірену, а часто неправдиву інформацію про наших військовослужбовців. Це погано відбивається на емоційному стані рідних наших воїнів та й загалом усієї громади Львівської області. Це все відбувається не без участі російських спецслужб. Будь ласка, не поширюйте неперевірену інформацію. Не поширюйте дані про перебіг бойових дій та місця дислокації частин. Це небезпечно для всього особового складу. Підтримуйте добрим словом наших військовослужбовців. Це важливо. Закликаємо не робити публічними будь-які звернення щодо військовослужбовців, бо цією інформацією може скористатись ворог. Ви можете залишити письмові звернення у канцелярії бригади у м. Львові. Також працює телефон гарячої лінії бригади за номером 096 080 69 87. Ми поїхали, щоб здобути перемогу. Але Перемога має бути спільною разом з усіма Вами. Війна прийшла в кожен дім, кожного українця та українки. Маємо її завершити.
На території тимчасово окупованої АР Крим окупанти готуються до проведення урочистих парадів
9 травня 2022
Розпочалась 75-та доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник не припиняє вести наступальні дії на сході, щоб встановити повний контроль над територією Донецької і Луганської областей та утримати сухопутний коридор над тимчасово окупованим Кримом. Найбільша активність окупантів спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках. Зберігається висока ймовірність завдання ракетних ударів по всій території України. На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ознак формування противником наступальних угруповань не виявили. Окремі визначені підрозділи республіки білорусь продовжують посилювати охорону ділянки українсько-білоруського кордону. На Слобожанському напрямку ворог активних наступальних дій не проводив. Зосереджує увагу на перегрупуванні підрозділів, поповненні запасів боєприпасів, пального, утриманні раніше зайнятих позицій та недопущенні просування підрозділів Сил оборони України у напрямку державного кордону. На Ізюмському напрямку ворог підрозділами зі складу 1-ї танкової армії, 20-ї загальновійськової армії західного військового округу та 29-ї, 35-ї, 36-ї армій, 68-го армійського корпусу східного військового округу та повітряно-десантних військ основні зусилля зосереджує на підготовці до продовження наступу на напрямках Сулигівка – Нова Дмитрівка та Сулигівка – Курулька. Щоб недопустити просування підрозділів Збройних Сил України зосередив на території російської федерації у Білгородській області до 19 батальйонних тактичних груп. Триває перекидання особового складу та військової техніки на доукомплектування підрозділів, що зазнали значних втрат на території України. На Донецькому напрямку противник за підтримки авіації та артилерії основні зусилля зосередив на спробі взяття від контроль населених пунктів Рубіжне, Попасна, підготовці до продовження наступальних дій в напрямках на населені пункти Сіверськ, Словʼянськ, Лисичанськ та Авдіївку. Наростив вогневий вплив, намагається прорвати оборону наших військ. На Таврійському напрямку ворог проводить демонстративні дії з метою сковування українських військ, вдосконалює систему логістичного забезпечення. На Південнобузькому напрямку ворог активних бойових дій не проводив. Зосередився на обстрілах позицій підрозділів наших військ із застосуванням наявних засобів артилерії, у тому числі реактивних систем залпового вогню. На тимчасово захопленій території Запорізької області відмічено випадки вилучення без поважних причин особистих документів у місцевого населення, повернення яких відбудеться за умови участі останніх в урочистих заходах з нагоди дня перемоги. На території тимчасово окупованої АР Крим ворог здійснював активну підготовку для проведення урочистих парадів. Обстановка в Придністровському регіоні Республіки Молдова змін не зазнала. Місцеві збройні формування та підрозділи оперативної групи російських військ продовжують перебувати у бойовій готовності «Повна». За попередню добу підрозділами протиповітряної оборони Повітряних Сил та Сухопутних військ було уражено десять повітряних цілей російських окупантів, серед яких шість безпілотних літальних апаратів типу «Орлан-10», один БпЛА типу «Форпост» та три крилаті ракети. На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисницями України за минулу добу успішно відбили 6 атак ворога, знищили 20 танків, одну артилерійську систему, 28 одиниць бойової броньованої техніки, один спеціальний броньований автомобіль та 5 одиниць автомобільної техніки противника.
На Львівщині пів тисячі евакуйованих дітей-сиріт: особливості їхнього влаштування у сім’ї
6 травня 2022
Львівська область від початку повномасштабного вторгнення окупанта на територію України почала активно організовувати евакуацію людей з різних областей. Однією з найвразливіших категорій, що знайшла прихисток на Львівщині є діти. Зараз у 25 закладах Львівської області перебуває 937 внутрішньо переміщених дітей. З них 516 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Львівської області перебуває (внутрішньо переміщені): 11 дитячих будинків сімейного типу з 95 дітьми-вихованцями; 11 дітей-вихованців перебуває на території області без батьків-вихователів; 7 прийомних сімей з 15 прийомними дітьми. Діти, які отримали притулок в закладах Львівської області приїхали з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Житомирської, Сумської та Чернігівської областей. Під час дії на території України надзвичайного або воєнного стану діти, які залишилися без батьківського піклування, а також діти, розлучені із сім’єю, тимчасово влаштовуються до чинних прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування в межах передбаченої граничної чисельності дітей, які можуть бути влаштовані до таких форм виховання. Це відповідно до пункту 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою КМУ від 24 вересня 2008 року № 866 (зі змінами), Особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки) з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, має бажання взяти її під опіку, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання або за місцем виявлення дитини такі документи: заяву; копію паспорта громадянина України; документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною; довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку; Водночас потрібна довідка про наявність чи відсутність судимості. Її видає територіальний центр з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через Портал «Дія». Якщо її неможливо отримати, кандидат в опікуни чи піклувальники подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності відповідно до статей Кримінального кодексу України, зазначених у пункті 10 частини першої статті 212 Сімейного кодексу України. Відповідальність за правдивість наданої службі у справах дітей інформації щодо відсутності судимості покладається на опікунів чи піклувальників. Після припинення надзвичайного або воєнного стану довідка про наявність чи відсутність судимості опікуна, піклувальника надається службі у справах дітей упродовж місяця. У разі виявлення факту подання неправдивої інформації опіку, піклування може бути скасовано упродовж місяця.
Окупанти надалі прагнуть утримати сухопутний коридор з тимчасово окупованим українським Кримом
5 травня 2022
Розпочалась 71-ша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні, щоб встановити повний контроль над територією Донецької і Луганської областей та утримати сухопутний коридор з тимчасово окупованим українським Кримом. Одночасно ворог провокує напруженість у Придністровському регіоні республіки Молдова. Здійснює перегрупування військ на окремих напрямках, вживає заходів з поповнення запасів. Намагається покращити тактичне положення своїх підрозділів. На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках противник активних дій не проводив. На Слобожанському напрямку ворог продовжує обстріли міста Харкова та здійснює розвідку позицій підрозділів Сил оборони. В районі північніше міста Ізюм продовжує артилерійські та мінометні обстріли. На Донецькому і Таврійському напрямках тривають ворожі артилерійські обстріли вздовж лінії зіткнення. Противник застосовує оперативно-тактичну та армійську авіацію для завдання ракетно-бомбових ударів з метою сковування дій наших військ. Підрозділи противника намагаються вести наступальні дії на Лиманському, Сєвєродонецькому та Попаснянському напрямках, успіху не мають. На Авдіївському та Курахівському напрямках ворог продовжує обстріли позицій захисників України. У районі міста Маріуполь основні зусилля російські окупанти зосереджують на блокуванні та спробах знищення наших підрозділів в районі «Азовсталі». За підтримки авіації, противник поновив наступ з метою взяття під контроль території заводу. За наявною інформацією, частина військовослужбовців 38-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії Східного військового округу, після відведення до району відновлення, через значні втрати особового складу, відмовилась від подальшої участі у бойових діях на території України. Ці військовослужбовці перебувають у районі поблизу українсько-російського кордону та чекають на переміщення до російської федерації. Підрозділи бойовиків 2-го армійського корпусу 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу, які знаходяться в населеному пункті Сватівського району Луганської області укомплектовані місцевими жителями з найближчих населених пунктів мають низький морально-психологічний стан, суттєві проблеми з озброєнням та засобами захисту і не готові до виконання завдань. На Південнобузькому напрямку ворог активних бойових дій не проводив. Завдавав ракетно-бомбових ударів по позиціях наших військ та інфраструктурі регіону. Завдяки успішним діям українських захисників та захисниць ворог втратив контроль над кількома населеними пунктами на межі Миколаївської та Херсонської областей. За попередню добу підрозділами протиповітряної оборони Повітряних Сил та Сухопутних військ було уражено дев’ять повітряних цілей: чотири БпЛА (два з них зенітними ракетними підрозділами Сухопутних військ) та три крилаті ракети противника. Також уражено два літаки. Попередньо - винищувачі Су-30. Інформація уточнюється. На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито 11 атак ворога, знищено 5 танків, 7 одиниць бойової броньованої техніки та 5 одиниць автомобільної техніки ворога.