Як батькам розповідати дітям про війну: поради лікаря-психіатра

5 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Вже 41 –й день триває вторгнення росії на українську землю. Українська армія героїчно веде боротьбу з окупантом та відбиває атаки ворога. І якщо дорослі розуміють усі реалії війни, то  з дітьми це складніше. Як батькам розповідати про війну своїм дітлахам  – радить лікар-психіатр, координатор розвитку послуг у громадах проєкту «Психічне здоров'я для України»  Орест Сувало.

Першочергово батькам потрібно подбати про своє психічне здоров’я.

Діти – це одна з найвразливіших категорій,  так,  як і люди з інвалідністю.  Батькам потрібно звернути увагу на свій психічний стан насамперед, ми маємо пам’ятати  "правило кисневої маски". Спершу подбати про себе, щоб потім надати допомогу іншим. Батьки мають бути прикладом для дітей як справлятися з стресом.

Забезпечити дитині безпечні умови перебування.

Батьки мають створити безпечне середовище перебування своєї дитини.  Щоб при можливості вона не чула вибухів чи пострілів.

Залучайте дітей до активної діяльності.

Організовуйте для дітей ігри,  читайте книжки, обирайте заняття,  які є для них цікавими. Спілкуйтесь з дітьми так, як дозволяє їх вік. Саме батьки найкраще знають свою дитину і можуть знайти до неї підхід.

Нагадуємо, що фахову медичну та психологічну допомогу надають волонтери на Головному залізничному вокзалі Львова. Їх можна впізнати за жилетками та бейджами. Це медики та психологи, які цілодобово допомагають усім, хто цього потребує. Ініціатива реалізується в межах проєкту «Почуй лікаря», що діє в співпраці з департаментом охорони здоров’я Львівської ОВА. Якщо ви маєте профільну освіту та хочете долучитися, заповніть форму.

Ще більше корисної інформації можна знайти на сторінці Психологічне здоров’я для України у фейсбуці.

Партнерами проєкту є: Кризова психологічна служба міста Львова ЕМДР, Центр здоров’я та розвитку «Коло сім’ї», Ресурсний центр із психосоціальної підтримки для фахівців із психічного здоров`я (перейти на сайт), Орест Сувало – медичний експерт проєкту «Почуй лікаря».

Разом з цим, радимо прочитати поради: як поводитись з дорослою людиною, котра почувається в стресі - документ.

Окрім цього, відновила роботу цілодобова гаряча лінія психологічної допомоги на базі Львівської обласної психіатричної лікарні – 0960001558.

Ключові слова:

війнадітипоради

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook