Для взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами влади розроблять єдину онлайн-платформу
Як повідомляє, Міністерство цифрової трансформації України, які спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та у співпраці з низкою партнерів від міжнародних і вітчизняних організацій працюють над створенням онлайн-платформи для взаємодії громадян, інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади. Відповідне завдання передбачене планом дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018 - 2020 роках.
Для визначення потреб громадськості Національний демократичний інститут провів дослідження про онлайн-платформи та сервіси із залученням громадян. У дослідженні взяли участь близько 2000 респондентів.
За результатами дослідження визначено:
Учасники опитування готові висловлювати свою думку владі. Абсолютна більшість віддала б перевагу онлайн-способам.
41% опитаних не чули про жодну онлайн-платформу, за допомогою якої можна долучитися до процесу ухвалення рішень владою. При цьому більше, ніж третині відомо про Єдину систему місцевих петицій.
Підписання електронних петицій, голосування за проєкти бюджету участі та кандидатів у члени громадських рад при органах влади – найпоширеніші способи онлайн-волевиявлення протягом останнього року.
Основні фактори, що мотивують респондентів користуватися онлайн-платформою:
▪️ захист персональних даних та довіра до державної установи, якій належить платформа;
▪️ важливість питання, яке винесене на обговорення;
▪️ можливість побачити результат своєї участі.
Результати дослідження будуть враховані під час створення єдиної онлайн-платформи для участі громадян та допоможуть зробити її зручною та дієвою.
Новини за темою
Інститути громадянського суспільства запрошують на тренінг «Як знайти себе у світі постійних змін»
9 лютого 2022
23 лютого 2022 року для представників інститутів громадянського суспільства проведуть одноденний тренінг про особистісну мотивацію, ресурсність та розвиток. «У кожної людини є певні погляди, принципи, яких вона прагне дотримуватися все життя. У постійному мінливому світі тільки той знаходить своє місце в житті, хто безперервно змінюється сам, вдосконалює свої сили та здібності, стає творцем власної долі. На тренінгу ми поговоримо про зміни та їх користь в житті людини, емоційну рівновагу та шляхи її досягнення, ресурсність людини та розуміння її істинної мотивації. Часто ми приділяємо багато часу нашим зовнішнім змінам – час приділити та внутрішнім», – розповідає тренерка, член УАТА, коуч ECF, бізнес тренер, віце-президент Агенції Європейських Інновацій Наталя Костюк. Як зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації Дмитро Посипанко, проведення тренінгу дасть можливість покращити та вдосконалити свої вміння, розвинути особисті внутрішні ресурси та навчитись долати бар’єри, як зовнішні, так і внутрішні. Кількість місць обмежена. Для участі необхідно заповнити анкету за посиланням. Реєстрація триватиме до 21 лютого 2022 року. Інформацію про місце та час проведення тренінгу буде повідомлено додатково. Організатор заходу – департамент комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації.
У Львівській облдержадміністрації презентували електронну платформу "ВзаємоДія": чим вона корисна
27 серпня 2021
У Львівській облдержадміністрації презентували онлайн-платформу «ВзаємоДія». Цю електронну систему розробили аби покращити співпрацю між органами виконавчої влади, громадянами та інститутами громадянського суспільства (ІГС) в Україні. Ще на початку серпня 2021 року Уряд підтримав постанову, що дозволить проводити конкурси з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених ІГС, що впроваджуються за фінансової підтримки державного та місцевих бюджетів саме в форматі онлайн. Отже, конкурси проводитимуть з використанням програмного модуля «Е-Конкурси» цифрової платформи «ВзаємоДія». Відтак розробники розповіли про процес користування електронною системою. «Основними перевагами «ВзаємоДії» є те, що усі конкурсні пропозиції будуть розміщені на єдиній електронній платформі. Громадяни самостійно зможуть голосувати за визначення переможців проєктів та результати конкурсів можна буде відстежувати онлайн», - наголосив координатор компоненту «Е-демократія» Швейцарсько-Української програми «EGAP» Сергій Карелін. За його словами, це дозволить підвищити рівень прозорості проведення конкурсів та рівень довіри до процесу фінансування з державного та місцевих бюджетів проєктів, що розробили інститути громадянського суспільства. Адже процес підзвітності та розподілу бюджетних коштів також буде прозорим. «Ідея запровадження електронної системи «ВзаємоДія» доволі успішна. Впевнений, що вона суттєво змінить процес проведення конкурсів, які організовують структурні підрозділи обласних державних адміністрацій чи обласних рад із залучення інститутів громадянського суспільства країни. Ця платформа гарантує відкритість та доступність на усіх етапах конкурсу. Окрім цього, «ВзаємоДія» зручна тим, що не потребує безлічі паперових документів для того, щоб подати заявку на участь в конкурсі, що допоможе людям спростити співпрацю з державними органами», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. Реалізувати ініціативу має Міністерство цифрової трансформації України.
Визначили переможців конкурсу проєктів серед інститутів громадянського суспільства
27 травня 2021
26 травня відбулось засідання конкурсної комісії з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства на реалізацію яких надається фінансова підтримка у 2021 році. Фінансуватимуть проєкти в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Інформують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА. За підсумками засідання конкурсної комісії сформували рейтинг конкурсних пропозицій та визначили 10 переможців-проєктів. Більшість з них спрямовані на культурно-просвітницьку діяльність. «У 2021 році ми вирішили збільшити суму фінансування одного проєкту. Зокрема, максимум, який могли отримати інститути громадянського суспільства – це до 100 тис грн. Відтак, конкурсна комісія визначила перелік переможців з рекомендованим обсягом фінансування одного проєкту. Результати розміщені на сайті Львівської обласної державної адміністрації», - зазначив директор департаменту Дмитро Посипанко. Нагадаємо, що цього року на конкурс проєктів серед інститутів громадянського суспільства подали 80 конкурсних пропозицій. Рейтинг конкурсних пропозицій та перелік переможців.
18 травня - відкритий захист проєктів інститутів громадянського суспільства
13 травня 2021
80 проєктів від 64 інститутів громадянського суспільства – такими є результати проведення першого етапу конкурсу з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства. Як інформують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА відповідно до рішення конкурсної комісії до відкритого захисту допустили 79 проєктів. Так, 18 травня, о 10:00 год відбудеться другий етап конкурсу - відкритий захист проєктів інститутів громадянського суспільства. Його проведуть у Львівській ОДА (м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб 412). Про детальний розклад з часом захисту проєктів інститутів громадянського суспільства буде повідомлено додатково. «Захист конкурсної пропозиції здійснюється державною мовою керівником або уповноваженим представником учасника конкурсу, під час якого можуть бути присутні представники громадськості та засобів масової інформації як спостерігачі. На відкритий захист надається 3-5 хвилин включно з питаннями від конкурсної комісії», - зазначають у департаменті. Нагадуємо, що організатором конкурсу є департамент комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації. Конкурс відбувається відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 №1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами). З рішеннями конкурсної комісії можна ознайомитись за посиланням.
Триває конкурс проєктів для інститутів громадянського суспільства
8 квітня 2021
Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА проводить конкурс проєктів серед інститутів громадянського суспільства. На нього уже почали подавати власні ідеї зацікавлені громадські організації. «Ми вже маємо перших учасників конкурсу. Зокрема, свої конкурсні пропозиції вже подав відокремлений підрозділ громадської організації «Правий сектор» у Львівській області», - розповіла начальник відділу комунікацій з громадськістю департаменту Христина Швец. Тим, хто ще роздумує, сьогодні в онлайн-форматі роз’яснили умови участі у конкурсі проєктів від Львівської ОДА та наголосили на основних вимогах до конкурсної пропозиції та пріоритетних завданнях. Серед них: підвищення спроможності інститутів громадянського суспільства, розвиток громадянського суспільства в територіальних громадах, соціально-економічний розвиток, культурно-просвітницька діяльність. «Ми звернули увагу, що рівень виконання проєкту повинен бути обласний. Тобто провадження проєктної діяльності у більш як половині районів області (не менше 4-х районів) та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області»,- додала Христина Швец. Детальну інформацію щодо конкурсу можна переглянути за посиланням.
Понад 30 дітей із Львівщини стали учасниками християнського табору «Свята Софія»
4 листопада 2020
Громадська організація «Золочів. нет» реалізувала проєкт, спрямований на відпочинок та оздоровлення дітей та молоді із Львівщини. Учасники мали активну програму в християнських таборах. Зокрема, упродовж чотирьох днів, 26-29 серпня, працював «Дитячий християнський табір «Свята Софія» при Монастирі Положення Ризи Пресвятої Богородиці. Монастир знаходиться на Золочівщині у с. Ушня. Тут відпочивали та навчались понад десяток дітей шкільного віку. Також у жовтні, 29 – 31, в с. Колочава Міжгірського району Закарпатської області відбувся другий етап табору учасників дитячого християнського гурту «Свята Софія». Організатори розповіли, що перебування в таборі складалось із спільного відпочинку та навчання. «Важливою складовою таборування була духовна частина. Це Божественні Літургії в місцевому храмі. Також з дітьми проводили духовні бесіди та спілкування»,- зазначили вони. Під час другого етапу таборування для дітей провели екскурсії у с. Колочава, де вони відвідали музей просто неба «Старе село», «Колочавську вузькоколійку», церкву Святого Духа. Серед локацій програми - птахопарк «Потята Швегана», озеро Синевир, Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя - НПП «Синевир», зоопарк «Долина вовків». Зазначимо, що проєкт реалізований ГО «Золочів. нет» став переможцем конкурсу проєктів розроблених інститутами громадянського суспільства. Для їх реалізації надається фінансова підтримка з Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2020 році. «На нашу думку дуже важливо підтримувати соціально значущі громадські ініціативи. Якщо говорити про саме цей проект, не менше важливою є і духовна складова. Цей захід один з багатьох, які цьогоріч інститути громадянського суспільства реалізують за фінансової підтримки Львівської облдержадміністрації. Це проєкти у напрямку культурно-просвітницької діяльності, соціально-економічного розвитку»,- розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Юлія Савостейко
Інститути громадянського суспільства запрошують до онлайн-дискусії «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»: нові інструменти для громадської участі»
11 вересня 2020
Як повідомляє департамент інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів 15 вересня о 10:00 годині спільно з Офісом Ради Європи в Україні в межах впровадження проєкту «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» проведуть онлайн-обговорення «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»: нові інструменти для громадської участі». Мета заходу – напрацювати нові ідеї щодо громадської участі, які можуть бути реалізовані в межах нового плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», який розробляється в контексті Цілей сталого розвитку 2030 (https://bit.ly/2Zq9t9s), в контексті цілі 16 (Мир, справедливість та сильні інститути). Обговорення відбудеться на платформі Zoom у форматі CivicLab/ Лабораторія громадської участі. Програма онлайн-обговорення за посиланням. Для підтвердження участі у заході необхідно зареєструватися до 14:00 год 14 вересня за посиланням. Після реєстрації буде надіслана інформація щодо організаційних питань та посилання на захід на платформі Zoom. Довідково Партнерство «Відкритий Уряд» – це міжнародна Ініціатива, спрямована на об’єднання зусиль урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян. У межах реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Відео про Ініціативу за посиланням. Буклет про реалізацію Ініціативи в Україні за посиланням. Фейсбук-сторінка за посиланням.
Для інститутів громадянського суспільства провели тренінг із розробки стандартів належного врядування
8 вересня 2020
Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Офісом Президента України і Міністерства молоді та спорту України та у співпраці з ІСАР Єднання, Українським Форумом Благодійників та Українською Біржою Благодійності в межах проекту «Вдосконалення законодавчої бази та спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства ефективного співпрацювати» провів семінар-тренінг з розробки та застосування стандартів належного врядування організацій громадянського суспільства (ОГС). Основна мета навчити місцеві ОГС забезпечити відповідність їх діяльності місії та статуту організації для сприяння побудови кращого партнерства з місцевими органами влади на основі принципів прозорості та підзвітності. Учасники мали змогу дізнатися: - що таке Етичний кодекс для ОГС, які його основні принципи, базова структура та як його формувати; - що таке врядування для підзвітності та легітимності ОГС, принципи належного врядування та індикатори ефективного менеджменту; - що таке підзвітність та прозорість в ОГС, навіщо робити публічні звіти та як правильно комунікувати зі стейкхолдерами; - навіщо ОСГ «політика запобігання конфлікту інтересів»; Під час тренінгу учасники змогли поділитися своїм досвідом, як налагодити особисту комунікацію та отримати відповіді на запитання стосовно формування Етичного кодексу організації та побудови належного врядування спираючись на міжнародний досвід.
Інститути громадянського суспільства інформують про роботу оновленого ЄДР
19 серпня 2020
За офіційною інформацією Міністерства юстиції України з 11 серпня розпочав свою роботу оновлений Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Починаючи із 7 серпня у державному реєстрі відбувалося перенесення даних старого реєстру у вже оновлений та доступний до використання. Отож, серед новацій слід відмітити: Оновлений та зручний веб-інтерфейс, який не потребує встановлення окремого застосунку на ПК; Можливість безкоштовного пошуку відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи; Окремий блок для відомостей про кінцевого бенефіціарного власника; Розширений перелік відомостей про громадське формування, які можна отримати на платний запит (дані про установчий документ, на підставі якого діє формування, мета його діяльності та символіка, відомості про заборону діяльності, тощо); Розділення в окремі інформаційні блоки відомостей про керівника юридичної особи та членів керівних органів. Результати надання адміністративних послуг виділено в окрему вкладку https://usr.minjust.gov.ua/content/get-documents Як повідомляють у Мін’юсті, ряд позитивних нововведень, зокрема новий функціонал, чекає і на реєстраторів під час роботи з юридичними особами (в тому числі з благодійними організаціями та громадськими об’єднаннями). Детальна інформація за посиланням. А також на сторінці Міністерства юстиції України.
Інститутам громадянського суспільства розповіли про соціальне підприємництво на базі благодійної організації
13 серпня 2020
Сьогодні, 13 серпня, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА спільно з благодійною організацією «100% життя» м. Львів провели роз’яснення для інститутів громадянського суспільства на тему «Соціальне підприємство на базі благодійної організації». Спікери заходу - представники благодійної організації «100 % життя» м. Львів, яка є найбільшою сервісною організацією на Львівщині, Дмитро Тигач та Наталія Проць. В межах зустрічі учасники обговорили ключові моменти організації та розвитку cоціального підприємництва, в тому числі щодо аудиторії для якої працювати, визначення соціальної проблеми. Також, акцентували увагу на тому, що соціальне підприємництво у сучасних реаліях спрямоване на прискорення позитивних соціальних змін, яке забезпечує задоволення базових людських потреб у оптимальний спосіб. Як соціально-економічний підхід зосереджує увагу на важливих соціальних проблемах, креативно поєднує та втілює соціальні та бізнес-підходи для створення одночасно соціальної та економічної цінності. «На відміну від інших напрямів відповідальної діяльності, соціальне підприємництво дозволяє гармонійно поєднувати високі темпи економічного зростання організацій з підвищенням якості життя населення», - йшлося під час заходу. Зазначимо, що діяльність БО «100% життя» м. Львів спрямована на якість та зміни в житті для ВІЛ-позитивних людей, реалізації прав та обов’язків тих, які живуть з ВІЛ, туберкульозом та гепатитами.
Для представників інститутів громадянського суспільства проведуть тренінг «Соціальне підприємство на базі благодійної організації»
5 серпня 2020
Департамент внутрішньої та інформаційної політики спільно з благодійною організацією «100% життя» м. Львів запрошують інститути громадянського суспільства до участі у безкоштовному тренінгу «Соціальне підприємство на базі благодійної організації». Спікери: Дмитро Тигач - голова правління благодійної організації "100 % життя" м. Львів; Наталія Проць – керівник проєктів благодійної організації "100 % життя" м. Львів; Благодійна організація "100 % життя" м. Львів - найбільша сервісна організація на Львівщині. Діяльність організації спрямована на якість та зміни в житті для ВІЛ-позитивних людей, реалізації прав та обов’язків людей, які живуть з ВІЛ, туберкульозом та гепатитами, включаючи право на самовизначення та право на участь у прийнятті рішень, що впливають на їхні життя. Під час проведення тренінгу буде розкрито ряд питань: для кого ви працюєте?; адвокатування потреб клієнтів - актуалізація соціальної проблеми; соціальне підприємство - конкретний механізм вирішення; соціальне підприємство - це той же бізнес і до нього треба якісно підійти; особливості менеджменту у розвитку соціального підприємництва; правові та фінансові аспекти. Дата – 13 серпня, початок о 17:00 год. Місце проведення: внутрішній дворик Львівської обласної державної адміністрації (вул. Винниченка, 18) Для участі у тренінгу необхідно зареєструватись до 16:00 год 12 серпня за посиланням:. Засоби індивідуального захисту обов’язкові.
Для інститутів громадянського суспільства провели навчання з особистого бренду у соцмережах
30 липня 2020
Для представників інститутів громадянського суспільства департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА організував тренінг з побудови особистого бренду в соцмережах. Захід відбувся у внутрішньому дворику Львівської ОДА. «Сьогодні інтернет-мережі стали важливим інструментом громадянського суспільства, які в цей час формують громадську думку», - зазначив у вітальному слові заступник директора департаменту Юрій Горун. Спікеркою тренінгу стала Ярина Мірко - авторка двох книг: автобіографічної книги-сповіді «Людина без одягу» та збірки віршів «Листи до неба», мотиваційна тренерка з soft skills, SMM-менеджерка. Учасники заходу взяли участь у практичних завданнях, обговорили питання, які виникають під час інформування своєї аудиторії. А також говорили про те, як проявити і презентувати свою діяльність, робити її впізнаваною, формувати особистий бренд тощо. Переглянути пряму трансляцію тренінгу можна за посиланням.