Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію
Упродовж 14-15 липня на Львівщині з першосвятительським візитом перебував Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
В рамках архіпастирського 15 липня 2020 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію, освячення іконостасу і чин оновлення храму у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району.
Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, настоятель обителі ігумен Онуфрій (Дзюпин) та численне духовенство.
Участь у святковій Літургії з нагоди престольного празника взяв заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. Після Божественної літургії заступник мав нагоду поспілкуватися з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, митрополитом Львівським Макарієм та митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм.
Новини за темою
Голова Львівської ОДА привітав Митрополита ПЦУ Епіфанія з уродинами
3 лютого 2022
Сьогодні предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відзначає 43-й день народження. Також у цей день, три роки тому, Епіфаній став першим предстоятелем Православної церкви України. Привітав митрополита голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Щиро вітаємо від імені Львівщини предстоятеля Української Православної Церкви. Бажаємо Його Блаженству великих духовних і тілесних сил, невичерпних Божих ласк, наснаги до щоденної праці та реалізації всіх добрих задумів на славу Всевишнього і для єдності української Церкви й українського народу. Нехай Ваш архіпастирський шлях і надалі буде «зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистоті!» (1 Тим. 4, 12). Многая і благая літа!», - зазначив очільник області. Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року у Києві, у соборі Святої Софії, відбувся об’єднавчий собор, на якому ієрархи, священики і миряни з трьох фактично наявних на той час в Україні православних церковних організацій створили єдину канонічну православну церковну організацію в Україні, помісну Православну церкву України (ПЦУ). Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія з дотеперішньої УПЦ КП. 6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополитові Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили в Києві на Різдвяній богослужбі в соборі Святої Софії. 3 лютого 2019 року відбулася інтронізація митрополита Епіфанія на посаду предстоятеля ПЦУ.
Делегація з Львівщини презентує економічний потенціал області у Республіці Узбекистан
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким в Самаркандську область Республіки Узбекистан. Перша зустріч учасників делегації відбулась у приміщенні Посольства України. Тут Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан Миколою Дорошенком. В межах зустрічі очільник області ознайомив присутніх з економічним потенціалом Львівщини. Також, відбулась зустріч з першим заступником хокіма Самаркандської області Жамшедом Ураковим в межах якої Львівська та Самаркандська області підписали «ДОРОЖНЮ КАРТУ». Це документ, який передбачає реалізацію заходів спрямованих на подальше розширення торгово-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва. Окрім цього, під час зустрічі обговорили відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Самаркандом через авіакомпанію-лоукостер «Air Marakanda». Також для налагодження підприємницької та культурної співпраці сторони вирішили організувати спільний бізнес-форум Львівської і Самаркандської областей у Львові у грудні цього року, а також провести дні культури Самаркандської області на Львівщині. Окрім цього, офіційна делегація з представниками бізнес-середовища Львівщини побувала на двох провідних підприємствах, де ознайомились із виробничими потужностями та процесами. - СП ТОВ «UZ TRUCK AND BUS MOTORS», що є виробником великовантажної та пасажирської техніки MAN і Sinotruk в Центрально азіатському регіоні. - Компанія «SAG Gilamlar» - підприємство з виробництва килимових покриттів і килимів, відкрите у 2000 році. Пройшло довгий шлях від невеликої ткацької фабрики до передового підприємства, яке займає лідируючі позиції в Середній Азії. Зазначимо, що візит делегації Львівщини в Узбекистан триватиме до 25 вересня.
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони
15 вересня 2021
Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico. Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО. Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років. Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік. Фото: Офіс Президента
Блаженніший Епіфаній взяв участь у щорічній Всеукраїнській прощі до урочища Заглина
13 вересня 2021
Сьогодні в день свята Покладення Пояса Пресвятої Богородиці відбулася щорічна Всеукраїнська проща до місця чудесного явлення Пресвятої Богородиці в урочище Заглина поблизу села Монастирок Львівського району, яку очолив Митрополит Київський і всієї України Блаженніший Епіфаній у співслужінні архієреїв та духовенства УПЦ (ПЦУ). До Божественної Літургії долучилися заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та заступник голови Львівської облради Юрій Холод. «Сьогодні біля цього джерела ми молилися разом з Блаженнішим Епіфанієм. Це символічно, бо Боже слово є для нас джерелом сили, віри і любові. З давніх-давен тисячі паломників приходили і приходять до святого джерела в урочищі Заглина, люди шукають тут зцілення, Божої допомоги у важких обставинах життя. Ми вдячні Митрополиту за те, що очолив Божественну Літургію сьогодні, та за триденний візит на Львівщину! Мешканці області радо долучилися до спільних молитв – за Україну і за мирне небо над головою. Нехай разом із цілющою водою наповняються і наші серця спокоєм та добром!», - зазначив Іван Собко. Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Епіфаній заклав дерев'яний хрест на місці, де зведуть храм Покладення Пояса Божої Матері. Довідково: Заглина – частина села Монастирок Львівського району. Відоме чудотворним джерелом, де, за легендою, у XVII столітті об’явилася Матір Божа. Є місцем паломництва. У 1872 році єпископ Іван Ступницький надав джерелу у Заглині статус відпустового місця і 13 вересня тут щорічно святкують празник Положення пояса Пречистої Діви Марії. На мiсцi явлення встановлено статую Дiви Марії з поясом в руках. У 2006 роцi бiля пiднiжжя статуї вмонтовано капсулу з голгофською землею, привезеною прочанином iз Єрусалима. На мiсцi джерела споруджено капличку та басейн-купiль, посерединi якого – Хрест.
Львівщину з візитом відвідує Блаженніший Митрополит УПЦ (ПЦУ) Епіфаній
11 вересня 2021
Сьогодні на Львівщину з візитом прибув Блаженніший Митрополит Київський та всієї України УПЦ (ПЦУ) Епіфаній. Зустріли Блаженнішого біля храму Святої Трійці у Судовій Вишні, який є пам'яткою архітектури місцевого значення. Тут зберігається Євангеліє, подароване церкві у 1881 році. Блаженніший Митрополит провів Архієрейську Божественну Літургію участь у якій взяли сотні вірян. Серед учасників – заступники голови Львівської ОДА. Предстоятелю Православної Церкви України співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, зі Святої Гори Афон, з монастиря Ксенофонд – ієромонах Сисой та ієродиякон Пахомій, з монастиря Пантократор – ієромонах Микита, місцеве та запрошене духовенство. Після прочитання Євангелія Митрополит Епіфаній звернувся до парафіян із першосвятительським словом. Згодом лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії). За Богослужінням Предстоятель підніс молитви за захисників Батьківщини, які віддали життя своє за волю і незалежність України. Блаженнійший Митрополит Епіфаній висловив вдячність керуючому Львівською єпархією митрополиту Макарію та подарував панагію, а настоятелю храму протоієрею Іоану Тиндику вручив хрест Предстоятеля. Також Блаженнійший владика відзначив благодійників церковними нагородами. Завершилося богослужіння святковим многоліттям. Предстоятель Православної Церкви України біля могили настоятеля протоієрея Євгена Занька звершив заупокійну літію. Після Божественної Літургії відбувся хресний хід до відреставрованого пам’ятника Преподобного Іоана Вишенського та його освячення. Його відкрили ще у 1979 році. Погруддя вилите з бронзи, встановлене на одноступеневому бетонному фундаменті. Це єдиний у світі пам'ятник присвячений Івану Вишенському. Блаженніший Митрополит УПЦ (ПЦУ) Епіфаній перебуватиме на Львівщині до 13 вересня. У Програмі візиту: 12 вересня 09:00 — Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в храмі Вознесіння Господнього УПЦ (ПЦУ) вул. Любінська, 111; 16:30 — освячення хреста на місці будівництва майбутнього Кафедрального Собору Львівсько-Сокальської єпархії Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм і собором Архієреїв та духовенства УПЦ (ПЦУ) м. Львів, просп. Червоної Калини, 89 біля храму святого Рівноапостольного Володимира Великого. 13 вересня 10:00 - Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в приліску Заглина біля селища Монастирець Самбірського району на Святому Джерелі. Після закінчення богослужіння закладення дерев'яного храму на честь Покладення Пояса Божої Матері.
Львівщину з візитом відвідає Блаженніший Митрополит УПЦ (ПЦУ) Епіфаній
9 вересня 2021
З 11 по 13 вересня на Львівщині з візитом перебуватиме Блаженніший Митрополит Київський та всієї України УПЦ (ПЦУ) Епіфаній. Програма візиту: 08:30 — зустріч Блаженнійшого Митрополита Епіфанія біля храму Святої Трійці міста Судова Вишня 09:00 — Архієрейська Божественна Літургія 11:00 — хресний хід до пам’ятника Преподобного Іоана Вишенського: - освячення пам'ятника, - слово Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, - нагородження орденами та грамотами, - інтерв'ю Блаженнійшого Митрополита Епіфанія з пресою. 12 вересня 2021 09:00 — Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в храмі Вознесіння Господнього УПЦ (ПЦУ) вул. Любінська, 111 16:30 — освячення хреста на місці будівництва майбутнього Кафедрального Собору Львівсько-Сокальської єпархії Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм і собором Архієреїв та духовенства УПЦ (ПЦУ) м. Львів, просп. Червоної Калини, 89 біля храму святого Рівноапостольного Володимира Великого. 13 вересня 2021 10:00 - Архієрейська Божественна Літургія Блаженнійшого Митрополита Епіфанія в приліску Заглина біля селища Монастирець Самбірського району на Святому Джерелі. Після закінчення богослужіння закладення дерев'яного храму на честь Покладення Пояса Божої Матері
У Золочеві фінансисти територіальних громад обмінялися практичним досвідом з організації бюджетного процесу
15 липня 2021
«Зустріч видалася конструктивною, разом з фінансистами Золочівської, Буської, Бродівської, Красненської, Поморянської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад ми визначили основні вектори майбутньої співпраці», - розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Своїм практичним досвідом з організації бюджетного процесу, формування прогнозу місцевого бюджету на 2022-2024 роки, збільшенням власних надходжень бюджетних установ, щодо обслуговування коштів бюджету розвитку в установах банків, а також про важливість контрольно-економічної роботи фінансового органу поділились начальник фінансового управління Золочівської міської ради – Галина Мудра та начальник фінансового управління Буської міської ради – Михайло Постолюк. Т.в.о. начальника фінансового управління Золочівської райдержадміністрації Марія Вовнянко доповіла учасникам про виконання бюджетів територіальних громад району за перше півріччя поточного року. У зустрічі взяли участь директор департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та голова Золочівської міської територіальної громади Ігор Гриньків.
Фестиваль імені Василя Вишиваного згуртував більше десяти навчальних закладів області
23 Червня 2021
У Золочівській школі №4 імені Василя Вишиваного відбувся перший обласний молодіжний форум-фестиваль імені патрона навчального закладу. В межах одноденного фестивалю організували на трьох локаціях пісенний вернісаж, майстер-класи та конкурс на емблему форуму. Також провели наукову конференцію «Від героя до героя», де школярі презентували свої маленькі наукові роботи. «Фестиваль вдався, і ми тішимось, що всі наші задумі здійснились. До участі у заході зголосились 11 шкіл області. Маю надію, що з кожним роком учасників більшатиме, адже виховання молоді на прикладах патріотичних героїв важлива складова наших реалій», - розповіла директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 імені Василя Вишиваного Олена Павлишин. В межах заходів відбувся патріотично-краєзнавчий екскурс «Стежками слави». Учасники форуму відвідали криївку та центр чорнодимленої кераміки у селі Гавареччина біля якої організували поетичну вітальню «Від поета до поета». «Ми розуміємо, що патріотичне виховання нашої молоді є дуже важливим. Адже школярі – це майбутні захисники нашої держави. Подібні заходи надзвичайно важливі, адже ми маємо своїх героїв, пам’ять про яких повинні шанувати», - наголосив начальник Навчального центру Національної гвардії України полковник Михайло Кулик. Під час фестивалю вдалось визначити переможця конкурсу на емблему. За символ форуму обрали роботу десятикласниці Підкамінської школи Ренати Веремчук. «Усі заплановані заходи фестивалю відбулись краще, ніж ми очікували. Насправді відбулось свято молодості та свято душі, де діти співали, декламувала власні вірші та перезнтували наукові праці. Гасло фестивалю «Від героя – до героя» покликано було вшанувати не лише тих українців, які боролись за незалежність сто років тому, а й сучасних військових, які боронять наші східні кордони. Приємно, що департамент освіти підтримує такі заходи», - зазначив автор ідеї та ініціатор фестивалю Марко Сімкін. Усі дослідницькі роботи дітей, що презентували в межах фестивалю, планують видати брошурою. До неї також увійдуть найкращі патріотичні вірші. «Ініціатива Марка Сімкіна, яку вчасно підтримав департамент освіти і науки ОДА, увінчалася добрим результатом. Перший обласний молодіжний фестиваль-форум імені Василя Вишиваного викликав велике зацікавлення серед учнів. Очі юних дослідників горіли палким бажанням продовжувати свою розпочату працю. Велика організаційна робота директорки Золочівської школи №4 імені Василя Вишиваного Олени Павлишин та усього педагогічного колективу викликали великий резонанс», - підсумувала голова ВГО "Союз Українок" Ореслава Хомик.
На Золочівщині готуються до проведення молодіжного фестивалю Василя Вишиваного
7 Червня 2021
Військова кар’єра Ерцгерцога Вільгельма Франца Йозефа Карла фон Габсбурґа-Лотаринзького розпочалась у 13-му полку уланів, що формувався переважно з українців Золочівського повіту. Саме на Золочівщині відбулась своєрідна трансформація поглядів і свідомості Василя Вишиваного, він досконало опанував українську мову і почав вважати себе українцем. Зараз у Золочеві ім’ям Василя Вишиваного названо одну із місцевих шкіл та військову частину. Аби справа великого патріота жила та передавалась молодому поколінню у школі організують Перший обласний молодіжний форум-фестиваль імені Василя Вишиваного. «Виховання молодих громадян держави на прикладах патріотичних героїв важлива складова педагогічної роботи. Взявши постать Василя Вишиваного як символ патріотизму на європейському рівні, ми хочемо показати приклад Героїв, які своє життя присвятили боротьбі за незалежність. Це Герої непростого ХХ століття та наші сучасники, які захищають державу сьогодні», - розповіла голова ВГО "Союз Українок" Ореслава Хомик. За словами директора ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 імені Василя Вишиваного Олени Павлишин, першпочатково задумувався дводенний формат фестивалю, адже Золочівщина багата на місця слави. «Я мріяла зробити цей форум на два дні, нам є що показати і чим пишатись. Але пандемія вносить свої корективи. Перший фестиваль організуємо таким чином, аби зацікавити учасників. Одночасно на трьох локаціях будуть відбуватись пісенний вернісаж, майстер-класи та конкурс на емблему нашого форуму. Також плануємо провести наукову конференцію «Від героя до героя», де школярі презентуватимуть свої маленькі наукові роботи», - розповіла директор. В межах фестивалю відбудеться також Патріотично-краєзнавчий екскурс «Стежками слави». Учасники відвідають центр чорнодимленої кераміки у селі Гавареччина, а також криївку, біля якої організують поетичну вітальню «Від поета до поета». «Фестиваль Василя Вишиваного задумувався як захід патріотичної самодіяльної пісні та поезії, що присвячені героям визвольних змагань. Фестиваль буде проходити під ім’ям Василя Вишиваного, адже цього року виповнюється 100 років із часу виходу збірки його проникливих українських поезій. Однак форум покликаний прославити не лише тих героїв, що боролись за незалежність сто років тому чи героїв УПА, а також тих, які зараз відстоюють нашу свободу, які живуть поруч із нами, ходять тими ж дорогами та тих, яким повернутись із війни не вдалось. Ми живемо зараз в доволі затишному, безпечному середовищі, і нам часом здається, що війна - це щось далеке. Однак бойові дії тривають уже восьмий рік, і про це треба говорити та нагадувати про це молодим людям», - зазначив автор ідеї та ініціатор фестивалю Марко Сімкін. Планується організовувати фестиваль щороку, із часом розширити географію за межі області. Патріотичний фестиваль-форум учнівської молоді імені Василя Вишиваного відбудеться 17 червня на базі Золочівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4 імені Василя Вишиваного. Організатори фестивалю: департамент освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації, відділ освіти, молоді та спорту Золочівської міської ради, «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український чин», Золочівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 імені Василя Вишиваного.
Максим Козицький із робочим візитом відвідує Стрийщину
14 квітня 2021
Сьогодні, 14 квітня, голова Львівської ОДА Максим Козицький із робочою поїздкою перебуває на Стрийщині. Тут очільник області відвідав Стрийську територіальну громаду. Вона є однією з найбільших за чисельністю населення на Львівщині. Тут, у 47-ми населених пунктах, проживає 99,5 тисяч людей. «Ця громада – одна з найуспішніших в області. Тут працює понад 30 потужних підприємств. Розвинуте машинобудування, легка та харчова промисловість, зокрема переробка м’яса та м’ясопродуктів, випічка хліба, виробництво меблів тощо. Середня зарплата – понад 10 тис грн. Найбільша кількість виробництв - у Стрию та його околицях», - зазначив голова Львівської ОДА. В межах візиту Максим Козицький побував на заводі «LEONI Wiring Systems Ukraine», де ознайомився із процесами виробництва, поспілкувався з керівником та працівниками підприємства. Німецьке підприємство працює у селі Нежухів з 2003 року. Спеціалізується на випуску кабельних мереж автомобілів світових брендів «Опель», «Порше», «Фольксваген», «Фіат», «Ауді», «Ламборджіні» та інших. Сьогодні середня заробітна плата працівників становить понад 16 тис грн. На заводі працює понад 4 тисячі робітників. Як розповів директор ТзОВ «LEONI Wiring Systems Ukraine» Штефан Шмідт торік підприємство сплатило податків до бюджетів усіх рівнів на суму 117,4 млн грн, за І квартал цього року - 28,6 млн грн. Додамо, що у 2020 році підприємство випустило та реалізувало товарну продукцію на суму 2,7 млрд грн. Свою продукцію «LEONI Wiring Systems Ukraine» постачає у Польщу, Словаччину, Угорщину, Чеську Республіку, Німеччину, Іспанію, Португалію, Бельгію, Великобританію, США, Австрію та інші країни. Підприємство впроваджує нові технології для удосконалення виробництва.
Представники департаменту освіти і науки відвідали Новояворівське вище професійне училище
9 березня 2021
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска здійснив робочу поїзду на Яворівщину, в межах якої відвідав Державний навчальний заклад “Новояворівське вище професійне училище”. Зараз у закладі триває ремонт гуртожитку, який училище здійснює власними силами. Для комфортного та безпечного проживання учнів у гуртожитку поміняли вікна та двері, провели внутрішні роботи, триває робота з облаштування кімнат. Гуртожиток училища розрахований на 360 осіб, а контингент закладу становить понад шість сотень учнів. Під час візиту директор департаменту поспілкувався із керівництвом закладу, оглянув навчально-виробничі майстерні, поговорив із учнями. «Приємно бачити, що заклад активно розвивається, скеровує свої кошти на сучасні умови навчання та проживання. Варто такі заклади підтримувати та допомагати покращувати освітній процес. Якби всі наші заклади прагнули до такого рівня, наша професійно-технічна освіта була би на достойному рівні», - наголосив Олег Паска. Під час візиту обговорили також питання вирішення проблеми затікання даху та покращення матеріально-технічної бази. Участь у візиті взяли також начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус та начальник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. Під час робочої поїздки представники департаменту також відвідали Завадівську школу та церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Завадові, де парохом був отець Михайло Вербицький.
У школі Золочева представили виставку плакатів про Василя Вишиваного
11 лютого 2021
Річницю від дня народження Вільгельма фон Габсбурга відзначили відкриттям виставки плакатів у Золочівський ЗОШ №4 імені Василя Вишиваного. Виставка відтворює життя і боротьбу українського патріота, військового діяча, дипломата та поета Василя Вишиваного. «Той ентузіазм, з яким у цій школі плекають національну пам'ять гідний наслідування, адже людина та її ідеї живуть доти, доки про неї пам’ятають. Усі подібні починання є важливими для збереження нашої національної гідності і для збереження нашої незалежності. Сподіваюся, що ми зможемо реалізувати ще не один проект», - наголосила під час заходу начальник управління інновацій департаменту освіти та науки Львівської ОДА Ольга Котовська. Під час презентації виставки на важливості для Золочева постаті Василя Вишиваного наголосила директор школи Олена Павлишин. «Полюбивши Україну, її традиції, та зачарувавшись Карпатами, прославивши січових стрільців, Вишиваний став одним із символів інтеграції України в європейську спільноту. Він зумів віддати для цього всі сили. У Золочеві він був командиром сотні уланів. Всі його солдати були українцями. За велику любов до всього українського і постійне одягання вишиванки його почали називати Василь Вишиваний», - зазначила директор школи. На думку голови ювілейного комітету громадських організацій Львівщини при Львівській ОДА по вшануванню Василя Вишиваного Марка Сімкіна, австрійський архікнязь є прикладом для наслідування сучасній молоді. «Коли Австрію поділили на зони після війни, Вишиваний проживав на англійській зоні, однак проживаючи в Австрії, він боровся за свободу України. Гебельс пропонував йому очолити підрозділ в німецькій армії, від пропозиції він відмовився. Боротьба за незалежність українського народу була основою його світогляду. Вишиваний є прикладом для сучасної молоді: вірності присяги, самопосвяти заради України, віри в свободу. Якщо молодь знатиме свою історію, матиме зовсім іншу мотивацію у своїх вчинках», - акцентував Марко Сімкін. Під час відзначення 126-ої річниці від дня народження Вільгельма фон Габсбурга, шкільній бібліотеці передали кілька примірників книги «Українцями не народжуються, Українцями стають!». «Деякі документи, які я знайшов в архіві є неймовірно цікавими. Будучи племінником імператора, він зробив усе, щоб повернути Шептицького з російської неволі. Повернувшись в Україну, Шептицький зустрівся з Вишиваним. Завдяки їхній роботі, УНР визнали як самостійну державу. У 1991 ми відновили незалежність, за яку боролись такі герої як Василь Вишиваний», - розповів про свої дослідження автор книги Богдан Горбовий. Книгу про Василя Вишиваного презентували також у Навчальному Центрі Національної Гвардії України у Золочеві. Уже навесні цього року центр отримає найменування імені Василя Вишиваного.