У школі Золочева представили виставку плакатів про Василя Вишиваного

11 лютого 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Річницю від дня народження Вільгельма фон Габсбурга відзначили відкриттям виставки плакатів у Золочівський ЗОШ №4 імені Василя Вишиваного.

Виставка відтворює життя і боротьбу українського патріота, військового діяча, дипломата та поета Василя Вишиваного.

«Той ентузіазм, з яким у цій школі плекають національну пам'ять гідний наслідування, адже людина та її ідеї живуть доти, доки про неї пам’ятають. Усі подібні починання є важливими для збереження нашої національної гідності і для збереження нашої незалежності. Сподіваюся, що ми зможемо реалізувати ще не один проект», - наголосила під час заходу начальник управління інновацій департаменту освіти та науки Львівської ОДА Ольга Котовська.

Під час презентації виставки на важливості для Золочева постаті Василя Вишиваного наголосила директор школи Олена Павлишин.

«Полюбивши Україну, її традиції, та зачарувавшись Карпатами, прославивши січових стрільців, Вишиваний став одним із символів інтеграції України в європейську спільноту. Він зумів віддати для цього всі сили. У Золочеві він був командиром сотні уланів. Всі його солдати були українцями. За велику любов до всього українського і постійне одягання вишиванки його почали називати Василь Вишиваний», - зазначила директор школи.

На думку голови ювілейного комітету громадських організацій Львівщини при Львівській ОДА по вшануванню Василя Вишиваного Марка Сімкіна, австрійський архікнязь є прикладом для наслідування сучасній молоді.

«Коли Австрію поділили на зони після війни, Вишиваний проживав на англійській зоні, однак проживаючи в Австрії, він боровся за свободу України. Гебельс пропонував йому очолити підрозділ в німецькій армії, від пропозиції він відмовився. Боротьба за незалежність українського народу була основою його світогляду. Вишиваний є прикладом для сучасної молоді: вірності присяги, самопосвяти заради України, віри в свободу. Якщо молодь знатиме свою історію, матиме зовсім іншу мотивацію у своїх вчинках», - акцентував Марко Сімкін.

Під час відзначення 126-ої річниці від дня народження Вільгельма фон Габсбурга, шкільній бібліотеці передали кілька примірників книги «Українцями не народжуються, Українцями стають!».

«Деякі документи, які я знайшов в архіві є неймовірно цікавими. Будучи племінником імператора, він зробив усе, щоб повернути Шептицького з російської неволі. Повернувшись в Україну, Шептицький зустрівся з Вишиваним. Завдяки їхній роботі, УНР визнали як самостійну державу. У 1991 ми відновили незалежність, за яку боролись такі герої як Василь Вишиваний», - розповів про свої дослідження автор книги Богдан Горбовий.

Книгу про Василя Вишиваного презентували також у Навчальному Центрі Національної Гвардії України у Золочеві. Уже навесні цього року центр отримає найменування імені Василя Вишиваного.

Ключові слова:

вишиванийЗолочівшкола

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook