Сьогодні - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня 2020р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила  30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Дохідність цієї індустрії в світі у середньому за рік перевищує 150 млрд дол США (за даними Міжнародної організації праці).

Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки.

Згідно примітки до ст. 149 Кримінального кодексу України під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.

Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації.

Станом на сьогодні вже 34 людини з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 21 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 17 випадків – трудова; 11 – сексуальна; 2 – продаж дитини; 4 – втягнення осіб у злочинну діяльність.

Загалом в Україні статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, Міністерством соціальної політики України встановлено 975 особам. З них: 368 – жінки; 519 – чоловіки; 88 – діти. За формою експлуатації: 489 випадків – трудова; 228 – сексуальна; 90 - втягнення осіб у злочинну діяльність; 72 – використання у збройних конфліктах; 59 – жебрацтво; 14 – продаж дитини; 10 – вилучення органів; інші види – 13.

Кожен постраждалий має право на допомогу.

Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, а також телефонуйте за вказаними телефонами:

  • 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
  • 112 - гаряча лінія Львівської області;
  • (032) 255 47 96 - відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА.

Також для пошуку контактної інформації про суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Львівській області, пропонуємо скористатись дорожньою мапою щодо отримання допомоги в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми, за посиланням. Мапу створено на замовлення ГО «Центр «Жіночі перспективи» в рамках Програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми.

Окрім цього, в межах кампанії з інформування про ризики торгівлі людьми, що проводиться спільними зусиллями Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Міністерством соціальної політики в Україні, Представництвом МОМ в Україні та громадською організацією А21, запущено проєкт «Працюй безпечно». Це проєкт, спрямований на протидію торгівлі людьми. Для тих, хто шукає нову роботу в Україні чи закордоном, проєкт дає відповіді на важливі питання:

  • - Як підготуватись до працевлаштування в іншій країні?
  • - Як виявити шахраїв, які намагаються обдурити вас під час укладання трудової угоди?
  • - Що робити, коли ви, ваші родичі чи знайомі опинились перед небезпекою потрапляння в трудове рабство?

Відповіді на ці питання, а також поради щодо безпечного працевлаштування, історії постраждалих осіб та корисні контакти - можна знайти у соціальних мережах: Facebook - @work.safe.ua; Instagram - @work_safe_ua.

Ключові слова:

соцзахист

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook