Завтра на Львівщині - фестиваль яворівської забавки

18 серпня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Завтра, 19 серпня, у Яворові відбудеться V фестиваль яворівських забавки та пирога. Свято розпочнеться о 12.00 з відкриття муралу на відновленому районному народному домі “Сокіл”. На ньому зображені, звісно, з кольорові яворівські іграшки.

У програмі:

  • представлення народних промислів Яворівщини та нагородження майстрів, які роблять і передають наступним поколінням вміння виготовляти яворівські забавки;
  • майстер-клас, на якому всі охочі зможуть спробувати виготовити яворівську іграшку власноруч.

Уперше цьогоріч, разом із фестивалем забавки, відбудуться і перші “Розточанські фестини”. Свято приурочене яворівському пирогу. Звісно, якраз цього дня гості фестивалю зможуть спробувати багато різновидів цієї, традиційної для регіону страви, а також познайомитися з найкращими господинями. Бо ж саме завтра у Яворові нагородять переможців дистанційного конкурсу на найкращий рецепт та спечений за ним пиріг.

Яворівський пиріг та забавка мають увійти до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. Кілька тижнів тому, попри карантин, Львівська обласна адміністрація, разом із районом, активізували цю процедуру.  

“Ми тісно співпрацюємо з експертами та управлінцями від культури й туризму. До кінця року сподіваємося внести яворівські пиріг та забавку до національного реєстру культурної спадщини. А з нового року розпочати процес внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО. Це дасть додатковий поштовх розвитку Яворівщини. Наша забавка має стати впізнаваною у всьому світі. Я мрію, щоб за кілька років її везли всі туристи, як сувенір з Львівщини та України. Я хочу, щоб наш яворівський пиріг подавали як особливу страву на дипломатичних фуршетах, де беруть участь українці. І вірю, що все це разом ми зробимо”, - каже заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Управлінець додає, що культурні продукти високого рівня ведуть за собою туристичні потоки, а відтак і розвиток інфраструктури, доріг, розуміння, що треба вкладати і в збереження довкілля тощо. Тому такі родзинки кожного регіону та громади, як і об’єкти архітектурної спадщини, потрібно берегти і цінувати, розвиваючи довкола них різні активності і проєкти, що можуть зробити місцевість відомою та принести дохід.

Нагадаємо, яворівська забавка у 2011 році прикрашала головну різдвяну ялинку Ватикану.

Початок фестивалю яворівської забавки - 12.00 год.

Відкриття муралу за адресою: м. Яворів, вул. Івана Франка, буд. 10.

Ключові слова:

Львівщина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook