Відкриттям муралу розпочали фестиваль яворівської іграшки

19 серпня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 19 серпня, стартував V фестиваль яворівської забавки та пирога. Свято розпочали відкриттям муралу на відновленому районному народному домі «Сокіл», стіну якого відтепер прикрашатиме зображення яворівських іграшок.

Участь у заході взяли заступники голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод та Іван Собко.

У межах заходу представили народні промисли Яворівщини та нагородили майстрів, які роблять і передають наступним поколінням вміння виготовляти яворівські іграшки. Для присутніх організували майстер-класи, на яких всі охочі можуть спробувати виготовити яворівську іграшку власноруч.

«Яворівські пиріг та забавка мають бути в реєстрі культурної спадщини. Це означає не тільки збереження унікальних народних традицій, а й розвиток нашої культури, туризму, економіки району, області і країни загалом. Цей фестиваль - яскраве підтвердження того, що культура тісно пов‘язана з туризмом та іншими галузями. Бо це - привернення уваги, нагода розказати гостям і журналістам, а через них світові про родзинки громад Яворівщини», - зазначив  Юрій Холод.

За його словами, Львівська ОДА забезпечить фінансові затрати щодо внесення яворівської забавки і пирога в реєстр спадщини. Також - організаційну і промопідтримку подібних свят.

«Кілька етапів вже зроблено, можемо казати, що восени ми встигаємо подати ці культурні речі до комісії при Міністерстві культури. Процедуру внесення у список спадщини ЮНЕСКО можна почати тільки після того, як забавка і пиріг будуть внесені в національний список. Тобто, щонайраніше - з наступного року», - додав Юрій Холод.

Окрім того, заступник голови зауважив, що у намірах - створити музей яворівської забавки і пирога. Місцеві активні майстри  і управлінці району подали такий проект на всеукраїнський громадський бюджет.

«Про яворівську забавку знають в Україні і світі, її презентують і продають на міжнародних ярмарках і фестивалях. Яворівський пиріг готує кожна яворівська господиня. Такі традиції та звичаї, якими багатий кожен район Львівщини, потрібно пам’ятати і відроджувати. Щиро дякую керівнику відділу культури Яворівської РДА пані Наталії Лялюк за титанічну працю та за те, що вкладає душу у розвиток культури Яворівщини», - додала заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.

Зауважимо, що уперше цьогоріч, разом із фестивалем забавки, відбудуться і перші «Розточанські фестини». Свято приурочене яворівському пирогу. Звісно, якраз цього дня гості фестивалю зможуть спробувати багато різновидів цієї, традиційної для регіону страви, а також познайомитися з найкращими господинями. Бо ж саме завтра у Яворові нагородять переможців дистанційного конкурсу на найкращий рецепт та спечений за ним пиріг.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook