Аграрії Львівщини зібрали зернових на площі понад 230 тисяч гектарів

7 вересня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Агровиробники Львівської області зібрали ранніх зернових культур на площі 231,1 тис. га, намолотили понад 1,0 млн тонн зерна, урожайність  - 45,4 ц/га.

Як зазначили в департаменті АПК облдержадміністрації, високих показників урожайності ранніх зернових культур досягли у сільськогосподарських підприємствах Сокальського – 58,5 ц/га (+0,5 ц/га до м.р.), Кам’янка-Бузького – 58,2 ц/га (+0,2 ц/га до м.р.), Буського – 57,8 ц/га (+3,8 ц/га до м.р.), Бродівського – 53,9 ц/га (+4,9 ц/га до м.р.), Радехівського – 51,3 ц/га (+4,3 ц/га до м.р.), Жовківського – 50,6 ц/га районів (+3,6 ц/га до м.р.).

Аграрії продовжують жнивувати – збирають  пізні  культури, зокрема гречку, якої зібрали 6% площ до посіву.

«Зважаючи на особливості цьогорічних погодних умов (посуха, заморозки, затоплення) завдяки вмілим протистоянням цим викликам аграрії  досягли хороших результатів. В яких би умовах не працювали наші аграрії, вони добре обізнані, досвідчені, технологічно дисципліновані та організаційно спроможні використовувати сучасні методи та підходи у провадженні сільськогосподарського виробництва», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська

За її словами, на звільнених від урожаю площах, аграрії ведуть підготовку грунту та  посів озимих культур вже наступного урожаю.

“Станом на сьогодні аграрії посіяли ріпака озимого на площі 23,6 тис га  та озимих зернових культур на площі 3,8 тис га”, – додала Юлія Шопська.

Довідково:

На підставі власних досліджень Західний міжрегіональний науковий центр Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН рекомендує з огляду на зміни клімату скореговувати технології посіву озимих культур в сторону пізньої сівби. Але дуже важливо не зміщувати допустимі терміни сівби  озимих культур після 10 жовтня.

Необхідно пам’ятати, що сорти високоінтенсивного типу вимагають стислих та оптимальних строків сівби, які припадають на другу половину вересня. 

Оксана Буй

Ключові слова:

жнивна кампанія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook