Жнива 2021: аграрії Львівщини досягнули мільйонного рубежу намолоту зерна
За оперативною інформацією районних державних адміністрацій станом на 27 серпня за усіма категоріями господарств області вже зібрали ранніх зернових культур на площі 207,6 тис. га (93,1 % до посівної площі ранніх зернових культур) та досягнули мільйонний рубіж намолоту зерна 1 012,5 тис. тонн, урожайність - 48,8 ц/га.
Продовжується збирання озимої пшениці, якої зібрали на площі 135,7 тис. га (92,6 % до посівної площі), намолотили 701,7 тис. тонн, врожайність становить 51,7 ц/га та ярих зернових. З них ярої пшениці зібрали на площі 17,2 тис. га (83,8 %), намолотили 73,4 тис. тонн, урожайність 42,3 ц/га; вівса зібрали на площі 11,9 тис. га (95,3 %), намолотили 34,0 тис. тонн зерна, урожайність 28,4 ц/га. Поряд з тим завершили обмолот ярого ячменю (100 % до посівної площі) намолотили 58,5 тис. тонн зерна, урожайність 38,5 ц/га (+ 4,7 ц/га до минулого року).
Високих показників урожайності ранніх зернових культур досягли у ПП «Західний Буг» - 72,2 ц/га, ТзОВ «КПК Агроінвест» – 70 ц/га, ПП «Агрофірма Дзвони» – 69,6 ц/га, ФГ «Сяйво-Стрий» – 68,4 ц/га, ПАФ «Білий Стік» – 67,1 ц/га.
Продовжується збирання технічних культур. Вже завершили збір ріпака озимого та ярого, яких зібрали на площі 51,7 тис. га (100 % до посівної площі), намолотили 170,7 тис. тонн з середньою врожайністю 33,0 ц/га (+ 7,2 ц/га до минулого року).
Коментуючи хід проведення збирання ранніх зернових та технічних культур 2021 року, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман зазначила: «Аграрії добре розуміють, що сільське господарство – «фабрика просто неба», потребує не тільки вміння і самовіддачі, але й достатнього технічного забезпечення для проведення робіт у найбільш стислі терміни погожих днів, а також накопичення матеріально-технічних ресурсів для проведення комплексу польових робіт».
Новини за темою
На Львівщині стартувала жнивна кампанія
19 липня 2021
В області розпочали збирання ранніх зернових культур. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Збирають озимий ячмінь, оскільки саме він достигає найшвидше серед зернових колосових культур. Цьогоріч за всіма категоріями господарств Львівської області площа до обмолоту становить – 486 тис. га, з них: 315,3 тис. га зернових культур та 171,7 тис. га олійних культур. З них ранні культури необхідно зібрати із площі 276,9 тис. га. З цієї площі у сільськогосподарських підприємствах необхідно обмолотити - 367,5 тис. га, в тому числі ранніх культур 168,4 тис. га. Станом на 16 липня за оперативною інформацією районних державних адміністрацій аграрії Львівщини у сільськогосподарських підприємствах вже зібрали озимий ячмінь на площі 11,3 тис. га (61,6% до посіву), намолотили 70,6 тис. тонн зерна. Середня урожайність зібраних площ складає 62,3 ц/га (+3,8 до минулого року). До прикладу, на цю дату торік зібрали озимий ячмінь на площі 7,0 тис. га (36,2%), намолотили 41,2 тис. тонн. «Дотримання оптимальних термінів при збиранні врожаю зернових культур є дуже важливим фактором для збереження вирощеного врожаю, недопущення втрат зерна та його якості. Адже необхідно не тільки обмолотити посіви, а потрібне зерно з відповідними до стандарту якісними характеристиками. А це означає, що зібране зерно за необхідності висушити, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Довідково: Серед зернових культу найшвидше дозріває ячмінь озимий. Його збирання ускладнюється ламкістю колоса, коротким оптимальним строком збирання (3‒5 днів). Розпочинати збирання дозволяється за вологості зерна не більше 16‒18 %, про те найкраще ‒ у повній його стиглості.
Жнивна компанія – 2021: у межах зустрічі обговорили виклики та можливості для Львівщини
8 липня 2021
На Львівщині провели нараду з організації жнивної кампанії. Подія відбулась в онлайн форматі сьогодні, 8 липня, під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Бучка. У нараді брали участь керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, спеціалісти райдержадміністрацій та виконавчих органів територіальних громад. «Аграрії підійшли до завершального етапу сільськогосподарського року - розпочинаються жнива. Потенціал врожаю ранніх зернових та олійних культур вже сформований, тому завданням всіх є організовано провести жнива, зібрати його без втрат за кількістю і якістю, забезпечивши економічний ефект сільськогосподарським виробникам і одночасно гарантувати безпеку навколишньому середовищу та збереження транспортної інфраструктури», - зазначив Юрій Бучко. Валове виробництво сільськогосподарських культур на Львівщині з року в рік збільшується. Це наслідок впровадження сучасних технологій аграріями всіх напрямків. «За останні 5 років врожай зернових, олійних та технічних культур у комерційному секторі зріс на 30% до 1676 тис. тонн. Розвиток інфраструктури зі зберігання та доробки зерна розвивається ще швидше, з 2016 року місткість елеваторів в регіоні збільшилась на 63%. Але попри такі темпи зростання наявні потужності забезпечують потребу у зберіганні врожаю лише на 75%. Ми закликаємо органи місцевого самоврядування долучитись до розвитку інфраструктури аграрної логістики, сприяти розбудові аграрної інфраструктури. Також аграріям потрібно налагоджувати комунікацію з чинними елеваторними підприємствами щодо послуг та тарифів, із залізницею та автоперевізниками, щоб координувати роботу всіх ланок логістичного ланцюга»,- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. У нараді взяли участь представники Головних управлінь ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, Патрульної поліції, Служби автомобільних доріг у Львівській області, Регіональної філії ПАТ «Українська залізниця», Львівського регіонального центру з гідрометеорології, наукових установ та інші. Доповідачі проінформували учасників щодо дотримання правил і норм протипожежної безпеки та безпеки праці під час проведення жнив, приведення у відповідний належний стан зернозбиральної техніки, дотримання норм чинного законодавства при переміщенні великовагових та великогабаритних транспортних засобів. Наголосили також на дотриманні оптимальних термінів обмолоту, оскільки під час збору зерна поза ці терміни наступають втрати врожаю, як у кількості, так і в якості зерна, а це має значний вплив на урожайність.
Аграрії продовжують збирати пізні зернові,технічні культури, картоплю та овочі
2 жовтня 2020
Станом на 2 жовтня сільськогосподарські підприємства зібрали зернових культур на площі 127,6 тис га (67,8 % до посіву), намолотили 637,4 тис тонн. Із пізніх зернових культур на даний час зібрали гречки 0,89 тис. га (47 % до посіву), намолочено 0,78 тис. тонн зерна, урожайність 8,8 ц/га (-1,2 ц/га до минулого року) . Розпочато збирання кукурудзи. Зібрано пізніх олійних культур соняшника та сої: соняшника – 4,7 тис. га (16 % посіву), намолочено 11,8 тис. тонн зерна, урожайність 24,9 ц/га, сої – 4,2 тис га (5,6 % посіву), намолочено 11,1 тис тонн зерна, урожайність 26,1 ц/га. Цукрових буряків викопано з площі 1,8 тис. га (14 % до посіву), накопано 99,8 тис. тонн коренів, урожайність 552,5 ц/га. "Погодні умови сприяють накопиченню вологи у ґрунті для посіву озимих культур урожаю 2021 року. На звільнених від урожаю площах вже посіяно озимих зернових культур на площі 39,3 тис. га (39,6 % до прогнозу) та озимого ріпака на площі 41,5 тис. га. (80,2 % до прогнозу)", - зазначила заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко Оксана Буй
На Львівщині тривають жнива
16 вересня 2020
На Львівщині триває збирання врожаю на полях Львівщини: пізніх зернових, технічних культур, картоплі та овочів, а також аграрії проводять посівну кампанію озимих культур урожаю 2021 року . За оперативною інформацією районних державних адміністрацій станом на 16.09.2020 у сільськогосподарських підприємствах вже зібрано зернових культур на площі 126,3 тис. га, намолочено 630,5 тис. тонн зерна, урожайність - 50 ц/га. Із пізніх зернових культур на полях дозріває гречка на площі 1,9 тис. га та кукурудза на площі 58,7 тис. га. Eже зібрано гречки 0,35 тис. га (18 % до посіву), намолочено 0,33 тис. тонн зерна, урожайність 9 ц/га. На черзі збирання кукурудзи та пізніх технічних культур. Розпочато збір цукрових буряків – викопано 0,85 тис. га (7 % до посіву), накопано 48,3 тис. тонн коренів, урожайність 567,6 ц/га. ТзОВ «Радехівський цукровий завод» розпочав сезон цукроваріння. Овочів зібрано з площі 0,503 тис. га (30 % до посіву). Аграрії активно ведуть підготовку ґрунту для посіву озимих культур, вибираючи оптимальні для своїх умов агротехнічні прийоми та технології . Як зазначають науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН у своїх рекомендаціях, в боротьбі з бур’янами, особливо кореневищними, ефективною є оранка, однак її слід проводити не пізніше як за 3 тижні до початку сівби і супроводжувати коткуванням. Поверхневий обробіток доцільний на чистих від бур’янів полях. Якість обробітку ґрунту забезпечує одержання дружніх сходів озимих культур і відповідно створює хороші умови для перезимівлі. На звільнених від урожаю площах вже посіяно озимих зернових культур на площі 12,8 тис. га та ріпака озимого на площі 38,5 тис. га.
Аграрії Львівщини зібрали зернових на площі понад 230 тисяч гектарів
7 вересня 2020
Агровиробники Львівської області зібрали ранніх зернових культур на площі 231,1 тис. га, намолотили понад 1,0 млн тонн зерна, урожайність - 45,4 ц/га. Як зазначили в департаменті АПК облдержадміністрації, високих показників урожайності ранніх зернових культур досягли у сільськогосподарських підприємствах Сокальського – 58,5 ц/га (+0,5 ц/га до м.р.), Кам’янка-Бузького – 58,2 ц/га (+0,2 ц/га до м.р.), Буського – 57,8 ц/га (+3,8 ц/га до м.р.), Бродівського – 53,9 ц/га (+4,9 ц/га до м.р.), Радехівського – 51,3 ц/га (+4,3 ц/га до м.р.), Жовківського – 50,6 ц/га районів (+3,6 ц/га до м.р.). Аграрії продовжують жнивувати – збирають пізні культури, зокрема гречку, якої зібрали 6% площ до посіву. «Зважаючи на особливості цьогорічних погодних умов (посуха, заморозки, затоплення) завдяки вмілим протистоянням цим викликам аграрії досягли хороших результатів. В яких би умовах не працювали наші аграрії, вони добре обізнані, досвідчені, технологічно дисципліновані та організаційно спроможні використовувати сучасні методи та підходи у провадженні сільськогосподарського виробництва», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська За її словами, на звільнених від урожаю площах, аграрії ведуть підготовку грунту та посів озимих культур вже наступного урожаю. “Станом на сьогодні аграрії посіяли ріпака озимого на площі 23,6 тис га та озимих зернових культур на площі 3,8 тис га”, – додала Юлія Шопська. Довідково: На підставі власних досліджень Західний міжрегіональний науковий центр Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН рекомендує з огляду на зміни клімату скореговувати технології посіву озимих культур в сторону пізньої сівби. Але дуже важливо не зміщувати допустимі терміни сівби озимих культур після 10 жовтня. Необхідно пам’ятати, що сорти високоінтенсивного типу вимагають стислих та оптимальних строків сівби, які припадають на другу половину вересня. Оксана Буй
Аграрії Львівщини зібрали ранніх зернових на площі понад 115 тис га
25 серпня 2020
Аграрії Львівщини продовжують жнивувати. Станом на сьогодні сільськогосподарські підприємства області вже зібрали ранніх зернових культур на площі 115,7 тис. га (91,7 % до посівної площі ранніх зернових культур), намолотили 6,3 тис. тонн зерна, урожайність - 50,7 ц/га. За словами директора департаменту АПК Юлії Шопської, крім зернових культур, у сільськогосподарських підприємствах області завершили обмолот озимого ріпаку. Намолотили 160,6 тис. тонн зерна, урожайність 25,5 ц/га (на 3,5 ц/га менше до минулого року) та продовжують збирання ярого ріпаку, якого до збирання в області 1,4 тис га. На завершенні збір озимої пшениці та озимого жита: озимої пшениці зібрано на площі 82,6 тис га (93,4 % до посівної площі) та намолочен 422,9 тис. тонн зерна, урожайність 51,2 ц/га (-1,2 ц/га до минулого року), озимого жита зібрано на площі 1,7 тис га (93,5 % до посівної площі) та намолочено 7,3 тис тонн зерна, урожайність 43,1 ц/га (+11,0 ц/га до минулого року). “На звільнених від урожаю площах, аграрії ведуть підготовку грунту та посів озимих культур вже наступного урожаю. Для забезпечення посіву запланованих аграріями площ озимих культур необхідно мати достатньо високоякісного насіння. Хоч би які ресурси не вкладали аграрії у майбутній урожай, визначальним фактором є якість посівного матеріалу”, – зазначила Юлія Шопська. Нагадаємо, дослідження якості посівного матеріалу виконують у Державному підприємстві «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції. (м. Львів, пр. В. Чорновола 45 а, корпус 13).
Збір ранніх зернових, обмолот озимого ячменю: на Львівщині триває жнивна кампанія
17 серпня 2020
Хлібороби Львівщини активно жнивують. Станом на сьогодні в області зібрали ранніх зернових культур площею майже 150 тис га. Намолотили 738, 6 тис тонн зерна, середня врожайність 49,5 ц/га. Заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко та директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська відвідали поля Городоччини та Самбірщини, де ознайомились із ходом жнивної кампанії. Перше господарство «Захід агро МХП» жнивує в Городоцькому районі. Тут аграрії збирають озиму пшеницю площею понад тисячу гектарів. Розповідають, погодні умови внесли певні корективи. Середня врожайність 65 ц/га, торік - понад 70ц/га. Але радіють цим показникам, бо очікували гіршого урожаю. Зібране зерно транспортують у власні елеватори. Мають два своїх, ще один орендують. Після сушки зерно відправляють на внутрішній ринок, підприємство співпрацює з птахофабриками та активно розвиває сільське господарство України. Компанія також вирощує сою, соняшник, кукурудзу. Загалом працює в 11 районах. Щодо ярих культур, запевняють, врожайність буде не гірша, ніж торік. У Самбірському районі компанія «Континенталь Фермерз груп» урожай пшениці вже зібрала. Середня врожайність 50 ц/га, минулоріч 57 ц/га. Зараз аграрії сіють озимий ріпак площею 250 га. Підприємство працює в десяти районах. У планах - посів озимої пшениці, ячменю та жита. Щодо ярих культур, хлібороби також прогнозують хороші результати. “Тішить, що наші аграрії, завдяки своїм вмінням і технологіям, своєчасно збирають ранні зернові, а погодні умови цьому сприяють. Дякую с/г виробникам за важку працю, розвиток аграрного сектору нашої області і країни загалом”, - наголосив Юрій Бучко. Аграріям акцентували увагу на програмах підтримки та дотриманні протипожежної безпеки під час жнив. «Серпень - літній місяць, для якого є характерними такі небезпечні метеорологічні явища як грози, град, вітер, тумани. Саме в цей місяць найчастіше спостерігається висока та надзвичайна пожежна небезпека. Дотримання правил техніки безпеки, недопущення пожеж на полях, виконання вимог охорони праці – має бути пріоритетом кожного жниваря», - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Юлія Шопська. За її словами, у сільськогосподарських підприємствах області завершили обмолот озимого ячменю (100 % до посівної площі), намолотили 108,5 тис тонн зерна, урожайність 55,7 ц/га. Окрім того вже зібрали озимої пшениці на площі 63,5 тис га (71,8 % до посівної площі) та намолотили 337,9 тис тонн зерна, урожайність 53,2 ц/га. Найвищу урожайність отримують у Сокальському (66,0 ц/га), Буському (59,4 ц/га), Радехівському (55,7 ц/га), Перемишлянському (55,0 ц/га), Кам’янка-Бузькому (53,6 ц/га), Золочівському (53,5 ц/га) районах.
На Львівщині зібрали ранніх зернових культур площею понад 60 тисяч гектарів
4 серпня 2020
Станом на 4 серпня в усіх категоріях господарств області вже зібрали ранніх зернових культур на площі 61,5 тис га (27 % до посівної площі ранніх зернових культур), намолотили 316,3 тис тонн зерна, урожайність - 51,4 ц/га, що на 1,6 ц/га більше до 2019 року. На завершенні збирання найбільш ранніх культур озимого ячменю ( 95 % до посівної площі) та озимого ріпаку (73% до посівної площі). Аграрії обмолочують основну продовольчу культуру - озиму пшеницю. Вже зібрано на площі 37,0 тис га (24,7 % до посівної площі) та намолочено 185,6 тис тонн зерна, урожайність 50,1 ц/га. Найвищу урожайність отримують у Сокальському (65,0 ц/га), Кам’янка-Бузькому (62,0 ц/га), Перемишлянському (60,0 ц/га), Жовківському (58,0 ц/га), Буському (54,0 ц/га) районах. Коментуючи хід збирання врожаїв 2020, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Юлія Шопська зазначила: «Аграрії добре розуміють, що сільське господарство – «фабрика під відкритим небом», потребує не тільки вміння і самовіддачі, але й достатнього технічного забезпечення для проведення робіт у найбільш стислі терміни погожих днів, а також накопичення матеріально-технічних ресурсів для проведення комплексу осінньо-польових робіт.
Жнива 2020: в області розпочали збір озимої пшениці та завершують обмолот ячменю
28 липня 2020
В області триває жнивна кампанія. Зокрема, станом на 28 липня за оперативними даними районних державних адміністрацій за всіма категоріями господарств в області зібрали ранніх зернових на площі 26,4 тис га (11,4% до всієї посівної площі ранніх зернових культур). Намолочено 140,3 тис тонн зерна, урожайність - 53,2 ц/га. Також завершується обмолот озимого ячменю. Сільськогосподарські підприємства вже зібрали 90% до посіяної площі, намолочено 98,7 тис тонн зерна з площі 17,6 тис га врожайністю 56,0 ц/га. Як розповіли у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА у зв’язку з особливостями цьогорічних погодних умов дозрівання та збирання зернових культур в календарних термінах дещо пролонговані. «На цю дату минулого року обмолот озимого ячменю вже було завершено. Тоді було намолочено 153,6 тис тонн зерна з площі 26,5 тис га та врожайністю 58,2 ц/га», - зазначили у департаменті. Продовжується збирання технічних культур, зокрема озимого ріпаку. Його вже зібрали 47,5 тис тонн з площі 18,9 тис га (29,3 % до площі посіву), врожайність 25,1 ц/га. До прикладу, торік отримали середню по області урожайність 28,6 ц/га. Розпочато збір озимої пшениці, зібрано 4 % до посівної площі, намолочено 21,9 тис тонн, врожайність 59 ц/га. За підсумками жнив 2019 року урожайність озимої пшениці середня по сільськогосподарських підприємствах області складала 54,1 ц/га. «Важливим фактором для збереження вирощеного урожаю та недопущення втрат зерна є дотримання оптимальних термінів збирання, які є індивідуальними для кожної культури. Одночасний збір найбільших за площею посіву культур - озимого ріпаку разом з озимою пшеницею спричиняє додаткові навантаження на зернозбиральну техніку та вимагає від аграріїв максимальної організованості», - зазначила заступник директора департаменту Людмила Гончаренко.
Аграрії Львівщини зібрали ранніх зернових на площі 15,8 тисяч гектарів
22 липня 2020
Станом на 22 липня сільськогосподарські підприємства області зібрали ранніх зернових на площі 15,8 тис га (12,4% до всієї посівної площі ранніх зернових культур), намолотили 90,4 тис тонн зерна, урожайність - 57,3 ц/га. В основному це обмолот озимого ячменю, якого зібрали 80,9% до посівної площі з врожайністю 57,3 ц/га (-0,5 ц/га до минулого року) . «Змінити умови природного середовища ми не можемо, проте ми можемо організовано і злагоджено провести обмолот сільськогосподарських культур в оптимальні терміни, за необхідності висушити врожай, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію»,- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська. Також вона зазначила, що збирання врожаїв ранніх культур проводиться в усіх районах області, окрім гірських Сколівського і Турківського. Через суху весну врожайність ранніх культур може бути дещо нижчою в порівнянні з минулим роком. Завершили збір озимого ячменю у районах: Буському з врожайністю 64,6 ц/га (+3,6 ц/га до минулого року), Перемишлянському 56,4 ц/га (-2,6 ц/га до м.р), Радехівському 53,6 ц/га (-3,4 ц/га до м.р.), Жовківському 52,3 ц/га (-5,7 ц/га до м. р.), Городоцькому 42,1ц/га (-20,0 ц/га до м. р.). Водночас розпочали збирання технічних культур, зокрема озимого ріпаку, якого зібрали 9,0 тис тонн з площі 3,3 тис га (5,1 % до посівної площі), врожайність 26,0 ц/га.
Агропідприємства Львівщини активно готуються до жнивної кампанії.
12 Червня 2020
У 2020 році під посівами сільськогосподарських культур за всіма категоріями господарств є 699,5 тис. га, (на 2,4 тис га більше до 2019). Зернових та олійних культур вирощується на площі 468,5 тис. га, з них 75,7 % площа у с.г. підприємствах (354,9 тис. га) та 24,3 % площа у господарствах населення (113,6 тис. га). В межах підготовки до жнив аграріям акцентують увагу на важливості пожежної безпеки: одна група заходів - це підготовка матеріальної бази і технічних засобів збирання, транспортування, зберігання врожаю; друга група - це навчання, інструктування кадрів, відпрацювання планів реагування та взаємодії. "В області проводиться широка роз’яснювальна робота у колективах господарств серед працівників та серед сільського населення щодо виконання вимог законодавства з протипожежної безпеки, зокрема розповсюдження різних інформаційних матеріалів в електронному вигляді та друкованому вигляді. Аграрії найбільше зацікавлені у пожежній безпеці, адже це їх економічна безпека та економічний результат діяльності. Тому розуміють і долучаються до проведення роботи щодо орієнтування та спонукання якнайширшого кола громадськості обов’язкового дотримання норм протипожежної безпеки, правил поведінки при настанні надзвичайної ситуації", - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська. Для задіяних на жнивах проведуть планові і додаткові інструктажі із правил пожежної безпеки та охорони праці. Важливо до початку збирання зернових та олійних культур, в першу чергу ранніх, сільгосппідприємств та фермерських господарствами опрацювати плани щодо використання соломи, визначити наявність технічних засобів для цього. «Важливо зберегти не тільки урожай але і родючість грунтів. Основний закон землеробства – закон повернення. Все що забрали з грунту потрібно повернути в грунт. За відсутності або за недостатнього обсягу виробництва органічних добрив дуже важливо усю побічну продукцію, в даному випадку солому, заробити в грунт. Подрібнити і приорати, посіяти та приорати разом із сидератами, застосувати мікробні препарати для прискоренні процесів гумініфікації. Більшість аграрних підприємств дотримуються такого алгоритму, однак у господарствах населення є технічна проблема з подрібненням соломи. Вирішення даної проблематики є відкритим питанням для наукових установ, влади, бізнесу», - зазначила Юлія Шопська. За її словами, для кращої скоординованості на жнивах 2020 суб’єктів господарювання, органів влади, місцевого самоврядування, громадськості департаментом агропромислового розвитку ЛОДА спільно з ГУ ДСНС у Львівській області напрацьований «Комплексний план спільних дій щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки жнивної компанії 2020 року». Спільні та скоординовані дії дадуть можливість в першу чергу забезпечити недопущення виникнення надзвичайних ситуацій під час жнивної кампанії та своєчасного і належного реагування в разі настання таких випадків.
Аграрії області завершили збір гречки
11 листопада 2019
Сільськогосподарські виробники Львівщини завершили збирати гречку. Зокрема, з площі 1,9 тис га зібрали 2,3 тис тонн зерна, урожайність 11,8 ц/га (+ 0,7 ц/га до минулого року). Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Високих показників урожайності гречки досягли у сільськогосподарських підприємствах Миколаївського - 21,7 ц/га, Самбірського – 16,2 ц/га, Стрийського – 15,2 ц/га, Бродівського – 14,7 ц/га, Перемишлянського – 14,4 ц/га, Сокальського – 14,2 ц/га районів. Триває збір урожаю кукурудзи, соняшника, сої та цукрових буряків. За оперативними даними станом на 11 листопада сільськогосподарськими підприємствами області зібрано кукурудзи на зерно на площі 40,2 тис га (87 % посіву), намолочено 364,9 тис тонн зерна, урожайність 90,6 ц/га (у минулому році врожайність становила 98,1 ц/га) , соняшника – 24,5 тис га (97 % посіву), намолочено 66,1 тис тонн зерна, урожайність 26,9 ц/га (у минулому році врожайність становила 23,8 ц/га). Окрім цього, сої – 55,6 тис га (98 % посіву), намолочено 154,9 тис тонн зерна, урожайність 27,8 ц/га (у минулому році врожайність становила 29,4 ц/га), цукрових буряків – 9,1 тис га (82 % посіву), накопано 552,6 тис тонн, урожайність 607,0 ц/га (у минулому році врожайність становила 610,8 ц/га).