В області продовжують обстежувати ліфти
10 вересня 2020р, Новини. Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства, Прес-служба ОДА
9 вересня робоча група департаменту розвитку та експлуатації житлово–комунального господарства облдержадміністрації спільно з представниками Головного управління Держпраці у Львівській області перевірили технічний стан ліфтового господарства у м. Дрогобич.
Перевірено технічний стан 5 ліфтів, усі вони перебували у задовільному технічному стані.
Представники спеціальної робочої комісії надали рекомендації власникам ліфтів проводити експертне обстеження тих підйомників, які відпрацювали понад 25 років з метою встановлення їх придатності для експлуатації та зменшенням ризику травмування користувачів, запобіганню нещасним випадкам та забезпеченню належного технічного стану.
За підсумками проведеного обстеження, керівники спеціалізованих організацій повинні зобов’язувати осіб, відповідальних за технічне обслуговування та ремонт ліфтів, при проведенні технічних регламентів приймати рішення щодо унеможливлення експлуатації підйомників, які відпрацювали граничний термін експлуатації та яким не проведено експертне обстеження.
Зазначимо, на сьогодні вже проведено обстеження ліфтів у містах Трускавець, Стрий, Дубляни, Кам'янка-Бузька та Дрогобич. Департамент ЖКГ й надалі проводитиме перевірки технічного стану ліфтового господарства.
Новини за темою
Уряд затвердив механізм проведення обстеження будівель та споруд, пошкоджених у результаті збройної агресії рф
8 квітня 2022
Уряд затвердив механізм проведення обстеження пошкоджених в результаті збройної агресії росії будівель і споруд, зокрема об’єктів критичної інфраструктури, для визначення можливості їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу. Відповідний проєкт постанови розроблений Мінрегіоном «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва» прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України 5 квітня. «У результаті збройної агресії рф в Україні зазнали різного ступеня пошкодження тисячі будівель та споруд – житлові будинки, школи, лікарні тощо. Відтак Уряд активно працює над тим, щоб відновлення інфраструктури країни розпочалось якнайшвидше. Для цього нам потрібно розуміння що можна відновити, а що маємо відбудувати після закінчення війни та повернення до нормального життя», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Відтак зміни до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва передбачають: • механізм проведення обстеження пошкоджених внаслідок збройної агресії росії об’єктів, а також об’єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій іншого характеру; • механізм обстеження об’єктів для визначення можливості реконструкції існуючих об’єктів з метою зміни функціонального призначення, зокрема, «перепрофілювання» існуючих будівель для проживання евакуйованого населення, внутрішньо переміщених осіб; • розширення кола виконавців робіт з обстеження пошкоджених об’єктів – на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів. Обстеження будівель та споруд здійснюватимуть після виконання робіт із розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
“Стоп меланома”: медики закликають мешканців Львівщини безкоштовно обстежити родимки
14 травня 2021
Від сьогодні на Львівщині стартує проект “Стоп меланома”. Упродовж тижня мешканці області можуть безкоштовно обстежити новоутворення на шкірі. Про це повідомила сьогодні під час брифінгу експерт департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з дерматовенерології Орися Сизон. “Мета цього проекту – привернути увагу населення до проблеми злоякісних новоутворів шкіри, а також провести безкоштовне скринінгове обстеження людям на раннє виявлення меланоми. Меланома – це достатньо злоякісне захворювання, яке походить із пігментних клітин і становить до 20% раку шкіри”, – наголосила Орися Сизон. З початку року на Львівщині виявили 130 випадків меланоми шкіри. Упродовж акції за 12 років обстежили близько 500 тисяч населення України, виявили 1500 випадків меланоми та 4500 раків шкіри. “Закликаю звернути увагу на цю проблематику, особливо особам, які мають світле чи руде волосся, ластовиння на шкірі, хто має сімейний анамнез чи тривалий час перебуває на відкритому просторі. Обстеження триватиме упродовж тижня у всіх дерматологічних закладах Львова. Дотримуючись протиепідемічних заходів, прошу телефонувати у call-центри закладів та попередньо записуватись на прийом”, – додала експертка. Ранні ознаки захворювання можна виявити за правилом АККОРД: А – Асиметрія – умовно проведена вісь через родимку поділяє її на дві нерівні половини, К – Край – нерівний, рваний або розмитий край родимки, К – Кровоточивість, О – Окрас – вкраплення, гранули або прожилки сірого, чорного, рожевого кольорів, Р – Розмір – чим більший розмір родимки, тим вищий ризик її переродження, хоча маленький розмір також не виключає можливості розвитку пухлини, Д – Динаміка – збільшення розміру, товщини, зміни кольору, кровоточивість, кірочки на поверхні.
У Стрию перевірили технічний стан ліфтів
26 лютого 2021
25 лютого робоча група департаменту розвитку та експлуатації житлово–комунального господарства облдержадміністрації спільно з представниками Головного управління Держпраці у Львівській області перевірила технічний стан ліфтового господарства в м.Стрий. Зокрема, перевірили технічний стан 6 ліфтів. Всі ліфти перебувають у задовільному стані. Представники спеціальної робочої комісії при обстеженні ліфтів надали рекомендації власникам проводити експертне обстеження тих підйомників, які відпрацювали понад 25 років з метою встановлення їх придатності для експлуатації та зменшення ризику травмування користувачів, запобіганню нещасним випадкам та забезпеченню належного технічного стану ліфтів. За підсумками проведеного обстеження, керівники спеціалізованих організацій повинні зобов’язувати осіб, відповідальних за технічне обслуговування та ремонт ліфтів, при проведенні технічних регламентів приймати рішення щодо унеможливлення експлуатації ліфтів, які відпрацювали граничний термін експлуатації та яким не проведено експертне обстеження.
Відомі люди Львівщини закликали жінок прийти на обстеження
16 жовтня 2019
15 жовтня 2019 р, відбувся Breast brunch з людьми, які формують суспільну думку. Дату вибрано не випадково, адже саме 15 жовтня в усьому світі відзначається День боротьби з раком молочної залози. «Для нас це ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та належного лікування хвороби. Ми започатковуємо такі заходи, аби відомі люди Львівщини своїм авторитетом змогли вплинути на думку жінок, переконавши їх, що вчасна діагностика рятує життя. Впевнена, що нас об’єднують спільні речі: це небайдужість та прагнення допомогти. Нехай сьогоднішні слова стануть закликом для наших жінок потурбуватися про своє здоров’я завтра», - розпочала Мар’яна Служинська, директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я. Директорка департаменту Ірина Микичак звернула увагу на те, що у Львівській області вже функціонує 7 скринінгових центрів та в планах - створення нових. На сьогодні область має унікальну можливість забезпечити жінок сучасним обладнанням завдяки реалізації Проекту «Онкопревенція та впровадження протипухлинни технологій у Львівській області». Для запобігання і своєчасного виявлення онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи важливими є систематичні профілактичні огляди. «Ми хочемо донести до усіх, що рак, який виявлений на ранніх стадіях, у 95% повністю виліковний. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції, яка зараз триває у Львівській області – нею ми привертаємо увагу до проблеми. Жінка може пройти обстеження у будь-який час», - Олег Дуда, голова Українського лікарського товариства у Львові, заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру. «Ми завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятись», - наголосив Андрій Мацяк – генеральний директор – художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Заслужений діяч мистецтв України. Мережа гіпермаркетів «Ашан» жваво долучилася до проведення акції, вони будуть використовувати промопродукцію Львівського обласного центру громадського здоров’я, зокрема флаєри з інформацією куди звернутися жінкам аби пройти мамографію. Наталія Кость та Назарій Капраль, керівники сектору людських ресурсів запевнили присутніх і надалі підтримувати різні профілактичні акції задля збереження здоров’я наших громадян.
Жінок Львівщини закликають пройти обстеження на виявлення раку шийки матки і грудної залози
4 жовтня 2019
У понеділок, 7 жовтня, на Львівщині розпочинається двотижнева акція «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок». Відтак, мешканок області закликають пройти безкоштовні обстеження, аби попередити ці захворювання. Про це розповіли сьогодні, 4 жовтня, під час брифінгу. «При виявленні онкологічних трансформацій на ранніх стадіях, ми можемо ефективно їх лікувати із практично стовідсотковим видужанням. Тому для запобігання і своєчасного виявлення передпухлинних станів та онкопатологій органів жіночої репродуктивної системи, важливими є систематичні профілактичні огляди», - розповів Андрій Васько, заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. «Проблема справді є дуже актуальною. І наша область, напевно одна із не багатьох, може забезпечити безкоштовне скринінгове обстеження жінок. Ми хочемо донести до усіх, що рак, який виявлений на ранніх стадіях, у 95% повністю виліковний», - Мар’яна Служинська, директор Львівського обласного центру громадського здоров’я. «На сьогодні у області працюють 7 скринінгових центрів, у яких жінки можуть пройти обстеження і виявити пухлину на дуже ранніх стадіях, які легко лікуються. Запис на дослідження у ці скринінгові центри може провести сімейний лікар та ваш акушер-гінеколог чи онколог. Минулого року ми виявили рак першої стадії у 82 жінок – по суті, завдяки скринінгу, ці життя були врятовані. Обстежуватись можна і не під час акції – нею ми привертаємо увагу до проблеми, жінка може пройти обстеження у будь-який час», - Олег Дуда, голова Українського лікарського товариства у Львові, заступник директора Львівського регіонального клінічно-діагностичного онкологічного центру. За словами медиків, обстеження на виявлення раку шийки матки необхідно проходити жінкам з 18 років, на рак грудної залози із 45 років. «Лікування раку залежить виключно від стадії розвитку патології шийки матки, від якої страждають переважно молоді жінки репродуктивного віку. Тому ще раз закликаю не відкладати обстеження», - Світлана Струк, експерт департаменту охорони здоров’я з онкогінекології. Інформаційну кампанію проведуть й у театральному середовищі – акцію популяризують заньківчани. «Ми завжди із великою відповідальністю долучаємось до благодійних акцій. Більше 70 працівниць нашого театру вже пройшли обстеження. І закликаємо усіх гостей нашого театру регулярно перевірятись», - наголосив Андрій Мацяк – генеральний директор – художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Заслужений діяч мистецтв України.
Львівських надзвичайників обстежили у кардіологічному центрі
27 вересня 2019
Щорічно, в останню неділю вересня, за ініціативи Всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі відзначають Всесвітній день серця. Метою є привернення уваги людей до свого здоров’я, підвищити обізнаність населення про хвороби серця та їх профілактику, сформувати розуміння того, що на виникнення та перебіг хвороби можна активно впливати. Сьогодні на базі Львівського обласного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру провели обстеження працівників Головного управління ДСНС України у Львівській області. Рятувальникам було зроблено ехокардіографію, електрокардіографію та проконсультовано спеціалістами кардіоцентру. «Враховуючи старіння населення та стреси, серцево-судинні захворювання не рідкість. Перше місце займає інфаркт міокарда, але не слід забувати про аритмію. При цій хворобі серце б’ється аритмічно, що може призвести до серйозних ускладнень. В області в середньому щороку діагностується 2300-2400 інфарктів. Хворі максимально забезпечені стентами та наборами для коронографії. Для пацієнта важливо звернутися до лікаря у перші 12 годин. Отже, вернусь до аритмії, її дуже часто виявляють випадково. Діагностувати цю недугу потрібно, звертаючи увагу на пульс. Проблеми з серцем є у кожного, але щоб не допустити їх розвитку, необхідно щороку обстежуватись», - зауважила заступник директора Львівського кардіоцентру Тетяна Тарасова. «Серце це орган, який постійно працює, тому якщо відчутні певні недоліки у його роботі, слід приділити цьому велику увагу. До Всесвітнього дня серця, ми сьогодні, спільно з департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА організували та провели таке обстеження для надзвичайників у кардіоцентрі. Більшість хвороб виникає на фоні вже існуючих патологій серця. Тому не потрібно курити, вживати алкоголь, а вести здоровий спосіб життя та правильно харчуватись», - наголосила директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська. Серцево-судинні захворювання сьогодні є причиною 68% усіх смертей українців, і вкрай важливо донести до якомога більшої кількості людей інформацію про кроки, які допоможуть знизити цю статистику. Причинами серцево-судинних захворювань є порушення діяльності серця і кровоносних судин. До числа цих захворювань входять ішемічна хвороба серця, гіпертонія (усі форми), хвороби периферичних артерій,вроджені вади серця, серцева недостатність та ін. Факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань є вживання тютюну, відсутність фізичної активності, ожиріння та недостатнє споживання овочів і фруктів. За даними Львівського обласного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру, на Львівщині офіційно зареєстровано 591 327 хворих з гіпертонічною хворобою, 298 902 з ішемічною хворобою серця, 110 371 із стенокардією, 2 419 хворих, які перенесли гострий інфаркт міокарда.
Постраждалі учасники Майдану із Львівщини пройдуть повторне комісійне медичне обстеження
10 січня 2019
Сьогодні, 10 січня, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки з членами координаційно-дорадчої ради з питань постраждалих учасників Революції Гідності та постраждалими учасниками Майдану та їх сім’ями. Центральним питання зустрічі стало медичне обслуговування постраждалих учасників Революції Гідності та членів родин Героїв Небесної Сотні. «Учасники Революції Гідності та Герої Небесної Сотні заплатили своїм здоров’ям та життям за перемогу. І дуже важливо сьогодні не мовчати, а говорити про ті проблеми, з якими ви стикаєтесь», - зазначив Олег Синютка. Про те, яка допомога надається в медичних закладах міст області та районах розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько. Відтак, присутні окреслили проблемні питання, які виникають під час обстеження та отримання медичної допомоги. Як зазначив Андрій Васько для покращення надання медичної допомоги постраждалим учасникам Майдану та оперативного вирішення проблемних питань в області створять робочу групу, яка складатиметься із медиків різних напрямків. «Ми напрацюємо робочу групу, куди увійдуть фахові медичні спеціалісти, відтак постраждалі зможуть пройти повторне медичне обстеження та отримати необхідну допомогу», - наголосив Андрій Васько. Окрім цього присутні обговорили заплановані заходи із вшанування пам’яті 5-ї річниці трагічних подій Революції Гідності. «20 лютого, як і минулого року ми плануємо піти до тих хлопців, які спочивають на 67 полі почесних поховань Личаківського кладовища, помолитися та віддати їм шану. Після цього біля пам’ятника Тарасові Шевченку у центрі міста відбудеться громадське віче, де згадуватимемо події Майдану, ті події, які стали початком важливих змін нашої країни»,- розповів директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Також до річниці Революції Гідності заплановані зустрічі із молоддю та уроки у школах області за участю учасників Майдану.
В області обстежили роботу лісопильних об`єктів
8 жовтня 2018
Про сприяння розвитку суб’єктів господарської діяльності деревообробної галузі Львівщини сьогодні повідомив керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. По всіх райдержадміністраціях та міськвиконкомах, де зареєстровані лісопильні об’єкти, видані відповідні розпорядження та були створені комісії з обстеження та легалізації роботи лісопильних об’єктів, в склад яких увійшли представники відповідних державних органів. «Всього від початку роботи комісій здійснили 707 обстежень суб’єктів господарювання. Відтак, працюють без зауважень – 79 об’єктів, а не здійснюють господарську діяльність – 181 об’єкт. у решти суб’єктів господарювання виявили найбільш розповсюджені недоліки такі як: незареєстровані працівники, неоформлений дозвіл на експлуатацію деревообробного обладнання, відсутність реєстрації підприємницької діяльності, відсутність книги обліку лісопродукції, необхідність упорядкування та обгородження території лісопильних об’єктів, дотримання норм охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, екологічної безпеки», - наголосив Анатолій Дейнека. За виявленими недоліками в ході обстежень суб’єктів господарювання, райдержадміністраціями та міськвиконкомами розробили заходи з виправлення виявлених недоліків із зазначенням термінів їх виконання та скеровано відповідні листи суб’єктам господарювання. Станом на 2 жовтня, серед тих райдержадміністрацій та міськвиконкомів, на території яких на лісопильних об’єктах виявлені недоліки в ході проведених оглядів, повністю їх усунули: Городоцька РДА, Дрогобицька РДА, Жовківська РДА, Кам’янка-Бузька РДА, Мостиська РДА, Пустомитівська РДА, Радехівська РДА, Стрийська РДА, Червоноградський МВК, Стрийський МВК, Самбірський МВК.
На Самбірщині розпочали роботи із розчищення русла річки Дністер
13 вересня 2018
На території с. Ралівка Самбірського району здійснили обстеження русла річки Дністер. За результатами обстеження Львівський облводресурс господарським методом розпочав роботи із відновлення сприятливого гідрологічного режиму русла річки Дністер для захисту від підтоплення житлових будинків та присадибних ділянок. Станом на сьогодні, 13 вересня, розчистили русло річки Дністер, протяжністю 620 м та збільшено його пропускну здатність.
У області тривають перевірки технічного стану ліфтів
18 липня 2018
Робоча група департаменту розвитку та експлуатації житлово–комунального господарства Львівської облдержадміністрації спільно з представниками Головного управління Держпраці у Львівській області продовжує проводити перевірки технічного стану ліфтового господарства області. Відтак, сьогодні, 18 липня, технічний стан ліфтового господарства перевірили у м. Новояворівську. Результати обстеження показали, що із 175 пасажирських ліфтів, 70% (125 ліфтів) відпрацювали граничний термін експлуатації та потребують модернізації (заміни). Робоча група надала Новояворівській міській раді доручення провести поетапну заміну, модернізацію та ремонт ліфтів, які потребують доопрацювання з метою встановлення їх придатності для експлуатації, запобіганню нещасним випадкам та забезпеченню належного технічного стану ліфтів. На сьогодні проведено обстеження ліфтів у містах Новий Розділ, Трускавець, Борислав, Стрий та Дрогобич.
У області тривають перевірки технічного стану ліфтів
18 липня 2018
Робоча група департаменту розвитку та експлуатації житлово–комунального господарства Львівської облдержадміністрації спільно з представниками Головного управління Держпраці у Львівській області продовжує проводити перевірки технічного стану ліфтового господарства області. Відтак, сьогодні, 18 липня, технічний стан ліфтового господарства перевірили у м. Новояворівську. Результати обстеження показали, що із 175 пасажирських ліфтів, 70% (125 ліфтів) відпрацювали граничний термін експлуатації та потребують модернізації (заміни). Робоча група надала Новояворівській міській раді доручення провести поетапну заміну, модернізацію та ремонт ліфтів, які потребують доопрацювання з метою встановлення їх придатності для експлуатації, запобіганню нещасним випадкам та забезпеченню належного технічного стану ліфтів. На сьогодні проведено обстеження ліфтів у містах Новий Розділ, Трускавець, Борислав, Стрий та Дрогобич.
В області продовжують обстежувати ліфти
12 липня 2018
Сьогодні, 12 липня, представники департаменту розвитку та експлуатації житлово–комунального господарства Львівської облдержадміністрації спільно з Головним управлінням Держпраці у Львівській області провели перевірку технічного стану ліфтового господарства міста Дрогобич. Зокрема обстежили 7 ліфтів. Як інформують у департаменті всі обстежені ліфти перебувають у задовільному стані. Відтак представники спеціальної робочої комісії під час обстеження надали рекомендації власникам ліфтів щодо проведення експертного обстеження тих підйомників, які відпрацювали понад 25 років, з метою встановлення їх придатності для експлуатації та зменшення ризику травмування користувачів, запобіганню нещасним випадкам та забезпеченню належного технічного стану ліфтів. Зазначимо, що за підсумками проведеного обстеження, керівники спеціалізованих організацій повинні зобов’язувати осіб, відповідальних за технічне обслуговування та ремонт ліфтів, при проведенні технічних регламентів приймати рішення щодо унеможливлення експлуатації ліфтів, які відпрацювали граничний термін експлуатації та яким не проведено експертне обстеження. Вже на сьогодні провели обстеження ліфтів у містах Новий Розділ,Трускавець, Борислав та Стрий.