Патронат над дитиною: що потрібно знати майбутнім вихователям

8 жовтня 2020р, Новини. Служба у справах дітей, Прес-служба ОДА

У службі у справах дітей Львівської ОДА наголошують, що патронат над дитиною не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, він має на меті вирішення родинних проблем шляхом тимчасової опіки над дитиною.

Патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, завдання якої полягає у тому, аби мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію.

Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї становить до трьох місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування проводять роботу з батьками дитини і визначають де їй буде краще. При цьому можливість повернення дитини до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю.

У 2019 році на Львівщині первинний відбір в патронатні вихователі пройшли 4 сім’ї. 

За словами керівника Служби у справах дітей Володимира Лиса, станом на 1 жовтня цього року на Львівщині створили 4 патронатні сім’ї. Зокрема, у Львові-1, Яворові-2, Золочеві-1, в які влаштували 6 дітей та відібрали ще 3 сім’ї кандидати. 

"Сімейний патронат – це шлях, який попереджує потрапляння дитини в інтернат. Соціальна послуга має на меті надання допомоги родинам, у яких виникли складні життєві обставини. Створення таких сімей - це перший крок до того, аби кількість інтернатних закладів поступово зменшувалась, адже родинне тепло - найкраще середовище для дитини. Тож закликаю ставати патронатними вихователями і змінювати життя маленьких українців на краще", - додав Володимир Лис. 

Як стати патронатним вихователем?

Для реєстрації кандидати у патронатні вихователі подають:

  • заяву про наміри стати патронатним вихователем,
  • копію свого паспорта та паспорта добровільного помічника, 
  • копію трудової книжки кандидата (у разі наявності),
  • висновки про стан здоров'я кандидата та осіб. які проживають разом з ним,
  • довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім'ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом,
  • копію документа, що підтверджує право власності або користування житлом,
  • письмову згоду на влаштування дітей під патронат від усіх членів сім'ї кандидата, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Патронатним вихователем/вихователькою можуть стати громадяни України, які не були засуджені або позбавлені батьківських прав, мають позитивний досвід виховання дітей та відповідний стан здоров'я, що дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей за місцем фактичного проживання своєї сім'ї разом з добровільним помічником (дорослим членом цієї сім'ї), та в разі, якщо разом готові пройти навчання за спеціальною тренінговою програмою для надання послуг з патронату над дитиною.

Держава гарантує соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронатом дитини  обсягом 2,5 прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць (3,5 прожиткові мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю) .

Окрім того, передбачене грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

Також держава гарантує сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. 

За бальш детальною інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Львівської ОДА -  (032) 235-44-56 та Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - (032) 261-09-42.

Хритина Дмитрик

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook