Львівщині під силу робити щодня 4 тисячі тестувань
За минулу добу в області провели більше 1600 ПЛР-тестувань та понад півтори тисячі досліджень методом імуноферментного аналізу. У холодильниках Лабораторного центру зразків не залишилось і затримок із тестуваннями нема.
Про це сьогодні під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.
«Максимальні потужності при взаємодії всіх лабораторій, в тому числі приватних - понад 2 тисячі методом ПЛР і стільки ж методом ІФА», - зазначив керівник департаменту.
За його словами впродовж останніх двох тижнів медики фіксують негативні тенденції щодо госпіталізації хворих, їх кількість зростає, а перебіг хвороби стає дедалі складнішим.
«Станом на ранок 1297 пацієнтів перебуває на стаціонарному лікуванні. Пацієнти поступають важкі, із складними формами вірусно-бактеріальних пневмоній. Щоденна кількість тих, які потребують госпіталізації, коливається в межах 130 осіб. Завантаженість ліжок другу добу перевищує 50%. Тому тенденції є тривожними. Але говорити про брак ліжок із кисневою підтримкою передчасно. Ситуація напружена, але контрольована, попри те, що має ознаки погіршення», - акцентував Орест Чемерис.
Також щодня зростає кількість виїздів бригад швидкої допомоги до осіб з підозрою на Covid-19. За попередню добу було майже 60 викликів. Тому медики вкотре закликаю дотримуватись карантину та не нехтувати засобами індивідуального захисту.
Новини за темою
Мінцифри: Розпочато бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у Дії
2 листопада 2021
Відсьогодні Мінцифри спільно з МОЗ та НСЗУ запускає бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів у застосунку Дія. За посиланням ви можете зареєструватися на тестування з метою отримання сертифіката. Сертифікат діятиме 72 години з моменту здачі аналізу. Про це інформує Кабмін. Наразі протестувати можна ПЛР-тести з трьох лабораторій — ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб та Дніпролаб. Мінцифри спільно з МОЗ та НСЗУ активно працює над підключенням інших лабораторій до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Згодом вони відображатимуться в застосунку. Інші лабораторії поступово долучатимуться до бета-тестування. Як генерується сертифікат: Згенерувати його можна так само, як і COVID-сертифікат про вакцинацію. Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в Дії треба натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та натиснути "Згенерувати сертифікат". Далі треба надати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все. Дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Процес займає кілька хвилин. Усе дуже швидко та зручно. Наразі в застосунку Дія також доступні: міжнародний, “жовтий” та “зелений” внутрішні COVID-сертифікати про вакцинацію. “Жовтий” сертифікат можна отримати після однієї дози вакцини. Він діє 120 днів. А міжнародний та “зелений” діють 365 днів. Українські COVID-сертифікати у Дії офіційно визнані у ЄС, тому українці можуть вільно з ними подорожувати. Уже понад 900 тисяч українців отримали свої міжнародні COVID-сертифікати про вакцинацію. І тисячі скористалися ними у країнах ЄС. А завдяки запровадженню COVID-сертифіката на підставі ПЛР-тесту ще більше українців зможуть подорожувати. Також рекомендуємо перевіряти офіційний перелік країн, в які можна потрапити за допомогою COVID-сертифікатів, та актуальний режим в’їзду й транзиту в різні країни світу на інтерактивній онлайн-мапі Міністерства закордонних справ України
Як підготуватися до ПРЛ-тестування: поради від Центру громадського здоров'я
21 січня 2021
ПЛР-дослідження показує наявність або відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу, що підтверджує чи спростовує наявність у людини коронавірусної інфекції. Матеріал для дослідження відбирають медичні працівники або представники мобільних медичних бригад. Вони обов’язково повинні бути у засобах індивідуального захисту. Хто повинен пройти тест на полімеразну ланцюгову реакцію? Люди з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому та інших гострих респіраторних вірусних захворювань; пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого імовірного випадку захворювання на СOVID-19 та пневмонії; ті, в кого ІФА-тест показав позитивний результат імуноглабулінів типу A,M,G; контактні особи, симптоми яких не виключають проявів СOVID-19; контактні особи з групи ризику. Саме цим мають керуватися лікарі, приймаючи рішення про ПЛР-тестування пацієнта Центр громадського здоров'я України інформує, як підготуватися до ПЛР-тестування. Як зазначають у Центрі, здавати ПЛР-тест найкраще вранці, одразу після нічного сну. З 6 годин до процедури НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ: вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки; використовувати препарати для розсмоктування. За 3-4 години також НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬ: жувати гумку, цукерки; чистити зуби, полоскати горло або рот; їсти чи пити; курити. Львівська обласна державна адміністрація закликає мешканців області дотримуватися карантинних обмежень та дбати про власне здоров'я. Нагадаємо, за попередню добу в області провели 1132 дослідження на коронавірус, з них - 337 позитивних. За увесь час COVID-19 підтверджено у 68224 осіб. Померло 1996 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 56692 осіб. Христина Дмитрик
Стаціонари області заповнені пацієнтами із Covid-19 менш як наполовину
2 жовтня 2020
Тенденція наповненості стаціонарів пацієнтами із коронавірусом зберігається на рівні 48 – 49 % від загалом наявної ліжкової потреби. Тобто говорити про відсутність вільних місць у лікарнях поки не доводиться. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла експерт департаменту охорони здоров'я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталя Іванченко. «Кількість осіб, які перебувають у стаціонарах, щодня коливається на межах 1240-1260, не доходячи до 1300 осіб. З них трохи більше сотні перебуває щодня у відділенні інтенсивної терапії, і одна третина потребує штучної вентиляції легень. Але хибною є думка, що переведення людини на апарат штучної вентиляції є незворотній. Є багато випадків, коли стан людини покращується, і людину знімають із апарату ШВЛ, таких випадків стає дедалі більше», - розповіла медик. За її словами, серед осіб, які перебували на лікуванні у стаціонарі – 91-річний чоловік, який одужав і повернувся до звичного життя. Щоправда, в області зберігається тенденція до зростання рівня захворюваності. «Рівень захворюваності на Львівщині стрімко зростає із березня. Східні області щойно починають відчувати на собі поширення інфекції. Якщо на Львівщині уже понад 20 тисяч лабораторно підтверджених хворих, є регіони, де де цей показник не перевищує тисячі осіб. Ми розуміємо, що з погіршенням погодніх умов та початком навчань у школах та університетах ризик зростання захворюваності постійно зростає. І це було прогнозовано», - зазначила Наталія Іванченко. Разом з тим, якщо правильно підходити до епідрозслідування, то вчасне виявлення інфікованих збільшує шанси контактним особам перейти в режим самоцізоляції. Тому чим більше інфікованих виявляють, тим більше контактних осіб буде виявлено, і поширення інфекції сповільниться.
Проведення ІФА-тестувань дозволило скорегувати потоки пацієнтів в області
12 Червня 2020
На Львівщині широко використовують діагностику методом імуноферментного аналізу. Перш за все таким видом тестування охоплюють медичних працівників, поліцію, прикордонників і контактних людей протягом 14 днів з моменту контакту. В області визначеними є 4 кущові лабораторії для проведення ІФА-тестувань: Стрий, Золочів, Червоноград та Новояворівськ. «Завдяки імуноферментному аналізу ми можемо відсіяти тих пацієнтів, яким не потрібно проводити ПЛР-тестування. Якщо ми виявляємо імуноглуболін М, особу скеровують на підтвердження тесту методом ПЛР. Імуноглбулін G свідчить, що в людини уже виробились антитіла до коронавірусу. Проведення ІФА-діагностики не потребує спеціальних умов чи лабораторій, тому ті заклади, які мають на своїй базі технічну можливість, максимально стараються залучати цей вид тестування», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. ІФА-тестування у закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування є безкоштовними. Контактні особи можуть звертатись до сімейного лікаря і за його скеруванням пройти ІФА-тестування. Загалом в області зроблено уже понад три тисячі тестувань методом імуноферментного аналізу.
Методом ІФА перш за все тестують медиків
11 Червня 2020
У Дрогобицькій міській поліклініці та Стебницькій міській лікарні розпочали тестування методом імуноферментного аналізу. Упродовж 7 та 8 червня провели вже 355 тестувань. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Частину із них скерували на підтвердження методом ПЛР. Серед 256 протестованих медиків антитіла G або М виявили у десятьох», - розповів Орест Чемерис. ІФА-тестування запровадили у країні згідно із Наказом МОЗ України від 20.05.2020 № 1227 "Про затвердження Змін до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)", щоб визначити наявність антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2.
Впродовж доби методом ІФА проводять понад п’ять сотень тестувань
10 Червня 2020
Медичні установи області уже провели 3171 дослідження методом імуноферментного аналізу. Зокрема, за останню добу фахівці опрацювали 536 тестів. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Зараз тестування методом ІФА роблять медичні установи у Львові, Стебнику, Золочеві та Стрию. З усіх відібраних зразків антитіла G або М виявили у 300 осіб. Позитивні тести скерували на підтвердження методом ПЛР», - розповів Орест Чемерис. Метод ІФА більш безпечний, адже не потребує роботи із живим збудником, а лише із плазмою. Однак ПЛР-тестування є єдиним видом діагностики, який підтверджує діагноз COVID-19.
Ще одна лабораторія на Львівщині розпочала тестування методом ПЛР
3 Червня 2020
Роботу Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України підсилять ще однією лабораторією. Тестування методом полімеразної ланцюгової реакції розпочали робити у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області. «Держпродспоживслужба має підписаний договір із Лабораторним центром, тож зможе частково розвантажити їхніх фахівців. Збільшення кількості тестувань допоможе нашим медикам швидше ставити діагнози та точніше призначати лікування. Якщо підсумувати, то ЛОДА в повному обсязі виконала одне з останніх рішень ЛОР 1028 "Про інформацію Львівської обласної державної адміністрації щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Львівщини та врегулювання ситуації, яка склалася у зв'язку з епідемією коронавірусу», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. За словами керівника Головного управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області Євгена Баркита, сьогодні розпочали тестовий режим роботи. «Ми почали роботу із перевіреними Лабораторним центром зразками, аби розуміти чи наші висновки збігаються. Якщо похибок не буде, то почнемо роботу у повному обсязі. Ми зможемо робити 30 тестів на добу. Більшої кількості опрацювати не зможемо, адже покладені на нас обов’язки все одно мусимо виконувати, - наголосив Євген Баркит. Фахівці Управління кілька днів переймали досвід у Лабораторному центрі. Лабцентр також забезпечить Дерпродспоживслужбу захисними костюмами та витратними матеріалом для тестування.
На Львівщині розпочали ІФА-тестування
3 Червня 2020
Тестування методом ІФА розпочали у Стрийській міській лікарні. Установа сама закупила тест-системи та розпочала тестування своїх медиків та пацієнтів. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «У Стрийській лікарні зробили 28 тестів на виявлення імуноглобулінів М та G. Два із них виявились позитивними. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр також має можливість проводити такі тестування, тому уже протестував усіх своїх працівників. Там усі здорові», - розповів Орест Чемерис. Позитивні ІФА-тести перепровірять методом ПЛР. До кінця тижня подібні тестування запустять у центрі громадського здоров’я, службі крові та міських лікарнях Червонограда, Новояворівська і Золочева.
Тестування шляхом ІФА розпочнуть у шістьох установах
29 травня 2020
Центр громадського здоров’я, служба крові та чотири заклади охорони здоров’я в області розпочнуть тестування методом імуноферментного аналізу. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис: «Перш за все тестуватимуть медиків, контактних осіб, поліцейських та призовників. В області є 26 установ, які можуть робити такі тести. Визначатимуть наявність імуноглобуліну М, який вказує на наявність захворювання, а при його виявленні пацієнта скеровуватимуть на ПЛР для підтвердження". Початок тестувань за допомогою іфа дозволить зрозуміти, яка кількість людей уже перехворіла. Як зазначив керівник Лабораторного центру Роман Павлів, щоденно центр опрацьовує понад три сотні тестів на COVID-19 методом ПЛР. У черзі на проведення дослідження перебувають більше трьох тисяч зразків біоматеріалу, відтак, щоб їх провести потрібно приблизно 10 днів, а нові матеріали надходять щоденно. «Запровадження ІФА-тестувань дозволить зменшити навантаження на лабораторії, які проводять дослідження ПЛР-зразків», - акцентував Роман Павлів. Реагенти та тест-системи закуповуватимуть через Центр громадського здоров’я. А перші тестування мають намір розпочати із середини наступного тижня.
На Львівщині планують тестувати мешканців за допомогою методу ІФА
22 травня 2020
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА провів аналіз забезпечення закладів охорони здоров’я на предмет можливості здійснювати тестування методом імуноферментного аналізу. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. «Такий метод значно дешевший ніж ПЛР. Середня вартість близько 400 грн. У Львівській області є 26 таких приладів. Аби розпочати роботу, треба закупити матеріали і передбачити фінансування», - зазначив Орест Чемерис. Такі тести зможуть робити не лише у Лабораторному центрі, а й у тих закладах, які мають іфа-прилади. «Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, ситуацію можна розвантажити, розпочавши інші шляхи досліджень. Зокрема, за допомогою ІФА-діагностики. Такий метод більш безпечний, адже не потребує роботи із живим збудником, а лише із плазмою. При виявленні імуноглобуліну М можна констатувати наявність хвороби, а наявність імуноглобуліну G вказує на те, що людина перехворіла та має імунітет», - розповів директор Лабораторного центру Роман Павлів. Перш за все, фахівці будуть визначати наявність імуноглобуліну М, аби розуміти відсоток ураження населення вірусом. Таким чином можна буде відсіяти дослідження, які дають негативний результат. Керівник Лабораторного центру запевняє, що із майже 10 тисяч досліджень на ПЛР, позитивними виявились трохи більше тисячі.
«Львівщина - серед лідерів в Україні щодо ПЛР-тестування», - Максим Козицький
19 травня 2020
Про це сьогодні, 19 травня, у межах сесії Львівськоі обласної ради повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. «У нас були перші рішення провести централізовано кисень у медичних закладах області. Інші регіони вирішили взяти з нас приклад та піти цим шляхом», - наголосив Максим Козицький. Також він додав: «Львівщина першою, у співпраці із благодійними фондами, зробила експрес-тестування масовими». Відтак, загалом швидкими тестами вдалось охопити понад 35 тисяч мешканців області. «Окрім того, область - у п’ятірці лідерів по ПЛР тестуваннях. Однак, ми свідомі того, що кількість таких тестувань треба збільшувати», - повідомив голова Львівської ОДА. Серед інших здобутків Львівщини у час боротьби з COVID-19 - старт проекту страхування усіх медиків Львівщини і міста Львова на випадок захворювання коронавірусною інфекцією, який відбувся 28 квітня. Виплати отримають медики, госпіталізовані до закладів охорони здоров’я з підтвердженим діагнозом та позитивним ПЛР тестом. З цією метою, з ініціативи голови Львівської ОДА, опрацювали можливість створення страхового фонду для медиків, які задіяні у боротьбі із коронавірусом. Нагадаємо, концепція, яку пропонує облдержадміністрація, полягає у тому, що на рахунку благодійної організації «З повною довірою» будуть зосереджені кошти переважно з благодійних внесків. Кошти стабілізаційного фонду будуть перераховані в якості страхових платежів на рахунок Страхової компанії «УНІКА».