Підставою для страхових виплат медичним працівникам та членам їх сімей є акт розслідування захворювання
Фонд соціального страхування України реалізує державне завдання та активно здійснює соціальний захист застрахованих осіб, у тому числі медичних працівників, які постраждали внаслідок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19 під час виконання професійних обов’язків.
Медичні працівники, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їх смерті, мають право на страхові виплати, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним з виробництвом.
Документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов’язаного з виробництвом, за формою, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (постанова КМУ від 17.04.2019 № 337). Цей акт складається комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках).
Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного із COVID-19.
Зазначене епідеміологічне розслідування, у якому чітко визначаються обставини, час та джерело інфікування, проводиться установами або відповідними посадовими особами, підпорядкованими Міністерству охорони здоров’я України.
Якщо комісією встановлено, що інфікування працівника сталося під час виконання професійних обов’язків, то гостре професійне захворювання визнається пов’язаним з виробництвом і за результатами розслідування складається акт розслідування гострого професійного захворювання за формою Н-1/П. У разі встановлення, що інфікування працівника не пов’язано з виконанням ним професійних обов’язків (у побуті, під час відпустки тощо), то дане захворювання визнається не пов’язаним з виробництвом і на нього складається акт за формою Н-1/НП.
Фонд соціального страхування України керується чіткими вимогами законодавства та має право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками і не впливає на процедуру розслідування та встановлення підстав для виплат.
Зазначимо, Управлінням виконавчої дирекції Фонду у Львівській області здійснено фінансування одноразових допомог за кошти державного бюджету п’яти сім’ям та батькам медиків, які померли внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, в розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень кожній родині. Члени чотирьох сімей отримали одноразові допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням в розмірі 100 прожиткових мінімумів на час настання страхового випадку.
З початку пандемії управління виконавчої дирекції ФССУ у Львівській області прийняло на оплату лікарняні листки на суму 600,0 тис. гривень для компенсації втраченого заробітку 98 медиків, які захворіли на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків.
Крім того, для понад 500 медиків Фонд компенсував 100% втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 на суму 838,0 тис. гривень.
Ключові слова:
фонд соціального страхуванняНовини за темою
Фонд соцстраху: громадянам України, з якими через війну призупинили трудовий договір, лікарняні заплатить росія
11 квітня 2022
В умовах воєнного часу українські роботодавці можуть призупинити дію трудового договору зі своїми працівниками – у такому випадку працівник тимчасово припиняє виконувати роботу, однак трудові відносини зберігаються. Оскільки в період призупинення дії трудового договору з припиненням виплати заробітної плати факт втрати заробітку через хворобу або травму відсутній, це тягне за собою також припинення права на компенсацію втраченого заробітку через тимчасову непрацездатність за рахунок роботодавця та за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (важливе виключення – виплати по вагітності та пологах: декретні допомоги ФССУ профінансує незалежно від призупинення дії договору). Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136, який набув чинності 24.03.2022, передбачає, що відшкодування заробітної плати, гарантійних і компенсаційних виплат працівникам у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України (п.3 ст. 13). росія зобов’язана відшкодувати українцям понесені збитки, у тому числі за час тимчасової непрацездатності. Додатково повідомляємо, що станом на 8 квітня управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області профінансувало надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями по 10.03.2022 року. «Кошти перераховані безпосередньо на рахунки роботодавців, з якими, в телефонному режимі, з'ясували їхню готовність негайно здійснити виплати допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах своїм працівникам», - зазначають у відомстві. Також 8 квітня Управління направило кошти для фінансування страхових виплат потерпілим, внаслідок нещасних випадків на виробництві, або професійних захворювань, а також членам їх родин у разі смерті потерпілих, а саме: - на щомісячні страхові виплати для потерпілих на виробництві і членів їх сімей – понад 110 млн 702 тис грн; - страхові виплати на медичну і соціальну допомогу потерпілим на виробництві – 777 тис грн. Фахівці Управління попри умови воєнного часу продовжують свою роботу для безперебійного здійснення усіх страхових виплат, надання допомог за лікарняними та декретних допомог. Актуальні номери телефонів та адреси відділень Управління у Львівській області оновлюються на вебпорталі Управління за активним посиланням.
Де на Львівщині отримати «лікарняні» та допомогу по вагітності у час війни: адреси та контакти
15 березня 2022
Допомогу по вагітності та пологах під час воєнного стану можна отримати навіть якщо роботодавець не опрацював документи. Звертатись можна до будь-якого зручного відділення Фонду соціального страхування України. Кошти будуть перераховані на спеціально відкритий поточний рахунок або особисту банківську картку. Для призначення виплати при собі треба мати: паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний копії 1-ї-4-ї, 11-ї-16-ї сторінок паспорта або сторінки з відповідною інформацією іншого документа, що посвідчує особу довідки про присвоєння індивідуального податкового номера Довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагають. Управління Фонду соціального страхування у Львівській області продовжує роботу за умов воєнного стану, щоб забезпечити безперебійне надання допомог за лікарняними, декретних та усіх страхових виплат потерпілим на виробництві. Станом на 15 березня 2022 року Управління надало матеріальне забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями по 22 лютого на загальну суму понад 84 млн 720 гривень. З них: Понад 18 млн 800 тисяч - це допомога по вагітності та пологах; Більше ніж 64, 5 млн – допомога з тимчасової непрацездатності 135 тисяч – допомога на поховання 1 млн 209 тисяч - допомога через тимчасову непрацездатність, пов’язану з виробництвом Також станом на 15 березня Управління профінансувало страхові виплати та спеціальні медичні догляди потерпілим на виробництві та членам їх сімей за лютий 2022 року на загальну суму понад 98 млн гривень. «Евакуйовані працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхні лікарняні та подати за ними заяви-розрахунки у зв'язку з бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до відділень Управління у Львівській області для отримання лікарняних і декретних допомог. На сьогодні у Львівській області повноцінно функціонує 17 відділень Управління, а саме: Бродівське, Городоцьке, Дрогобицьке, Жидачівське, Жовківське, Золочівське, Кам'янка-Бузьке, Львівське, Миколаївське, Пустомитівське, Самбірське, Сокальське, Старосамбірське, Стрийське, Трускавецьке, Червоноградське, Яворівське відділення. Контактні номери телефонів та адреси відділень Управління у Львівській області доступні на вебпорталі Управління за посиланням.
Фонд соціального страхування України профінансував одноразову допомогу для родини медичного працівника зі Львова
14 грудня 2021
Для родини сестри медичної загальної практики сімейної медицини зі Львова, яка померла внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату. Сума виплати склала 1 мільйон 702 тисячі 500 гривень коштом державного бюджету. Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області допомогу перераховано на рахунок сім'ї сьогодні, 14 грудня. Кошти надійдуть на рахунок впродовж декількох банківських днів. Загалом, станом на сьогодні, профінансовано одноразові допомоги для п'ятнадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
Для допомоги за е-лікарняним потрібна заява-розрахунок: як її сформувати
14 вересня 2021
Станом на 13 вересня, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняли до оплати 854 електронних листків непрацездатності на загальну суму 1 млн 613 тис. грн. Щоб отримати допомогу за е-лікарняним роботодавець має сформувати та подати до Фонду заяву-розрахунок – саме від дати її отримання залежить дата фінансування матеріального забезпечення. Нагадаємо особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними: ● Форма заяви-розрахунку, яку необхідно заповнити для отримання коштів на виплату допомог за е-лікарняними, не змінилась і тотожна для паперових і електронних лікарняних. Вона визначена Порядком фінансування страхувальників, який затверджений постановою правління ФССУ від 19.07.2018 № 12. ● Однак, в е-лікарняному відсутня серія та відрізняються причини непрацездатності, тож заповнення заяви-розрахунку за такими лікарняними має особливості. У зв’язку із цим не можна поєднувати листки непрацездатності різних видів – за паперовими та е-лікарняними мають бути подані дві окремі заяви-розрахунки. ● Зверніть увагу, хоча форми заяв-розрахунків однакові для всіх лікарняних, більшість клієнтських спеціалізованих програмних забезпечень для електронного документообігу пропонують окремі форми заяв для паперових і електронних листків непрацездатності. Формування заяви-розрахунку за е-лікарняним: - перші шість колонок заповнюються без змін, а поле «Серія» необхідно залишити порожнім; - у полі «Номер» вказується номер електронного лікарняного – він складається із десяти цифр і цифри після знаку дефісу; - у наступному полі потрібно вказати, є е-лікарняний первинним або продовженням (1 або 2 відповідно). Визначити це допоможе унікальний номер випадку непрацездатності, який також зазначено в електронному лікарняному – він буде збігатися для всіх лікарняних, сформованих в межах одного страхового випадку. - у десятій колонці вказується оновлений код причини непрацездатності – він відрізняється від визначених для паперових лікарняних. Так, в е-лікарняних причини непрацездатності бувають: «1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» «2 - Вагітність і пологи» «3 - Необхідність догляду за хворою дитиною» «4 - Необхідність догляду за хворим членом сім’ї» «5 - Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною» «6 - Карантин, встановлений відповідно до законодавства» «7 - Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства» «8 - Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу» «9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижче оплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта) «10 - Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2» Також у разі наявності в медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності за кодом 1 після завершення відповідного розслідування може бути змінена Фондом на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини: «11 - Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання» «12 - Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві»; решта колонок заповнюються, як і раніше. Процедура подання заяв-розрахунків за паперовими і е-лікарняними не відрізняється. Документ можна подати онлайн за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення, або на паперових носіях. Однак, зверніть увагу, що заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс в електронному кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України – наразі він не має функціональної реалізації, а подані через нього заяви-розрахунки не передаються до органів Фонду соціального страхування України!
Фонд соціального страхування України розпочинає здійснювати оплати е-лікарняних
11 Червня 2021
Заклади охорони здоров’я України переходять від видачі паперових листків непрацездатності до створення електронних медичних висновків. Такий електронний листок не потребує дублювання на бланку та має повний перелік функцій паперової версії. Е-лікарняні є підставою, щоб отримати від Фонду соцстрахування України допомогу по вагітності та пологах, а також по тимчасовій втраті працездатності, зокрема самоізоляції від COVID-19, на період догляду за хворими дітьми та родичами, лікування в санаторно-курортних закладах тощо. Також за е-лікарняними роботодавці здійснюють оплату перших п’яти днів лікування хвороб або травм своїх співробітників. Перехідний період триватиме до 1 вересня 2021 року. Створювати та вносити медичні висновки про тимчасову непрацездатність до Реєстру будуть окремі визначені заклади охорони здоров’я. Обіг паперових листків непрацездатності та призначення за ними матеріального забезпечення від ФССУ на цей період продовжуються. Якщо пацієнту відкрили лікарняний на бланку, то його мають продовжити виключно у паперовому вигляді навіть у разі переходу лікарні на електронний формат. Е-лікарняний не впливає на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення від ФССУ. Розмір допомоги на тимчасову втрату працездатності складе від 50 % до 100 % середнього доходу застрахованої особи залежно від тривалості стажу, а розмір допомоги по вагітності та пологах – 100 % середнього доходу. Що змінюється для працівника? Після оформлення лікарем електронного медичного висновку (автоматично відбувається відкриття е-лікарняного), працівник має повідомити про це свого роботодавця. З цього моменту і пацієнт, і роботодавець матимуть інформацію щодо відкритого е-лікарняного в особистих кабінетах на сайті Пенсійного фонду. Після закриття е-лікарняного, він стає підставою для призначення матеріального забезпечення і оформлення роботодавцем заяви-розрахунку (в разі допомоги по вагітності та пологах – одразу після відкриття). Дата отримання коштів від Фонду за е-лікарняними, як і за паперовими, залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку за відповідним лікарняним до ФССУ. Слідкувати за станом перерахування коштів на рахунки роботодавців працівники можуть онлайн в телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників. Що змінюється для роботодавця? Зміни торкнуться оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними працівників. Оскільки е-лікарняні не мають серії та видаються за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності, заяви-розрахунки за ними подаються роботодавцями окремо від заяв-розрахунків, сформованих за паперовими лікарняними листками. Чи вносять зміни до процедури призначення матеріального забезпечення? Комісії із соціального страхування на підприємствах продовжують свою роботу та призначають матеріальне забезпечення як і раніше незалежно від виду лікарняного. Вони зберігають весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.
Фонд соціального страхування України профінансував одноразову допомогу для родини медичного працівника зі Львівщини
11 березня 2021
Для родини лікаря-хірурга зі Львівщини, який помер внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету. Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області допомогу перераховано на рахунок сім’ї сьогодні, 11 березня. Загалом, станом на сьогодні, профінансовано одноразові допомоги для одинадцяти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
Фонд соцстраху профінансував виплати для родин медичних працівників зі Львівщини
24 лютого 2021
Для родини медичного працівника лікаря-терапевта зі Львівщини, який помер внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхові виплати у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету. Також, за кошти Фонду відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування профінансовано допомогу у розмірі 227 тис грн сім’ї лікаря-терапевта та допомогу у розмірі 219 тис 700 грн для сім’ї лікаря з медицини невідкладних станів. Допомоги перераховані Фондом 23 лютого 2021 року. Кошти надійдуть сьогодні на рахунки родин. Загалом, управлінням Фонду соціального страхування України у Львівській області профінансовано одноразові допомоги для дев’яти родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
Фонд соцстраху профінансував страхові виплати для родин медичних працівників зі Львівщини
23 лютого 2021
Для родин двох медичних працівників – лікаря з медицини невідкладних станів та завідувача інфекційним відділенням зі Львівщини, які померли внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхові виплати у розмірі 1 мільйон 576 тисяч 500 гривень за рахунок коштів державного бюджету кожній сім’ї. Допомоги перераховані Фондом 22 лютого 2021 року. Кошти надійшли на рахунки родин. Загалом, станом на сьогодні, виплачено одноразові допомоги для восьми родин медиків зі Львівщини, що померли внаслідок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов'язків.
У 2020 році лікарняні та декретні виплати від Фонду соцстраху отримали 164 тисячі працюючих
5 лютого 2021
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області направило 1,2 млрд гривень на фінансування лікарняних, ізоляції від COVID-19, допомог по вагітності та пологах для працюючих, які тимчасово втратили працездатність упродовж 2020 року. Це на 22,2% або 221,2 млн гривень більше, ніж за підсумками 2019 року. Матеріальне забезпечення від Фонду отримали 176,8 тис. застрахованих осіб, з них по тимчасовій непрацездатності – 160,7 тис. осіб, ізоляції від COVID-19 – 3,1 тис. осіб, по вагітності та пологах – 12,1 тис. осіб. Фондом у повному обсязі профінансовано заяви-розрахунки, подані страхувальниками (роботодавцями) упродовж 2020 року. Зокрема, на допомоги по тимчасовій втраті працездатності (у тому числі в разі потреби догляду за хворою дитиною і перебування на самоізоляції) Управлінням ВД ФССУ у Львівській області направлено 790,2 млн. гривень. Для здійснення виплат працюючим жінкам, які знаходились у декретній відпустці у минулому році, направлено 369,5 млн. гривень. Допомоги на поховання профінансовано на загальну суму 3,2 млн. гривень. Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду: 1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення). 2. Листок непрацездатності передають на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (у строк до 10 календарних днів приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення). 3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду. На це відведено до 5 робочих днів. 4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду (ми радимо робити це дистанційно), після чого на її підставі здійснюється перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника. Дізнатись, чи вже перераховано Фондом кошти безпосередньо на рахунок роботодавця, застраховані особи можуть у телеграм-каналі https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників, за яким щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків. 5. Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після отримання коштів від Фонду.
У листопаді видатки Фонду соцстраху на лікарняні зросли на 9,4 мільйонів гривень
11 грудня 2020
За підсумками листопада 2020 року, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняло на фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності, у тому числі на ізоляцію від COVID-19, на суму 101,3 мільйонів гривень. Це на 9,4 мільйони гривень, або на 10,2% більше, ніж у жовтні. Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності склав у листопаді 330,2 гривень. У порівнянні показників листопада 2020 року до листопада 2019 року кількість листків непрацездатності збільшилась на 36,7%, а кількість днів непрацездатності - на 45,4%. Сума коштів зросла на 62,4% або на 38,9 млн грн. «Загалом у минулому місяці управлінню надали на оплату 30 592 листки непрацездатності, проти 29 007 у жовтні. Значне зростання кількості лікарняних листків спостерігається у Львівській області з осені, - зазначила заступниця начальника управління Леся Нашора. - Це пов’язано із сезонним розповсюдженням респіраторних хвороб, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, а також захворюванням працівників на коронавірусну хворобу». За одинадцять місяців 2020 року сума витрат допомоги по тимчасовій непрацездатності становить 687 мільйонів гривень. У порівнянні до аналогічного періоду 2019 року сума витрат зросла на 13,1% або на 79,8 мільйонів гривень. Окрім цього, надано матеріальне забезпечення застрахованим особам у разі ізоляції від COVID-19 на 3 мільйона гривень, з них медичним працівникам – 915,5 тисяч грн. Виплати відповідних допомог здійснюються вчасно та в повному обсязі.
Фонд соцстраху відновив фінансування медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві
1 грудня 2020
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області відновило фінансування медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю. На здійснення спеціальних медичних, постійних сторонніх доглядів, побутового обслуговування, а також на додаткове харчування управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області 27.11.2020 профінансувало 4,6 мільйона гривень. Кошти надійдуть на рахунки потерпілих впродовж декількох банківських днів. Нагадаємо, 26.11.2020, набув чинності Закон України «Про внесення змін до підпункту 2 пункту 5 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік"» від 03.11.2020 № 941-IX. Документом, зокрема, усувається обмеження щодо фінансування ФССУ у період дії карантину: ● одноразових страхових виплат у разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого на виробництві; ● спеціальних медичних та постійних сторонніх доглядів, побутового обслуговування, зокрема, для осіб з інвалідністю; ● ліків і виробів медичного призначення для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю; ● санаторно-курортного лікування потерпілих, осіб з інвалідністю; ● а також реабілітаційного лікування працюючих після перенесених захворювань і травм. Фінансування зазначених статтей видатків було призупинено на вимогу Закону України № 553-ІХ з 18 квітня 2020 року. Виплата нарахованих коштів на медико-соціальні послуги за увесь період, протягом якого діяли обмеження, буде здійснена Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області найближчим часом.
Фонд соцстрахування призначив щомісячну страхову виплату сімейній лікарці після хвороби на COVID-19
30 листопада 2020
Управління виконавчої дирекції ФССУ у Львівській області призначило одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності та щомісячну страхову виплату лікарю загальної практики – сімейному лікарю, якій встановлено 10% втрати професійної працездатності пожиттєво. Одноразова допомога визначена виходячи із 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та відсотків втрати професійної працездатності потерпілої. Розмір щомісячної страхової виплати встановлено відповідно до ступеня втрати працездатності та середньомісячного заробітку. Інфікування медичного чи іншого працівника коронавірусом SARS-CoV-2, яке настало внаслідок виконання посадових обов’язків, є гострим професійним захворюванням та передбачає страхові виплати і соціальні гарантії від держави та Фонду соціального страхування України. Зокрема, у разі встановлення медичному працівнику стійкої втрати працездатності, інвалідності, яку спричинило захворювання на COVID-19, ФССУ здійснює призначення щомісячної страхової виплати. Така виплата компенсує медичному працівнику втрачений заробіток залежно від ступеня втрати працездатності і виплачується Фондом кожного місяця до повного відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого. Зазначимо, що усі види страхових виплат призначаються Фондом на підставі актів розслідування нещасних випадків зараження медичних працівників коронавірусною хворобою внаслідок виконання професійних обов’язків.