Львівська опера присвятить лікарям грандіозну прем’єру опери «Турандот»

17 листопада 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Львівська опера готує грандіозну прем’єру опери «Турандот», на яку спеціально запросять лікарів.

Вражаючі декорації і костюми, неповторні світлові та 3D ефекти, які перенесуть глядачів в часи Стародавнього Китаю, а також екзотичне і масштабне звучання музики, від якої перехоплює подих. Вперше в історії театру, до 120-річчя Львівської національної опери відбудеться постановка опери «Турандот» італійського композитора Джакомо Пуччіні. Прем’єру опери глядачі зможуть відвідати 20, 26 та 27 листопада.

Міжнародна команда постановників з 5 країн світу та артисти театру присвячують цю постановку лікарям, яких спеціально запрошують на прем’єру.

«Лікарям, медсестрам, усім, хто кожен день сьогодні бореться за людське життя, часто ризикуючи власним. На прем’єрних показах нашим першим глядачем будуть медичні працівники», – наголосив генеральний директор – художній керівник театру Василь Вовкун.

"Ми всі в один день опинились в нових умовах, адже пандемія не оминула нікого. Маємо бути вдячні кожному медику за його титанічну роботу щодня. Мистецтво ніколи не стояло осторонь суспільних проблем і завжди за усіх можливостей долучалось до вирішення проблем. Гадаю, ініціатива оперного театру - хороший приклад підтримки наших медиків та можливість продемонструвати важливість спільної роботи у подоланні епідемії", - розповіла заступник директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Тетяна Плугатор-Цибак.

Режисером-постановником вистави став один із найвідоміших сучасних оперних режисерів – Міхал Знанецький із Польщі, автор понад 200 постановок на сценах Польщі, Італії, Франції, Іспанії, Аргентини, Ізраїлю, Куби. Вистави у його режисурі кілька разів були нагороджені преміями «Золота маска» у Польщі, премією Хорватського національного театру та спеціальною нагородою в Італії – «Преміо Аббіаті».

Усі репетиції з режисером проводилися онлайн, однак перед здачею прем’єри опери режисер знайшов можливість приїхати до Львова на кілька днів. Варто зазначити, що це перша постановка Міхала Знанецького в Україні, тож – це грандіозна подія для оперного мистецтва Львова та всієї країни.

Над світловими ефектами працює польський художник світла Даріуш Альбрихт, який також зміг приїхати до Львова і працювати безпосередньо в театрі.

«В опері, дія якої відбувається в Стародавньому Китаї, світло відіграє одну із ключових ролей. Воно дає змогу підкреслити її казковість, передати особливу атмосферу того часу. У виставі використовуються понад 120 світлових прожекторів. Цілісну картину доповнюють вражаючі ЗD проєкції, які висвітлюються на елементах сценографії, перед та позаду артистів», – розповів художник.

До числа постановників залучені запрошені митці – художник Луіджі Скольйо (Італія), художниця костюмів Малгожата Слоньовська (Польща), балетмейстерка Діана Теохарідіс (Аргентина) та її асистенти – Стратос Мпапагіанакіс та Костантінос Кафандаріс (Греція). Робота з ними відбувалася дистанційно у форматі онлайн репетицій, що було неабияким викликом для артистів театру.

Серед виконавців –  балет, хор і оркестр театру, а також запрошений дитячий хор – учасники Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (керівник – Дмитро Кацал).

Вистави зможуть відвідати лише 362 глядачів, згідно з чинними карантинними нормами.

Ключові слова:

лікаріоперапрем'єра

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook