Для бібліотек та ДБСТ області передали 200 телевізорів та 300 комп’ютерів

18 листопада 2020р, Новини. Служба у справах дітей, Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Цього року стартував проект «Дія.Цифрова освіта», який дає можливість навчатись цифровим навичкам в онлайн та оффлайн форматі.

В межах проекту Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Офісом Президента України, спільно з партнерами допомагає регіональним та сільським бібліотекам із технічним обладнанням, зокрема, забезпеченням комп’ютерною технікою.

Мета - за допомогою комп’ютеризації перетворити бібліотеки на сучасні багатофункціональні простори, як у розвинутих країнах.

Важливо, що на реалізацію проекту не витрачали державних коштів.

«Це яскравий приклад того, як завдяки співпраці соціально відповідального бізнесу та державних інституцій можна покращити життя населення. Звернути увагу і допомогти у тих напрямках, де здебільшого бракує державного фінансування», - зазначив координатор проекту, голова правління Асоціації розвитку туризму Фазиль Аскеров.

Львівська обласна державна адміністрація отримала для подальшого розподілу між бібліотеками Львівщини 300 комп’ютерів. Учора, 17 листопада, перші із них передали для сільських бібліотек Миколаївського району, Тростянецької та Розвадівської ОТГ.

Нагадаємо, що подібний проект реалізовували ще у 2009 році. Тоді, завдяки реалізації програми "Бібліоміст" - проекту благодійного Фонду Білла та Мелінди Гейтс "Глобальні бібліотеки" в Україні публічні бібліотеки обладнали комп'ютерами з доступом до Інтернету. Тоді на підтримку "Бібліомосту" надали грант на суму 25 мільйонів доларів США.

Важливо, що Програма «Дія.Цифрова освіта» передбачає два напрямки. Це, окрім підтримки розвитку бібліотек та освіти в Україні, підтримка прийомним сім’ям і дитячим будинкам сімейного типу.

Остання передбачає передачі у власність прийомним сім’ям, а також дитячим будинкам сімейного типу телевізійної техніки. Масштабна ініціатива стартувала на Львівщині, Одещині, Київщині, Миколаївщині, Херсонщині та інших областях і охопить усю Україну.

У межах проекту Львівщина отримала 200 телевізорів.

«Чому другим напрямом стала підтримка прийомних сімей? В Україні триває реформа деінституціалізації, метою якої є реформування закладів інституційного догляду до 2026 року. Тому таким чином ми вирішили підтримати будинки сімейного типу, а також прийомні сім’ї», - додав Фазиль Аскеров.

Зазначимо, що на території Львівської області є 37 будинків сімейного типу. Будівництво останнього із них нещодавно завершили у селі Наварія, що на Пустомитівщині. У будинку невдовзі оселиться сім’я, яка вже виховує одну рідну дитину та двоє прийомних. У їхню сім’ю на виховання влаштують ще чотирьох діток. Загалом у цьому дитячому будинку сімейного типу проживатимуть семеро дітей.

"Діти, їхня освіта та розвиток – пріоритет державної політики. Будівництво і реконструкція садків, шкіл, бібліотек, спортивної інфраструктури, поліпшення матеріально-технічної бази дитячих закладів – у цьому напрямку робиться дуже багато. І ми це бачимо на прикладі нашої області. Ініціатива, яку втілює Мінцифри та Офіс Президента, і така велика кількість техніки, яку нам передали в межах «Дія.Цифрова освіта», - чергове підтвердження цьому. Кожна дитина має мати рівний доступ до якісної інноваційної освіти", - наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. 

Христина Дмитрик

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook