У Львові попрощались із загиблим 21-річним десантником Іваном Горошком
Cьогодні у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові (вул. Театральна, 11) попрощались із загиблим 21-річним військовослужбовцем 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Іваном Горошком.
Героя поховають на Личаківському кладовищі.
Нагадаємо, 21-річний Іван Грошко загинув 16 листопада у районі проведення операції Об'єднаних сил, під час несення служби з охорони базового табору.
У військовослужбовця залишилась вагітна дружина.
Висловлюємо щирі співчуття рідним.
Новини за темою
В невеличкому селі на Золочівщині виготовили понад 2 тисячі м’ясних консервацій для військових
11 травня 2022
У час війни кожен долучається до допомоги українським захисникам. Хтось волонтерить, хтось забезпечує амуніцією, а є ті, хто дбає про харчування наших бійців. Зокрема, на Золочівщині, де з перших днів вторгнення ворога небайдужі жительки кількох громад займаються приготування їжі для військових. «Годуй свою армію, аби не годувати чужу» – саме за таким принципом сьогодні готують вареники, котлети, різноманітну випічку та інші смаколики. Наприклад, в Заболотцівській громаді налагодили виготовлення м’ясних консерв. В місцевій шкільній їдальні села Лучківці господині готують гречані й рисові м’ясні каші та інші консервації за домашніми рецептами. Після цього готову продукцію сортують та передають для відправки на фронт. До забезпечення продуктами охоче долучились місцеві підприємці, волонтери, односельці. За весь час для потреб ЗСУ передали уже понад дві тисячі банок з готовою продукцією. Робота триває й надалі. На замовлення військових, яким до смаку припали консерви домашнього приготування, готується чергова партія.
Молодь Сокальської громади реалізує ініціативу для підтримки переселенців та військових
10 травня 2022
Сьогодні кожен українець воює на своєму фронті: військові, які захищають територіальну цілісність на передовій, мешканці, волонтери, які в тилу допомагають армії, переселенцям, працюють та забезпечують роботу економічного сектору. Серед них молодь Червоноградського району, що на Львівщині. Їх ініціатива дозволяє підтримувати як військових, так і переселенців, які знайшли тут свій прихисток. Так, в Сокалі запрацював соціальний проект – кав’ярня «ДІМ». Створили його з ініціативи Громадської організації «Українська Молодь Христова». «Ми згуртовані. Ми з Богом. Ми разом працює на перемогу», - такий основний девіз кав’ярні. Працює кав’ярня на базі катехитичної школи. Роботу розпочала у квітні. Тут внутрішньо переселені особи мають змогу отримати безкоштовні обіди та продуктові набори. Шеф-кухарем працює переселенець, який знайшов тимчасовий прихисток на Червоноградщині. Окрім цього, на кухні молодь випікає кекси для наших військових. Солодощі відправляють на передову. Зазначимо, що на території Червоноградського району знайшли прихисток понад 20 тисяч переселених українців, які покинули домівки через військові дії. З них більш як 4 тисячі людей мешкають у Сокальській громаді.
Жінки-волонтерки ліплять вареники для захисників: як Сколе організувалось для допомоги військовим
26 лютого 2022
«Нагодуй захисника» - таку ініціативу започаткували жінки-волонтерки зі Сколе. Тут, у дитячому садку, вже другий день небайдужі жінки ліплять вареники, ріжуть сало та готують продуктові заготовки з овочів та солодощів. Все це відправляють українським захисникам. Як розповіли жінки-ініціаторки акції, вчора, коли розпочинали, не вистачало борошна для тіста. Одразу написали на фейсбук-сторінку однієї з волонтерських організацій Сколе і невдовзі цього інгредієнту отримали з надлишком. «Люди дуже швидко об’єднались та зреагували на потребу підтримати наших воїнів, які сьогодні дають гідну відсіч армії агресора! Тішить, що наші люди щедрі, добрі, готові до дії», – зазначила одна з волонтерок Оксана Шепега. Сьогодні вже більше 30-ти жінок активно підтримують ініціативу, приносять інгредієнти, ліплять вареники, роблять заготовки, інколи приносять вже готову страву. Окрім вареників, сала, овочів та солодощів спаковують також консервовані продукти та олію. Їжу сортують і везуть до воїнів територіальної оборони громади, у Стрий та Київ. На сьогодні воїни отримали вже більше ніж 100 кілограмів вареників зі Сколе. Поки чоловіки та сини у рядах тероборони, а жінки готують смаколики, молодь організовує збір гуманітарної допомоги на майдані Незалежності біля пам’ятника Степанові Бандері у Сколе. Вона теж йде до військовослужбовців. Ініціативу «Нагодуй захисника» реалізовують за сприяння директора ЗДО номер 1 Сколівської міської ради Галини Лесько, ініціативної групи «Zarinok Сколівської ТГ» та підтримки дівчат, жінок міста Сколе.
Упродовж дня українське військо знищило більше тисячі російських окупантів
25 лютого 2022
Сьогодні кількість втрат з боку окупаційних військ Російської Федерації складає більше однієї тисячі. Про це йдеться на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України у Facebook. “Такої кількості втрат військовослужбовців за такий час бойових дій Росія не зазнавала за увесь час свого існування ще в жодному збройному конфлікті, який розпочинала. Російські матері відправляють своїх синів на вірну смерть, бо Збройні Сили України стійко тримають оборону і будуть боронити свою землю від окупанта”, - йдеться у повідомленні.
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
Понад 40 млн гривень виділила обласна рада на соціальну підтримку учасників АТО/ООС на наступний рік
23 грудня 2021
На сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців, а також родин Героїв Небесної Сотні. Обсяг коштів, які пропонують залучити на виконання Програми складає 40 млн 977 тисяч гривень. Програма реалізується через такі заходи: Виплата одноразової адресної допомоги родинам, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції у розмірі 100 тис. грн; Соціальна щомісячна виплата дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули в АТО/ООС або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих на Сході та Героїв Небесної Сотні розмірі 1,5 прожиткового мінімуму базового показника; Виплата одноразової допомоги для/за встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих та померлих часників АТО/ООС ; Щорічна виплата грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам з-поміж учасників АТО (ООС) розмірі 8 тис. грн; Щорічна виплата грошової допомоги бійцям-добровольцям АТО з нагоди Дня українського добровольця у розмірі 2 тис. грн; Щорічна виплата грошової допомоги батькам та дружинам загиблих (померлих) часників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні з нагоди Дня Захисника України у розмірі 5 тис. грн; Надання допомоги на реабілітацію осіб з інвалідністю війни I, II, III груп з числа осіб-учасників антитерористичної операції та Революції Гідності; Виплату матеріальної допомоги для придбання житла на умовах співфінансування (до слова, в поточному році в межах Програми закупили 34 помешкання); За інформацією директора департаменту соціального захисту Романа Андреса, на підтримку осіб з інвалідністю в Програмі передбачена також одноразова щорічна допомога учасникам війни на Сході України. Розмір виплат складає: I категорія - 25 тисяч гривень, II - 15 тисяч, III - 10 тисяч. Крім цього, комплексні заходи Програми спрямовані на компенсацію вартості послуг з організації сімейного відпочинку поранених учасників АТО/ООС, Героїв Небесної Сотні; Відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг на житлово-комунальні послуги, на послуги зв’язку родинам Героїв Небесної Сотні; доплату до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні; психологічну підтримку учасників війни на Сході та ін.. Також з 2022 року в межах Програми буде реалізуватись новий захід під назвою «Соціальна та професійна адаптація часників АТО/ООС». Захід спрямований на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників АТО/ООС, надання їм допомоги у зміцненні / відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків, організації денної зайнятості та дозвілля. Разом з цим, за рішенням сесії зміни внесли і до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області. В обласному бюджеті передбачили 54 млн 506 тисяч гривень на 2022 рік. Заходи, передбачені Програмою: виплата адресної грошової допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів; відшкодування витрат на поховання учасників національно-визвольних змагань; одноразова допомога малозабезпеченим громадянам області, потерпілим унаслідок НС, сім’ям загиблих на Грибовицькому сміттєзвалищі; придбання житла для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (I категорія) на умовах співфінансування; фінансова підтримка громадським об’єднанням осіб з інвалідністю, ветеранів, жертв політичних репресій тощо.
Львівська облдержадміністрація висловлює щирі співчуття родині загиблого на шахті гірника
17 грудня 2021
Як стало відомо, сьогодні, 17 грудня, близько 18:00 год на шахті «Надія», що в Червоноградському районі стався нещасний випадок. Внаслідок обвалу породи завглибшки понад 500 метрів загинув працівник шахти. Чоловікові було 35 років. Сам обвал стався у 164 бортовому штреку. Інформація надішла від ГУ ДСНС у Львівській області. Її також підтвердив перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик. Наразі усі обставини трагедії з'ясовують правоохоронці. Львівська обласна державна адміністрація висловлює щирі співчуття родині та близьким з приводу непоправної втрати.
Унаслідок мінометного обстрілу на Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
7 листопада 2021
Сьогодні, 7 листопада, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил унаслідок мінометного обстрілу героїчно загинув захисник з Львівщини - Павлисько Віталій Миколайович. Віталій Павлисько - військовослужбовець військової служби за контрактом, сержант 24-ої окремої механізованої бригади. Прийнятий до лав Збройних Сил України Яворівським РТЦК та СП у 2015 році. Чоловік народився 29 листопада 1973 року. Родом він з Яворова, що на Львівщині. Удома на чоловіка чекали батьки, дружина та двоє дітей. «Гірку звістку отримали з фронту. Під час мінометного обстрілу на сході України загинув Віталій Миколайович Павлисько. 29 листопада він мав відсвяткувати свій 48-ий День народження. Схилімо голови перед подвигом Віталія! Щирі співчуття рідним і близьким Воїна», - очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
Учасники АТО/ООС зможуть отримати субсидію на утримання угідь не тільки на приватні, а й на орендовані землі
30 вересня 2021
Сьогодні, 30 вересня, згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради, внесли зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік. Зокрема, зміни в програмі передбачають розширення фінансової підтримки для: Виробників нішевих культур. Крім відшкодування вартості високорепродукційного насіння жита і гречки товаровиробники мають право компенсувати частину вартості (50%) насіння вівса та зернобобових культур придбаного та посіяного у поточному році; виробників плодів та овочевих культур, які тепер мають право звертатися до конкурсної комісії за компенсацією витрат, пов’язаних з використанням у поточному році мікробіологічних засобів захисту та живлення; виробників, які залучили банківські кредити та не отримали здешевлення коштами державного бюджету, можуть відшкодувати відсотки за залученими кредитами в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, але не більше ставки, передбаченої угодою кредитування. "Продовжили термін подачі документів для фермерських господарств, засновниками яких є учасник АТО (ООС), на отримання бюджетної субсидії на 1 гектар сільськогосподарських угідь. Дотація надаватиметься не лише на землю, яка є в приватній власності, а й у користуванні фермерського господарства, тобто земля, яку орендують. Така дотація передбачатиметься в розрахунку 5000 грн на 1 га, але не більше 50,0 тис. грн одному господарству", - доповіла директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Разом з тим, внесли зміни щодо підтримки сільськогосподарської кооперації. Тепер дія Комплексної програми поширюється на новостворені сільськогосподарські кооперативи.Також спростили процедуру отримання субвенції органами місцевого самоврядування на поліпшення громадських пасовищ. Зняли обмеження і розширили можливість для сільськогосподарських виробників у сфері органічного виробництва. Тепер вони зможуть отримувати як дотацію на 1 га угідь, так і компенсацію вартості мікробіологічних засобів захисту та живлення. Однак, при цьому встановили обмеження для отримання безповоротної фінансової допомоги за усіма напрямами Комплексної програми, яка не може перевищувати 300,0 тис. грн в рік.
«Об’єднані зусилля-2021»: понад п’ять тисяч військових беруть участь у навчаннях оборонного характеру на Львівщині (ВІДЕО)
28 вересня 2021
Захист від одного із можливих варіантів нападу ворога на Україну відпрацьовували сьогодні на стратегічному командно-штабному навчанні «Об’єднані зусилля - 2021» на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Традиційне стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» в Україні триває з 22 по 30 вересня 2021 року під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів. За масштабом, представництвом та сценарієм ці навчання є найбільшими в їхній 25-літній історії. Вони продемонстрували підсумок річної підготовки у злагодженні військових частин і підрозділів Збройних Сил України, практичне відпрацювання набутих знань та спільних дій та сумісності з підрозділами збройних сил держав-партнерів. Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля - 2021» відбувається у три етапи. «На першому та другому етапі відпрацьовують управління силами оборони держави у ході відсічі збройної агресії. На третьому етапі планується відпрацювання елементів управління угрупуваннями військ у ході ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних Сил держав-партнерів. Україна запросила до навчань 16 країн-партнерів. В тому числі держави НАТО - США, Велику Британію, Канаду, ФРН, Угорщину, Польщу, Румунію, Литву, Словаччину, Туреччину. Також участь беруть держави-партнери НАТО з розширеними можливостями - Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, і держави, які приєдналися до програми НАТО «Партнерство заради миру» - Молдова та Азербайджан. Італія, Франція, Естонія та Латвія самі зголосилися до участі у навчаннях», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький, який взяв участь у заході. Спільна мета - взаємосумісність наших Збройних Сил для протидії світовим та регіональним загрозам. Підготовка до навчання врахувала сучасні підходи до застосування військ країн-членів НАТО, а також досвід збройних конфліктів останніх років та Антитерористичної операції й операції Об’єднаних сил. Партнери, залучені до навчань, працюють у пунктах управління як штабні офіцери та оцінюють навчання.
На Сході України загинув військовослужбовець з Львівщини
14 вересня 2021
Напередодні, 13 вересня, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил загинув військовослужбовець з Львівщини – старший солдат, командир механізованого відділення Данилів Дем’ян Петрович. Хлопець народився 12 серпня 1997 року. Родом він зі села Рудники, Стрийського району. Данилів Дем’ян отримав кульове поранення голови несумісне з життям під час виконання бойових завдань поблизу села Причепилівка, Новоайдарського району Луганської області. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!
У зоні проведення бойових дій загинув воїн з Львівщини
19 серпня 2021
Сьогодні вранці в зоні проведення бойових дій (ООС) від кулі снайпера загинув мешканець міста Львова, військовослужбовець військової служби за контрактом, командир мотопіхотного відділення військової частини А0998 Островський Василь Степанович, 1980 року народження. У загиблого залишився син. "Друзі згадують Василя як добру та світлу людину, з великим та наповненим любові серцем. Він вмів бути надійним другом, з яким не було страшно навіть у бою. Щиро співчуваю рідним і та близьким. Смерть кожного українського воїна - велика втрата для цілого війська, нашої області та загалом України", - зазначив очільник області Максим Козицький. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати! Вічна пам‘ять захиснику України!