Мешканців області закликають зробити тест на гепатит та ВІЛ
В Україні стартував Європейський тиждень тестування. З 20 по 27 листопада Львівський обласний центр громадського здоров’я закликає мешканців області протестуватися на вірусний гепатит С та ВІЛ.
Близько 1 мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тисяч — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Так, за 9 місяців 2020 року у Львівській області зафіксовано 54 випадки захворювання на гострий гепатит В і 21 — на гострий гепатит С. Відповідно за цей же період 2020 року хронічний гепатит В виявлено у 29 осіб, хронічний гепатит С — у 172.
«Не менш важливою проблемою є його профілактика. Найбільше гепатит загрожує дітям до 1 року. Саме в цьому віці 90% вірогідності, що гепатит В стане хронічною хворобою. Ризик знижується, коли дитина стає старшою. В 30-50% дітей, інфіковані віком від 1-6 років, розвивається хронічний гепатит. У 20-30% людей, інфікованих в дитинстві, в подальшому розвивається цироз та рак печінки, тому ВООЗ рекомендує якнайшвидше вакцинувати новонароджених дітей, впродовж 24 годин після народження», — пояснила директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар'яна Служинська.
Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування. Наразі ВІЛ вилікувати повністю неможливо. Натомість сучасна АРВ-терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. Призначення сучасного лікування дозволяє повністю позбутися гепатиту С за 3-6 місяців.
В рамках Європейського тижня тестування, 24-25 листопада 2020 року Львівський обласний центр громадського здоров’я у співпраці з Благодійним Фондом "Салюс" організовує безкоштовне тестування мешканців Львівщини на вірусний гепатит С та ВІЛ, що відбуватиметься у мобільній амбулаторії БФ «Салюс»:
- 24 листопада — на території Новороздільської міської лікарні (м. Новий Розділ, вул. Володимира Винниченка, 37) з 13.00 до 15.00;
- 25 листопада — на території Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червоноград (м. Червоноград, вулиця Івасюка, 8) з 13.00 до 15.00.
Аби пройти тест на ВІЛ та гепатит С зверніться до свого сімейного лікаря.
Подбайте про своє здоров’я — пройдіть тест!
Новини за темою
«Місяць цифрової трансформації»: запрошуємо активних громадян перевірити рівень знань цифрових навичок
5 листопада 2021
Міністерство цифрової трансформації здійснює широкомасштабну інформаційну кампанію «Місяць цифрової грамотності», що триватиме з 1 по 30 листопада 2021 року. Ця ініціатива реалізується в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта». Запрошуємо активних громадян перевірити власний рівень володіння цифровими навичками упродовж цього місяця за посиланням. Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в шести сферах: Основи комп’ютерної грамотності. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними. Створення цифрового контенту. Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві. Безпека в цифровому середовищі. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві. Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей. Інформацію про активності в межах Місяця цифрової грамотності можна буде відстежувати в соцмережах за хештегом #DigitalMonth.
Мешканців Львівщини закликають обстежитись на вірусні гепатити С та В
2 серпня 2021
Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Два основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту – В і С – є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Шляхами передачі гепатиту B є незахищені статеві контакти, небезпечні медичні та інші маніпуляції, які мають контакт з кров'ю, використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків, а також при народженні від матері до дитини. Вакцинація є найефективнішим методом запобігання інфікуванню вірусним гепатитом B. Вірус гепатиту C передається при контакті з інфікованою кров'ю чи біологічними рідинами інфікованої людини. Вакцини проти гепатиту C не існує. Обидва віруси можуть спричинити як гостру, так і хронічну інфекцію. Окрім того, у значної кількості осіб із хронічною інфекцією розвивається цироз або рак печінки. За словами експерта департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталії Іванченко, за 2021 рік у Львівській області зафіксовано 24 випадки гострого гепатиту B та 22 – гострого гепатиту С. Щодо ситуації з хронічною формою інфекції, то з початку року зареєстровано 28 випадків хронічного гепатиту В та 103 – хронічного гепатиту С. Гепатити не є вироком, якщо вчасно виявити та розпочати лікування. Так, завдяки терапії, яка триває від 12 до 24 тижнів, одужання від вірусного гепатиту С сягає 95 %. Вірусний гепатит В вимагає постійного лікування, однак, якщо розпочати терапію вчасно, прогресування хвороби можна стримати й запобігти розвиткові ураження печінки. Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА закликає пройти обстеження на вірусні гепатити й дізнатися свій статус. Це може врятувати ваше життя!
«Найбільш ефективними заходами у боротьбі з гепатитом є якомога рання його діагностика та системне лікування», - Володимир Кальчук
28 липня 2021
28 липня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з гепатитами. Гепатит (грец. «печінка») – загальна назва гострих та хронічних запальних захворювань печінки. Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту – А, В, С, D, Е. Шлях передавання вірусів гепатиту A та Е — фекально-оральний. У сім’ях можливе зараження через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів родини. Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму (переважно кров). Як розповів на брифінгу щодо епідситуації в області Володимир Кальчук, завідувач сьомого відділення Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні, пандемія коронавірусу вплинула і на стан захворюваності на гепатити, що проявиться з часом. Адже ковід завдає удар імунній системі, яка стає більш вразливою до вірусів. «Минулого року на Львівщині зафіксували 230 випадків гепатитів. За цей рік – вже 181 випадок. Це все гострі хронічні гепатити. Найбільш очевидними симптомами гепатиту є пожовтіння, васкуліт (запалення стінок кровоносних судин), інші захворювання сполучної тканини, які провокуються вірусом гепатиту. На жаль, щеплення є лише від гепатиту В. Найбільш ефективними заходами у боротьбі вже з виявленим гепатитом є якомога рання його діагностика та системне лікування. В Україні є доступними всі необхідні препарати», - розповів Володимир Кальчук. Він також зазначив, що масивне застосування таких препаратів як кортикостероїди та дексаметазон для лікування ковіду, знижують імунітет людини, в результаті чого імунна система стає ослабленою і більш вразливою до інших вірусів. Нагадаємо, 17 липня в м. Трускавець провели низку заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами. Усі охочі могли пройти обстеження на гепатити В і С за допомогою швидких тестів. Всього протестували 160 осіб, з них виявили 4 позитивних випадки.
У Трускавці обстежили на вірусні гепатити 160 осіб
20 липня 2021
17 липня в м. Трускавець розпочали низку заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами. Це стало можливим завдяки співпраці Львівської ОДА, Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України та ЛНМУ імені Данила Галицького. Відкрив зустріч мер міста Трускавець Андрій Кульчинський, який побажав усім плідної роботи та нових знань. Спікери заходу, серед яких Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, в.о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко та заступниця Марія Озірковська розповіли про особливості діагностики гепатитів та важливість своєчасного їх виявлення та лікування. Завідувач Дрогобицького відділу Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ігор Майкут поділився особливостями профілактики гепатитів на теренах м. Трускавець та Дрогобицького району загалом. Під час заходу усі охочі могли пройти обстеження на гепатити В і С за допомогою швидких тестів. Всього протестували 160 осіб, з них виявили 4 позитивних випадки. Також в межах заходів можна було пройти майстер-клас з гігієнічної обробки рук та поверхонь. Участь у заходах взяли також завідувач кафедри епідеміології ЛНМУ імені Данила Галицького Наталія Виноград, доцент кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ імені Данила Галицького Ольга Ворожбит, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб ЛНМУ імені Данила Галицького Галина Литвин.
Як підготуватися до ПРЛ-тестування: поради від Центру громадського здоров'я
21 січня 2021
ПЛР-дослідження показує наявність або відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу, що підтверджує чи спростовує наявність у людини коронавірусної інфекції. Матеріал для дослідження відбирають медичні працівники або представники мобільних медичних бригад. Вони обов’язково повинні бути у засобах індивідуального захисту. Хто повинен пройти тест на полімеразну ланцюгову реакцію? Люди з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому та інших гострих респіраторних вірусних захворювань; пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого імовірного випадку захворювання на СOVID-19 та пневмонії; ті, в кого ІФА-тест показав позитивний результат імуноглабулінів типу A,M,G; контактні особи, симптоми яких не виключають проявів СOVID-19; контактні особи з групи ризику. Саме цим мають керуватися лікарі, приймаючи рішення про ПЛР-тестування пацієнта Центр громадського здоров'я України інформує, як підготуватися до ПЛР-тестування. Як зазначають у Центрі, здавати ПЛР-тест найкраще вранці, одразу після нічного сну. З 6 годин до процедури НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ: вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки; використовувати препарати для розсмоктування. За 3-4 години також НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬ: жувати гумку, цукерки; чистити зуби, полоскати горло або рот; їсти чи пити; курити. Львівська обласна державна адміністрація закликає мешканців області дотримуватися карантинних обмежень та дбати про власне здоров'я. Нагадаємо, за попередню добу в області провели 1132 дослідження на коронавірус, з них - 337 позитивних. За увесь час COVID-19 підтверджено у 68224 осіб. Померло 1996 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 56692 осіб. Христина Дмитрик
Менше ніж 10% інфікованих гепатитами знають про свою хворобу
30 листопада 2020
За даними Центру громадського здоров’я, за 9 місяців на Львівщині виявлено 54 гострих випадків гепатиту В, 29 – гострих гепатитів С, 313 хронічних гепатиту С та 50 випадків хронічного гепатиту В. Про це розповів завідувач 7-го відділення інфекційної лікарні Володимир Кальчук В Україні інфіковані є майже 1млн 300 тисяч гепатитом В, 87 тисяч гепатитом С. Смертність від гепатитів перевищує смертність від туберкульозу та СНІДу. «Кожного року помирають від гепатитів та викликаних ними онкологічних ускладнень 1 млн 400 тисяч людей. Тому ми не повинні забувати про інші інфекційні захворювання, навіть на тлі пандемії ковіду. За статистикою про своє захворювання знає 6 – 9% інфікованих. Медикаменти для лікування є», - наголосив Володимир Кальчук. На початку року в Україні було виділено 29 тисяч комплектів на лікування гепатиту С. Область отримала в достатній кількості такі комплекти. При виявленні інфікування кожен мешканець області отримує адекватне лікування. «Усі препарати, якими лікують від гепатиту, дієві. Людина має бути свідома, що треба дбати про своє здоров’я і вчасно обстежуватись, аби діагностувати захворювання на ранньому етапі. З тих пацієнтів які ми, виявили, переважна більшість лікувалась амбулаторно», - акцентував Володимир Кальчук. Україна приєдналась минулого року до глобальної стратегії із ліквідації гепатиту. У межах стратегії рівень виявлення гепатитів має становити 90%, 90% інфікованих повинні знати про свій статус, також планують довести рівень виліковування до 90%. Прес-служба ОДА
До уваги випускників: у ЗНО 2021 року внесли кілька змін
25 листопада 2020
У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. Для отримання документа про повну загальну середню освіту треба обрати 4 предмети. І ці предмети є чітко визначені. Українська мова, математика – обов’язкові, третій предмет на вибір – історія України чи іноземна мова, і четвертий – на вибір учасника із того переліку з 11 предметів, які пропонує український центр оцінювання якості освіти. «Що обирати – вирішує кожен індивідуально, адже кожен знає, що саме потрібно для вступу. В умовах прийому прописано обов’язковими три предмети, які визначили у Міністерстві освіти і науки. Відповідно до умов прийому, кожен заклад вищої освіти повинен прийняти свої правила прийому і в цих правилах визначити, які предмети потрібні на ту чи іншу спеціальність», - розповіла Лариса Середяк. Ще одна особливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року: вперше окремим предметом винесли українську мову. Учасники можуть обрати «українську мову» або «українську мову і літературу». Це різні предмети цього року. Окрім того, математика у 2021 році вперше є обов’язковою для випускників шкіл для отримання атестату. «Випускники шкіл, студенти училищ та коледжів повинні знати про новий формат ЗНО, який на них очікує. У січні почнеться реєстрація на пробне тестування, а з лютого – на основне. Формат реєстрації - такий, як минулого року: через заклади освіти формують списки і надсилають у центр оцінювання якості освіти. Формат проведення тестувань ми прораховуємо зараз у різних варіантах. Все залежить від епідситуації та кількості хворих. Але точно можна сказати одне – ЗНО буде обов’язковим для вступу», - зазначила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. У 2021 році дійсними для вступу у вищі навчальні заклади будуть сертифікати за 2018, 2019, 2020 та 2021 роки. Як і торік, всі завдання, за замовленням учасників, буде перекладено на шість мов: польську, російську, угорську, молдавську, кримськотатарську та румунську. Прес-служба ОДА
28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами
28 липня 2020
Цей день відзначається щороку 28 липня, об'єднуючи світ в межах однієї теми - підвищення обізнаності про вірусні гепатити. ВООЗ цьогоріч робить акцент на профілактику гепатиту В серед матерів та новонароджених. Про це інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. Вірусний гепатит – запалення печінки, яке спричиняє цілий ряд проблем зі здоров’ям. Наслідком гепатиту може стати навіть рак печінки. Існує п’ять основних штамів вірусу гепатиту - A, B, C, D та E. Разом гепатит B і C є найпоширенішою причиною смерті. Щорічно втрачається 1,4 мільйона життів. Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця (пожовтіння шкіри та склери очей), темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Однак, при гепатиті В і, особливо, С можливий тривалий безсимптомний перебіг захворювання. В середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький. «Цієї хвороби не варто боятись, а лише знати шляхи передачі та вживати запобіжних заходів. Зокрема, це захищений статевий контакт, індивідуальні леза для гоління, набори для манікюру тощо. Пройдіть тест та в разі встановлення діагнозу зверніться до лікаря», - радить експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Наталія Тімко.
У Львові безкоштовно тестували на вірусний гепатит С
24 липня 2020
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, сьогодні, 24 липня 2020 року, на території Львівської обласної клінічної лікарні (біля приймального відділення) працівники Благодійного Фонду Салюс у мобільній амбулаторії провели тестування на гепатит С для медичних працівників та відвідувачів ЛОКЛ. Захід організовано Львівським обласним центром громадського здоров'я, БФ "Салюс" та Львівською обласною клінічною лікарнею за підтримки департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації, Центру громадського здоров’я України, Альянсу громадського здоров'я Alliance for Public Health. «Сьогодні ми проводили безкоштовне тестування на гепатит С. Процедура займає дуже мало часу. Результат відомий вже за 15 хв. Потрібно обстежуватись для вчасного лікування. Особи, які отримали позитивний результат, будуть скеровані до відповідних закладів охорони здоров’я для додаткового обстеження та лікування. Загалом обстеження пройшли 104 особи», - зазначила керівник проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед уразливих груп» Оксана Грушинська. «Проблема вірусних гепатитів стосується кожного, тому такі заходи є вкрай важливими. Є змога абсолютно безкоштовно пройти тестування на гепатит С, отримати кваліфіковану консультацію лікарів, ознайомитись з інформаційними матеріалами. Основне завдання – підвищити рівень обізнаності населення щодо шляхів передачі, можливості тестування та лікування. Не нехтуйте своїм здоров’ям – пройдіть тестування та живіть повноцінним життям», - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. За словами директора Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яни Служинської, гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатити B і C є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця, темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Це захворювання може передаватись через маніпуляції, пов'язані з контактом із кров'ю, через незахищені статеві контакти, при народженні від матері до дитини, через використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків: «Ми такі акції проводимо не вперше і плануємо надалі проводити. Адже це серйозна проблема, яка потребує вчасного виявлення та подальшого лікування». Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитами надзвичайно важливо привернути увагу громадськості до цієї проблеми. "Вірусні гепатити в наш час є недооцінені як захворювання, адже багато пацієнтів живуть з цією недугою, не знаючи свого статусу, і виявляють його випадково. На сьогоднішній день при правильному лікуванні вірусні гепатити виліковуються повністю. Закликаю всіх людей, які мали ризиковану поведінку або мають підозру на гепатит, пройти швидкий безпечний та безкоштовний тест і дізнатися свій статус", - зазначила лікар-інфекціоніст Львівського обласного центру громадського здоров’я Марта Васильєв.
У Львові безкоштовно тестували на вірусний гепатит С
24 липня 2020
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, сьогодні, 24 липня 2020 року, на території Львівської обласної клінічної лікарні (біля приймального відділення) працівники Благодійного Фонду Салюс у мобільній амбулаторії провели тестування на гепатит С для медичних працівників та відвідувачів ЛОКЛ. Захід організовано Львівським обласним центром громадського здоров'я, БФ "Салюс" та Львівською обласною клінічною лікарнею за підтримки департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації, Центру громадського здоров’я України, Альянсу громадського здоров'я Alliance for Public Health. «Сьогодні ми проводили безкоштовне тестування на гепатит С. Процедура займає дуже мало часу. Результат відомий вже за 15 хв. Потрібно обстежуватись для вчасного лікування. Особи, які отримали позитивний результат, будуть скеровані до відповідних закладів охорони здоров’я для додаткового обстеження та лікування. Загалом обстеження пройшли 104 особи», - зазначила керівник проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед уразливих груп» Оксана Грушинська. «Проблема вірусних гепатитів стосується кожного, тому такі заходи є вкрай важливими. Є змога абсолютно безкоштовно пройти тестування на гепатит С, отримати кваліфіковану консультацію лікарів, ознайомитись з інформаційними матеріалами. Основне завдання – підвищити рівень обізнаності населення щодо шляхів передачі, можливості тестування та лікування. Не нехтуйте своїм здоров’ям – пройдіть тестування та живіть повноцінним життям», - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. За словами директора Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яни Служинської, гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатити B і C є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця, темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Це захворювання може передаватись через маніпуляції, пов'язані з контактом із кров'ю, через незахищені статеві контакти, при народженні від матері до дитини, через використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків: «Ми такі акції проводимо не вперше і плануємо надалі проводити. Адже це серйозна проблема, яка потребує вчасного виявлення та подальшого лікування». Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитами надзвичайно важливо привернути увагу громадськості до цієї проблеми. "Вірусні гепатити в наш час є недооцінені як захворювання, адже багато пацієнтів живуть з цією недугою, не знаючи свого статусу, і виявляють його випадково. На сьогоднішній день при правильному лікуванні вірусні гепатити виліковуються повністю. Закликаю всіх людей, які мали ризиковану поведінку або мають підозру на гепатит, пройти швидкий безпечний та безкоштовний тест і дізнатися свій статус", - зазначила лікар-інфекціоніст Львівського обласного центру громадського здоров’я Марта Васильєв.
На Львівщині 17 осіб отримали по 200 балів на ЗНО
22 липня 2020
Основна сесія ЗНО успішно завершилась. Організацію сесії в особливих умовах забезпечили медики, освітяни, правоохоронці тощо. «Ми спільно з усіма змогли успішно провести основну сесію з дотриманням усіх заходів безпеки. Атестати для випускників уже є в департаменті освіти, і сьогодні відділи освіти їх отримають. Випускники зможуть отримати їх уже найближчим часом. Це важливо з огляду на те, що незабаром розпочнеться вступна кампанія. Окрім того, приємно відзначити, що Львівщина має ким пишатись, адже 17 осіб отримали по 200 балів, серед них 10 із математики і 7 з фізики. До слова, такі бали отримали учні не лише Львова, а й області, зокрема Щирецької ОТГ, Дрогобича тощо», - розповів директор депаратменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. В умовах карантину усі служби спрацювали досконало, що дозволило якісно провести основну сесію. «Найскладнішим було для нас відсутність пробного тестування, як для дітей так і для вчителів. Діти не мали можливості побути в реальних умовах проведення ЗНО, а вчителі не змогли попрацювати в аудиторіях і не допустити тих помилок, які були на основній сесії. У кожному пункті тестування чергували по 2 медика. Тільки у Львівські області брало участь понад 14 тис педпрацівників у пунктах тестування», - розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. За її словами кількість тих, які запізнилися чи були недопущені через температуру значно менше, ніж торік. Меншою була і явка. «Впродовж минулих років явка була на рівні 91-97 %, цього року середній показник явки 75%. Переважно на тестування прийшли діти, які цього року потребують продовження навчання та вступу у ВНЗ», - акцентувала Лариса Середяк. Зараз іще триває обробка матеріалів у Центрі оцінювання якості освіти. Але вже 24 липня починається додаткова сесія ЗНО. Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії ЗНО, проводиться додаткова сесія. Таким учасникам протягом 5 днів з урахуванням дня проведення тестування необхідно подати до регіонального центру заяву щодо участі у додатковій сесії, копію сертифіката ЗНО-2020 та документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії.
На Львівщині запрацювала ще одна лабораторія на виявлення коронавірусу
20 липня 2020
На виконання рішення обласної комісії ТЕБ і НС, у Львові запрацювала ще одна лабораторія. Львівська ОДА спільно із Держпродспоживслужбою, Лабораторним центром та Лікарнею швидкої допомоги упродовж трьох тижнів напрацьовували механізми для можливості запуску роботи ще однієї лабораторії для проведення ПЛР-тестування. Роботу лабораторного підрозділу КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова" розгорнули на базі потужностей Львівської регіональної державної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Фахівці, які працюватимуть у підрозділі, пройшли відповідне навчання. Наразі лабораторія працює у тестовому режимі. Після погодження Головного державного санітарного лікаря на використання реагентів, фахівці підрозділу зможуть проводити до трьохсот досліджень на добу.