Мешканців Львівщини закликають обстежитись на вірусні гепатити С та В

2 серпня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Два основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту – В і С – є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

Шляхами передачі гепатиту B є незахищені статеві контакти, небезпечні медичні та інші маніпуляції, які мають контакт з кров'ю, використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків, а також при народженні від матері до дитини. Вакцинація є найефективнішим методом запобігання інфікуванню вірусним гепатитом B.

Вірус гепатиту C передається при контакті з інфікованою кров'ю чи біологічними рідинами інфікованої людини. Вакцини проти гепатиту C не існує.

Обидва віруси можуть спричинити як гостру, так і хронічну інфекцію. Окрім того, у значної кількості осіб із хронічною інфекцією розвивається цироз або рак печінки.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталії Іванченко, за 2021 рік у Львівській області зафіксовано 24 випадки гострого гепатиту B та 22 – гострого гепатиту С. Щодо ситуації з хронічною формою інфекції, то з початку року зареєстровано 28 випадків хронічного гепатиту В та 103 – хронічного гепатиту С.

Гепатити не є вироком, якщо вчасно виявити та розпочати лікування. Так, завдяки терапії, яка триває від 12 до 24 тижнів, одужання від вірусного гепатиту С сягає 95 %. Вірусний гепатит В вимагає постійного лікування, однак, якщо розпочати терапію вчасно, прогресування хвороби можна стримати й запобігти розвиткові ураження печінки.

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА закликає пройти обстеження на вірусні гепатити й дізнатися свій статус. Це може врятувати ваше життя!

Ключові слова:

гепатит

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook