На Львівщині створять національний природний парк "Королівські Бескиди"

30 листопада 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Відповідний Указ підписав сьогодні, 30 листопада, Президент України Володимир Зеленський. Згідно з документом, на Львівщині створять національний природний парк "Коровіські Бескиди", площею 8 тисяч 691 гектар.

Документ спрямований на збереження, відтворення, ефективне використання природних комплексів Українських Карпат, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.

Національний природний парк, площею 8 тисяч 997 гектарів, розташований на Старосамбірщині. Його природні комплекси та об’єкти мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Львівщині.

"Це дуже важливе рішення. Створення парку забезпечить підтримання екологічного балансу у верхів’ї басейну Дністра, зниження негативного антропогенного впливу на довкілля, поліпшення його стану, збереження цінних природних комплексів, червонокнижних видів тварин та рослин. Окрім того, сприятиме розвитку туризму на Львівщині", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Передбачається, що землі комунальної власності, які перебували у КП "Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство "Галсільліс", а саме: 8 тисяч 691 гектар вилучаються і надаються у користування Національного парку, ще - 306 га не вилучаються у землекористувача, але також входитимуть до його території.

Кабінет Міністрів України має забезпечити затвердження у шестимісячний строк Положення про національний природний парк "Королівські Бескиди.

Крім того, Уряд повинен передбачати у проекті закону про державний бюджет України на 2021-й і наступні роки кошти, необхідні для функціонування національного природного парку "Королівські Бескиди".

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook