Уряд затвердив Порядок проведення звірки відомостей щодо держреєстрації земельних ділянок

2 грудня 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Уряд затвердив Порядок проведення звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру (надалі - ДЗК) щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок.

 Про це повідомили в Міністерстві юстиції України.

Зміни, внесені Законом України від 5 грудня 2019 року №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» у сферах земельних відносин та державної реєстрації, передбачають ефективні механізми взаємодії інформаційних систем Державного реєстру прав та Держземкадастру, що дозволяють державним реєстраторам у режимі реального часу отримувати відомості з ДЗК про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року, а органам, що здійснюють ведення ДЗК – відповідно інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права на земельні ділянки, їх обтяження.

«Разом з цим, у попередній період мали місце випадки реєстрації речових прав на земельні ділянки, відомості про які відсутні в ДЗК. Зважаючи на те, що держава визнає дійсність вже зареєстрованого речового права та задля захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень, необхідно провести звірку відомостей вказаних автоматизованих систем та оприлюднити її результати», – зазначив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

Так, Порядок передбачає, що адміністратор ДЗК протягом місяця проводить перевірку наявності відомостей про державну реєстрацію земельних ділянок в ДЗК відповідно до переліку земельних ділянок, відомості про які містяться в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

За результатами такої перевірки на основі зазначеного переліку земельних ділянок адміністратор Кадастру забезпечує формування та передачу технічному адміністратору Реєстру нерухомості переліку земельних ділянок, відомості про державну реєстрацію яких відсутні в ДЗК, в електронній формі.

Технічний адміністратор Реєстру нерухомості не пізніше 5 днів з дня отримання переліку земельних ділянок, відомості про реєстрацію яких відсутні в ДЗК, забезпечує його розміщення на офіційному веб-сайті Мінюсту для вільного доступу.

«Затвердження даного Порядку дійсно є вагомим кроком для запобігання рейдерському захопленню землі та забезпечення належного захист прав усіх власників земельних ділянок. Окрім цього, звертаємо увагу на важливості, зокрема, проведення державної реєстрації земельної ділянки, адже в подальшому це значно спростить процедуру переоформлення земельної ділянки, що зекономить час для повноцінного розпорядження землею. Адже при вчиненні будь-яких правочинів щодо земельних ділянок (продаж, дарування, передача в оренду, кредит під заставу земельної ділянки тощо) є обов’язковим попередня держреєстрація з присвоєнням кадастрового номера. Як бонус, після здійснення держреєстрації, при майбутньому переоформленні, здійсненні правочинів щодо земельної ділянки, достатньо буде лише юридичних документів при зміні власника», - зазначила т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко.

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook