До уваги автомобільних пасажирських перевізників!
Управління транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації оголошує про результати конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути), що відбувся 19 листопада 2020 року.
Наказ 58 від 18.11.2020 Про недопущення перевізників-претендентів
Новини за темою
Оголошено список переможців-перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах
14 квітня 2022
Управління транспорту та зв’язку Львівської обласної військової адміністрації оголошує результати конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути), що відбувся 5 квітня. Відповідно до оголошення конкурсу з 2 грудня по 28 грудня 2021 року (включно) тривав прийом документів від перевізників-претендентів. Документи для участі в конкурсі подали 24 перевізники. Подано 61 комплектів-документів. (Конверт № 1 та конверт № 2). Нагадуємо, що Львівською обласною державною адміністрацією в газеті «Львівська Пошта» від 01.12.2021 № 49 (2370) було оголошено конкурс на 73 об’єктів, з них 22 об’єкти – це приміські маршрути, 51 об’єкт – це міжміські маршрути або окремі графіки міжміських маршрутів. З протоколом засідання можна ознайомитися тут. Наказ про недопущення перевізників-претендентів до участі в конкурсі. Наказ про визначення переможців-перевізників. Конкурс проводиться відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081 (із змінами та доповненнями).
Міністерство інфраструктури спрощує правила видачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення
5 квітня 2022
З огляду на закриття транзиту територією білорусі та росії, а також збільшення кількості вантажних перевезень вантажів автомобільним транспортом, з 4 квітня 2022 року знято або підкориговано низку обмежень, зокрема: збільшено термін дій електронної заявки на отримання дозволів з 7 до 10 днів; збільшено до 5 дозволів усіх видів Республіки Польща на один транспортний засіб з квітня по травень; збільшено до 2-х дозволів усіх видів Чеської республіки на один місяць на транспортний засіб з повною масою до 10 т; до моменту прийняття рішення Румунію щодо транзитного проїзду її територією без дозволів було прийнято рішення оформлювати дозволи ОЧЕС тим автомобільним перевізникам, які виконують перевезення до Грузії, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану на транспортні засоби екологічного стандарту Євро-3 та вище; знято обмеження для поїздок територією Сербії (до перевезень допущено ТЗ, вага яких менш ніж 10 т). Окрім того, з самого початку війни Міністерство інфраструктури веде системні переговори з країнами партнерами щодо скасування дозвільної системи на період воєнного стану. Станом на 4 квітня нам вдалось домовитись про скасування двосторонніх та транзитних дозволів на перевезення територією семи країн Європейського Союзу, зокрема з Болгарії, Угорщини, Італії, Данії, Латвії, Естонії, Литви а також територією Грузії та Туреччини. Згоду на транзитні перевезення без дозволів надала і Словаччина. Також налагоджений механізм бездозвільного проїзду усім гуманітарним вантажам з Молдовою, Румунією, Словенією, Австрією, Чехією, Польщею, Німеччиною, Нідерландами та Литвою.
В області перевіряють перевізників щодо дотримання цінової політики проїзду
4 квітня 2022
Упродовж березня робоча група, до складу якої входять представники Львівської ОВА та правоохоронних органів, перевірила близько 50 транспортних засобів, що курсують за міжнародними маршрутами. Перевізникам наголосили на відповідальності у випадку підвищення цін. Водночас, під час перевірки встановили, що вартість перевезень Львів-Варшава та Львів-Краків не перевищує 800-1000 грн, що практично відповідає цінам довоєнного часу. «Ми бачимо, що внутрішньо переміщені особи, які прибувають на Львівщину евакуаційними потягами, вибирають різні способи подальшої логістики: 25 % перетинають кордони ЄС міжнародними евакуаційними потягами, 35 % переїжджають евакуаційними автобусами до міжнародних піших пунктів пропуску, а десь 40 % обирають комфортний та водночас платний спосіб переїзду до локацій на території ЄС. Щоденно зі Львова відправляється біля 40 регулярних рейсів до Польщі, Чехії та Німеччини, а також десь така ж кількість додаткових рейсів. Ми розуміємо, що є попит на міжнародні автобусні перевезення, а також, що бізнес має працювати та сплачувати податки. Однак застерігаємо недобросовісних перевізників від необґрунтованого підвищення вартості проїзду, адже ваші дії не залишаться непомітними і щодо вас будуть вжиті відповідні заходи», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. Як зазначив начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький, за дорученням голови Львівської ОВА такі перевірки будуть проводити регулярно.
Правоохоронці нададуть правову оцінку перевізникам, які завищували вартість для перевезень переселенців
21 березня 2022
На адресу Львівської обласної військової адміністрації надійшов лист Львівського міського голови стосовно недобросовісних перевізників, які здійснюють перевезення внутрішньо переміщених осіб до Республіки Польща або до міжнародних контрольно-пропускних пунктів Львівської області за необґрунтовано завищеними тарифами. Йдеться про таких перевізників як ТзОВ «Голден Плюс Транс», ТзОВ «Люкс-Рейзен», ТзОВ «ТрансТемпо», ПКП «Денисівка-Авто», ТзОВ «Автокомбінат-1», ПП «Модультранс». «У відповідь на лист міського голови ми скерували звернення в правоохоронні органи – Бюро економічної безпеки, а також в Укртрансбезпеку. Сподіваюсь, що правоохороні нададуть належну правову оцінку перевізникам, які завищували вартість для перевезень переселенців. Наголошую, не допустимо наживатись на чужій біді, зараз ми навпаки маємо об’єднуватись і допомагати», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко. Нагадаємо, люди, які прибувають до Львова і мають намір їхати за кордон, можуть скористатись безкоштовним евакуаційним потягом у Перемишль та Хелм, а також у Чоп на Закарпатті (з подальшим перетином кордонів з ЄС). Також від Головного залізничного вокзалу та усіх інших станцій Львівщини курсують евакуаційні автобуси до пунктів пропуску.
Графік приміських автобусів та залізничного транспорту в області змінили: перевізники допомагають армії
11 березня 2022
У зв’язку з частковим залученням транспортних засобів задля допомоги військовим та довезення евакуйованих громадян кількість приміських та міжміських автобусів зменшили. Окрім того, скасували обідній рейс електричок. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу керівник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький. “Приміські та міжміські автобусні маршрути, а також залізничні перевезення курсують зі зміненим графіком. Прошу мешканців із розумінням поставитись до цього, адже перевізники залучені до допомоги нашій армії та внутрішньо переміщеним особам. Поруч від Головного вокзалу є приміський залізничний вокзал з якого курсують електрички в напрямках: Трускавця, Східниці, Сколе, Сянок, Стрия, Самбора, Мостиськ. Окрім цього, з приміського вокзалу здійснюються відправлення автобусів в напрямку на Городок, Дрогобич та Пустомити”, - зазначив Степан Рудницький. У разі необхідності уточнення інформації щодо графіку руху окремих автобусних маршрутів або поїздів просять звертатися за контактним номером телефону Управління транспорту та зв’язку (096)2328058. З детальною інформацією про розклад поїздів можна ознайомитись за посиланням : https://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/578470/ або з інформаційного табло та будь-якої каси, які є на території приміського вокзалу.
В області визначають переможця конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті
27 січня 2022
Сьогодні відбулося засідання обласного конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, що не виходять за межі території області. Відповідно до регламенту проведення конкурсу, в присутності перевізників-претендентів та членів конкурсного комітету були відкриті конверти з позначкою № 2, в яких міститься інформація про те, на який об'єкт конкурсу подає документи перевізник-претендент, після чого в засіданні було оголошено перерву. Голова обласного конкурсного комітету Юрій Бучко зазначив, що дату та час проведення наступного засідання комітету, на якому будуть прийняті рішення щодо результатів конкурсу, додатково повідомлять. Нагадуємо, що Львівська обласна державна адміністрація оголосила конкурс з 73 об’єктів для перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути). З них : 22 об’єкти конкурсу – це приміські маршрути; 51 об’єкт конкурсу – це міжміські маршрути або окремі графіки міжміських маршрутів. Документи для участі в конкурсі подали 24 перевізники. Подано 61 комплект документів (Конверт № 1 та конверт № 2).
Правила поїздок між регіонами: які документи потрібні пасажирам
6 грудня 2021
З 21 жовтня діють нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Стосуються вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Норми не застосовуються до міських та внутрішньообласних перевезень. Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки пасажирам потрібно буде мати один із вказаних документів: оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації; іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення; Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря; негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз; оформлений на порталі “Дія” COVID-сертифікат на підставі одужання (чинний 105 днів з моменту встановлення діагнозу). Відповідальність за наявність відповідного документу на автобусних маршрутах несе пасажир, у залізничному та авіатранспорті – перевізник. Перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Норма про наявність документу про щеплення або негативного тесту не стосується неповнолітніх. Не поширюються нові правила на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів в них не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї. Таким чином, з 21 жовтня для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті можна використовувати або документ про щеплення проти COVID-19, негативний результат тестування на COVID-19 або сертифікат про одужання.
На Львівщині визначать перевізників для обслуговування приміських і міжміських автобусних маршрутів
2 грудня 2021
Львівська обласна державна адміністрація оголосила конкурс з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути). Інформують в управлінні транспорту та зв’язку Львівської ОДА. Відповідне оголошення опубліковане у газеті «Львівська Пошта» від 01.12.2021 № 49 (2370). Конкурс запланували провести 27 січня 2022 року. Прийом документів від перевізників-претендентів триває до 28 грудня 2021 року включно. На конкурсі розглянуть 73 об’єкти. Оголошення про проведення конкурсу у додатку 1 та 2.
З 22 листопада в області невакциновані особи не зможуть користуватись приміським транспортом: рішення ТЕБ і НС
11 листопада 2021
Львівщина, як і багато інших областей України, продовжує перебувати в червоній епідеміологічній зоні. Це пов’язано з поширенням коронавірусної інфекції на території регіону. Про запровадження нових карантинних обмежень говорили сьогодні, 11 листопада, на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС. За рішенням членів комісії, з 22 листопада на території Львівської області заборонять здійснювати перевезення пасажирів (окрім осіб, які не досягли 18 років) автомобільним та залізничним транспортом у внутрішньообласному сполученні, якщо у них немає при собі таких документів: Негативний результат тесту на COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2), зроблений не пізніше, ніж за 72 години до дня поїздки; Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації вакциною, яка дозволена Всесвітньою організацією охорони здоров’я; Міжнародний, внутрішній чи іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію першою дозою вакцини (жовтий сертифікат) чи другою дозою (зелений сертифікат); Свідоцтво, яке підтверджує, що людина одужала від зазначеної хвороби. Отримати документи можна за допомогою мобільного додатка Портал «Дія». Обмеження не поширюються на: 1. перевезення легковими автомобілями. Кількість пасажирів не має перевищувати 5 осіб (разом з водієм), без урахування дітей віком до 14 років; 2. службові та/або орендовані транспортні засоби (ТЗ) підприємств, закладів та установ в межах кількості місць для сидіння і лише за маршрутом руху, про які проінформували органи Національної поліції не менш ніж за 2 дні; 3. пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них вказаних вище документів. Перевізник при перевезенні автомобільним транспортом має поінформувати пасажирів про запровадження нових карантинних обмежень, а при перевезенні залізничним транспортом – перевіряти наявність у пасажирів наявність визначених документів. «В області продовжуємо спостерігати складну епідеміологічну ситуацію, яка найближчим часом не матиме покращення. Збільшується показник госпіталізації хворих на ковід. Зайнятість ліжок такими пацієнтами складає більше 60%. Львівщина потребує запровадження нових карантинних обмежень з огляду на ці негативні показники», - доповіла Наталія Тімко-Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. За іншим важливим рішенням комісії ТЕБ і НС, регіональні постачальники електроенергії зобов’язані не допустити відключення закладів охорони здоров’я області від електропостачання. Особливо це стосується медзакладів, які мають відділення (палати) інтенсивної або реанімаційної допомоги, а також допомагають пацієнтам з COVID-19. Отже, контроль за виконанням рішення (в частині перевезень) належить ГУ Нацполіції в області, Управлінню патрульної поліції у Львівській області департаменту патрульної поліції України, Західному управлінню Укртрансбезпеки, управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА. Також голови райдержадміністрацій, міських, селищних та сільських територіальних громад мають забезпечити неухильне дотримання цих карантинних обмежень. Ілона Орнат
Ухвалено зміни щодо міжрегіональних перевезень автомобільним транспортом
25 жовтня 2021
Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів. Про це інформує Міністерство охорони здоров'я. Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня. Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. Стосуються правили як і регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї. Водночас, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник. Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх. Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень. Нагадаємо, що з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів: оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації; іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення; Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря; негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.
У ЛОДА обговорили умови впровадженням е-квитка
20 жовтня 2021
Сьогодні, 20 жовтня, за участі потенційних інвесторів, перевізників та представників територіальних громад відбулось нарада (з долученням онлайн-учасників) щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) у приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування Львівської області. Технології АСООП більш відомі як е-квиток. «Вже не перший рік на Львівщині ведеться робота щодо запровадження е-квитка на транспорті. Львівська облдержадміністрація, як замовник перевезень на обласних маршрутах, розробила відповідний регуляторний акт. В межах ХХ ювілейного міжнародного економічного форуму у місті Львові відбулось його крос-секторальне обговорення. За підсумками, в багатьох інвесторів виникли пропозиції щодо доповнення, корегування пунктів положення про умови проведення конкурсу з відбору інвестора (оператора) для впровадження АСООП, а також порядку функціонування та вимоги до е-квитка. Зацікавленим сторонам надіслали ключові питання щодо е-квитка і власне сьогодні важливо напрацювати конкретні пропозиції, щоб мати чітке розуміння, в якому напрямку ми рухаємся», – зазначив заступник голови ЛОДА Юрій Бучко. Під час обговорення, потенційних інвесторів цікавило як буде проходити фіксалізація проїзду, як відбуватиметься рух коштів за оплату проїзду, оплата проїзду пільговиків, робота АСООП в режимі «offline», видрук квитків тощо. Перевізники підтримали доцільність впровадження е-квитка, однак висловлювали застереження щодо збереження можливості оплати готівкою, а також сподівання щодо врегулювання питання відшкодування проїзду пільговиків . Представники територіальних громад звернули увагу на те, що не кожна громада може відшкодувати перевізникам пільговий проїзд, а також на доцільності контролю сплати проїзду в транспортних засобах. На питання присутніх відповідав начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький, а також його заступник Роман Жук. За підсумками наради, учасники погодились, що необхідно здійснювати наступні кроки щодо АСООП, а всі питання, що виникають вирішувати вже на кожному конкретному етапі впровадження проєкту.
Водіїв громадського транспорту перевірятимуть на дотримання протиепідемічних заходів безпеки
30 вересня 2021
З 21 вересня на території Львівської області рішенням обласної комісії встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу. Перевізникам наголошують на дотриманні заходів безпеки під час перевезень пасажирів в період карантину. З середини жовтня проводитимуть перевірки водіїв транспортних засобів. «Підприємства у галузі перевезень пасажирів зобов’язані дотримуватись вимог головного санітарного лікаря, зокрема проводити ранковий скринінг працівникам та не допускати до роботи тих, у кого температура 37 0 і вище. Також у водіїв та пасажирів повинні бути наявні засоби індивідуального захисту. Категорично заборонено перевозити пасажирів без масок. Після кожного рейсу здійснювати вологе прибирання транспортних засобів, використовуючи засоби з антибактеріальною дією”, - зазначив начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА Степан Рудницький. Також він повідомив, що минулого тижня, рівень вакцинації у колективах, які здійснюють транспортні перевезення становив 23 % і закликав працівників активніше долучатись до вакцинальної кампанії, аби вберегти себе та не наражати на небезпеку інших. Окрім того, Степан Рудницький акцентував, що по п’ятницях у приміщенні АС-2, що на вулиці Липинського працює пункт вакцинації. Начальник управління Патрульної поліції у Львівській області Роман Пилипенко наголосив, що за недотримання протиепідемічних заходів перевізниками та пасажирами передбачена адміністративна відповідальність. «Якщо водій проігнорував вимоги в період дії карантину, той його мають право притягнути до адміністративної відповідальності. Штраф від 17 до 34 тисячі гривень. Також, якщо пассажир у салоні траспорту перебуває без маски, не реагує на водія і його вину доведуть, його теж можуть притягнути до адмінвідповідальності. Сума штрафу від 510 гривень», - додав Роман Пилипенко.