На Львівщині організували дискусію щодо протидії торгівлі людьми
Сьогодні, 27 листопада ГО «Ла Страда – Україна» організувано відкриту дискусію «Встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та забезпечення правової допомоги особам, що постраждала від торгівлі людьми».
У модерованій дискусії спікерами виступили Катерина Черепаха, Легенька Марина - ГО « Ла Страда – Україна», Ігор Микитин – директор Львівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Володимир Лис – начальник служби у справах дітей облдержадміністрації, Любов Максимович та Олена Кальбус – ГО «Жіночі перспективи» та інші.
Захід проведено в межах реалізації проекту «Адвокація покращення державного реагування та політики протидії торгівлі людьми» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.
Новини за темою
На Львівщині ініціювали розробку комплексної профілактичної програми щодо протидії торгівлі людьми
28 жовтня 2021
Львівський державний університет внутрішніх справ, департамент міграційної поліції Національної поліції України та департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації уклали договір про співпрацю щодо протидії торгівлі людьми. Основна мета цього документу - підготовка комплексної профілактичної програми міжвідомчої взаємодії підрозділів Національної поліції, науковців, освітян, соціальних працівників та громадськості щодо подолання ризиків та небезпек потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а також протидії цьому явищу. У департаменті соцзахисту населення наголошують, що ця програма буде спрямована на підвищення рівня професійної підготовки поліцейських міграційної поліції та їх взаємодії з іншими суб'єктами протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції. Важливим напрямком співпраці є розширення доступу потерпілих від цього виду протиправних діянь до правової допомоги з урахуванням їхніх інтересів та отриманих психологічних травм. Крім цього, передбачено запровадження ефективної превентивної політики щодо ідентифікації, підтвердження статусу та захисту потерпілих і жертв таких кримінальних правопорушень, а також створення для них безпечного життєвого середовища. Т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в напрямі протидії торгівлі людьми, адже департамент є координуючим органом у даній сфері у Львівській області. Відтак, департамент соціального захисту населення надаватиме консультаційну та інформаційну допомогу щодо вищезазначених питань та братиме участь в освітніх та науково-практичних заходах.
Жінок Львівщини навчали правилам створення власного бізнесу
27 жовтня 2021
«Жінки можуть» - під такою назвою для жінок області організували захід, присвячений питанням створення власного бізнесу. Тренінг організувала ГО «Осоння» за фінансової підтримки департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації. Учасницям розповіли, як правильно і для чого писати бізнес план, рекламувати власний бренд, як навчитись розподіляти час між роботою і відпочинком. Кожна з жінок пішла з навчання з власно зробленою мандалою зі спецій - ресурсний майстер-клас від організаторів заходу. Крім того, учасниці обговорили питання жіночого лідерства, стилю в діловому житті, навчилися складати резюме та дізналися про правила поводження на інтерв’ю. Важливо, що захід згуртував жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або опинилися в складних життєвих обставинах, тобто тих, хто готовий вчитися, розвиватися, отримувати новий досвід, брати відповідальність за себе та своїх дітей та змінювати своє життя в цілому. «Переконана, що такі тренінги - дуже корисні та необхідні, вони спонукають жінок діяти і розвиватися. Крім того, на таких зустрічах жінки мають можливість отримати одна від одної певний досвід,мотивацію», - зазначила начальник управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту населення департаменту соціального захисту населення Уляна Дорош.
“Модернізація чинних та будівництво нових пунктів пропуску є одним з пріоритетних напрямів для області”, - Юрій Бучко
16 вересня 2021
На цьому сьогодні наголосив під час дискусії, присвяченій розбудові прикордонної інфраструктури, в межах XX Міжнародного економічного форуму заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко. “Понад 200 км українсько-польського кордону проходять на межі Львівської області. На сьогодні максимальна пропускна спроможність – до 4 тисяч транспортних засобів в добу. Амбітні плани для області – будівництво на території Львівщини п’ять нових пунктів пропуску: Варяж-Усьмеж, Белз-Будинін, Мшанець-Бандрув, Лопушанка-Міхновець та Боберка-Смольник. Сьогодні до них будуємо під’їзні дороги. Найшвидший після реалізації нового пункту пропуску Нижанковичі–Мальховичі, буде Лопушанка-Міхновець. На сьогодні відремонтували 6 кілометрів дороги Турка–Лопушанка і виготовлено техніко-економічне обґрунтування на будівництво пункту”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. За його словами, щодо чинних пунктів пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне». На їх облаштування в межах польського кредиту Україна отримала позику в розмірі майже 25 млн євро. “Зокрема, за ці кошти запланували збудувати піший перехід у «Раві-Руській», в «Шегинях» - провести реконструкцію інфраструктури чинного пункту пропуску, а в «Краківці», окрім оновлення інфраструктури, передбачене будівництво ділянки для легкового автотранспорту та автобусів.Завершити роботи по пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне» плануємо до кінця 2022 року, інші два пункти пропуску – 2023 року. З державного бюджету теж передбачені кошти на ці пункти пропуску. Наше завдання консолідувати зусилля щодо пришвидшення робіт на цих пунктах пропуску. Львівська ОДА і надалі готова сприяти в реалізації цих інфраструктурних проєктів”, - додав Юрій Бучко.
Сьогодні - Всесвітній день протидії торгівлі людьми: який захист пропонує держава
30 липня 2021
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних ще 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми. Також цей день має на меті привернути увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років. Дохідність цієї індустрії у світі середньорічно перевищує 150 млрд доларів США (за даними Міжнародної організації праці). Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки. Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право отримати відповідний статус, що дає їй змогу на одноразову матеріальну допомогу, а також повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги. Станом на сьогодні вже 40 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 27 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 23 випадки – трудова; 11 – сексуальна; 2 – продаж дитини; 4 – втягнення осіб у злочинну діяльність. Довідково: Згідно з приміткою до ст. 149 ККУ під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо. Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь структурного підрозділу з питань соцзахисту населення, а також телефонуйте за вказаними телефонами: 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів; 112 - гаряча лінія Львівської області; (032) 255 47 96 - відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА. Поради щодо безпечного працевлаштування, історії постраждалих осіб та корисні контакти можна знайти у соціальних мережах: Facebook - @work.safe.ua; Instagram - @work_safe_ua
Подорожі на велосипедах через кордон: перспективи велоруху між Україною та ЄС обговорили в межах дискусії
2 Червня 2021
Аналітичний центр «Європа без бар’єрів» організував онлайн-дискусію «Велосипедний рух між Україною та ЄС: проблеми перетину кордону та доступності інфраструктури». До участі запросили представників асоціацій велосипедистів, туристичних організацій, незалежних експертів, представників місцевих адміністрацій. Від Львівської ОДА долучився до дискусії заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський, який наголосив, що розвиток шляхів активного туризму для обласної державної адміністрації є у досить великому пріоритеті. «На цей рік запланували ознакувати частину велосипедного шляху №490, що веде до кордону з Польщею на митних перетинах Рава-Руська та Гребенне. Проєкт «РОВЕЛОВЕ РОЗТОЧЧЯ» – РАЗОМ ПОПРИ КОРДОНИ – реалізується за фінансової підтримки ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна. Загальна протяжність шляху 160 км по території Львівської області і 187 км по території польського прикордоння, - поділився управлінець. – І, власне, по цьому шляху ми вирішили ознакувати частину від Високого Замку, адже звідси розпочинається Розточчя, до рекреаційного осередка – ведмежого притулку Домажир». Тарас Лозинський також додав, що це буде хорошим кейсом на майбутнє, тому що, якщо успішно реалізується цей проєкт, можна буде у подальшому говорити про створення велосипедного коридору на згаданих митних перетинах, для того щоб велосипедисти могли безперешкодно перетинати кордон між Україною та Польщею. Під час зустрічі обговорювали нормативні аспекти при перетині кордону з ЄС; ділилися досвідом велосипедних поїздок у прикордонні і через кордони; йшлося також про велосипедну інфраструктуру та туризм у прикордонних з ЄС регіонах і у сусідніх країнах. Зокрема , Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії. Павло Кравчук, комунікаційний менеджер аналітичного центру «Європа без бар’єрів» та модератор двогодинної дискусії на завершення зауважив, що було б добре, якби на основі обговорення згодом з’явилась петиція, спрямована на те, щоб підняти на рівні центральних органів виконавчої влади необхідність врегулювати питання перетину кордону з велосипедом. Тому що цей бар’єр буде відвертати величезну кількість потенційних мандрівників. Захід підготовлено у рамках проєкту «Посилення діалогу з питань управління кордонами між громадськістю та органами влади», який здійснюється за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Висловлені під час заходу думки не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
На Львівщині відзначили День жінок в науці
11 лютого 2021
Сьогодні відзначають Міжнародний день жінок і дівчаток в науці. За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% наукових працівників у світі – жінки. В Україні статистика доволі непогана: 46% жінок-науковиць. В Інституті народознавства Національної академії наук нині за визначні досягнення в розвитку української науки, вирішення актуальних наукових проблем, підготовку й виховання наукових кадрів і з нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці подякою департаменту освіти і науки Львівської ОДА нагородили двох кандидаток філологічних наук. «Львівщина не стоїть осторонь гендерних питань, в тому числі у науці. У 2020 серед лауреатів обласної премії для працівників наукових установ та закладів вищої освіти жінок 37% (153 премії). Серед лауреатів премій обласної державної адміністрації та обласної ради для студентів 58% дівчат (161 премій)», - зауважила начальник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. Українки гучно зарекомендували себе в молекулярній біофізиці, психології, наноматеріалознавстві та комп’ютерній інженерії, у тому числі і за кордоном. До рейтингу Топ-2%, який складають аналітики Стенфордського університету і видавництва Elsevier та SciTech Strategies, увійшли вісім учених зі Львівщини. Троє із них – жінки-науковці із «Львівської політехніки». Проект оцінює весь науковий результат дослідників за наукометричними показниками, беручи до уваги індекс Гірша (показник впливовості науковців), кількість цитат або позицію у списку авторів (перший чи останній автор) тощо.
Трудова експлуатація: найбільше потерпають чоловіки
26 січня 2021
За даними Міністерства соціальної політики, в Україні статус особи, яка постраждала внаслідок торгівлі людьми в 2020 році, встановлено 134 особам. Це явище є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. На жаль, пандемія та карантинні обмеження лише «посприяли» збільшенню кількості наших співгромадян, які опинились в ситуації торгівлі людьми та експлуатації. Роботу в цьому напрямку по Львівській області в межах компетенції здійснює департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. Так, за інформацією департаменту, минулого року 8 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Всі особи - чоловіки. Загалом, станом на 01.01.2021, за поданням обласної державної адміністрації Міністерством соціальної політики України статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, надано 39 громадянам Львівської області. З них: 10 - жінки, 26 - чоловіки, 3 - діти ( 2 дівчинки, 1 хлопець). За формою експлуатації: 22 - трудова, 11 - сексуальна, 2 - продаж дитини, 4 - втягнення у злочинну діяльність. «Сьогодні торгівля людьми перестала сприйматися виключно у контексті сексуальної експлуатації жінок. Щороку виявлено все більше жертв саме трудової експлуатації. При цьому, як бачимо у статистиці, серед постраждалих переважають чоловіки», - зазначає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата, яка станом на сьогодні становить 3 прожиткових мінімуми (для працездатних осіб - 6 810 грн.). У департаменті нагадують, консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: (032) 295-50-60; на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 (з мобільних телефонів); гарячу лінію Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.
Для представників 15-ти центрів зайнятості організували навчання щодо безпечної міграції та працевлаштування
10 грудня 2020
Для представників 15-ти місцевих центрів зайнятості провели навчання із підвищення рівня обізнаності вразливих груп населення області щодо безпечної міграції та працевлаштування. Навчання відбулось в межах проєкту «Інформування населення щодо безпечної міграції закордон», який реалізує благодійний фонд «Карітас СДЄ УГКЦ» за підтримки департаменту соціального захисту населення. Учасники проєкту мали змогу ознайомитись із такими поняттями, як: «торгівля людьми», «жертва», «потерпілий», «примусова праця» тощо. Обговорили усі ключові аспекти, які сприяють виявленню потерпілих. Дізнались правила безпечної міграції. Тренери наголосили, що торгівля людьми – це злочин, і ця проблема потребує розголосу. Лише завдяки комплексному підходу можна попередити це явище та зміцнити захист прав потерпілих. Важливо було надати учасникам тренінгу розуміння проблеми та загальні тенденції, а також розвіяти основні стереотипи та надати базову інформацію щодо визначення торгівлі людьми, її форм та ознак. Здобуті знання стануть основою для проведення подальших заходів у Центрах зайнятості та роботи з безробітніми з метою протидії торгівлі людьми та незаконній трудовій міграції. Зазначимо, проєкт «Інформування населення щодо безпечної міграції закордон» благодійного фонду «Карітас СДЄ УГКЦ» є одним з переможців конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми, розроблених інститутами громадянського суспільства та благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.
У Львові міжнародні експерти та науковці напрацьовували сучасні механізми протидії торгівлі людьми
4 грудня 2020
У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні механізми протидії торгівлі людьми». У роботі конференції взяли участь експерти ОБСЄ, науковці закладів вищої освіти, наукових установ, працівники правоохоронних і правозахисних органів, громадських організацій. «Ми активно розвиваємо національну систему та беремо участь у міжнародній співпраці з питань протидії торгівлі людьми. Довготривалий збройний конфлікт, який триває на території нашої держави, поширеність шахрайських схем, вербування, пандемія, фінансова скрута, яка існує внаслідок усіх цих чинників, – усе це є робить громадян України вразливими та призводять до того, що більша кількість людей стає жертвами торгівлі людьми», - наголосила під час вітального слова Ольга Ревук, заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції. Заступник міністра також розповіла про пріоритети Мінсоцполітики у напрямку протидії торгівлі людьми. Це, зокрема, удосконалення законодавства; посилення потенціалу відповідальних фахівців; покращення якості та доступності послуг для постраждалих осіб тощо. Учасники конференції обговорили низку актуальних питань у галузі протидії торгівлі людьми. Зокрема, кримінально-правові засоби протидії трудовій експлуатації; особливості розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми; міжнародний досвід протидії торгівлі людьми; використання новітніх технологій та інтерактивних навчальних методик при підготовці майбутніх галузевих фахівців, а також спільно напрацювали механізми взаємодії. «Ми повинні пам’ятати про те, що це людські долі. Кожна людина має право на особисту безпеку та повагу. Покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є важливим завданням. Не все робиться одномоментно, переконаний, що тільки системна робота дасть очікуваний результат. Тому запорукою прогресу у цій сфері є об’єднання зусиль державних інституцій, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади на місцях, правоохоронців, міжнародних громадських об’єднань. Сподіваюсь, ми спільно напрацюємо методи боротьби із торгівлею людьми, які будуть дієвими на сьогодні», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. Захід відбувся в рамках проекту «Підтримка Міністерства внутрішніх справ України у боротьбі із домашнім насильством, торгівлею людьми й кіберзлочинністю в Україні» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні спільно з Львівським державним університетом внутрішніх справ. Нагадаємо, станом на сьогодні вже 39 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 26 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 22 – трудова, 11 – сексуальна, 2 – продаж дитини, 4 – втягнення у злочинну діяльність. У 2020 році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми вже встановлено 8 особам (8 чоловіків). 5 випадків – трудова експлуатація, 3 – трудова експлуатація.
У межах акції «16 днів проти насильства» жінок вчитимуть вести власний бізнес
30 листопада 2020
У межах акції «16 днів проти насильства» відбудеться захід «Від жінки для жінки або жінки можуть». Його спікерами стануть жінки - засновниці власної справи, мами в декреті, працюючі жінки, з різними долями, в тому числі, які в минулому постраждали від домашнього насильства. Під час тренінгу учасниці дізнаються про можливості працевлаштування або заснування власної справи навіть під час пандемії, поділяться власним досвідом успіху та своїми знаннями з наступних тем: 1. Розбудова власної кар’єри. Жіноче лідерство. 2. Пошук роботи та самопрезентація: написання резюме (теорія) 3. Пошук роботи та самопрезентація: написання резюме (практика). Первинне інтерв’ю 4. Як просувати сторінку в соціальних мережах 5. Мода в нашому діловому житті та само презентація через стиль 6. Ресурси та баланс: секрети самореалізації жінки 7. Поради юриста: як правильно почати свій бізнес 8. Урок фінансової грамотності: як написати бізнес-план Організатори – благодійна організація «Фонд Горіховий Дім» разом з громадською організацією «Осоння» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації організовують До безкоштовної участі у заході запрошують дівчат та жінок з Львівської області. У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість учасників заходу обмежена. Інформація та реєстрація за телефоном: +38 067 322 5865/+38 050 027 4922 Початок заходу 3 грудня о 10.00 год. у Гостьовому Домі «Дон Боско» (м.Львів, вул.Кривчицька дорога, 19).
Торгівля людьми: найбільше від трудової експлуатації потерпають чоловіки
10 листопада 2020
Пандемія та карантинні обмеження призвели до повної або часткової втрати роботи певної частини наших громадян, які досі були забезпечені роботою в Україні чи працювали за кордоном. Після закінчення карантину та відкриття кордонів українці, які втратили роботу, будуть намагатися знайти її, в тому числі за межами України, тож зловмисники можуть скористатися нагодою та вразливим становищем наших громадян, щоб залучити їх до торгівлі людьми. Тому, обласна державна адміністрація як регіональний координатор у сфері протидії торгівлі людьми вважає за необхідне посилити заходи безпеки із недопущення потрапляння осіб у ситуацію торгівлі людьми, застосовуючи при цьому максимально можливі методи інформування громадян шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи із особами, зокрема, які повернулися з-за кордону. Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо. За інформацією департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, станом на сьогодні вже 36 осіб з області отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 23 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 19 – трудова, 11 – сексуальна, 2 – продаж дитини, 4 – втягнення у злочинну діяльність. «Існує такий міф у суспільстві, що у рабство потрапляють лише жінки задля сексуальної експлуатації. Як бачимо, статистика говорить про інше. Більшість постраждалих – чоловіки, які піддавались трудовій експлуатації. І не обов'язково їхати за кордон, адже 21 випадок з 36 – це експлуатація людей в Україні. І ця загроза існує для всіх вікових категорій», - пояснює директор департаменту Наталія Кузяк. Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод. Тож, якщо Ви потрапили у ситуацію, коли: 1. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи; 2. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей; 3. Вас примушували відробляти неіснуючі борги; 4. Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що Ви стали жертвою торгівлі людьми. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата, яка станом на сьогодні становить 3 прожиткових мінімуми (для працездатних осіб - 6 354 грн.). Для отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, особі необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій за місцем проживання чи перебування (контакти за посиланням) або до департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 (каб. № 112), та за телефоном: (032)255-47-96. Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також звернувшись до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: (032) 295-50-60; на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 (з мобільних телефонів). Допомога безоплатна і конфіденційна. Марта Кудляк
Кожен постраждалий має право на допомогу: у Львові напрацювали ініціативи для формування держполітики щодо протидії торгівлі людьми
5 листопада 2020
Контрабанда людей з метою сексуальної та трудової експлуатації є серйозною проблемою в Україні. При цьому кількість розкриття таких злочинів та покарання винних залишається на низькому рівні. Для того, аби окреслити актуальні питання протидії торгівлі людьми, зокрема в умовах поширення пандемії COVID-19, а також напрацювати шляхи їх вирішення, у Львові відбувся захід «Протидія торгівлі людьми: питання, які потребують адвокації». Його ініціювала громадська правозахисна організація «Ла Страда – Україна». До обговорення долучились суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Львівській області, зокрема представники департаменту соціального захисту населення, служби у справах дітей облдержадміністрації, Львівського обласного центру соціальних служб, Львівського обласного центру зайнятості, Львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУ НП у Львівській області, ГО «Центр «Жіночі перспективи», БФ «Карітас СДЄ УГКЦ» та Львівського державного університету внутрішніх справ. «Тема протидії торгівлі людьми сьогодні є дуже актуальною. З одного боку, зменшився міграційний потік за кордон в умовах пандемії COVID-19, а з іншого, ми чітко розуміємо, що як тільки карантинні заходи послаблять і будуть відкриті кордони, мешканці нашої прикордонної області скористаються нагодою виїхати на роботу за кордон - у легальний спосіб чи не зовсім. Багато людей в часі карантину залишились без роботи, тож вони розглядатимуть будь-які можливості працевлаштування в Україні і не тільки, якщо це, з огляду на їх інформацію, приноситиме їм якийсь фінансовий ресурс», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк. Напрацьовані результати та рекомендації будуть узагальнені ГО «Ла Страда – Україна» та стануть важливими для формування державної політики у сфері протидії торгівлі людьми. Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. Станом на сьогодні вже 36 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 23 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 19 – трудова, 11 – сексуальна, 2 – продаж дитини, 4 – втягнення у злочинну діяльність. Серед постраждалих 10 учасників АТО/ООС, 6 ВПО, 7 осіб отримали інвалідність внаслідок ситуації торгівлі людьми. У 2020 році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено 5 особам (5 чоловіків). Ще 3 пакети документів на розгляді Мінсоцполітики. Кожен постраждалий має право на допомогу. Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації або департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, а також телефонуйте за вказаними телефонами: 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів; 112 - гаряча лінія Львівської області; (032) 255 47 96 - відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА. Також для пошуку контактної інформації про суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Львівській області, пропонуємо скористатись дорожньою мапою щодо отримання допомоги в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми, за посиланням. Мапу створено на замовлення ГО «Центр «Жіночі перспективи» в рамках Програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми. Марта Кудляк