«Це буквально зігріває моє серце», - голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас про реалізацію проєкту на Львівщині

4 грудня 2020р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Фондом енергоефективності схвалено 18 заявок від ОСББ області на впровадження енергоощадних заходів, очікується впровадження заходів на загальну суму більше 111 млн грн за рахунок кредитних коштів. Заявки подані із Львова, Новояворівська, Нового Роздолу та Дрогобича. Завдяки впровадженню енергоефективних заходів економія становитиме 6 мільйонів гривень на рік.

Про це сьогодні під час огляду уже модернізованих будинків розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Богдан Кейван.

«В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Зараз є можливість працювати над модернізацією будинків, досягати економії. Львівська облдержадміністрація спільно із обласною радою прийняли Програму енергозбереження для населення Львівщини, якою передбачено механізм відшкодування відсоткової ставки у розмірі облікової ставки НБУ протягом першого року кредитування. Це дозволить полегшити фінансове навантаження на мешканців ОСББ», - акцентував Богдан Кейван.

Під час огляду двох модернізованих будинків – на вулиці Пулюя, 9 та Антонича, 32 – керівник управляючої компанії  Галина Джулай розповіла про процес тепломодернізації панельних споруд та наголосила на важливості ініціативи з боку мешканців.

«Наприкінці минулого грудня ми замовили енергоаудит, який показав нам де і що ми повинні змінити у будинках. Перш за все це утеплення фасаду, встановлення індивідуального теплового пункту, балансорегулювання по стояках, утеплення труб, теплопостачання гарячої води і встановлення енергозберігаючих вікон у місцях загального користування та дверних блоків. Ці всі заходи ми успішно запровадили.  По завершенню опалювального сезону будемо мати результати економії, очікуємо до 60% економії у будинках», - зазначила Галина Джулай.

За її словами, заходи з енергоефективності продовжать термін експлуатації будинків до 20 років. Окрім того, мешканці менше платитимуть за тепло.

«Я розмовляв із власниками квартир про те, щоб будинок модернізувати, адже дім старий – з 1970-их років. Теплопостачання квартир було розбалансоване, в когось було холодно, в когось занадто спекотно, протяги і таке інше. Мешканці доволі охоче погодились на такий крок, у будинку мешкає переважно молодь, тому рішення було прийнято майже одноголосно. Після відшкодувань та отримання гранту для мешканців залишиться покрити трохи менше 1 мільйона гривень позики, яку ми взяли у банка-патнера. Квартира середньої квадратури 60 метрів повинна буде внести 11 тисяч гривень», - поділився досвідом Голова ОСББ «Дбайлива оселя»  на Пулюя, 9 Олександр Тимошенко.

Управляюча компанія подала заявку до фонду енергоефективності на верифікацію та  очікують грант від фонду в розмірі 70%. Цей проект - спільні зусилля Європейського Союзу, Німеччини та уряду України. Європейський Союз надав Aонду енергоефективності 100 млн євро.

«Я дуже радий бути сьогодні у Львові і мати нагоду бачити як реалізовують ці проекти. Це буквально зігріває моє серце. Ці будинки стали теплішими і красивішими. Дуже радий бачити результати цього проекту, і я радий бачити з яким ентузіазмом люди займаються його впровадженням», - поділився враженнями під час огляду будинків Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

«Гадаю це хороший приклад для інших ОСББ, які мають сумніви щодо участі у подібних проектах. Переконана, що показники енергоефективності доведуть багатьом, що варто модернізувати старі будинки», - наголосила директор державної установи «Фонд енергоефективності» Юлія Головатюк-Унгуряну.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook