Туристичний похід в гори взимку: що потрібно знати

7 грудня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Збираючись взимку у похід вгори - підготуйтесь. Мандрівка у цю пору дещо відрізняється за своєю специфікою. Що потрібно знати, аби тріп був безпечним - розповідаємо далі.

«Цьогорічний зимовий відпочинковий сезон в Карпатах особливо вирізняється важливістю безпеки, - акцентує заступник начальника управління туризму і курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський. – Аби не допустити зараження COVID-19. З цієї причини як самі туристи, так і заклади прийому – готелі, мотелі, сільські садиби, підвищили рівень вимог. Тепер там має панувати ідеальна чистота, масковий режим і максимальне обмеження контактів з іншими людьми. Також говоримо і про обов’язкову реєстрацію в ДСНС та гірських рятувальників, теплі одяг і взуття, додаткове туристичне екіпірування. Загалом протягом липня-жовтня ми проаналізували туристичні запити й побачили, що протягом усієї зими у гірській частині Львівщини буде велика кількість туристів. А при великому скупченні людей питання безпеки важко переоцінити – воно найважливіше».

Взимку найбільшою небезпекою для мандрівника є переохолодження організму, а також відмерзання кінцівок. Наявність снігу в горах сильно ускладнює пересування, а також створює імовірність сходження снігових лавин. Тому зимові походи вимагають більш ретельної підготовки та використання спеціального спорядження: 

 • зимовий килимок,
 • зимовий спальник,
 • намет,
 • система для приготування їжі,
 • термос,
 • хімічна грілка,
 • снігоступи або скітур лижі,
 • рейнкавер,
 • трекінгові палиці,
 • окуляри від сонця,
 • налобний ліхтарик,
 • портативний зарядний пристрій,
 • GPS навігатор або мобільний телефон з оффлайн картами.

Важливо в гори ходити групами, в яких є досвідчені туристи та інструктори. В залежності від виду і тривалості маршруту необхідно мати і теплий одяг. Беріть у гори вологонепроникні черевики, теплий, волого- та вітронепроникний одяг. Рекомендують брати термобілизну, фліс, куртку і штани (лижні, мембранні), рукавиці, шапку, мультифункціональну пов’язку, трекінгові шкарпетки. Обов’язкова річ в зисових горах – бахіли. Саме вони захистять вас від потрапляння снігу в черевики.

Ще один важливий пункт - аптечка з еластичним бинтом. 

У випадку поганої погоди та заметілі слід відмовитись від походу. Також не слід йти у похід при темряві чи тумані.

Щоб забезпечити відповідну терморегуляцію організму, пересування в горах взимку вимагає робити постійні зупинки на 5-15 хв. Якщо не робити такі зупинки, то організм може спітніти, а потім легко переохолодитись. На підйомах слід сповільнювати швидкість руху та постійно звертати увагу на стан найслабших учасників походу.

У випадку поганої погоди та заметілі слід відмовитись від походу. Слідкувати необхідно не лише слідкувати за погодою, але й сніголавинною ситуацією. Найпростіше це зробити на сайті Українського Гідрометцентру. 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на важливості реєстрації мандрівок. У разі необхідності це допоможе оперативно надати допомогу постраждалим. Зареєструвати мандрівку на триторії Львівської області можна на сайті ДСНС за посиланням. 

Нагадаємо, що 1 грудня цього року в селищі Славське, Сколівського району, що на Львівщині, на горі «Погар» заблукали двоє туристів. До місця виклику негайно виїхали рятувальники. На щастя, їх вдалося швидко віднайти.

Христина Дмитрик

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook