Що ми знаємо про ковід: тезисно від медиків

8 грудня 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

На початку березня цього року в Україні лабораторно підтвердили перший випадок інфікування коронавірусом Covid-19. А вже 20 березня такий випадок зафіксували у Львові.

Про те, як змінилось розуміння захворювання та способів захисту від ковіду у тезах  керівника Львівського обласного лабораторного центру Наталії Іванченко.

Найчастіше COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом. При чханні, кашлі або розмові

Якщо на початку ми думали, що ризик передачі є більший через рукостискання, поверхні, то тепер ми розуміємо, що це буквально поодинокі випадки. Найбільший ризик передачі інфекції – це краплинний шлях, коли людина без маски розмовляє, співає, чхає, просто говорить. Тоді вірус виділяється, потрапляє на слизові оболонки очей, носа чи ротоглотки іншої людини.  Якщо ця відстань є не більшою, аніж 1,5 метра, у такому випадку людина інфікується найбільше.

Інкубаційний період триває від 5 до 7 днів

Інкубаційний період – проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів інфекційного захворювання. Інша назва – прихований період хвороби. Людина вже заражена, але хвороба себе ще не проявила. Тривалість інкубаційного періоду залежить від стану імунітету зараженого організму, від заражаючої дози бактерій, вірусів або інших інфекційних агентів, що потрапили в організм, і від їх патогенності й вірулентності, тобто здатності окремих штамів патогенних видів мікроорганізмів спричинити хворобу.

Інкубаційний період, тобто період від потрапляння збудника до появи перших клінічних ознак, при коронавірусі найчастіше становить 5-7 діб.

За 2 дні до появи клінічних симптомів, людина вже є носієм вірусу

Людина починає бути заразною для навколишніх ще за два дні до появи клінічних симптомів. І це найгірше, бо людина вважає себе здоровою, ходить, зустрічається з людьми й таким чином інфікує всіх навколо.

Причиною розповсюдження вірусу часто є недотримання людьми елементарних засобів профілактики  

Не всі люди готові дотримуватись заходів профілактики й таким чином вірус розповсюджується в суспільстві

Коронавірус вражає не лише легені

Ми дізналися про те, що вірус дуже вражає легеневу тканину, зрештою всі органи та системи.

Хронічні недуги збільшують можливість летальності

Чим більше людина має хронічних недуг, тим більший відсоток серед таких людей летальності. Збільшується і відсоток госпіталізованих.

Захворіти та померти від вірусу може людина і без хронічних хвороб

Люди, які нібито не мають жодної хронічної хвороби, можуть захворіти і їх життя може обірвати коронавірус.

Боятися потрібно всім, і варто прислухатися до всіх наявних на сьогодні порад.

Як себе вберегти?

Ми дійсно дуже багато нового дізнались про цей вірус і фактично дізнаємось щодня. Поради змінюються відповідно до того, наскільки розвивається наука, знаходять інші способи профілактики. Поки очікуємо на вакцину, дотримуємося соціальної дистанції, носимо маски, часто миємо руки.

 

Юлія Савостейко 

Ключові слова:

коронавірус

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook