«Теплі кредити»: наступного року домогосподарства зможуть отримати відшкодування за розумні лічильники електроенергії
10 грудня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
У 2021 році домогосподарства зможуть отримати 35% відшкодування за «теплим кредитом» на розумні лічильники електроенергії, електроакумулятори та зарядки для електрокарів. Про це поінформували у Держенергоефективності.
«Розуміючи, наскільки важливо підтримати населення в питаннях енергоефективності та зменшенні платіжок, Держенергоефективності спільно з Міненерго ініціювали продовження програми на наступний рік», - поінформували у відомстві.
Відтак, окрім утеплення та заміни газових котлів на твердопаливні, що передбачено програмою «Теплі кредити», фізичні особи-мешканці приватних будинків матимуть право залучати кредити на придбання електроакумулюючих систем, обладнання для заряджання електрокарів та інтелектуальних лічильників електричної енергії.
За умовами програми власники індивідуальних будинків зможуть залучити «теплі кредити» в одному з 4-х банків та отримати компенсацію у розмірі:
· 20 % - на твердопаливні котли;
· 35 % - на енергоефективні заходи.
«Взяти участь у програмі «теплих кредитів» дуже легко та просто. Абсолютно виключені будь-які контакти з чиновниками, мінімізовано бюрократію. Відшкодування становить до 2 місяців. Додаткову підтримку надає місцева влада. Саме через це програма стала дуже популярною і щороку попит на неї у рази перевищує пропозицію», - зазначили у Держенергоефективності.
Популярність програми підтверджують і у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.
Як розповіли у департаменті Львівська область є однією з регіонів-лідерів за кількістю кредитів, залученими фізичними особами на впровадження енергоефективних заходів.
Так за 6 років майже 25 тисяч родин в області скористалися «теплими кредитами» на придбання енергоефективних матеріалів та котлів, залучивши понад 583 млн гривень.
«Такі показники зумовлені успішною реалізацією обласної, а також низки міських та районних програм співфінансування «теплих» кредитів»,- зазначив керівник департаменту Богдан Кейван.
Зазначимо, що у 2020 році в обласному бюджеті на реалізацію Програми енергозбереження для населення було передбачено 11 млн гривень, а її механізм, яким передбачається відшкодування частини відсоткової ставки та тіла кредиту на впровадження енергоефективних заходів, заплановано продовжити на 2021-2023 роки.
«Дуже добре, що програма розширює свої можливості, адже це підтримка населення та ще один крок до енергоефективності. Вчергове закликаємо мешканців Львівщини користуватись можливостями обласних та державних програм»,- додав Богдан Кейван.
Юлія Савостейко
Ключові слова:
теплі кредити