До уваги мешканців області - Уряд відновив дію державної програми «теплих кредитів»
Уряд відновив дію програми «Теплих кредитів», державні банки – Ощадбанк, Укргазбанк поновили кредитування для фізичних осіб. На ці цілі з державного бюджету виділили 400 млн гривень. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.
Відтак мешканці Львівської області мають можливість скористатися державною програмою відшкодування тіла кредиту для того, щоб зробити своє помешкання не тільки комфортним для проживання, але і енергоефективним.
Відшкодування здійснюється у розмірі:
- 20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів);
- 35 % – для утеплення індивідуального житла.
Кредити надають на утеплення житла, заміну вікон, встановлення вузлів обліку, модернізацію освітлення тощо.
Водночас нагадаємо, що окрім загальнодержавної та обласної Програми, жителі Львівщини можуть скористатись районними програмами, які передбачають відшкодування частини відсоткової ставки чи тіла кредиту.
«Закликаємо користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання та ощадно використовувати енергоресурси в своїх домівках», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Володимир Лялька.
Для отримання більш детальної інформації щодо отримання «теплих кредитів» необхідно звертатись в кредитно-фінансові установи, що є учасниками Програми.
Новини за темою
Мешканці області можуть отримати «теплі кредити» на обладнання для заряджання електромобілів
22 квітня 2021
Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА запрошує мешканців області долучатись до Урядової програми «теплих кредитів». Так, цьогоріч у власників приватних домогосподарств є нагода отримати «теплий кредит» на обладнання для заряджання електричних транспортних засобів і компенсацію 35% суми кредиту з держбюджету. За даними IRS Group, станом на 1 квітня в Україні нараховується понад 27 тисяч електромобілів. Хоча ще кілька років тому на кінець 2017 року їх кількість складала лише приблизно 5 тисяч. Зокрема, у Львівській області на початок квітня зареєстровано 3627 електромобілів і гібридів, у той час, як на кінець 2017 року було зареєстровано 320 одиниць такого транспорту. Відтак, цей ринок, потребує належної електрозарядної інфраструктури. «Даний вид транспорту є екологічним і відповідно безпечним для навколишнього середовища, адже при роботі електромобіля мінімізується негативний вплив на природу, зменшуються викиди шкідливих речовин у повітря, що сприяє поліпшенню його якості у міських умовах. Використання електромобілів стає модним трендом, тому попит на даний вид транспорту поступово збільшується і в Україні», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Богдан Кейван. Додатково про «теплі кредити» можна дізнатись за посиланням.
Близько 800 родин скористалися «теплими кредитами» у перші дні роботи програми в поточному році
9 квітня 2021
У перший тиждень роботи програми «теплих кредитів» у цьому році нею вже скористалися 797 сімей. Вони отримали майже 33 млн грн кредитів на енергоефективні заходи, а саме: 32,4 млн грн – на енергоефективні матеріали та обладнання для заходів в індивідуальних будинках; ще 0,5 млн грн – на встановлення твердопаливних котлів, що дозволить зменшити споживання газу. «Ощадбанк» та «Укргазбанк» розпочали видачу населенню «теплих кредитів», частину яких відшкодує держава, а саме: 35% – на енергоефективні заходи у приватних будинках; 20% – на твердопаливні котли. Також у 2021 році розширено заходи програми, зокрема, на встановлення: електроакумулюючих систем (систем накопичення енергії); електрозарядок для електромобілів; інтелектуальних лічильників електричної енергії. Жителі Львівської області мають унікальну можливість одночасно скористатись державною програмою «теплих кредитів», обласною Програмою енергозбереження, а також місцевими програмами підвищення енергоефективності. Зазначимо, що в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів мешканці області отримують відшкодування 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. Довідково: З питань участі у державній програмі «теплих кредитів» звертайтеся до Call-центру Держенергоефективності: +38 050-606-77-19, +38 098-487-50-14, energoefect@saee.gov.ua, а також до «Укргазбанку» та «Ощадбанку».
Розпочала роботу урядова програма «Теплих кредитів»
25 березня 2021
Ощадбанк та Укргазбанк розпочинають видачу населенню «теплих кредитів», частину яких відшкодує держава, а саме: 35 % – на енергоефективні заходи у приватних будинках; 20 % – на твердопаливні котли. Також у 2021 році розширено заходи програми, зокрема, на встановлення: електроакумулюючих систем (систем накопичення енергії); електрозарядок для електромобілів; інтелектуальних лічильників електричної енергії. «Жителі Львівської області мають унікальну можливість одночасно скористатись державною програмою «теплих кредитів», обласною Програмою енергозбереження, а також місцевими програмами підвищення енергоефективності», – директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації Богдан Кейван. Зазначимо, що жителі області за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів отримують відшкодування 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. Щороку спостерігається високий попит на програму вже впродовж перших місяців її роботи, рекомендуємо усім охочим звертатися до банків-операторів для отримання фінансування на енергоощадні заходи. Довідково: З питань участі у державній програмі «теплих кредитів» звертайтеся до Call-центру Держенергоефективності: +38 050-606-77-19, +38 098-487-50-14, energoefect@saee.gov.ua, а також до Укргазбанку та Ощадбанку.
За Програмою підвищення енергоефективності мешканцям області відшкодували понад 2,8 млн гривень
25 березня 2021
Цього тижня мешканцям області в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки з обласного бюджету профінансовано понад 2,8 млн грн на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження. Суть Програми полягає в тому, що жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. У 2021 році в обласному бюджеті на реалізацію цієї частини Програми передбачено 11 млн гривень. Відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження здійснюється з урахуванням індексу податкоспроможності територій (територіальних громад), що визначається станом на 1 січня кожного року, відповідно до вимог бюджетного законодавства, у таких обсягах: - для жителів територій з індексом фінансової спроможності до 0,65 включно – 15% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності від 0,65 до 0,80 включно – 10% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності від 0,81 до 1,00 – 5% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності більше 1,00 – 0% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи); - учасникам АТО (ООС) на сході України та членам сімей загиблих осіб в антитерористичній операції на сході України, багатодітним сім’ям – 15% річних відсоткової ставки. Операторами Програми на сьогодні є: ВАТ АКБ «Львів» ВАТ «Ощадбанк» АБ «Укргазбанк» КС«Анісія» КС «Вигода» КС «Самопоміч» КС «Довіра» КС «Бойківщина» «Враховуючи те, що споживання природного газу населенням області складає майже 60% від загального споживання в області, підвищення енергоефективності в побутовому секторі є надзвичайно важливим для енергонезалежності держави та скорочення викидів парникових газів. Підвищення ефективності енергоспоживання є також прямим шляхом для покращення добробуту та комфортних умов проживання мешканців області. Програма, шляхом здешевлення кредитних ресурсів, дозволяє більшій кількості мешканців швидше реалізувати заходи з підвищення енергоефективності», – зазначає директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Богдан Кейван.
На підвищення енергоефективності та розвиток відновлювальної енергетики скерували понад 25 млн грн
18 лютого 2021
Рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили «Комплексну програму підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». На її реалізацію у цьому році скерували 25 млн 560 тис грн. Комплексна програма є продовженням програм енергозбереження, які діяли в області починаючи з 2006 року. Вона містить у собі кращі механізми з попередніх програм та розширює сферу свого охоплення. Так, в частині підтримки мешканців області, які впроваджують заходи з підвищення енергоефективності та відновлювані джерела енергії, будуть працювати механізми: - відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами отриманими на впровадження заходів з підвищення енергоефективності; - відшкодування частини тіла кредиту та частини вартості обладнання придбаного за власні кошти для мешканців, які впроваджують відновлювані джерела енергії. Зокрема - мережеві сонячні станції приватних домогосподарств, автономні сонячні станції, малі вітрові генератори, системи акумуляції енергії, теплові помпи різних типів, геліоколектори. Для ОСББ при роботі з програмами підвищення енергоефективності ДУ «Фонд енергоефективності» відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами. З метою підвищення енергоефективності у бюджетній сфері, окрім традиційних заходів з термомодернізації, роботи системи енергомоніторингу та проведення енергетичної сертифікації будівель, програмою передбачається ширше використання відновлюваних джерел енергії у бюджетній сфері та налагодження роботи систем енергетичного менеджменту відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001. Програма передбачає і широку популяризаційну кампанію з енергозбереження, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, метою якої є формування енергоефективного суспільства.
Проблемні питання діяльності шахти «Надія» розглянули в межах наради з Міненергетики
8 лютого 2021
Сьогодні, 8 лютого, під головуванням заступника Міністра енергетики Максима Немчинова відбулась онлайн-нарада щодо проблемних питань діяльності ПрАТ «Шахта «Надія» та початку підготовчих робіт з ліквідації підприємства. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Окрім Міненергетики, серед учасників також – представники Львівської ОДА, Червоноградської ОТГ, народні обранці, керівництво та профспілкові організації шахти. «Львівська облдержадміністрація постійно долучалась до врегулювання проблемних питань ПрАТ «Шахта «Надія» і надалі в межах своєї компетенції всіляко готова сприяти у їх вирішенні на місцевому та державному рівнях», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Так, серед розглянутих питань – заборгованість із заробітної плати перед шахтарями. А також заборгованість шахти за електроенергію. Як зазначили у департаменті, станом на сьогодні заборгованість перед працівниками шахти становить 36, 2 млн грн, а саме підприємство заборгувало за використану електроенергію - 13,6 млн гривень. Для врегулювання цих та інших проблемних питань в межах наради запропонували внести відповідні законодавчі ініціативи, до реалізації яких долучиться депутатський корпус, профільне Міністерство. Також керівництво шахти має погодити з енергопостачальними компаніями графік розтермінування заборгованості підприємства за спожиту електроенергію, та забезпечити його дотримання. Окрім цього, присутні наголосили на необхідності термінового підписання наказу Міненерго України, яким передбачається передача шахти «Надія» на ліквідацію та подальше фінансування її за бюджетною програмою «Заходи з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств». Додамо, що за сприяння ЛОДА у зазначеній програмі для ПрАТ «Шахта «Надія» на 2021 рік передбачено кошти в сумі 107 млн грн.
Наступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії
28 грудня 2020
Наступного року «теплі кредити» розширили на системи накопичення, електрозарядки та розумні лічильники електроенергії. Про це поінформували у Держенергоефективності. «У 2021 році таку затребувану серед населення програму, як «теплі кредити», продовжено для індивідуальних будинків. При цьому, розширено перелік обладнання, на яке можна залучити кредит. Тепер учасники програми можуть отримати відшкодування 35% суми кредиту на встановлення електроакумуляторів, електрозарядок та інтелектуальних лічильників електроенергії», - зазначили у відомстві. Та додали, що взяти участь у програмі «теплих кредитів» дуже легко та просто. Абсолютно виключені будь-які контакти з чиновниками, мінімізовано бюрократію. Відшкодування становить до 2 місяців. Додаткову підтримку надає місцева влада. Саме через це програма стала дуже популярною і щороку попит на неї у рази перевищує пропозицію. Популярність програми підтверджують і у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. «Львівська область є однією з регіонів-лідерів за кількістю кредитів, залученими фізичними особами на впровадження енергоефективних заходів. Так за 6 років майже 25 тисяч родин в області скористалися «теплими кредитами» на придбання енергоефективних матеріалів та котлів, залучивши понад 583 млн гривень», - зазначили в департаменті. Такі показники зумовлені успішною реалізацією обласної, а також низки міських та районних програм співфінансування «теплих» кредитів. Додамо, що у 2020 році в обласному бюджеті на реалізацію Програми енергозбереження для населення було передбачено 11 млн гривень, а її механізм, яким передбачається відшкодування частини відсоткової ставки та тіла кредиту на впровадження енергоефективних заходів, продовжили і на наступний рік. Окрім житлового фонду, підвищення енергоефективності потребує і бюджетний сектор. Як зазначили у Держенергоефективності, в Україні приблизно 100 тисяч будівель бюджетних установ необхідно термомодернізувати. Проводять термомодернізацію і на Львівщині. Зокрема, цьогоріч в області комплексні заходи з енергозбереження здійснюють у 4 бюджетних установах на суму 27 млн грн. Фінансовий ресурс виділяють в межах реалізації Програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2016-2020 роки. Серед закладів – пологовий корпус Львівської обласної клінічної лікарні. В межах проекту реставрували фасад, облаштували гідроізоляцію та утеплення цокольного поверху, утеплили горищне перекриття та провели реконструкцію системи опалення. На його реалізацію цього року було виділено понад 3 млн грн. Завдяки реалізації проекту вдасться зекономити 20% на опаленні лікарні, а зекономлені кошти можна скерувати на закупівлю сучасного медичного обладнання чи іншу мету. Окрім пологового корпусу, комплексні заходи з енергозбереження впроваджують у КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи», Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» та КЗК ЛОР КМЦ «Львівський палац мистецтв». «Сьогодні вкрай важливо ефективно використовувати бюджетні кошти, а заходи, які проводять в межах програми, дозволяють зменшити енергоспоживання установами бюджетної сфери області, відтак зекономити видатки на оплату за спожиті енергоносії. Окрім цього, заходи з енергозбереження – це не лише економічна вигода, а й комфорт мешканців області», - зазначив керівник департаменту Богдан Кейван. Очікувана економія по установах – понад 2,4 млн грн в рік. Юлія Савостейко
«Теплі кредити»: наступного року домогосподарства зможуть отримати відшкодування за розумні лічильники електроенергії
10 грудня 2020
У 2021 році домогосподарства зможуть отримати 35% відшкодування за «теплим кредитом» на розумні лічильники електроенергії, електроакумулятори та зарядки для електрокарів. Про це поінформували у Держенергоефективності. «Розуміючи, наскільки важливо підтримати населення в питаннях енергоефективності та зменшенні платіжок, Держенергоефективності спільно з Міненерго ініціювали продовження програми на наступний рік», - поінформували у відомстві. Відтак, окрім утеплення та заміни газових котлів на твердопаливні, що передбачено програмою «Теплі кредити», фізичні особи-мешканці приватних будинків матимуть право залучати кредити на придбання електроакумулюючих систем, обладнання для заряджання електрокарів та інтелектуальних лічильників електричної енергії. За умовами програми власники індивідуальних будинків зможуть залучити «теплі кредити» в одному з 4-х банків та отримати компенсацію у розмірі: · 20 % - на твердопаливні котли; · 35 % - на енергоефективні заходи. «Взяти участь у програмі «теплих кредитів» дуже легко та просто. Абсолютно виключені будь-які контакти з чиновниками, мінімізовано бюрократію. Відшкодування становить до 2 місяців. Додаткову підтримку надає місцева влада. Саме через це програма стала дуже популярною і щороку попит на неї у рази перевищує пропозицію», - зазначили у Держенергоефективності. Популярність програми підтверджують і у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Як розповіли у департаменті Львівська область є однією з регіонів-лідерів за кількістю кредитів, залученими фізичними особами на впровадження енергоефективних заходів. Так за 6 років майже 25 тисяч родин в області скористалися «теплими кредитами» на придбання енергоефективних матеріалів та котлів, залучивши понад 583 млн гривень. «Такі показники зумовлені успішною реалізацією обласної, а також низки міських та районних програм співфінансування «теплих» кредитів»,- зазначив керівник департаменту Богдан Кейван. Зазначимо, що у 2020 році в обласному бюджеті на реалізацію Програми енергозбереження для населення було передбачено 11 млн гривень, а її механізм, яким передбачається відшкодування частини відсоткової ставки та тіла кредиту на впровадження енергоефективних заходів, заплановано продовжити на 2021-2023 роки. «Дуже добре, що програма розширює свої можливості, адже це підтримка населення та ще один крок до енергоефективності. Вчергове закликаємо мешканців Львівщини користуватись можливостями обласних та державних програм»,- додав Богдан Кейван. Юлія Савостейко
Кабмін продовжив програму «теплих» кредитів ще на рік
1 жовтня 2020
Міненерго ініціювало продовження програми «теплих» кредитів та розширення заходів, для яких передбачено держпідтримку. Кабінет Міністрів прийняв розроблене Міністерством енергетики рішення щодо продовження у 2021 році програми «теплих» кредитів. На наступний рік програма спрямована на надання кредитів для мешканців індивідуальних будинків та передбачає фінансування на суму 150 млн грн. Окрім того, громадяни отримають можливість залучати «теплі кредити» на придбання електроакумулюючих систем (систем накопичення енергії), обладнання для заряджання електротранспорту та інтелектуальних лічильників електроенергії. «За 6 років своєї роботи «теплі» кредити довели свою ефективність. Держава допомагає родинам інвестувати у зазвичай недешеві заходи з енергоефективності, а населення активніше долучається до енергозбереження і в результаті зменшує витрати на комунальні послуги», – зазначила т. в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець. Вона повідомила, що фінансування програми у 2021 році підтримали народні депутати з профільного комітету Верховної Ради. Зазначимо, що за 6 років роботи програми близько 850 тис. родин стали учасниками «теплих кредитів», інвестували в енергоефективні заходи майже 9 млрд грн. При цьому отримано відшкодування з державного бюджету на суму 3,2 млрд грн. За оцінками експертів, енергоощадні заходи дають змогу економити 20-40% на комунальних платіжках.
Понад тисячу СЕС в приватних домогосподарствах: мешканці Львівщини активно використовують джерела відновлюваної енергетики
8 вересня 2020
Активно долучаються до використання відновлюваних джерел енергії мешканці Львівської області. В регіоні вже експлуатуються сонячні та вітрові електричні станції приватних домогосподарств, системи теплопостачання та гарячого водопостачання. Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА на сьогодні в приватних домогосподарствах області працює 1033 СЕС загальною потужністю 22,4 МВт та понад 1500 малих вітрових станцій, геліоколекторів та теплових помп. «Збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі регіону підвищує рівень диверсифікації джерел енергоносіїв, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави», - зазначив директор департаменту Богдан Кейван. В межах реалізації «Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017 – 2020 роки» здійснюється відшкодування мешканцям області частини вартості обладнання, яке є ефективним механізмом стимулювання населення області до підвищення рівня використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії з метою зменшення використання традиційних енергетичних ресурсів. Це в свою чергу зменшує шкідливий вплив на екологію області. В департаменті зазначили, що на сьогодні, вже відшкодовано 150 тис грн 6 мешканцям області. Ще 15 заявок перебуває на розгляді. В межах цієї ж програми діє відшкодування мешканцям 10% тіла кредиту на встановлення сонячних та вітрових електричних станцій приватних домогосподарств (але не більше відповідно 100 та 120 тис грн). На даний час відшкодовано 6 позичальникам 122,3 тис грн. «Закликаємо мешканців активно користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання і відновлювальні джерела енергії та ощадно використовувати енергоресурси в своїх домівках»,- зазначив Богдан Кейван. Додамо, що Держенергоефективності запрезентувало брошуру про вітроустановки як альтернативне джерело електроенергії для домогосподарств. Брошура «Електроенергія з енергії вітру для Вашої родини», розроблена за підтримки ЄС у рамках Проекту ЄС Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики України». «Для нас важливо поінформувати суспільство про різні джерела енергії та обладнання, завдяки яким можна стати енергонезалежним та економити на платіжках. Вітроустановки (ВЕС) – це ще одна можливість самостійно генерувати електроенергію і не залежати від постачальника», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура. За словами Юрія Шафаренка, заступника Голови Держенергоефективності, серед переваг малопотужних вітрогенераторів: - генерація енергії навіть за дуже слабкого вітру – від 3-4 м/с; - енергопостачання впродовж всього року; - можливість використання комбінованої вітрової та сонячної електростанції (за єдиним тарифом); - екологічність виробництва електроенергії; - підтримка стабільного електропостачання за допомогою акумуляторів; - незначний шумовий та електромагнітний вплив завдяки використанню малопотужних установок. При встановленні ВЕС потрібно враховувати рельєф, «вітрове затінення» від будинків та дерев. Для роботи вітроустановки домогосподарства достатньо середньорічної швидкості вітру близько 5 м/с. Детальніше про ВЕС дізнавайтеся у брошурі, а саме: види вітроустановок; процедуру встановлення; орієнтовні розрахунки витрат та вигоди; успішні історії. Завантажуйте, читайте та діліться із близькими, рідними та друзями. Довідково Усі 5 брошур та відеоролик у рамках кампанії «Чиста енергія для Вашої родини» можна переглянути на сайті Держенергоефективності. Юлія Савостейко
В області діє механізм підтримки ОСББ для впровадження заходів з підвищення енергоефективності
26 Червня 2020
Для органів місцевого самоврядування провели онлайн тренінг «Стимулювання підвищення енергоефективності житлового фонду на місцевих рівнях». Як наголосили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА підвищення енергоефективності в житловому фонді – важливий елемент боротьби зі змінами клімату. Тренінг провели регіональний консультант у Львівській області Програми підтримки Фонду енергоефективності Галина Когут та начальник управління енергозбереження департаменту Андрій Якубовський. В межах семінару обговорили важливі аспекти місцевих програм підтримки, серед яких простота і прозорість, рівний доступ, сталі правила гри та уніфікація з програмами ДУ «Фонд енергоефективності». Як розповіли у департаменті сьогодні в межах програми «Енергозбереження для населення Львівщини» передбачено механізм підтримки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження заходів з підвищення енергоефективності за умови роботи з Державною установою «Фонд енергоефективності». Механізм передбачає відшкодування відсоткової ставки на рівні облікової ставки НБУ у перший рік кредитування. «Надзвичайно важливим є також забезпечення підтримки на місцевому рівні», - наголосили у департаменті. Станом на сьогодні 14 ОСББ Львівської області мають погодження заявки ДУ «Фонд енергоефективності». «Підвищення енергоефективності у житловому фонді є надзвичайно важливим оскільки близько 60% паливно-енергетичних ресурсів в області використовується фізичними особами на потреби домогосподарств. Комплексна термомодернізація житлового фонду не тільки дозволить скоротити енергоспоживання, а відтак і зменшити вартість платіжок за тепло, а й підвищить комфортні умови проживання, зменшить навантаження на комунальні служби міст, підвищить енергонезалежність та зменшить викиди парникових газів», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Богдан Кейван. ДУ «Фонд енергоефективності» компенсує на грантових умовах до 70% коштів залучених на підвищення енергоефективності. З детальною інформацією про ДУ «Фонд енергоефективності» можна ознайомитись на сайті.
Відновлено дію державної програми «теплих кредитів»
15 квітня 2020
Цього тижня відновлено дію урядової програми «Теплих кредитів». Державні банки – АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк» поновили кредитування як для ОСББ/ЖБК так і для фізичних осіб, ПриватБанк – для ОСББ. Відтак мешканці Львівської області мають можливість скористатися державною програмою відшкодування тіла кредиту для того щоб зробити своє помешкання не тільки комфортним для проживання але і енергоефективним. Відшкодування здійснюється у розмірі: 20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів), 35 % – для утеплення індивідуального житла, від 40 % до 70 % – для проведення енергоощадних заходів в ОСББ. Кредити надаються на утеплення фасадів, заміну вікон, встановлення вузлів обліку, модернізацію освітлення тощо. На ці цілі з державного бюджету виділено 400 млн гривень. Окрім цього, повідомляємо, що продовжується дія обласної програми енергозбереження, яка передбачає відшкодування 5%-15% відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження енергоощадних заходів. Нагадуємо також, що окрім загальнодержавної та обласної Програми, жителі Львівщини можуть скористатись районними програмами, які передбачають відшкодування частини відсоткової ставки чи тіла кредиту. Водночас, звертаємо увагу усіх позичальників на необхідність дотримання вимог карантину та турботи про власне здоров’я. Банками запроваджено умови для мінімізації соціальних контактів та рекомендовано використовувати дистанційні канали обслуговування. З питань участі у державній програмі «теплих кредитів» звертайтеся до Call-центру Держенергоефективності: +38 050-606-77-19, +38 098-487-50-14, energoefect@saee.gov.ua.