До уваги мешканців області: Фонд енергоефективності спрощує умови участі у програмі «Енергодім»

16 грудня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Фонд енергоефективності планує запровадити поетапну виплату ґрантів для всіх проектів Фонду за пакетом «Легкий». Це дозволить зменшити фінансове навантаження на ОСББ, особливо на перших етапах реалізації проектів програми «Енергодім». Про це інформують у Міністерстві розвитку громад та територій України.

«Фонд енергоефективності здатен та повинен реалізовувати передові та найскладніші проекти з комплексної модернізації житлових будинків в Україні, забезпечуючи найвищі показники скорочення обсягів споживання енергоресурсів на 40% і більше», — зазначили в Міністерстві.

Для більш ефективної реалізації проектів, Мінрегіон запропонував Раді донорів Фонду енергоефективності розширити пакет «Легкий» заходами з теплоізоляції дахового перекриття, підвалу, зовнішніх стін цоколя, а також заміни віконних блоків. Пакет «Легкий» більш доступний за заходами та у декілька разів дешевший за пакет «Комплексний».

Отже, такі зміни підвищать інтерес ОСББ до співпраці з Фондом енергоефективності. До того ж з 2021 року програма «теплих кредитів» буде поширюватися виключно на підтримку індивідуальних домогосподарств, що теж має підвищити зацікавленість ОСББ до роботи з Фондом.

Наразі статутний капітал Фонду складає понад 2,7 млрд гривень. Станом на 8 грудня 2020 року Фонд енергоефективності отримав 282 заявки від ОСББ на участь в програмі «Енергодім». За попередніми підрахунками, загальна вартість цих проектів складає 1,9 млрд грн, з яких ґрантова частина — близько 1,35 млрд грн.

Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА сьогодні Фондом енергоефективності схвалено 18 заявок від ОСББ області на впровадження енергоощадних заходів. 12 ОСББ розпочали роботи у 2020 році.

Очікується впровадження заходів на загальну суму більше 111 млн грн за рахунок кредитних коштів. Заявки подані із Львова, Новояворівська, Нового Роздолу та Дрогобича.

Завдяки впровадженню енергоефективних заходів економія становитиме 6 мільйонів гривень на рік.

«В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Зараз є можливість працювати над модернізацією будинків, досягати економії. Саме тому сьогодні мешканці будинків мають активізуватися і через ОСББ розпочати співпрацю з Фондом енергоефективності, щоб вже наступного року реалізувати енергоефективні заходи та відчути всі переваги енергоощадного житла», - акцентував Богдан Кейван.

Нагадаємо, що програма «Енергодім» передбачає  надання ґрантів для ОСББ з часткового відшкодування витрат на заходи з енергетичної ефективності у багатоквартирному будинку. Програма передбачає два пакети заходів «Легкий» та «Комплексний», які відрізняються між собою обсягом робіт з енергетичної ефективності у будинку.

 

Юлія Савостейко 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook