Мешканці енергоефективних житлових будинків платять за тепло вдвічі менше

14 грудня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках може зменшити для споживачів платежі за тепло принаймні вдвічі. Про це інформують у Міністерстві розвитку громад та територій України.

Так у Фонді енергоефективності держава передбачила значну суму коштів для того, щоб мешканці будинків об’єднались і, вже як ОСББ, взяли участь у програмі «Енергодім» з термомодернізації будинків та впровадження енергоощадних заходів.

Програма «Енергодім» має два пакети заходів «Легкий» та «Комплексний»

ОСББ може отримати грант з часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності до 70% на попередній енергоаудит, розробку проектної документації та її експертизу, послуги з технічного та авторського нагляду, обстеження інженерних систем та сертифікацію енергетичної ефективності будівлі. Очікуване скорочення споживання енергоресурсів у багатоквартирних будинках, в залежності від обраного пакета заходів, від 20% до 60%.

До обов’язкових заходів з енергоефективності, що включає пакет А «Легкий» входять:

- встановлення лічильника теплової енергії;

- встановлення індивідуального теплового пункту;

- заміна котла;

- теплоізоляція або заміна трубопроводів;

- балансування системи опалення;

Додатковими заходами пакету А є:

- модернізація системи гарячого водопостачання;

- встановлення вузлів розподільного обліку тепла потреби опалення та приладів-розподілювачів у квартирах;

- встановлення автоматичних регуляторів температури повітря у квартирах та місцях загального користування;

- заміна або теплоізоляція трубопроводів опалення та приладів водяної системи опалення у місцях загального користування;

- заміна або ремонт зовнішніх дверей та облаштування тамбурів;

- заміна або ремонт балконних дверей, вікон у місцях загального користування;

- модернізація системи освітлення у місцях загального користування.

Обов’язкові заходи з енергоефективності, що включає в себе пакет Б «Комплексний»:

- всі обов’язкові заходи «Пакету А»;

- комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін та цоколю, опалювальних та неопалювальних технічних поверхів та дахів, плит перекриття підвалу;

- заміна або ремонт зовнішніх дверей, облаштування тамбурів зовнішнього входу;

- заміна або ремонт вікон та балконів у місцях загального користування.

Додатковими заходами Пакету Б є:

- Модернізація системи гарячого водопостачання;

- Заміна або теплоізоляція трубопроводів опалення у місцях загального користування та квартирах;

- Заміна або теплоізоляція трубопроводів опалення та водяної системи опалення у квартирах;

- Встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та приладів-розподілювачів тепла у квартирах;

- Встановлення на приладі водяного опалення автоматичних регуляторів температури повітря в місцях загального користування або квартирах;

- Заміна або ремонт вікон та балконних блоків у квартирах, утеплення та скління наявних балконів та лоджій;

- Модернізація системи освітлення в місцях загального користування;

- Модернізація системи вентиляції з встановленням рекуператорів.

Як відбувається фінансування пакетів програми?

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності, тобто виплату гранту. Грант Фонду – це безповоротна фінансова допомога. Грантова політика Фонду визначається в залежності від заходів/витрат.
Так, витрати на підготовку та реалізацію Проектів – відшкодовуються у розмірі 70%. Це витрати на:
- енергоаудит до подання Заявки на участь у Програмі «Енергодім»;
- розробку проектної документації та її експертизу ( тому числі обстеження будинку);
- авторський та технічний нагляд, сертифікацію енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем по завершенні заходів.
А витрати на будівельні роботи (це — вищеперераховані обов’язкові та додаткові заходи  з енергоефективності) відшкодовуються у розмірі:
- 40 % для пакету А;
- 50 % — для пакету Б.

Грант для ОСББ складається з трьох траншів – відповідно до кількості основних заявок та умовного поділу на три етапи. На кожному етапі впровадження проекту ОСББ отримує часткове відшкодування витрат.

Основні (умовні етапи) реалізації проекту такі:

ЕТАП 1. Проведення енергоаудиту та отримання часткового відшкодування його вартості. Компенсація за проведений енергоаудит становить 70%.

ЕТАП 2. Розробка проектної документації, її експертиза та отримання часткового відшкодування їх вартості. Розмір відшкодування також становить 70%.

ЕТАП 3. Здійснення заходів з енергоефективності та отримання часткового відшкодування їх вартості.

На цьому етапі, після завершення робіт, проведення сертифікації енергетичної ефективності будівлі й обстеження інженерних систем буде виплачуватися основна частина гранту залежно від обраного пакету заходів.

Основна частина гранту складається як з витрат на будівельні роботи, так і з витрат на підготовку та реалізацію проектів. Тому і розмір відшкодування залежить від характеру витрат (як описано вище).

Які основні етапи співпраці ОСББ з Фондом енергоефективності?

На першому етапі ОСББ приймає рішення про участь у Програмі Фонду та обирає енергоаудитора, який проводить обстеження будинку та рекомендує перелік заходів з енергоефективності. Після отримання рекомендаційного звіту та енергосертифікату, ОСББ через банк-партнер подає Заявку на участь у Програмі «Енергодім».

Після схвалення Заявки на участь Фонд частково відшкодовує вартість енергоаудиту, тобто перераховує перший транш.

Фонд проводить всебічну перевірку поданих заявок на відповідність умовам Програми на кожному етапі, схвалює або відправляє її на доопрацювання.

На другому етапі ОСББ замовляє розробку комплекту проектної документації та її експертизу, а далі подає до Фонду Заявку на затвердження проекту. Фонд знову розглядає документи, схвалює заявку та перераховує другий транш.

На третьому етапі проводяться будівельні, монтажні та налагоджувальні роботи, а також здійснюється технічний та авторський нагляд. Після впровадження енергоефективних заходів проводиться повторна сертифікація енергоефективності будівлі та обстеження інженерних мереж.

На цьому етапі Фонд перевіряє, чи відповідає виконаний проект вимогам програми «Енергодім» та відшкодовує основну частину гранту  — третій транш.

Загальний термін реалізації проекту становить:

- 12 місяців — для Пакету «Легкий»;
- 24 місяці  — для Пакету «Комплексний».

Як розповіли у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енргозбереження Львівської ОДА сьогодні Фондом енергоефективності схвалено 18 заявок від ОСББ області на впровадження енергоощадних заходів. 12 ОСББ розпочали 12 ОСББ розпочинають роботи у 2020 році.

Очікується впровадження заходів на загальну суму більше 111 млн грн за рахунок кредитних коштів. Заявки подані із Львова, Новояворівська, Нового Роздолу та Дрогобича.

Завдяки впровадженню енергоефективних заходів економія становитиме 6 мільйонів гривень на рік.

«В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Зараз є можливість працювати над модернізацією будинків, досягати економії. Саме тому сьогодні мешканці будинків мають активізуватися і через ОСББ розпочати співпрацю з Фондом енергоефективності, щоб вже наступного року реалізувати енергоефективні заходи та відчути всі переваги енергоощадного житла», - акцентував Богдан Кейван.

 

Юлія Савостейко 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook