Заступник голови ОДА Юрій Холод відвідав Львівський будинок дитини №1

19 грудня 2020р, Новини. Служба у справах дітей, Прес-служба ОДА

З нагоди свята Миколая, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод, начальник служби у справах дітей Володимир Лис та т.в.о. керівника управління капітального будівництва Павло Терех відвідали комунальний заклад Львівської обласної ради Будинок дитини №1 для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки.

Установа розташована на вулиці Комаринця, 2а, а заснована 1910 року. Від 1925 року вона є офіційно Будинком дитини, а в період Другої світової в цій будівлі рятували також і єврейських дітей.

Сьогодні у Будинку дитини №1, де малечі надають спеціалізовану медичну допомогу, повний день проживають 54 дитини від 0 до 4 років. Це діти-сироти, діти із соціально-неадаптованих сімей, діти, від яких відмовилися батьки, з багатодітних родин, діти, батьки яких перебувають у місцях позбавлення волі, діти з інвалідністю.

Загалом заклад розрахований на перебування тут 60-и малят, хоча минулої зими тут проживали і 73 дитини. Умови тут намагаються наблизити до домашніх.

“Пам’ятати про дітей, особливо, дітей в дитячих будинках, потрібно не тільки на свято Миколая. У цьому будинку я буваю іноді. Мене тут вже навіть впізнають кілька дітей. Хочу, щоб нічиїх дітей не було ніде і ніколи. Тому ми з Володимиром Лисом не тільки допомагаємо інтернатам, а насамперед працюємо над їх реформою. Це не означає - просто закрити такі заклади і перекласти відповідальність на новостворені громади. Насамперед, мусимо домогтися, щоб українські закони відповідали потребам часу і якнайкраще захищали дітей-сиріт. А також - щоб відповідне фінансування було передбачено у бюджетах всіх рівнів”, - розповів Юрій Холод.

Разом із гостями, сьогодні дві групи дітей танцювали, розповідали віршики і зустрічали святого Миколая.

Христина Дмитрик

Ключові слова:

свято

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook