У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулась Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди храмового празника
Сьогодні, 12 липня, з нагоди храмового празника Святих Верховних апостолів Петра і Павла у Гарнізонному храмі (м. Львів, вул. Театральна, 11) відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ.
Серед чисельної громади на урочистому Богослужінні були присутні офіцери та солдати Львівського гарнізону, представники влади міста та області.
На завершення Архиєрейської Божественної Літургії, о. Степан Сус висловив слова вдячності Преосвященнішому владиці Богдану, присутнім священнослужителям, військовослужбовцям, прихожанам та гостям храму за участь в престольному празнику, також усі присутні в храмі помолились за мир та спокій в Україні.
Новини за темою
Молимось за Україну: священнослужителі різних релігій та християнських конфесій провели спільну екуменічну молитву за мир в Україні
6 травня 2022
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ у Львові близько десяти священнослужителів різних конфесій піднесли екуменічну молитву за Україну, приурочену до Дня покровителя Львова св. Юрія. Приєдналися до богослужіння начальник Львівської ОВА Максим Козицький, мер Львова Андрій Садовий, військові, парафіяни храму. У молитві взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Львівського об’єднання Церков Євангельських Християн Баптистів, Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада та громади прогресивного іудаїзму. Настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук подякував владикам, всечесним отцям та представникам всіх релігій і конфесій за спільно проведене богослужіння та побажав, щоб сьогоднішня міжконфесійна молитва стала доброю традицією. Зокрема, богослужіння провели: Владика Володимир (Груца) – Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ; Владика Макарій (Малетич) – Митрополит Львівський ПЦУ; Владика Димитрій (Рудюк) – Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ; Отець Олександр Кусий – Референт католицьких ЗМІ у Львівській Архідієцезії РКЦ; Отець Карапет Гарібян – Духовний пастир Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Української єпархії ВАЦ; Володимир Якимів – Єпископ Львівського обласного об’єднання Української Церкви ХВЄ; Олег Боднар – Старший пресвітер Львівського об’єднання Церков ЄХБ; Мурат Сулейманов – Імам Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада, голова релігійної громади «Ен-Небоас», заступник муфтія України ДУМУ «УММА»; Михайло Гордус – Помічник Рава громади прогресивного іудаїзму. Нагадаємо, у березні у Львівській катедрі також провели екуменічну молитву за припинення війни та відновлення миру в Україні.
Гостей області запрошують на екскурсійні прогулянки підвалами львівських храмів
12 квітня 2022
Всіх охочих, зокрема і тимчасово переміщених осіб, запрошують на екскурсійні прогулянки до підвалів львівських храмів. Перебування у середньовічних підземеллях цікаве та безпечне. Розважально-пошуковий квест «Середньовічне підземелля Домініканського костелу» від Львівського музею історії релігії – це подорож коридорами часу, яка відбудеться 14 квітня о 15:00. Ви дізнаєтесь хто такі ченці-домініканці, як звати засновника домініканського ордену, розшукаєте диво-карту, знайдете стару жебрачку, відьму, Юрія Змієборця. Спробуєте дізнатися як у невеличкому підземеллі поруч із церквами, монахами й мирянами розмістився величезний монастир. Телефон для попереднього запису: 0677021321. Для внутрішньо переміщених осіб щосереди, щосуботи і щонеділі о 15:00 год безкоштовні екскурсії музейною експозицією пропонує Музей «Львів Стародавній», який оповідає історію нашого краю від 11 до 18 століття. Інтерактивний музей розташований у підземеллі Преображенської церкви. В умовах воєнного стану заклад працює з 11:00 до 20:00 год, каса – до 19:00 год. Вартість вхідних квитків оплачується відповідно до тарифів музею з додатковою знижкою 20%. Увесь прибуток Музею спрямовують на підтримку Збройних Сил України. Для усіх діток в подарунок – квест зі щуриком Музейком. Довідкова інформація за телефоном: 0977082121. Одне з найбільших та найстаріших підземель міста у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, де можна побачити Львів, якого вже немає, теж запрошуємо на екскурсії. Вони відбуваються щодня о 13:00 та 14:00 год. Деталі за номером телефону: 067373 36 83.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла помолились за мир в Україні
25 березня 2022
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла священники здійснили молитовний чин посвяти українського і російського народу Непорочному Серцю Марії. До молитви долучився начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Молитву у Львові провели у єдності із покаянним богослужінням, яке Папа Франциск очолив в базиліці Святого Петра у Ватикані. Він посвятив Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт у Фатімі здійснив кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, як посланець Святішого Отця. Нагадаємо, 13 березня, Папа Франциск вкотре закликав припинити вбивство невинних в Україні, зосередитися на переговорах і гарантувати дієві та безпечні гуманітарні коридори.
У Гарнізонному храмі помолились за військовослужбовців та погасили ювілейну марку
6 грудня 2021
Сьогодні Львівщина відзначає 30-річчя Збройних Сил України. Також в області тривають урочистості до 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ. З цієї нагоди, сьогодні, у Гарнізонному храмі відбулась Архиєрейська Божественна Літургія. Представники влади, священнослужителі, українські військовослужбовці, військові з країн-партнерів - США та Канади, а також громадськість помолились за тих, хто в непростий для країни час боронить її кордони. Очолили Літургію високопреосвященніший Митрополит Львівський Ігор Возьняк та преосвященніший владика Степан Сус. «За ці 10-ть років ми дуже багато пережили. Це – відкриття Гарнізонного храму у Львові, Революція Гідності, коли народжувалась нова армія, яка звідси їхала на Майдан, анексія Криму, війна. Ми пам'ятаємо усіх наших Героїв. Понад 140 похоронних процесій вирушили з цього святого місця на Личаківське кладовище та інші. За 10-ть років цей храм наповнився молитвами, довірою, відкритістю, усім тим, що ми називаємо людським життям», - зазначив владика. Після Літургії урочисто погасили поштову марку АТ «Укрпошта», із зображенням Гарнізонного храму. Її надрукували спеціально до річниці храму. Багатотисячним тиражем Укрпошта випустила і ювілейний конверт. Нагадаємо, що сьогодні в межах відзначення 30-річчя Збройних Сил України пам'ять загиблих захисників України вшанували на Личаківському кладовищі. Окрім цього, Львівщина долучиться до телемоста за участю Президента України. Окрім Львова, до телемоста доєднаються ще 4 міста: Київ, Харків, Краматорськ, Одеса. Володимир Зеленський візьме участь у заходах у Харкові. У Львові локацією стане – площа біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Участь візьме - начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала. Завершиться захід концертом гурту СКАЙ.
«У Гарнізонному храмі ніколи нікому не буде холодно, він завжди буде місцем присутності людей, а отже любові і тепла», - Іван Собко
5 грудня 2021
Сьогодні, 5 грудня, відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ. Участь у заході взяли представники влади, військовослужбовці, миряни та чимало тих, зокрема волонтерів, хто долучився до відновлення роботи храму. Привітав присутніх з цією датою заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Нас сьогодні так багато і нас об’єднав храм. Храм – це святе місце зустрічі людини з Богом. Для кожного українця храм - це щось надзвичайне. І дуже важливо, щоб наші храми не пустували. 10 років тому свідомі люди, а Галичина завжди такими славилася, прийняли рішення та спільно зробили важливий крок. Сьогодні книги із книгосховища надійно зберігаються на Авіаційній, а тут, в серці міста Лева, вже 10-ть років панує духовне життя. Тут, у Гарнізонному храмі, ніколи нікому не буде холодно, адже він завжди буде місцем присутності людей, а отже любові і тепла, любові до Бога та до ближнього»,- зазначив він. Також від імені голови Львівської ОДА Іван Собко відзначив небайдужих, які внесли свій вагомий внесок у відновлення роботи храму, зокрема перенесення книгосховища, яке раніше тут знаходилось. В межах заходу презентували книгу про Гарнізонний храм «Історія одного десятиліття» та представили ювілейну монету Національного банку України із зображенням Гарнізонної святині. Захід супроводжував виступ квінтету «P&P Quintet». Додамо, що в межах відзначення 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму цього тижня також урочисто відкрили відреставровані фрески авторства Франциска Екштайна 1740р центрального склепіння храму. Також завтра, 6 грудня, відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолять високопреосвященніший Митрополит Львівський Ігор Возьняк та преосвященніший владика Степан Сус. Довідково У грудні цього року виповнюється 10 років з часу відкриття для богослужінь Львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, знаного в народі як «Костел єзуїтів». Цей храм є однією з найбільших церков міста. Культова споруда має статус Пам’ятки культурної спадщини національного значення. На жаль, радянські часи церковну споруду забрали у віруючих та почали використовувати не за призначенням – як книгосховище. Через безгосподарне ставлення атеїстичної влади до культурної пам’ятки, храм та його безцінні розписи були пошкоджені. У 2011 році книги бібліотеки ім. В. Стефаника, які зберігалися в церкві, перенесли до приміщення, розташованого на території військової частини на вул. Авіаційну, 1. Цього ж року споруду передали Українській греко-католицькій церкві та почали використовувати як Гарнізонний храм міста Львова. Значення церкви як військового храму особливо зросло від початку російсько-української війни – з 2014 року до сьогодні. Сьогодні храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, завданням яких є проповідувати Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. За час військових дій на Сході України він став не тільки церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром.
У Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла у Львові відкрили відреставровані фрески XVIII ст.
2 грудня 2021
У Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла у Львові відкрили після реставрації фрески (понад 1000 м2) авторства чеського художника Франциска Екштайна, виконані у 1738-1740 рр.. Участь у заході взяли голова Львівської ОДА Максим Козицький, настоятель храму о. Тарас Михальчук, Владика Степан Сус, який очолював храм раніше, Владика Ігор Возьняк, керівник реставраційних робіт Павел Болінський, представники департаменту культурної спадщини за кордоном та Міністерства Культури Польщі, Інституту «Polonika», генеральний консул Польщі у Львові, представники міської та обласної влади, військові. «Мистецтво не має кордонів. Мистецтво змушує нас підвести голову і подивитися в небо – сьогодні ці відреставровані фрески закликають нас подивитися вверх. Дякую Владиці Степану Сусу, який дуже надіявся, що фрески будуть відреставровані. Велика подяка священикам, нашим вірним, митцям, які займалися цією роботою. Нехай Господь всіх благословить, дає здоров’я, щоби ми якнайскорше ходили без масок!», - сказав Владика Ігор Возьняк. «Сьогодні Гарнізонний храм є не лише однією з найбільших церков міста, а й місцем сили для наших військових, їхніх сімей та всіх парафіян, потужним духовно-просвітницьким центром. Робота команди реставраторів та інституту «Polonika” по-справжньому вражає, адже їм вдалося зберегти не лише автентичний вигляд фресок, яким понад два століття, а й унікальний підпис автора - Франциска Екштайна. Пройдуть роки, десятиліття чи навіть століття, а ці відновлені фрески залишаться свідченням спільної праці на Божу славу. Тепер кожен, як сказав Митрополит Ігор, тут підніме голову вгору, до неба, і, напевно, згадає, що найперше наше завдання - це берегти собор у своїй душі, як писав Олесь Гончар», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За вагомий особистий внесок у відновлення Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла та з нагоди 10-ї річниці його відкриття Максим Козицький нагородив о. Тараса Михальчука годинником, а також вручив подяки реставраторам: Ярині Пристанській, Ользі Чоп, Ользі-Богдані Слобоцькій, Вікторії Шаргородській, Ярині Павлик, Катерині Тимчишин, Надії Ключковській, Тарасу Павлику, Тарасу Гері. Великим внеском для відновлення храму була допомога Міністерства культури Польщі та польського Національного інституту «Polonika» - виділено понад 11 млн. гривень. Також було залучено кошти парафіян та жертводавців у загальній кількості понад - 9 млн гривень. Реставраційні роботи тривали шість років. Як зазначила генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич, така подія свідчить про добру співпрацю поляків та українців. «Для мене, як для консула, дуже важливо, щоб наші взаємини були якнайкращі! Такі цінності як мистецтво і мир завжди нас об’єднуватимуть. Нам треба молитися про мир тут, в Україні. Ми, поляки, завжди будемо про це молитися і будемо разом з вами на Сході», - сказала Еліза Дзвонкевич. Від Львівської ОДА у заході також взяли участь директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Окрім того, у межах Програми заходів з нагоди 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму відбудуться урочисті заходи 5 і 6 грудня. Детальніше – на сторінці храму у Фейсбуці. Довідково: У грудні цього року виповнюється 10 років з часу відкриття для богослужінь Львівського Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, знаного в народі як «Костел єзуїтів». Храм гарнізонний, адже тут служать капелани, які підтримують українське військо. За Австро-Угорщини храм також був призначений для військових. Святиня є однією з найбільших церков міста. Культова споруда має статус Пам’ятки культурної спадщини національного значення. У радянські часи будівлю храму почали використовувати не за призначенням – як книгосховище. Через безгосподарне ставлення атеїстичної влади до культурної пам’ятки, храм та його безцінні розписи були пошкоджені. У 2011 році книги бібліотеки ім. В. Стефаника, які зберігалися в церкві, перенесли до приміщення, розташованого на території військової частини на вул. Авіаційну, 1. Цього ж року споруду передали Українській греко-католицькій церкві та почали використовувати як Гарнізонний храм міста Львова. Сьогодні храмом опікуються капелани Центру Військового Капеланства Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, завданням яких є проповідувати Слово Боже у середовищі військовослужбовців та їх сімей. За час військових дій на Сході України він став не тільки церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників ООС, а й музеєм і волонтерським центром.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася урочиста літургія з нагоди Храмового празника
12 липня 2021
12 липня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові відзначають Храмовий празник. Святкову літургію спільно відправили єпископ УГКЦ Степан Сус, єпископ Стемфордський УГКЦ Павло Хомицький та настоятель храму о. Тарас Михальчук. Участь у Богослужінні також взяли голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. Серед численної громади на урочистому Богослужінні були присутні військовослужбовці та капелани Львівського гарнізону, представники влади міста та області. Нагадаємо, що Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла споруджений у XV ст. як костел єзуїтів. У 1970-х рр. використовувався як книгосховище Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. З 2010 року – храм передано у власність Курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької церкви. З огляду на те, що у певний період історії храм виконував функцію гарнізонного храму міста, на даний час храмом опікуються капелани Центру військового капеланства Курії Львівської архиєпархії. Після проведення низки реставраційних робіт храм освячений і відкритий для проведення богослужінь 6 грудня 2011 року – з нагоди 20-ї річниці створення Збройних Сил України. Настоятель – о. Тарас Михальчук.
У Львові відбулось дитяче свято «Чужих дітей не буває»
22 Червня 2021
Цими вихідними у парку «Горіховий Гай» відбулось дитяче свято. Організували його з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та Дня батька для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. У заході взяли участь понад 100 дітей з прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, закладів створених громадськими чи релігійними організаціями. Для дітей організували розважальнаупрограма, цікаві забави, спортивні показові змагання, різноманітні майстер-класи, перегляд фільму. Захід відбувся за підтримки служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації. «Мета заходу – дати дітям відчути себе людиною, рівною серед рівних, навчитись шанувати кожне життя і почуття кожного», - пояснює начальник служби у справах дітей Володимир Лис.
День захисту дітей: у Львові для найменших організували святковий захід
1 Червня 2021
1 червня, у Міжнародний День захисту дітей, ГУ НП у Львівській області у партнерстві з департаментом соціального захисту населення організували святковий захід. На майданчику перед Львівським національним університетом ім. І. Франка розгорнули 11 «зон активності». Кожна зона – тематична: виставка службового автотранспорту, презентація спецтехніки, екіпірування, цікаві майстер-класи. Діти поспілкувались із поліцейськими із ТАКТІМ, роти ТОР, велопатрульними та мотопатрульними, познайомились із службовими собаками, навчилися прийомам рукопашного бою, побачили, як спеціалісти-вибухотехніки знешкоджують вибухівку. Окрім того, діткам дозволили розмалювати службовий автомобіль патрульних поліцейських. «Я щасливий бачити стільки щирих дитячих усмішок. Ви вчите нас, дорослих, радіти простим речам, цінувати час і знаходити прості відповіді на складні запитання. Дуже хочу, аби кожна дитина відчувала турботу та любов, мала міцну сім’ю і все необхідне для безтурботного дитинства. Переконаний, що опіка над дітьми, їхнє майбутнє – це відповідальність не тільки батьків, а й всього суспільства та держави. Дякую ГУ Нацполіції області, Службі у справах дітей та департаменту соціального захисту населення за організацію сьогоднішнього інтерактивного дозвілля та підтримку таких ініціатив задля наших дітей», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також для гостей свята облаштували фотозони, зони для малювання. Діти брали участь у вікторинах, конкурсах та отримали сувеніри і солодкі подарунки.
Заступник голови ОДА Юрій Холод відвідав Львівський будинок дитини №1
19 грудня 2020
З нагоди свята Миколая, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод, начальник служби у справах дітей Володимир Лис та т.в.о. керівника управління капітального будівництва Павло Терех відвідали комунальний заклад Львівської обласної ради Будинок дитини №1 для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки. Установа розташована на вулиці Комаринця, 2а, а заснована 1910 року. Від 1925 року вона є офіційно Будинком дитини, а в період Другої світової в цій будівлі рятували також і єврейських дітей. Сьогодні у Будинку дитини №1, де малечі надають спеціалізовану медичну допомогу, повний день проживають 54 дитини від 0 до 4 років. Це діти-сироти, діти із соціально-неадаптованих сімей, діти, від яких відмовилися батьки, з багатодітних родин, діти, батьки яких перебувають у місцях позбавлення волі, діти з інвалідністю. Загалом заклад розрахований на перебування тут 60-и малят, хоча минулої зими тут проживали і 73 дитини. Умови тут намагаються наблизити до домашніх. “Пам’ятати про дітей, особливо, дітей в дитячих будинках, потрібно не тільки на свято Миколая. У цьому будинку я буваю іноді. Мене тут вже навіть впізнають кілька дітей. Хочу, щоб нічиїх дітей не було ніде і ніколи. Тому ми з Володимиром Лисом не тільки допомагаємо інтернатам, а насамперед працюємо над їх реформою. Це не означає - просто закрити такі заклади і перекласти відповідальність на новостворені громади. Насамперед, мусимо домогтися, щоб українські закони відповідали потребам часу і якнайкраще захищали дітей-сиріт. А також - щоб відповідне фінансування було передбачено у бюджетах всіх рівнів”, - розповів Юрій Холод. Разом із гостями, сьогодні дві групи дітей танцювали, розповідали віршики і зустрічали святого Миколая. Христина Дмитрик
Де зустріти святого Миколая: адреси резиденцій на Львівщині
15 грудня 2020
Управління туризму та курортів облдержадміністрації підібрали локації, де цьогоріч можна зустріти Миколая на Львівщині. Зверніть увагу, що зустріч потрібно попередньо бронювати. «За доброю традицією на території області відкривають свої двері Резиденції святого Миколая. Тепер їхня діяльність має відбуватись з дотриманням карантинних вимог. Протокол дій насправді простий: масковий режим, температурний скринінг, дотримання дистанції, і звісно, провітрювання приміщень. Ці умови дозволять спокійно почуватись і відвідувачам і організаторам святкових заходів», - наголосив заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський. У львівських Митрополичих садах «Оселя Миколая Чудотворця» буде відчинена 18 та 19 грудня. Організатори запевняють, що вона подарує дітям атмосферу щастя і добра. Окрім зустрічі з Миколаєм, також можна буде прийняти участь у квест-виставі, сфотографуватись з Чудотворцем та попити какао. Святкове дійство заплановане о 16:00, 17:00 та 18:00 годинах. Вартість квитка 300 гривень за дитину і 50 за дорослого. Для екскурсії обов’язкова попередня реєстрація за номером: 0977027717. Дитячий табір «Росинка» у с. Зіболки на Жовківщині запрошує дітей та їх люблячих батьків відвідати святкову зимову казку. На гостей чекатиме: казковий поштар з вітальними листівками, весела екскурсія лісовими стежками до Резиденції, а по дорозі несподівані зустрічі з казковими героями. А також у програмі перегляд відеосюжету у лісовому кінопалаці та зустріч з Чудотворцем. Будуть чарівні каруселі, святкова фотозона, гарячий чай, смаколики та сувеніри. Гостей чекають з 10 до 20 грудня. Години відвідин - з 11.00 до 17.00. Надумаєте завітати, обов’язково попередьте про ваш візит за телефонами: 0980692622, 0982868674. Чекає на своїх шанувальників Чудотворець і у Деревачі, за 10 кілометрів від Львова. У івент-холі Casa Ricca. Години для запису: 09.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00.Тривалість дійства - 1 год.15 хв. У вартість 335 грн включено: майстер-клас з виготовлення листів до святого Миколая, солодкий гостинець - пряник ручної роботи і какао з маршмелоу, а ще весела анімація від ельфів. Деталі можна з'ясувати за телефоном: 0503704112. У Головній офіційній резиденції святого Миколая у Львові на території Kavalier Boutique Hotel, що на вул. Старознесенській, 70, Миколай приймає маленьких відвідувачів вже з 10 грудня. Казковий будиночок працюватиме до 20 грудня щодня, з 10:00 до 20:00. Вартість квитка у будні з 10:00 до 17:00 становить 300 грн. З 17:00 до 20:00 – 350 грн. У вихідні – 350 грн, і у вечірній час – 400 грн з людини. Усі діти, які завітають до резиденції святого Миколая, отримають подарунки і залишать листи зі своїми бажаннями. Зустріч потрібно попередньо забронювати за номером: 0931704050. Із 13 грудня у Парку культури (Park Time Terrace, вул. Болгарська, 4а) теж запрацювала Резиденція святого Миколая. Для гостей Резиденції заплановані різдвяні міні-вистави. За словами організаторів, у парку розміщені вказівники «різдвяної дороги» до Миколая, де вас обов'язково зустріне Гуцул-Сніговик, а біля хатинки розміщена Чарівна скринька для дитячих листів, які вони пишуть на місці. Зголоситися до відвідин можна за телефоном: 0987622248. Різдвяна резиденція у Парку культури працюватиме до 6 січня 2021 року.
Працівників культури відзначили з нагоди професійного свята
9 листопада 2020
Промоція спадщини Йогана Георга Пінзеля, сприяння культурному розвитку в Україні, популяризація класичного та естрадного співу, а також організація дозвілля молоді у районах – це мала частина того, над чим впродовж багатьох років працюють працівники культури. У Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика сьогодні привітали та відзначили за вагомий особистий внесок у розвиток галузі культури, високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва найкращих представників галузі. «Щиро вдячний̆ вам за вашу працю. За те, що так віддано любите справу, якою займаєтеся. Ви даруєте людям те, що ніколи не купиш за гроші – емоції і враження. Зазвичай всі бачать лише результати вашої праці – концерти, виставки, презентації. Але я знаю, яка копітка праця стоїть за всім цим. І знаю, що люди культури – це надзвичайно енергійні, багатогранні і винахідливі особистості. Цього року вам довелося зіткнутися з важкими випробуваннями, та знаю, що ви з усім впоралися і довели – культура житиме за будь-яких обставин! Бо культура – це те, що формує нас, нашу націю, утверджує в нас Людину», - привітав зі святом працівників культури голова Львівської ОДА Максим Козицький. Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається щорічно 9 листопада разом із Днем української писемності та мови. Прес-служба ОДА