Про роботи на Дрогобицькій житниці Львівська ОДА повідомила Міністерство культури

28 грудня 2020р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА в офіційному листі до Міністерства культури та інформаційної політики повідомив про роботи з облаштування тимчасової дороги на території пам’ятки національного значення  Дрогобицької житниці (1778, ох. №380).

Дозвіл на проведення робіт виконавцю (Петру Фляку) надав виконком Дрогобицької міської ради у жовтні цього року. Однак про дозвіл від Міністерства культури, як це передбачено ЗУ “Про охорону культурної спадщин” (ст. 5 та 32), Дрогобицькій міській раді не відомо. Про це йдеться у відповіді міської ради Дрогобича, яку 23 грудня профільний департамент отримав на свій попередній лист.

“Жодних робіт в охоронній зоні чи на території пам’ятки національного значення без дозволу Міністерства культури та інформаційної політики проводити не можна. Тим більше будівельних або шляхових. А для отримання такого дозволу, виконавець мав забезпечити також археологічний контроль. Про це чітко написано в законі, і ним мали керуватися місцеві чиновники та виконком, коли видавали дозвіл. Наразі, також з ініціативи депутатської комісії культурної спадщини я туризму обласної пади, наші фахівці зафіксували стан пам’ятки і її території, а місцеві управлінці Дрогобича зупинили будь-які роботи. Нашим обов’язком тепер є терміново повідомити Міністерство, а вже воно має відреагувати на цю ситуацію”, - пояснила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.

Дрогобицька житниця (шпихлір) є одним із 24 об’єктів культурної спадщини, які Львівщина подала на конкурс президентської програми “Велике будівництво в культурі” або Велика реставрація.

“Нам зараз дуже важливо з нашого боку з’ясувати, які документи є на кожен об’єкт, поданий до програми, якої реставрації він потребує, де вже є для цього проєкти та кошториси. А також дуже важливо відстояти при відборі максимум пам’яток з Львівщини. Адже ми маємо їх найбільше серед регіонів, вони є складовою розвитку туризму, а відтак економіки громад. І насамперед коли йдеться про пам’ятки - це про збереження національної пам’яті. Я хочу, щоб наші громади також це розуміли”, - додала очільниця департаменту.

Нагадаємо, загалом Львівська ОДА подала на конкурс програми “Велике будівництво” 24 пам’ятки архітектури. Окремий список об’єктів, які перебувають на її балансі, також сформувала Львівська національна галерея мистецтв. 

Крім цього, найближчими тижнями Львівська обласна рада має проголосувати за обласну програму охорони та збереження культурної спадщини, в межах якої також профінансують роботи на кільканадцяти пам’ятках регіону.

Ключові слова:

архітектураЛьвівщина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook