Різдво в час карантину: рекомендації від медиків, як безпечно провести святковий період

29 грудня 2020р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Наближається період Новорічно-Різдвяних свят. Зазвичай у цей час люди збираються компаніями чи сім’ями, щоб разом зустріти Новий Рік та Різдво. Проте, цьогоріч звичний спосіб життя змінила пандемія коронавірусу. Як убезпечити себе та близьких у рекомендаціях керівника Львівського обласного лабораторного центру Наталії Іванченко.

«За цей тиждень ми спостерігаємо зменшення кількості звернень за медичною допомогою людей з ознаками гострого респіраторного захворювання. Загалом на 2 тисячі людей менше звернулось за цей тиждень у порівнянні з попереднім. Але чи залишиться така тенденція надалі, чи ми будемо спостерігати зростання числа кількості захворювань, у великій мірі залежить від того, як ми відсвяткуємо Новорічні та Різдвяні свята»,-  зазначила медик та виокремила декілька важливих порад.  

Особа, яка очікує результату тесту на ковід не має контактувати з іншими

Важливо, що якщо людина здала тест на ПЛР і чекає результату, вона не може йти в гості, на корпоратив, приймати в себе вдома гостей, оскільки факт обстеження одразу ставить таку людину в розряд підозрілої на  COVID-19. І поки вона не одержить від’ємний результат, вона не може відвідувати забави чи зустрічі.

Якщо в родині хворий на ковід – контакти потрібно обмежити

Якщо в родині є хтось хворий, він, до прикладу одужує, але ще перебуває на ізоляції, людина, яка мешкає в одній квартирі з такою захворілою особою не має права піти на корпоратив, зустрічі, приймати в себе вдома гостей, оскільки вона свідомо наражає на небезпеку навколишніх.

Обмежити контакти слід, якщо відчуваєте ознаки захворювання

Якщо людина відчуває хоча б найменший розлад здоров’я: заклало ніс, сів голос, чи дере в горлі чи є якісь інші ознаки, така людина теж не може брати участь у новорічних забавах.

Як правильно відсвяткувати?

Ідеальний варіант, якщо додому прийдуть люди з якими ми й без цього щоденно контактуємо. Це найближча родина: батьки, діти. Варто уникати зустрічі з тими людьми за якими ми просто скучили чи давно не бачили, оскільки ми не знаємо хто є інфікований і хто може виділяти вірус.

Факт того, що людина вже перехворіла не є для нас 100 % гарантією, що така людина вже не може бути джерелом інфікування для нас.

Якщо все ж таки люди приймають рішення святкувати в ресторанах та інших закладах харчування, то вимоги залишаються ті ж самі. Чим менший контакт з іншими незнайомими людьми, тим краще. Якщо ми сідаємо за столик, то ми намагаємось стежити, щоб цей столик був не ближче аніж 1,5 метра від наступного.

Дуже ризикованими є загальні заходи, де є танці співи. Тому, що коли людина співає або голосно говорить, чи кричить, якщо вона є інфікована і може виділяти вірус, то концентрація вірусу, який виділяється при співі, є значно більшим ніж при звичайній розмові.

Нехай це святкування буде тихим, спокійним, затишним. В умовах пандемії - це один з пріоритетних способів зберегти своє життя, здоров’я, а також життя і здоров’я своїх близьких.

«На сьогодні ми говоримо, що проти грипу в нас вакциновано лише 15 тисяч осіб-мешканців Львівщини. Ми очікуємо що з наступного року, можливо вже з першого кварталу, ми одержимо вакцину від коронавірусу і вже зможемо вакцинуватися. Але до того часу нам потрібно протриматися. А для того, щоб ми максимально зберегли життя та здоров’я своїх рідних, близьких і загалом мешканців Львівської області, ми повинні дотримуватися простих трьох правил – маска, соціальна дистанція, гігієна рук. Це ніби просто, але від того наскільки ми будемо свідомі, залежить чи рівень захворюваності буде знижуватись чи він стрімко ростиме догори»,-  наголосила Наталія Іванченко.

Водночас Львівщина залишається областю з показником летальності вищим ніж середньоукраїнський. Тому треба берегти, особливо тих, хто має хронічні захворювання дихальної системи, серцево-судинної системи, загалом осіб старшого віку.

«Навіть, якщо вони сидять вдома і нікуди не ходять, то вірус додому можуть принести онуки, діти, друзі. Тому перш ніж вийти на якусь гучну забаву, варто згадати, хто у вас є дома, особливо з-поміж тих людей, які є найбільш вразливі до коронавірусу і кого ми повинні зберегти», - підсумувала Наталя Іванченко.

Нагадаємо, що за минулу добу коронавірус підтвердили у 555 мешканців Львівщини, з них 389 у Львові.

 

Юлія Савостейко 

Ключові слова:

карантинмедики

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook