Навесні розпочнуть будівництво дороги до перспективного міжнародного автомобільного пункту пропуску Нижанковичі – Мальховичі
Сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький провів онлайн-зустріч із воєводою Підкарпатським Евою Леніарт щодо будівництва міжнародного автомобільного пункту пропуску Нижанковичі – Мальховичі.
Відповідно до Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща українській стороні виділили кредит – 19,5 мільйонів євро для будівництва під’їзної дороги Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий.
“Станом на сьогодні ми отримали позитивний висновок щодо будівництва та подали документи на отримання дозволів для початку робіт, які орієнтовно розпочнуться весною”, – зазначив очільник області Максим Козицький.
У відповідь воєвода Підкарпатський Ева Леніарт зазначила, що вартість будівництва пункту пропуску – 109 мільйонів злотих. Запланований термін – 4 роки. Польська сторона очікує завершення тендерних процедур на будівельні роботи. Окрім того, під час зустрічі обговорили стан будівництва ділянок для легкового автотранспорту та автобусів на пункті пропуску “Краковець – Корчова”.
“Щодо будівництва ділянок та розмежування руху автотранспорту та автобусів проведені наступні заходи: затвердили детальний план території, отримали викопіювання для одержання містобудівних умов та обмежень. Проектна організація завершує геологічні та геодезичні вишукування на ділянці будівництва, а також технічне обстеження існуючих будівель і споруд. Готуємо передпроектні пропозиції щодо основних параметрів об’єкта будівництва. Також маємо погоджені склад та зміст завдання на проектування”, – зазначив голова Львівської ОДА.
У межах онлайн-розмови порушили питання відновлення міжнародного залізничного сполучення Зауж (Республіка Польща) – Хирів (Україна) з продовженням маршруту по колії європейського стандарту в напрямку Нижанковичі – Перемишль.
Окрім того, сторони домовились про офлайн-зустріч комісії з питань транскордонного співробітництва, яка діє в межах українсько-польської координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва, у випадку пом’якшення карантинних обмежень.
Оксана Буй
Ключові слова:
прикордонна інфраструктура