Львівщина серед найактивніших областей за участю у програмі «Енергодім»

6 січня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Від 310 ОСББ по Україні прийняті заявки для участі у програмі «Енергодім». Для всіх цих багатоквартирних будинків вже зарезервовані кошти у Фонді енергоефективності. Таким чином ОСББ зможуть відшкодувати до 70% витрат на заходи з термомодернізації.

Сумарна вартість проектів від усіх 310 ОСББ, що беруть участь у програмі «Енергодім», складає приблизно 2,1 млрд грн, з яких 1,4 млрд будуть відшкодовані за рахунок Фонду енергоефективності.

Як інформують у Міністерстві розвитку громад та територій України  Львівщина у трійці лідерів серед найактивніших областей, населення яких бере участь у програмі «Енергодім». Область подала 32 заявки. Також активними учасниками стали Волинська та Миколаївська області.

«В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Серед міст, які подали заявки – Львів, Новояворівськ, Новий Розділ, Дрогобич. Щоразу наголошуємо, що сьогодні мешканці мають можливість працювати над модернізацією будинків та досягати значної економії», - зазначив керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Богдан Кейван.

Очікується впровадження заходів на загальну суму понад 100 млн грн за рахунок кредитних коштів.

«Мешканці термомодернізованих багатоквартирних будинків зможуть зменшити свої видатки на тепло принаймні вдвічі. Щоб допомогти ОСББ зробити свої будинки енергоефективними, держава та європейські донори запровадили Програму «Енергодім». На сьогодні 310 ОСББ беруть участь у цій програмі, що дозволить їм компенсувати до 70% витрат на термомодернізацію. У Фонді енергоефективності для цих проектів вже зарезервовано близько 1,4 млрд грн. А потенційно отримати таку компенсацію наразі можуть півтори тисячі ОСББ», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Нагадаємо, що програма «Енергодім» розпочала свою дію з 3 вересня 2019 року та визначає умови та порядок надання Фондом енергоефективності грантів для ОСББ для часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності.

Програма «Енергодім» діє у співпраці між Фондом енергоефективності, діяльність якого фінансується із державного бюджету та Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC), яка адмініструє Мультивалютний донорський трастовий фонд (МДТФ). Зокрема, донорами МДТФ є Європейський Союз та Уряд Німеччини.

На сьогодні, держава вклала у статутний капітал Фонду енергоефективності 2,7 млрд грн, ще 100 млн грн передбачено у Державному бюджеті на 2021 рік. До того ж за Угодами з ЄС донори також передбачили грантову допомогу Україні у розмірі 100 млн євро. Разом цих коштів вистачить, щоб реалізувати близько півтори тисячі проектів термомодернізації багатоквартирних будинків.

За програмою ОСББ можуть обрати один з двох пакетів термомодернізації. Пакет А «Легкий» складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку: встановлення лічильника теплової енергії, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна котла, теплоізоляція або заміна трубопроводів тощо).

Пакет Б «Комплексний» включає в себе всі заходи Пакета А (якщо вони не були впроваджені раніше), а також утеплення стін, даху, горища, підвалу, заміна або ремонт зовнішніх дверей, вікон та балконів у місцях загального користування.

Наразі за обома пакетами ОСББ можуть отримувати поетапне фінансування від Фонду. Середня вартість проекту «Легкий» складає 1,6 млн грн, а проєкту «Комплексний» – 8,3 млн грн.

Максимальний строк, коли ОСББ може отримати всі транші від Фонду енергоефективності, складає 12 місяців для проекту «Легкий» та 24 місяці для проекту «Комплексний».

Фонд енергоефективності відшкодовує ОСББ 40% вартості робіт та матеріалів для пакету А та 50% – для пакету Б. Крім того, для перших 500 ОСББ, які візьмуть участь у програмі Фонду, відшкодовуються додаткові 20%. Тобто максимальний відсоток відшкодування для перших 500 ОСББ складає 70% від загальної суми проекту.

Враховуючи те, що 310 заявок від ОСББ вже прийняті, «бонусною» пропозицією можуть скористатись ще 190 ОСББ.

 

Юлія Савостейко 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook