Львівщина серед найактивніших областей за участю у програмі «Енергодім»
6 січня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
Від 310 ОСББ по Україні прийняті заявки для участі у програмі «Енергодім». Для всіх цих багатоквартирних будинків вже зарезервовані кошти у Фонді енергоефективності. Таким чином ОСББ зможуть відшкодувати до 70% витрат на заходи з термомодернізації.
Сумарна вартість проектів від усіх 310 ОСББ, що беруть участь у програмі «Енергодім», складає приблизно 2,1 млрд грн, з яких 1,4 млрд будуть відшкодовані за рахунок Фонду енергоефективності.
Як інформують у Міністерстві розвитку громад та територій України Львівщина у трійці лідерів серед найактивніших областей, населення яких бере участь у програмі «Енергодім». Область подала 32 заявки. Також активними учасниками стали Волинська та Миколаївська області.
«В області налічуються майже три тисячі ОСББ і 18,5 тисяч будинків. Серед міст, які подали заявки – Львів, Новояворівськ, Новий Розділ, Дрогобич. Щоразу наголошуємо, що сьогодні мешканці мають можливість працювати над модернізацією будинків та досягати значної економії», - зазначив керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Богдан Кейван.
Очікується впровадження заходів на загальну суму понад 100 млн грн за рахунок кредитних коштів.
«Мешканці термомодернізованих багатоквартирних будинків зможуть зменшити свої видатки на тепло принаймні вдвічі. Щоб допомогти ОСББ зробити свої будинки енергоефективними, держава та європейські донори запровадили Програму «Енергодім». На сьогодні 310 ОСББ беруть участь у цій програмі, що дозволить їм компенсувати до 70% витрат на термомодернізацію. У Фонді енергоефективності для цих проектів вже зарезервовано близько 1,4 млрд грн. А потенційно отримати таку компенсацію наразі можуть півтори тисячі ОСББ», – зазначає Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Нагадаємо, що програма «Енергодім» розпочала свою дію з 3 вересня 2019 року та визначає умови та порядок надання Фондом енергоефективності грантів для ОСББ для часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності.
Програма «Енергодім» діє у співпраці між Фондом енергоефективності, діяльність якого фінансується із державного бюджету та Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC), яка адмініструє Мультивалютний донорський трастовий фонд (МДТФ). Зокрема, донорами МДТФ є Європейський Союз та Уряд Німеччини.
На сьогодні, держава вклала у статутний капітал Фонду енергоефективності 2,7 млрд грн, ще 100 млн грн передбачено у Державному бюджеті на 2021 рік. До того ж за Угодами з ЄС донори також передбачили грантову допомогу Україні у розмірі 100 млн євро. Разом цих коштів вистачить, щоб реалізувати близько півтори тисячі проектів термомодернізації багатоквартирних будинків.
За програмою ОСББ можуть обрати один з двох пакетів термомодернізації. Пакет А «Легкий» складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку: встановлення лічильника теплової енергії, встановлення індивідуального теплового пункту, заміна котла, теплоізоляція або заміна трубопроводів тощо).
Пакет Б «Комплексний» включає в себе всі заходи Пакета А (якщо вони не були впроваджені раніше), а також утеплення стін, даху, горища, підвалу, заміна або ремонт зовнішніх дверей, вікон та балконів у місцях загального користування.
Наразі за обома пакетами ОСББ можуть отримувати поетапне фінансування від Фонду. Середня вартість проекту «Легкий» складає 1,6 млн грн, а проєкту «Комплексний» – 8,3 млн грн.
Максимальний строк, коли ОСББ може отримати всі транші від Фонду енергоефективності, складає 12 місяців для проекту «Легкий» та 24 місяці для проекту «Комплексний».
Фонд енергоефективності відшкодовує ОСББ 40% вартості робіт та матеріалів для пакету А та 50% – для пакету Б. Крім того, для перших 500 ОСББ, які візьмуть участь у програмі Фонду, відшкодовуються додаткові 20%. Тобто максимальний відсоток відшкодування для перших 500 ОСББ складає 70% від загальної суми проекту.
Враховуючи те, що 310 заявок від ОСББ вже прийняті, «бонусною» пропозицією можуть скористатись ще 190 ОСББ.
Юлія Савостейко
Новини за темою
45 млн грн передбачили в обласному бюджеті на впровадження заходів із енергозбереження
23 лютого 2022
У 2022 році продовжується реалізація Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. За інформацією департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації, на її реалізацію в 2022 році передбачено 45 млн грн. Так, на фінансування впровадження заходів із енергозбереження населенню в обласному бюджеті передбачено 14 млн грн і закладам бюджетної сфери – 31 млн гривень. Зокрема, населенню частково відшкодовується: відсоткова ставка за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів (до 15 відсотків) і на цю мету в 2022 році передбачено - 11 млн грн; тіло кредиту на встановлення обладнання, що використовує відновлювальні джерела енергії (до 20 відсотків) – 1,5 млн грн; відсоткова ставка за кредитами для ОСББ, які приймають участь у "Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків "Енергодім" (до 10 відсоктів) – 1,5 млн грн; Цього тижня мешканцям Львівщини з обласного бюджету в межах згаданої програми спрямовано понад 966 тис. гривень. А саме: 2 995 особам відшкодовано частину відсоткової ставки кредиту на загальну суму 771,8 тис грн; 13 особам відшкодовано 10 % вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 до 30 кВт включно), але не більше 15 тис грн на одну особу в загальній сумі 195 тис грн. «Відтак, пропонуємо мешканцям Львівщини активізуватися та скористатися можливістю з впровадження енергозберігаючих заходів шляхом здешевлення кредитних ресурсів із обласного бюджету чи інших місцевих бюджетів» – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. За роз'ясненнями можна звертатися на електронну адресу відділу розвитку відновлювальних джерел енергії департаменту ПЕК, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОДА - vdelviv@ukr.net або за телефоном 299-91-10. Нагадаємо, у межах Комплексної програми, у частині підтримки жителів області, які впроваджують відновлювані джерела енергії, працює механізм відшкодування частини вартості обладнання, придбаного за власні кошти.
Майже 400 об’єктів області планують модернізувати в межах нової державної програми: деталі
11 лютого 2022
Під час сьогоднішнього Конгресу регіональних та місцевих влад у Харкові Володимир Зеленський презентував нову п’ятирічну Програму термомодернізації. За нею, у перший рік реалізації програми в Україні планують модернізувати понад 5 тисяч багатоповерхівок. Майже 400 об’єктів запропонували включити від Львівщини. Офіційно Програма має стартувати наступного тижня, після відповідної постанови Уряду. Загалом, вона триватиме щонайменше 5 років, а оновити за цей час можна до 50 тисяч багатоквартирних житлових будинків по всій країні. Участь у засіданні Конгресу бере голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Ми маємо успішні приклади термомодернізації житла на Львівщині, адже подібні державні та місцеві програми вже діяли у попередні роки. Зараз уряд їх проаналізував та об’єднав у єдину державну програму в межах Великого будівництва. Планується, що вже за перший рік термомодернізація житла дозволить суттєво зменшити витрати на комунальні послуги для майже 700 тисяч українських родин. Це, за підрахунками урядовців, - 600 тисяч квартир або 30 млн кв м житла. Тож наступного опалювального сезону майже 1,5 мільйона українців зможуть економити на комуналці 30-50%. Що таке зекономлені гроші? Це ті кошти, які кожна людина зможе витратити на інші потрібні речі та стимулювати місцевий ринок. Реформа термомодернізації дасть змогу державі на 2,5% скоротити імпорт газу. Це важливо, коли держава-агресор використовує газ як зброю», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нова Програма створить до 170 тисяч нових робочих місць у громадах. Крім цього, держава планує виділити на неї 140 млрд кредитних коштів, які надаватимуть як кредити для органів місцевого самоврядування під 3% річних через УкрФінЖитло. Це дасть змогу забрати з громадян фінансове навантаження. Участь у першому етапі Програми зможуть узяти будинки, зведені до 1990 року. Львівщина вже подала пропозиції для термомодернізації на 390 високоповерхівок. Найбільше заявок - з Львівського, Червоноградського та Стрийського районів. Детальніше про Програму в презентації. Також в межах Конгресу заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко заявив, що в поточному році по всій країні з'явиться 715 об'єктів "Великого будівництва". До них відносяться заклади освіти, медицини, дороги, стадіони тощо. З повним переліком можна ознайомитися тут.
Мешканцям області нагадують про можливість відшкодування коштів за впровадження відновлюваних джерел енергії
10 лютого 2022
Сьогодні відбулось перше у цьому році засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та які придбані й установлені фізичними особами за власні кошти в межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». На засіданні розглянули 15 заявок від жителів Львівщини, 13 з яких було задоволено. Загальна сума відшкодування складає 195 тис грн. «Використання відновлюваних джерел енергії є одним з найбільш важливих напрямків енергетичної стратегії держави, спрямованої на заміщення традиційних видів палива, таких як газ та вугілля. Підтримка в межах Програми жителів області є хорошим механізмом стимулювання та заохочення до використання відновлюваних джерел енергії», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван. На сьогодні 1972 власники приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції, загальною потужністю 47,7 МВт для виробництва електроенергії, яку використовують для власних потреб, а надлишок відпускають в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. Як отримати відшкодування у межах програми та детальнішу інформацію можна дізнатися за телефоном (032) 299-91-10 - відділ розвитку відновлюваних джерел енергії. Довідково: Для жителів області передбачена фінансова підтримка шляхом: відшкодування 10% вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств (потужністю від 10 кВт до 30 кВт включно), придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 15 тис. грн на одну особу; відшкодування 20% вартості автономних (у т. ч. із системами акумулювання енергії) та мережевих (потужністю до 10 кВт включно) сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 40 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості теплових насосів ґрунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис. грн на одну особу; відшкодування 10% вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис. грн на одну особу; відшкодування 20% вартості геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис. грн на одну особу.
Фонд енергоефективності збільшить компенсації для учасників програми «Енергодім» у 2022 році
27 січня 2022
В Україні діє Програма Фонду енергоефективності «Енергодім», яка дозволяє заощаджувати до 70% витрат на проведення енергоефективних заходів. Наразі триває робота над збільшенням проєктів та розміру компенсації для учасників Програми. Ці та інші питання озвучили на під час відкриття Восьмої Координаційної ради донорів «Фонду енергоефективності». Зокрема, під час засідання були погоджені зміни до грантової політики Фонд енергоефективності, що передбачають додатковий грант у розмірі 10% від вартості робіт, матеріалів та обладнання для учасників програми «Енергодім» — для заявників, що подадуть заявки до Фонду до 30 вересня 2022 року (або до досягнення 1200 заявок до Фонду). Така опція стане доступною, коли статутний капітал Фонду буде збільшений відповідною постановою Кабінету міністрів України, в сумі, що передбачена Законом України про держбюджет на 2022 рік. «Станом на 21 січня Фонд отримав 880 заявок від ОСББ на участь у програмі «Енергодім», загальна вартість проєктів перевищує 7,3 млрд грн, грантів – 4,5 млрд грн. Понад 80 тисяч сімей стали учасниками Програми та понад 200 будинків модернізовані частково або повністю. Наразі збільшується підтримка заявників. І ми працюємо над тим, аби і кількість проєктів відповідно зростала, адже необхідні ресурси для їхньої реалізації є. Дякую нашим європейським партнерам за постійну підтримку», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Нагадаємо, що у Львівській області діє Комплексна програма підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки, згідно з якою вперше в Україні здійснюється підтримка ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» на обласному рівні. Львівщина є однією з регіонів-лідерів щодо роботи за Програмою «Енергодім», станом на сьогодні Фондом енергоефективності схвалено 104 заявки від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. З обласного бюджету додатково здійснюється відшкодування відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Впровадження заходів підвищення енергоефективності в житловому фонді дозволить покращити та створити комфортні умови проживання, скоротити споживання теплової енергії і в кінцевому результаті зменшити розмір «платіжок» за тепло. Запрошуємо ОСББ брати участь в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» та енергомодернізовувати будівлі.
Громади ознайомлюють з механізмами підтримки у впровадження енергоощадних заходів: семінар провели в Мостиській міській ОТГ
18 листопада 2021
Сьогодні, 18 листопада, з метою популяризації механізмів Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації провів навчальний семінар в Мостиській міській об’єднаній територіальній громаді. До участі в заході запросили представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, закладів бюджетної сфери, кредитно-фінансових установ тощо. Під час семінару начальник управління енергоефективності Микола Вознюк ознайомив присутніх з механізмом підтримки населення області у впровадженні енергоощадних заходів та заходів, що передбачають використання відновлюваних джерел енергії. Представників бюджетних установ ознайомили із системою енергетичного менеджменту, присутнім презентували кращі практики впровадження енергоощадних заходів в бюджетних установах області. Про Програму «Енергодім», яка реалізується ДУ «Фонд енергоефективності», а також підтримку у впровадженні енергоефективних заходів з обласного бюджету поінформували представників ОСББ.
Ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності
28 жовтня 2021
В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Так, сьогодні, 28 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства провели робочу зустріч з представниками АТ КБ «ПриватБанк», де підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ. Основою цього Договору є співпраця у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності. Нагадаємо, Львівщина серед лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Операторами Програми є: • АТ КБ «Приватбанк» • ВАТ «Ощадбанк» • АБ «Укргазбанк» • АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки. «У 2021 році вже 14 ОСББ області, що скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 803 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. На завершення року очікуємо до 1500 тис грн виплат по цьому показнику. Отож, запрошуємо ОСББ області на наступний 2022 рік активно долучатись до участі у програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», - зазначив начальник управління енергоефективності департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Микола Вознюк.
ВРУ внесла зміни до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану
21 жовтня 2021
Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» та «Про енергетичну ефективність». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Перший Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану. Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української газотранспортної системи (ГТС), яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу, може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні. Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження. Закон України «Про енергетичну ефективність» передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії. Він визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності, підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель, засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади. Законом також визначає: • особливості врахування критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель чи придбання та найму (оренди) будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади; • вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних із споживанням енергії; • засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту; • особливості запровадження інтелектуальних систем обліку; • стимулювання енергоефективності в сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу; • стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання; • основні засади здійснення енергосервісу; • популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів; • відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.
Компенсація відсотків за кредитами для ОСББ: ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності
20 жовтня 2021
В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Зокрема, цього тижня до Програми приєднався ще один банк. Так, вчора, 19 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА провели робочу зустріч з представниками Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в межах якої підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ. «Договір встановлює умови та принципи співпраці у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності», - зазначають у департаменті. Нагадаємо, що Львівщина є одним з лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Так, станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакета «Легкий» та 50% для пакета «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3-10%. Операторами Програми є: ВАТ «Ощадбанк». АБ «Укргазбанк», АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. У 2021 році вже 8 ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 308 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. «Запрошуємо ОСББ брати участь в програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», - додали у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА.
Подати заявку для участі у програмі «Енергодім» можна онлайн: сервіс наразі тестують
9 серпня 2021
Фонд енергоефективності розпочав прийом заявок від ОСББ на участь у програмі «Енергодім» в онлайн-форматі. Послуга стала доступною з 2 серпня, наразі сервіс працює у тестовому режимі. Заявку можна подати в персональному електронному кабінеті, попередньо зареєструвавшись на порталі. Нововведення дозволить спростити процедуру подачі документів, пришвидшить їх надходження до Фонду, а також істотно заощадить час для заявника. «Львівщина є однією з регіонів-лідерів щодо роботи за програмою «Енергодім». Так станом на сьогодні Фонд енергоефективності схвалив майже сотню заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Важливо, що в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергоощадження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки здійснюється підтримка ОСББ при роботі з ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами. Відтак закликаємо мешканців користуватися можливостями Програми та робити свої домівки енергоефективнішими», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Перед тим, як почати роботу в кабінеті, слід ознайомитися з Інструкцією користувача, що містить детальний опис дій ОСББ для створення заявки на участь та на часткове відшкодування вартості попереднього енергоаудиту. Як працювати з персональним електронним кабінетом? Аби розпочати роботу з електронним кабінетом, заявнику необхідно: Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) Перейти на онлайн-портал за посиланням https://portal.energodim.org/ Зареєструватися в електронному кабінеті з використанням КЕП Завантажити документи, необхідні для формування заявки, використовуючи підказки в електронному кабінеті. Перед подачею заявки на участь, важливо зібрати необхідні для цього скан-копії документів у форматі pdf. Зокрема, скан-копію паспорта голови правління, довідку від банку-партнера Фонду, скан-копію витягу з протоколу загальних зборів ОСББ тощо. Повний перелік документів – зазначений у Додатку 6 Порядку дій учасників програми “Енергодім”. Запитання-відповіді Хто може подавати заявку до програми «Енергодім» через електронний кабінет? Заявки через електронний кабінет можуть заповнювати голови правління ОСББ та уповноважені ними особи, але підписувати їх - лише голова ОСББ за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Тобто, після того, як ОСББ пройшло всі кроки формування заявки до Фонду та завантажило всі необхідні документи, ця сформована анкета має бути підписана КЕПом (за допомогою кнопки «ПІДПИСАТИ ТА НАДІСЛАТИ»), після чого анкета автоматично надсилається до Фонду. Зауважимо, що після авторизації на порталі Фонду голова правління ОСББ може перевірити зміст анкети. У разі, якщо дані заповнені неповністю – додати ті документи, яких не вистачає, якщо дані не вірні – виправити і лише після цього затвердити документ. Які заявки можна подати онлайн? Наразі онлайн можна подати лише заявки на участь у Програмі. Можливість подавати заявки на затвердження проєкту та верифікацію та інші стане доступною вже протягом наступних місяців, про що Фонд обов'язково додатково проінформує на своєму сайті. Де отримати детальну інформацію про роботу з електронним кабінетом? - Можна самостійно ознайомитися із детальною інструкцією за посиланням: Інструкція до електронного кабінету учасника програми «Енергодім». - За телефоном підтримки: (044) 344 28 46 - Також радять пройти навчання, щоб детально ознайомитися з алгоритмом роботи електронного кабінету учасника програми «Енергодім» та процесу подання заявки через нього. Для цього необхідно зареєструватися на навчання: 11 серпня о 17:00 год. Чи є подання заявки в електронному вигляді обов'язковим? Використання онлайн платформи НЕ є обов'язковим. У ОСББ залишається можливість подавати заявки офлайн через обраний банк-партнер або безпосередньо до Фонду. Чи треба подавати заявку і в паперовому вигляді? Якщо ОСББ обирає онлайн варіант подачі заявки, надсилати документи до Фонду в паперовому вигляді не потрібно. Чи кожну наступну заявку треба подавати онлайн? Ні, не обов'язково. У ОСББ залишається можливість подавати заявки офлайн. Однак, заявку на верифікацію проєкту можна буде подати онлайн лише якщо заявка на затвердження проєкту буде подана онлайн. Як відредагувати інформацію в заявці? Можна повернутися на будь-який крок роботи із заявкою та відредагувати інформацію до того моменту, поки вона не підписана за допомогою КЕПа. Зверніть увагу! Портал із електронними заявками працює в тестовому режимі, тому просимо з розумінням поставитися до можливих технічних проблем у роботі. Оголошення про введення в дію відповідних змін до програми «Енергодім» в частині запровадження Вебпорталу електронних послуг. Оголошення про початок прийому через Вебпортал електронних послуг заявок від ОСББ. Нагадуємо, останні зміни до програми «Енергодім» були затверджені Наглядовою радою Фонду 30 червня 2021 року та вступили в дію з 7 липня 2021 року, за виключенням змін, що стосуються Вебпорталу електронних послуг. Текст Програми «Енергодім» в новій редакції та супровідні документи містяться на сайті Фонду енергоефективності за посиланням: https://eefund.org.ua/dokumenti.
Запрацював онлайн-сервіс для подачі заявок на участь у програмі «Енергодім»
4 серпня 2021
Фонд енергоефективності розпочав прийом заявок від ОСББ на участь у програмі «Енергодім» в онлайн-форматі. Послуга стала доступною з 2 серпня, наразі сервіс працює у тестовому режимі. Заявку можна подати в персональному електронному кабінеті, попередньо зареєструвавшись на порталі. Нововведення дозволить спростити процедуру подачі документів, пришвидшить їх надходження до Фонду, а також істотно заощадить час для заявника. Перед тим, як почати роботу в кабінеті, слід ознайомитися з Інструкцією користувача, що містить детальний опис дій ОСББ для створення заявки на участь та на часткове відшкодування вартості попереднього енергоаудиту. Як працювати з персональним електронним кабінетом? Аби розпочати роботу з електронним кабінетом, заявнику необхідно: Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) Перейти на онлайн-портал за посиланням https://portal.energodim.org/ Зареєструватися в електронному кабінеті з використанням КЕП Завантажити документи, необхідні для формування заявки, використовуючи підказки в електронному кабінеті. Перед подачею заявки на участь, важливо зібрати необхідні для цього скан-копії документів у форматі pdf. Зокрема, скан-копію паспорта голови правління, довідку від банку-партнера Фонду, скан-копію витягу з протоколу загальних зборів ОСББ тощо. Повний перелік документів – зазначений у Додатку 6 Порядку дій учасників програми “Енергодім”.
Львівщина – серед лідерів в Україні з реалізації програми енергоефективності
1 квітня 2021
Львівщина є однією з регіонів-лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності. Станом на сьогодні Фондом схвалено 62 заявки від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програмою передбачено часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Такий механізм запроваджено в Україні вперше в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. У 2021 році вже 8 ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсовано 308 тис. грн. з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. Запрошуємо ОСББ долучатись до участі в програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовуватижитлові будинки! Додаткова інформація – за посиланням.
Львівщина – серед лідерів в Україні з реалізації програми енергоефективності
1 квітня 2021
Львівщина є однією з регіонів-лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» Фонду енергоефективності. Станом на сьогодні Фондом схвалено 62 заявки від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів. Програмою передбачено часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний» на грантовій основі. Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3%-10%. Такий механізм запроваджено в Україні вперше в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки. У 2021 році вже 8 ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсовано 308 тис. грн. з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами. Запрошуємо ОСББ долучатись до участі в програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовуватижитлові будинки! Додаткова інформація – за посиланням.