Майже 400 об’єктів області планують модернізувати в межах нової державної програми: деталі

11 лютого 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Під час сьогоднішнього Конгресу регіональних та місцевих влад у Харкові Володимир Зеленський презентував нову п’ятирічну Програму термомодернізації.

За нею, у перший рік реалізації програми в Україні планують модернізувати понад 5 тисяч багатоповерхівок. Майже 400 об’єктів запропонували включити від Львівщини.

Офіційно Програма має стартувати наступного тижня, після відповідної постанови Уряду. Загалом, вона триватиме щонайменше 5 років, а оновити за цей час можна до 50 тисяч багатоквартирних житлових будинків по всій країні.

Участь у засіданні Конгресу бере голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Ми маємо успішні приклади термомодернізації житла на Львівщині, адже подібні державні та місцеві програми вже діяли у попередні роки. Зараз уряд їх проаналізував та об’єднав у єдину державну програму в межах Великого будівництва. Планується, що вже за перший рік термомодернізація житла дозволить суттєво зменшити витрати на комунальні послуги для майже 700 тисяч українських родин. Це, за підрахунками урядовців, - 600 тисяч квартир або 30 млн кв м житла. Тож наступного опалювального сезону майже 1,5 мільйона українців зможуть економити на комуналці 30-50%. Що таке зекономлені гроші? Це ті кошти, які кожна людина зможе витратити на інші потрібні речі та стимулювати місцевий ринок. Реформа термомодернізації дасть змогу державі на 2,5% скоротити імпорт газу. Це важливо, коли держава-агресор використовує газ як зброю», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Нова Програма створить до 170 тисяч нових робочих місць у громадах. Крім цього, держава планує виділити на неї 140 млрд кредитних коштів, які надаватимуть як кредити для органів місцевого самоврядування під 3% річних через УкрФінЖитло. Це дасть змогу забрати з громадян фінансове навантаження.

Участь у першому етапі Програми зможуть узяти будинки, зведені до 1990 року. Львівщина вже подала пропозиції для термомодернізації на 390 високоповерхівок. Найбільше заявок - з Львівського, Червоноградського та Стрийського районів.

Детальніше про Програму в презентації

Також в межах Конгресу заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко заявив, що в поточному році по всій країні з'явиться 715 об'єктів "Великого будівництва". До них відносяться заклади освіти, медицини, дороги, стадіони тощо. З повним переліком можна ознайомитися тут

Ключові слова:

термодернізація

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook